» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
293 / 357
»»

gwtlwesncw ::

Mike_Rotch je izjavil:

"Consultant shall receive a monthly fee of .... EUR"
"Service Fee: $.... per month"

Trenutno sta obe pogodbi za "nedoločen čas" s sprejemljivim odpovednim rokom.

Pri nas je vse precej bolj trdo in precizirano.
Po polnoči poteka pogodbe/aneksa nimam več avtorizacije za nič v firmi.

Zdaj, možno je, da te imajo nekako radi, do mene nihče ne čuti sočutja preko nekih 'nedoločenih časov'.

Tisti, ki pa bi si to mogoče želeli (iz tujine, po možnosti), pa so veliko preveč skromni sami po sebi in sploh ne podpišemo ničesar.

Zgodovina sprememb…

LukiYo ::

Tudi sam opažam vedno manj posiljevanja z urami. V preteklosti pa je to zgledalo: "trenutno delam 2 stvari, vpišem 4+4" ne glede na točnost podatkov - zato ure niti niso pomembne. V teh časih po mojih izkušnjah štejejo dneve, npr 3 zadeve bodo trajale cca 2 dni (+/- 1), tako ni treba mikromanagirat, sploh seniorje.

gwtlwesncw ::

LukiYo je izjavil:

Tudi sam opažam vedno manj posiljevanja z urami. V preteklosti pa je to zgledalo: "trenutno delam 2 stvari, vpišem 4+4" ne glede na točnost podatkov - zato ure niti niso pomembne. V teh časih po mojih izkušnjah štejejo dneve, npr 3 zadeve bodo trajale cca 2 dni (+/- 1), tako ni treba mikromanagirat, sploh seniorje.

Ja, ure so obračunska enota pri nas, če pa se ocenjuje veliko več efforta kot je bilo estimirano, pa moraš povedat čimprej. Aja, tudi estimacij navadno ni, pardon :-) To sicer še vedno pomeni, da se SPREMLJA IZVEDBENE URE, ker se na osnovi tega plača. Torej ne moreš reči, NE SPREMLJA se ur, se jih, ker se na osnovi tega obračuna!

Morda smo iz preveč različnih okolij, ena anomalija je prisotna, ampak še ne vem, kdo :-)

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

gwtlwesncw je izjavil:


Ja, ure so obračunska enota pri nas, če pa se ocenjuje veliko več efforta kot je bilo estimirano, pa moraš povedat čimprej. Aja, tudi estimacij navadno ni, pardon :-) To sicer še vedno pomeni, da se SPREMLJA IZVEDBENE URE, ker se na osnovi tega plača.

Morda smo iz preveč različnih okolij, ena anomalija je prisotna, ampak še ne vem, kdo :-)



Smo ja, če si že pri pogodbi napisal da so precizni, pa pri 1000+, če si v IT firmi potem si znam predstavljat da je bol jprecizno vse (sam še nisem delal na tak način).

Jaz trenutno ne poročam ur nikomur, si pa sicer samo za lastno evidenco pišem, četudi napišem samo 8-16 delovni dan kot 1 vnos, vsaj toliko da se bo čez pol leta vedlo kdaj sem bil na dopustu.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

nejc_nejc ::

Ne IT foh
Pisanje ur samo zaradi evidence prisotnosti, dopusta in bolniške....

maticb492 ::

nejc_nejc je izjavil:

Ne IT foh
Pisanje ur samo zaradi evidence prisotnosti, dopusta in bolniške....


V trenutni debati smo remote oz. SPjevci, tako da irelevantno.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

LukiYo ::

Občutek imam, da ste nekateri tu gor preveč "trdi" in ne verjamete opisanim zaslužkom, različnim načinom dela, namesto da bi sprejeli te informacije...

maticb492 ::

Pač tako je, recimo jaz zdajle zapravljam čas po slo-tech forumu zdaj za vsaj ene 30 minut vmes med delam, ampak med tem ko sem tu pisal post sem dvema na slacku rešil majhno težavico. Kako boš vse to logal v ure? A sem bil na slo-techu ali na desnem zaslonu pomagal sodelavcem? :D
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

LukiYo ::

slo-stackoverflow

Mike_Rotch ::

Zdaj, možno je, da te imajo nekako radi, do mene nihče ne čuti sočutja preko nekih 'nedoločenih časov'.


Ne vem, če gre za sočutje. Jaz sem na firmi dejansko zaposlen, izenačen z redno zposlenimi v USA v vseh pogledih (dopust, bolniška, nagrade, retreati...). To, da delam prek s.p. je zgolj poenostavitev birokracije.

Verjamem, da je drugače, če si tipičen freelancer, ki ga firma najame za reševanje točno določenega problema.

Pač tako je, recimo jaz zdajle zapravljam čas po slo-tech forumu zdaj za vsaj ene 30 minut vmes med delam, ampak med tem ko sem tu pisal post sem dvema na slacku rešil majhno težavico. Kako boš vse to logal v ure? A sem bil na slo-techu ali na desnem zaslonu pomagal sodelavcem? :D


Jaz sem trenutno na video klicu :) Debatirajo o stvareh, ki se me ne tičejo direktno. Čez 2 minuti bom rekel, da moram zaključiti in se odpravil na kosilo.

maticb492 ::

Mike_Rotch je izjavil:


Jaz sem trenutno na video klicu :) Debatirajo o stvareh, ki se me ne tičejo direktno. Čez 2 minuti bom rekel, da moram zaključiti in se odpravil na kosilo.


Najboljša investicija so wireless slušalke, ko me na meetingu ne rabijo, pa lahko grem rezat čebulo vmes, da je še punca vesela ko pride domov :))
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

gwtlwesncw ::

maticb492 je izjavil:

Pač tako je, recimo jaz zdajle zapravljam čas po slo-tech forumu zdaj za vsaj ene 30 minut vmes med delam, ampak med tem ko sem tu pisal post sem dvema na slacku rešil majhno težavico. Kako boš vse to logal v ure? A sem bil na slo-techu ali na desnem zaslonu pomagal sodelavcem? :D

To se zapiše za vsakega posebej, za vsakega zaokroži na polno uro! Verjamem pa, da imaš bolj švohne sodelavce, če imajo težavice, ki so rešljive v 15 minutah. 15 minut navadno traja, da sploh prvič prebereš opis problema, v mislih preletiš morebitne vzroke in posledice, in to preden prevzameš task! Moraš le vedet, da jaz bolj počasi berem in tipkam tudi :-)

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

maticb492, jaz tudi pogosto kuham zraven, ja :) Imamo politiko, da so kamere prižgane, pa zaenkrat nobenega ne moti, ko maham z nožem :)

maticb492 ::

gwtlwesncw je izjavil:


To se zapiše za vsakega posebej, za vsakega zaokroži na polno uro! Verjamem pa, da imaš bolj švohne sodelavce, če imajo težavice, ki so rešljive v 15 minutah. 15 minut navadno traja, da sploh prvič prebereš opis oprema, v mislih preletiš morebitne vzroke in posledice, in to preden prevzameš task! Moraš le vedet, da jaz bolj počasi berem in tipkam tudi :-)



Sales ekipa, imamo nek nov feature in jim še ni čisto jasno kako kaj dela, pa jim samo pomagam.

Tako ali tako pa programirat med tem ne bi moral, ker me skos motijo. Tako pač je zdaj, še 1 teden bo tako, potem bom pa imel mir, ravno zato je pisanje ur nesmiselno, ker ima zdaj mogoče več efekta na biznis 2 minuti moje pozornosti da sem njemu rešil težavo in bo stranka porabila 500€ pri nas, kot pa da programiram in mu ne odpišem pravi čas.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

nejc_nejc ::

maticb492 je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Ne IT foh
Pisanje ur samo zaradi evidence prisotnosti, dopusta in bolniške....


V trenutni debati smo remote oz. SPjevci, tako da irelevantno.


zato pa, kos 1/projekt ali kos 1/mesec

strawman ::

Jaz večinoma logiram dneve (MD) na posameznih taskih, in ne ure.
Ne delam kot SP, ampak veliko delam kot remote sodelavec, ki ga večja podjetja najamejo preko našega podjetja.

Logiranje časa v orodjih kot je Jira niti ni tako nujno, predvsem če se greš nek agilni pristop do projektov, kot je samo logiranje napredka.
A SP-jevci po večini delate v manjših, ter skoraj izključno razvijalskih ekipah?
Ker, kot je nekdo že omenil, si takega razpuščenega pristopa na večjih projektov ne predstavljam, sploh če gre za sodelovanje več različnih strokovnih domen.
Razen če se po večini vključujete šele na točki implementacije, ko so discovery/design sprinti že mimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strawman ()

poweroff ::

Mato989 je izjavil:

Sledenje po urah je itak antična metoda dela... najbolj se to vidi pri kakšnih opravilih kjer nas forsirajo da jih delamo ročno pol pa nekaj zavtomatiziraš ampak kaj je rezultat? drugo delo dobiš...

Zame je bil trenutek razsvetljenja nekje na začetku moje poklicne poti. Sodelavka je delala neke analize, kar ji je vzelo cca. en teden (da je pripravila tudi poročila z grafi, itd.). To je bilo ene 4-6x na leto.

Jaz tisto enkrat gledam in vidim, da se da totalno avtomatizirat. Si vzamem en dan čas in do konca dneva skucam na hitro prototip skripte, ki je zgenerirala tista poročila z grafi v par minutah. Pokažem sodelavki in ji rečem, da če si vzamem še par dni, bodo poročila še izboljšana, ker bodo grafi verbalno opisani (v stilu "največji delež je v kategoriji tej in tej", "korelacija je visoka in statistično značilna", itd.).

In odgovor je bil, da je to sicer super, ampak ona bo raje še naprej na roke delala.

Osuplo gledam in vprašam zakaj za boga (tisto copy-pastanje je bilo eno samo trpljenje) in dobim odgovor, da "bom potem pa samo še več drugega dela dobila"... jaz sem na to sicer odgovoril da a) se lahko dela, da je zadeva zdaj narejena v dveh dneh pa ima v resnici praktično dva dneva fraj in b) da bo pač mogoče res dobila drugo delo, ampak da bo pač več narejenega na koncu dneva.

Ampak izkazalo se je, da tudi njen šef ni razumel zakaj bi bilo nekaj takega dobro. Pomembno je bilo, da se dela, se pravi gara, rezultat dela je bil šele na drugem mestu.

Tisti dan sem videl, da dolgoročno v takem okolju nimam kaj delati in sem potem ob prvi priliki spakiral.

Žal je tega v Sloveniji še kar precej.
sudo poweroff

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Sledenje po urah je itak antična metoda dela... najbolj se to vidi pri kakšnih opravilih kjer nas forsirajo da jih delamo ročno pol pa nekaj zavtomatiziraš ampak kaj je rezultat? drugo delo dobiš...

Zame je bil trenutek razsvetljenja nekje na začetku moje poklicne poti. Sodelavka je delala neke analize, kar ji je vzelo cca. en teden (da je pripravila tudi poročila z grafi, itd.). To je bilo ene 4-6x na leto.

Jaz tisto enkrat gledam in vidim, da se da totalno avtomatizirat. Si vzamem en dan čas in do konca dneva skucam na hitro prototip skripte, ki je zgenerirala tista poročila z grafi v par minutah. Pokažem sodelavki in ji rečem, da če si vzamem še par dni, bodo poročila še izboljšana, ker bodo grafi verbalno opisani (v stilu "največji delež je v kategoriji tej in tej", "korelacija je visoka in statistično značilna", itd.).

In odgovor je bil, da je to sicer super, ampak ona bo raje še naprej na roke delala.

Osuplo gledam in vprašam zakaj za boga (tisto copy-pastanje je bilo eno samo trpljenje) in dobim odgovor, da "bom potem pa samo še več drugega dela dobila"... jaz sem na to sicer odgovoril da a) se lahko dela, da je zadeva zdaj narejena v dveh dneh pa ima v resnici praktično dva dneva fraj in b) da bo pač mogoče res dobila drugo delo, ampak da bo pač več narejenega na koncu dneva.

Ampak izkazalo se je, da tudi njen šef ni razumel zakaj bi bilo nekaj takega dobro. Pomembno je bilo, da se dela, se pravi gara, rezultat dela je bil šele na drugem mestu.

Tisti dan sem videl, da dolgoročno v takem okolju nimam kaj delati in sem potem ob prvi priliki spakiral.

Žal je tega v Sloveniji še kar precej.


Pač iskreno povedano je tale sodelavka bila dokaj neumna, če bi bila pametna bi bila vesela tvojega darila in bi raje 4-6x letno gogglala na skrivaj ko kao to dela imela pa z 1 klikom to urejeno.


Ta tvoj in moj opis zgoraj sta pač posledica mišljenja da nas je DELODAJALEC zakupil za X ur na dan... torej če smo mi plačani 10€ bruto na uro, moramo non stop te ure pač delat (po svoje je logično) če pa neko delo opravimo hitreje kot je bilo nekoč, pa za "nagrado" dobimo več dela ne pa tudi višje plače... zato pač delavci skrbijo/mo da si ne dvigujemo norme oz "norme"
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

poweroff ::

Mato989 je izjavil:

Pač iskreno povedano je tale sodelavka bila dokaj neumna, če bi bila pametna bi bila vesela tvojega darila in bi raje 4-6x letno gogglala na skrivaj ko kao to dela imela pa z 1 klikom to urejeno.

Jup, jaz bi imel pa tisti teden vsak dan free coffee... :D

Anyway, mi ni žal, da sem se odločil za karierni premik, kot se reče.
sudo poweroff

maticb492 ::

In vedno več bo tega.

Pred leti sem kolegu pomagal na projektu; na kratko je imel notri obdelovanje naročil, zaloge, izdajo računov, export v GLS sistem za pošiljke, izdajo davčnih računoc itd., narejeno custom za eno firmo. Kot direktna posledica tega sistema, so eno zaposleno odpustili, ker je niso več potrebovali, jo je avtomatizacija nadomestila.

Tako da zdaj če on računa XXXEUR / mesec za vzdrževanje, pa čeprav več nič ne dela, je še vedno ceneje kot da bi imeli dodatno zaposleno. Kdor se tega ne zaveda kot direktor, mora biti idiot ali pa dobrosrčen človek, da pusti takšni sodelavki šiht, čeprav bi jo en programer nadomestil z kodiranjem ene skripte.

Tak podobno je hubspot, mi plačujemo cca. 22000EUR na leto za naš Hubspot, ampak ko začneš razmišljat, da ti nadomesti vsaj 1 zaposlenega ali več, z svojo avtomatizacijo, to ni več tako hudo visoka cena.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

poweroff ::

Ne, ni. Po drugi strani pa če si racionalen, se nočeš zaklenit na eno platformo oz. se spravit v pozicijo, da te bo lahko vendor počasi začel "izsiljevati" z višanjem cene. Ne veliko, ampak po principu "žaba se kuha počasi".

Večina ljudi sicer NI racionalnih v tem pogledu. :))
sudo poweroff

111111111111 ::

Mato989 je izjavil:

Ja, ampak jaz ko pišem ure v program koliko porabim in če ima moja aktivnost predvideno cca 2h +/-10% in jaz končam v 1,25h bom debil če bom vpisal not 1,25h... (pa še redno zaposlen sem) torej mi je bolje pisat 2h in tiste 0,27h bluzit in brskat po spletu ali pripravljat kosilo.

Ko si pač na lokaciji pa pač googlaš in kofetkaš ker če bom več nardil plača ne bo nič kaj boljša.

Hja, to je en pristop. Drugi pa je da te 0,27 ure porabiš za dodatno optimizacijo.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kuall ::

poweroff je izjavil:

Ampak izkazalo se je, da tudi njen šef ni razumel zakaj bi bilo nekaj takega dobro. Pomembno je bilo, da se dela, se pravi gara, rezultat dela je bil šele na drugem mestu.

javna uprava ali nesposoben direktor pvt firme, ki danes ne obstaja več.
dirketorji v privat sektorju se zavedajo zmanjšanja stroškov z avtomatizacijo preko programiranja. eni so kar obsedeni s tem, pa čeprav imajo za moje delo kr velik strošek se jim bo ta strošek odplačal v roku 1 leta ali kaj takega, pač gledat mora malo bolj dolgoročno.

poweroff ::

Huh, koliko je teh nesposobnih direktorjev privatnih firm si sploh misliti ne moreš.

Poznam dosti primerov, ko škrtarijo glede varnosti (pač, se ukvarjam s tem področjem), ko pa se zgodi incident, pa jokajo da "niso vedeli" (čeprav so točno vedeli in bili opozorjeni).

Take imam sicer najraje - ko je treba zadeve rešiti, jim lahko mastno zaračunaš. :D
sudo poweroff

Mato989 ::

kuall je izjavil:

poweroff je izjavil:

Ampak izkazalo se je, da tudi njen šef ni razumel zakaj bi bilo nekaj takega dobro. Pomembno je bilo, da se dela, se pravi gara, rezultat dela je bil šele na drugem mestu.

javna uprava ali nesposoben direktor pvt firme, ki danes ne obstaja več.
dirketorji v privat sektorju se zavedajo zmanjšanja stroškov z avtomatizacijo preko programiranja. eni so kar obsedeni s tem, pa čeprav imajo za moje delo kr velik strošek se jim bo ta strošek odplačal v roku 1 leta ali kaj takega, pač gledat mora malo bolj dolgoročno.


Ne drži, poznam ogromno takih direktorjev in zadev ki niso avtomatizirane pa vem da gre, četudi ne znam osebno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

oemdzi ::

poweroff je izjavil:

Huh, koliko je teh nesposobnih direktorjev privatnih firm si sploh misliti ne moreš.

Poznam dosti primerov, ko škrtarijo glede varnosti (pač, se ukvarjam s tem področjem), ko pa se zgodi incident, pa jokajo da "niso vedeli" (čeprav so točno vedeli in bili opozorjeni).

Take imam sicer najraje - ko je treba zadeve rešiti, jim lahko mastno zaračunaš. :D


Kaj si Information security officer, ali kaj drugega?
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

poweroff ::

Občasno me najamejo za izdelavo kakšnega forenzičnega pregleda. V takih primerih to vključuje tudi obnavljanje podatkov. ;)
sudo poweroff

Cupakabra123 ::

Nova pogodba je tu. Sem ostal pri redni zaposlitvi in sprejel 5500€ bruto pri petih letih izkusenj. Super vesel :))

endelin ::

A to pri nas? A delate za tujino da si lahko privoscijo te plače?

Cupakabra123 ::

endelin je izjavil:

A to pri nas? A delate za tujino da si lahko privoscijo te plače?

Ja. Tuja firma, ki ima pri nas odprto pisarno.

link_up ::

haha, sam za ta dnar moras delat ;) have fun! :D
In and Out

Cupakabra123 ::

link_up je izjavil:

haha, sam za ta dnar moras delat ;) have fun! :D

No ... jaz sem super zadovoljen s skokom iz 3100 na 5500 v cca pol leta. Sem imel tudi visje ponudbe iz tujine pa sem jih zavrnil, ker denar ni vse.

Pat_MaGroin ::

Čestitke, ne oziraj se preveč na komentarje tukaj, ker so nekateri prav odurno snobovski :).

hujsk1999 ::

Tko od oka bi rekel da to ni neka plača - to je pod 3 jurje neto, tako da ni razloga za veselje. Tako plačo sem imel ko sem začel delat.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hujsk1999 ()

maticb492 ::

hujsk1999 je izjavil:

Tko od oka bi rekel da to ni neka plača - to je pod 3 jurje neto, tako da ni razloga za veselje. Tako plačo sem imel ko sem začel delat.


Noob, jaz sem mel tako plačo kot študent.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

endelin ::

hujsk1999 je izjavil:

Tko od oka bi rekel da to ni neka plača - to je pod 3 jurje neto, tako da ni razloga za veselje. Tako plačo sem imel ko sem začel delat.

Na pomolu v Kopru?>:D

LukiYo ::

link_up je izjavil:

haha, sam za ta dnar moras delat ;) have fun! :D


Ne, večja plača nikakor ni enako več dela. Dan ima še vedno 8 ur.

link_up ::

LukiYo je izjavil:

link_up je izjavil:

haha, sam za ta dnar moras delat ;) have fun! :D


Ne, večja plača nikakor ni enako več dela. Dan ima še vedno 8 ur.


Saj pa nisem napisal, da bos vec delal? Samo pac, saj ves...to se ne dela po balkansko. :)
In and Out

Cupakabra123 ::

hujsk1999 je izjavil:

Tko od oka bi rekel da to ni neka plača - to je pod 3 jurje neto, tako da ni razloga za veselje. Tako plačo sem imel ko sem začel delat.
Ven bom dobil 3450, sem si preracunal se z dodatkom na delovno dobo in vsemi stvarmi, ki nam jih doplacajo. Do zdaj sem dobil max 2500, ce je bilo 23 delovnih dni v mescu.

Pat_MaGroin je izjavil:

Čestitke, ne oziraj se preveč na komentarje tukaj, ker so nekateri prav odurno snobovski :).
Hvala. Jaz sem ful zadovoljen. To je najbolj vazno :)

Zgodovina sprememb…

hujsk1999 ::

Kot sem že povedal. S 3500€ Pahor ne pride čez mesec, ti pa skačeš v zrak. Umiri se, ker časi so čudni in ni razloga za veselje ob taki plači.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

maticb492 ::

link_up je izjavil:



Saj pa nisem napisal, da bos vec delal? Samo pac, saj ves...to se ne dela po balkansko. :)



Uf, ko bi ti vedu kako po "balkansko" delajo nekateri za več denarja.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maticb492 ()

gojira ::

Cupakabra123 je izjavil:

Nova pogodba je tu. Sem ostal pri redni zaposlitvi in sprejel 5500€ bruto pri petih letih izkusenj. Super vesel :))


Bravo :) S čim se pa ukvarjaš? (ni fovšarija, sem na isti plači, zgolj iz firbca sprašujem :))

Cupakabra123 ::

gojira je izjavil:

Cupakabra123 je izjavil:

Nova pogodba je tu. Sem ostal pri redni zaposlitvi in sprejel 5500€ bruto pri petih letih izkusenj. Super vesel :))


Bravo :) S čim se pa ukvarjaš? (ni fovšarija, sem na isti plači, zgolj iz firbca sprašujem :))

Hvala :) Z web developmentom. Specificno FE v JS frameworkih kot sta Angular in React.

c3p0 ::

maticb492 je izjavil:


Tak podobno je hubspot, mi plačujemo cca. 22000EUR na leto za naš Hubspot, ampak ko začneš razmišljat, da ti nadomesti vsaj 1 zaposlenega ali več, z svojo avtomatizacijo, to ni več tako hudo visoka cena.


Oni dobro vejo kako postavit ceno in kaj prinesejo. Mi plačujemo Intercom okoli 5k/mesec in guess what, ne gre brez.

Mike_Rotch ::

Crisp.chat :) Isti featurji, v določenih pogledih celo boljši, pa realno cca. 10% cene Intercoma, odvisno od dodatnih modulov.

Sicer smo na istem, Intercom plačujemo več kot 60k letno. Pa migracija v resnici nobenem ne pride na pamet ker bi verjetno stalo več kot je prihranek. Lekcija: če delaš software, delaj tako, da si stranke ne morejo privoščiti menjave.

poweroff ::

Mike_Rotch je izjavil:

Crisp.chat :) Isti featurji, v določenih pogledih celo boljši, pa realno cca. 10% cene Intercoma, odvisno od dodatnih modulov.

Sicer smo na istem, Intercom plačujemo več kot 60k letno. Pa migracija v resnici nobenem ne pride na pamet ker bi verjetno stalo več kot je prihranek. Lekcija: če delaš software, delaj tako, da si stranke ne morejo privoščiti menjave.

Stranka si vedno lahko privošči menjavo, če je software dovolj crappy. Sem videl primere, ko volje za menjavo ni bilo, ko so se podjetja združila ali pripojila, se je pa menjava zgodila praktično čez noč. Tipičen primer so banke.

Skratka, če svoj poslovni model gradiš zgolj na tem, da si stranke ne bodo mogle privoščit menjave, je to slaba strategija.
sudo poweroff

Mato989 ::

poweroff je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

Crisp.chat :) Isti featurji, v določenih pogledih celo boljši, pa realno cca. 10% cene Intercoma, odvisno od dodatnih modulov.

Sicer smo na istem, Intercom plačujemo več kot 60k letno. Pa migracija v resnici nobenem ne pride na pamet ker bi verjetno stalo več kot je prihranek. Lekcija: če delaš software, delaj tako, da si stranke ne morejo privoščiti menjave.

Stranka si vedno lahko privošči menjavo, če je software dovolj crappy. Sem videl primere, ko volje za menjavo ni bilo, ko so se podjetja združila ali pripojila, se je pa menjava zgodila praktično čez noč. Tipičen primer so banke.

Skratka, če svoj poslovni model gradiš zgolj na tem, da si stranke ne bodo mogle privoščit menjave, je to slaba strategija.


Googlu kot kaže špila =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mike_Rotch ::

Seveda, če delaš crappy software. V tem konkretnem primeru Intercom vs Crisp je problem izključno cena, ker software v resnici ni slab.

estons ::

Imate kakšne izkušnje s Toptal? Na LinkedInu imam med jobs prvih 10 strani samo njihove oglase...

poweroff ::

Mato989 je izjavil:

poweroff je izjavil:


Skratka, če svoj poslovni model gradiš zgolj na tem, da si stranke ne bodo mogle privoščit menjave, je to slaba strategija.


Googlu kot kaže špila =)

Ne, ker Googlov software v resnici ni slab.
sudo poweroff
««
293 / 357
»»