» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
262 / 357
»»

XyNOBvxWVJ ::

AEx_1-7 je izjavil:

vcasih dobim kaksen request za ref. kakega mladega kadra

Request torej poznam. Response v širšem smislu je tudi ArgumentOutOfRangeException :-) Meniš, da ni? Če ni, potem ni. Chill...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: HotBurek ()

AEx_1-7 ::

XyNOBvxWVJ je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

vcasih dobim kaksen request za ref. kakega mladega kadra

Request torej poznam. Response v širšem smislu je tudi ArgumentOutOfRangeException :-) Meniš, da ni? Če ni, potem ni. Chill...


I am chill ... hvala ker ste vsaj spostljivi ... nekdo mi je ravno dal ZS ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: HotBurek ()

XyNOBvxWVJ ::

AEx_1-7 je izjavil:

I am chill ... hvala ker ste vsaj spostljivi ... nekdo mi je ravno dal ZS ...

Pa a zdaj me boš še vikal ali kaj?
Preveč tuhtaš, to je.
Inv je faca, ja, malo je siten na čase, drugače je precej pozitiven in koristen kontakt, en top 3 na s-t, tretji (!) je jype.
Moramo se končno spet kaj dobit in vžgat kakšno dekadentno, še preden spet dol-zaklenejo vse skupaj spet.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: HotBurek ()

poweroff ::

AEx_1-7, že precej postov nazaj si izjavil/a "KONCUJEM TO DEBATO, ker je off-topic.", pa se debata še kar nadaljuje...

Meni se to ne zdi preveč konsistentno... :))
sudo poweroff

AEx_1-7 ::

XyNOBvxWVJ je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

I am chill ... hvala ker ste vsaj spostljivi ... nekdo mi je ravno dal ZS ...

Pa a zdaj me boš še vikal ali kaj?
Preveč tuhtaš, to je.
Inv je faca, ja, malo je siten na čase, drugače je precej pozitiven in koristen kontakt, en top 3 na s-t, tretji (!) je jype.
Moramo se končno spet kaj dobit in vžgat kakšno dekadentno, še preden spet dol-zaklenejo vse skupaj spet.


Sem konsistenten -- evo enega sem pa le premaknil ... mater ste piranhe ... (me je prfoksarca ze v OS naucila da 'VI osel' pa ne-gre ... the hard way, ko smo pa sli iz sole ven, je bila pa zurka pri njej privat/doma, za enih nas 10 'ta-pravih', se danes se spomnim, kot bi bilo vceraj, pa veste koliko let je to nazaj ... boljse da ne racunam ...).

Nic ne tuhtam, premalo spim ... star sem, kaj ces!

Inv mi je po vseh letih branja se vedno zagonetka, kot bi bili 2 osebi (mr. J., dr. H.), a ga osebno poznate, ker pol kar pise does-not-compute, ampak ostalo je pa to-the-moon ... opasan tip, pa mora biti ze ene 50+, kajne! Sitni smo itak vsi, ta-mladi so pa u-iber.

Jure ne vem, ampak je pa kot moj dvojnik ... resno!

Bomo -- upam da nas na 11.sept ne pobijejo vseh -- mam obcutek da bo hudic!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: HotBurek ()

XyNOBvxWVJ ::

AEx_1-7 je izjavil:

a ga osebno poznate, ker pol kar pise does-not-compute, ampak ostalo je pa to-the-moon ... opasan tip, pa mora biti ze ene 50+, kajne! Sitni smo itak vsi, ta-mladi so pa u-iber.

Poznam, ni 50+, prav dosti rezerve pa več nima, tudi jaz ne. Opasan? Normalno.
Preveč tuhtaš, na koncu bo vse ok, če ni ok, ni konec.
Se oglasim v oni drugi temi, je nekaj stvari za pogledat, kje so.
/off

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: HotBurek ()

AEx_1-7 ::

XyNOBvxWVJ je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

a ga osebno poznate, ker pol kar pise does-not-compute, ampak ostalo je pa to-the-moon ... opasan tip, pa mora biti ze ene 50+, kajne! Sitni smo itak vsi, ta-mladi so pa u-iber.

Poznam, ni 50+, prav dosti rezerve pa več nima, tudi jaz ne. Opasan? Normalno.
Preveč tuhtaš, na koncu bo vse ok, če ni ok, ni konec.
Se oglasim v oni drugi temi, je nekaj stvari za pogledat, kje so.
/off


Mlada sta se gospoda, mlada ... pogledam, no prob.!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: HotBurek ()

kuall ::

jej, ti stari ljudje so čudaki.

Kayzon ::

XyNOBvxWVJ je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

I am chill ... hvala ker ste vsaj spostljivi ... nekdo mi je ravno dal ZS ...

Pa a zdaj me boš še vikal ali kaj?
Preveč tuhtaš, to je.
Inv je faca, ja, malo je siten na čase, drugače je precej pozitiven in koristen kontakt, en top 3 na s-t, tretji (!) je jype.
Moramo se končno spet kaj dobit in vžgat kakšno dekadentno, še preden spet dol-zaklenejo vse skupaj spet.


Se strinjam,Invictus je eden boljsih uporabnikov tukaj gor.

c3p0 ::

Smurf je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Kako pa kaj Celtra zadnje čase, vzdušje, plače, pogoji? Vidim dosti oglasov, tudi kontaktirali so že. Full remote work je kot kaže zdaj pri njih opcija.

Solidna firma, s solidnimi placami. Mislim, da je povprecna bruto placa tam okoli 6k bruto.


Za inženirja sem dobil info tam 4-5k bruto za seniorja + cca. 12% bruto bonusa, pa še par perks kot 4k za razna izobraževanja na leto in 500 za opremo.

Verjetno se kaj da še izpogajat, ampak nek senior že zdaj ima verjetno vsaj toliko.

leeon ::

BBCW je izjavil:

hi,

če ima kdo o podjetju sportradar (LJ office) informacije iz prve roke, se priporočam za mnenje.

zanima me predvsem klima v firmi, sodelovanje/odnosi s teami v tujih pisarnah, ali se je firma vzljubila work-from-home kulturo in ali je ob predpogoju, da delovno mesto to omogoča, možen tudi 100% remote.

in nenazadnje, kako je s plačami in dodatki. je za non-senior engineerje, ki vzdržujejo njihovo strežniško infrastrukturo 4k bruto pipe dream?

malo sem preletel njihov glassdoor profil in imam mešane občutke.


pred cca 3 leti bil na razgovoru pri njih. delovno mesto data scientist. takrat sem imel cca 5 let izkušenj. šel sem čez 3 razgovore, naredil nalogo (razvoj modela strojnega učenja). na koncu so me izbrali, ker naj bi bil najboljši in ponudili plačo 2700 eur bruto. ko sem rekel, da je to premalo in želim več, me niso niti kontaktirali... pred kratkim bil pri njih še en kolega in rekel, da je še vedno isto.. je pa pri njih dejansko delal en drug kolega. mislim, da nekaj s cyber security področja. glede plače nisva, je pa rekel, da je bilo bolj malo dela, zelo na izy šiht...

Invictus ::

Mislim, da je neka povprečna plača vSloveniji za malo bolj izkušenega inženirja, ki noče biti arhitekt ali manager tam nekje 2k neto. Kasr je nekje 2,7k bruto.

Kar je še ostalih bonbončkov, je v primerjavi s plačo tako ali tako drobiž za firmo...

Pač lastnik hoče vsaki 2 leti nov avto in vsakih 5 novo jadrnico/gliser. As simple as that...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

leeon ::

Invictus je izjavil:

Mislim, da je neka povprečna plača vSloveniji za malo bolj izkušenega inženirja, ki noče biti arhitekt ali manager tam nekje 2k neto. Kasr je nekje 2,7k bruto.

Kar je še ostalih bonbončkov, je v primerjavi s plačo tako ali tako drobiž za firmo...

Pač lastnik hoče vsaki 2 leti nov avto in vsakih 5 novo jadrnico/gliser. As simple as that...


jaz sem prisel do popolnoma enakih zaključkov. torej nekdo, ki ima še svoj lajf in želi 8 urni u izy šiht, po katerem pride sproščen domov.. plače, o katerih tle nekateri pišejo (4k in podobno) so bučke... ok, imaš tudi take, ki delajo cele dneve in so zaradi službe slabe volje. ti naj kar imajo

c3p0 ::

Če delaš preko normiranca, je 4k na računu čisto realno, pozabiš pa tu seveda regres, 13. plačo, malico, potne stroške, varnost pri večjih zdravstvenih problemih. Ni pa nič od tega nujno, čisto odvisno od dogovora.

Ciljajo pa tako bolj na mlade, ki vidijo le znesek na računu in jih je lažje vodit žejne čez vodo, oz. da se žrtvujejo za firmo, brez da se vprašajo "zakaj?".

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Mislim, da je neka povprečna plača vSloveniji za malo bolj izkušenega inženirja, ki noče biti arhitekt ali manager tam nekje 2k neto. Kasr je nekje 2,7k bruto.

2k neto je okoli 3.2k bruto

leeon ::

c3p0 je izjavil:

Če delaš preko normiranca, je 4k na računu čisto realno, pozabiš pa tu seveda regres, 13. plačo, malico, potne stroške, varnost pri večjih zdravstvenih problemih. Ni pa nič od tega nujno, čisto odvisno od dogovora.

Ciljajo pa tako bolj na mlade, ki vidijo le znesek na računu in jih je lažje vodit žejne čez vodo, oz. da se žrtvujejo za firmo, brez da se vprašajo "zakaj?".


pozabil si še dopust. greš za en mesec nekam in imaš tisti mesec 0. oziroma si v minusu, ker moraš vseeno plačati cca 500 EUR prispevkov, ki si jih tudi pozabil

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leeon ()

Smurf ::

c3p0 je izjavil:


Za inženirja sem dobil info tam 4-5k bruto za seniorja + cca. 12% bruto bonusa, pa še par perks kot 4k za razna izobraževanja na leto in 500 za opremo.

Verjetno se kaj da še izpogajat, ampak nek senior že zdaj ima verjetno vsaj toliko.

S tem, da moras upostevati, da so pri Celtri zelo radodarni z nazivi. Senior si tam lahko ze po ene 3 letih delovnih izkusenj.

Invictus ::

leeon je izjavil:


jaz sem prisel do popolnoma enakih zaključkov. torej nekdo, ki ima še svoj lajf in želi 8 urni u izy šiht, po katerem pride sproščen domov.. plače, o katerih tle nekateri pišejo (4k in podobno) so bučke... ok, imaš tudi take, ki delajo cele dneve in so zaradi službe slabe volje. ti naj kar imajo

Ja, 2k neto ti zagotavlja relativno mirno življenje, brez vikendov in podobnega sranja. No, občasno že, ampak potem koristiš ure med tednom.

c3p0 je izjavil:

Če delaš preko normiranca, je 4k na računu čisto realno, pozabiš pa tu seveda regres, 13. plačo, malico, potne stroške, varnost pri večjih zdravstvenih problemih. Ni pa nič od tega nujno, čisto odvisno od dogovora.

4k normiranec mesečno je čisto kul. Kljub dopustom, bolniškim si lahko še vedno na boljšem kot bi bil v redni službi. Ostane ti dovolj razlike glede na neto plačo, da lahko investiraš v kak puf in lastno nepremičnino.

Jebi ga, če se ti zgodi kaj hudega (ponavadi bolezen), si pa v vsakem primeru najebal pri bankah... Zato pa obstajajo zavarovanja...

Smurf je izjavil:


2k neto je okoli 3.2k bruto

Butnil na pamet. Ne brojim sitno ;((.

https://data.si/izracun-place/

Da ne bo dvomov...

leeon je izjavil:


pozabil si še dopust. greš za en mesec nekam in imaš tisti mesec 0. oziroma si v minusu, ker moraš vseeno plačati cca 500 EUR prispevkov, ki si jih tudi pozabil

Vsak s.p. ali d.o.o tpo ve. Ni to zdaj rocket sciuence. Zato so tarife v osnovi večje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

AEx_1-7 ::

Invictus je izjavil:

Mislim, da je neka povprečna plača vSloveniji za malo bolj izkušenega inženirja, ki noče biti arhitekt ali manager tam nekje 2k neto. Kasr je nekje 2,7k bruto.

Kar je še ostalih bonbončkov, je v primerjavi s plačo tako ali tako drobiž za firmo...

Pač lastnik hoče vsaki 2 leti nov avto in vsakih 5 novo jadrnico/gliser. As simple as that...


Lizing, vsako leto novo, da je zadnji model, ker je status v Marini pomemben (poznam, osebno, alpha-street-press)!

Hvala za nekaj (dobre) vsebine, kolegi!

/lurk-mode-on
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

c3p0 ::

leeon je izjavil:


pozabil si še dopust. greš za en mesec nekam in imaš tisti mesec 0. oziroma si v minusu, ker moraš vseeno plačati cca 500 EUR prispevkov, ki si jih tudi pozabil


To je enako lahko tudi stvar dogovora. Če za nekoga delaš 8h/dan, zna ponudit tudi dopust.

TheBlueOne ::

Ce primerjas z obicajnim delom pac moras preracunati se pavsal za dopuste in recimo dva tedna bolniske, nekaj za izobrazevanja, za logistiko, opremo itn.

Tisti katere sem spoznal in delajo po urnih postavkah za razne industrije in so stari macki praviloma hocejo svoj nacrtovan bruto zasluzit v pol leta. Ostalo pa jim je bolj vseeno.

Razmisljanje, ki ga pogosto vidim tu v smislu, da gledas samo, da na enak bruto pride malenkost lepsi neto, se menda dolgorocno ne obnese. Jaz sem takrat razmisljal o tem, vsaj dvakratnik so mi predlagali taki, ki to delajo dlje. Verjetno je nekaj na tem...

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

Ce primerjas z obicajnim delom pac moras preracunati se pavsal za dopuste in recimo dva tedna bolniske, nekaj za izobrazevanja, za logistiko, opremo itn.

Tisti katere sem spoznal in delajo po urnih postavkah za razne industrije in so stari macki praviloma hocejo svoj nacrtovan bruto zasluzit v pol leta. Ostalo pa jim je bolj vseeno.

Razmisljanje, ki ga pogosto vidim tu v smislu, da gledas samo, da na enak bruto pride malenkost lepsi neto, se menda dolgorocno ne obnese. Jaz sem takrat razmisljal o tem, vsaj dvakratnik so mi predlagali taki, ki to delajo dlje. Verjetno je nekaj na tem...

Sej v Sloveniji je tako, da ce se spogajas za enak bruto bruto, bos ven dobil glh ene 2 neto (redna zaposlitev vs normiran s.p)

TheBlueOne ::

Kaj pravno drugace nic ne tezijo tem normirancem, ker odgovornost, ce si zaposlen ali pa pogodbeno zavezan k nekem uspehu je dosti razlicna. Ali je vedno nek nenapisan konsenz, da je vse enako, gres na bolnisko itn., podjetje narocnik pa ti enostavno vedno izplaca enak bruto?

user4683 ::

Povsem odvisno od naročnika. Če si dovolj dober, si naročnika izbereš sam - takšnega, ki bo pristal na tvoje pogoje. Če nisi, boš pri nas baje hitro nategnjen :)

TheBlueOne ::

Ampak mora biti nek nanapisan konsenz, ker iz izkusenj vem, da firme lahko za marsikaj odgovarjajo, za kar zaposleni ne morejo. To se ignorira?

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

Ampak mora biti nek nanapisan konsenz, ker iz izkusenj vem, da firme lahko za marsikaj odgovarjajo, za kar zaposleni ne morejo. To se ignorira?

Ja v praksi najveckrat dobis fixni mesecni znesek (pa se zmenis, da bos toliko dni na leto na dopustu), ce imas tako "stalno stranko" v Sloveniji.

Je pa verjetno velika razlika, ce si programer, ki dela za ne vem 80k letno, ali pa delavec v kiosku. Jz govorim za prvi primer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

TheBlueOne ::

V tem primeru bi mene skrbelo. Je pa verjetno odvisno od tega kaksno pogodbo podpises? Imate taki s.p.ji zavarovano odgovornost, ce gre kaj narobe? Recimo, ce si v IT, naredis napako in je recimo 1mio skode.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

TheBlueOne je izjavil:

V tem primeru bi mene skrbelo. Je pa verjetno odvisno od tega kaksno pogodbo podpises? Imate taki s.p.ji zavarovano odgovornost, ce gre kaj narobe? Recimo, ce si v IT, naredis napako in je recimo 1mio skode.

Ponavadi se napise pogodbe do kakega zneska odgovarjas, je pa res, da v Sloveniji sploh se nisem slisal za primer, da bi se tozilo na tak nacin, pa poznam kar nekaj ljudi v poslu. Bi si pa mislil, da razen, ce se dokaze namenska malomarnost in skodozeljnost te bo podjetje tezko s tozilo.

TheBlueOne ::

Niti ne. Malomarnost je pogoj pri zaposlenem. Ce si pa podjetje pa lahko b.p. odgovarjas za skodo, ki je nastala, lahko zaradi zamud, lahko zaradi napake itn. Najmanj lahko delajo pritisk in terjajo neplacana popravila.

Recimo prakticno vsa podjetja, ki delajo za podjetja, kjer sem imel projekte, so imela zavarovanje za te primere. Sem imel programeja, ki je zaradi napacne stevilke v programu kresiral dva robota pri startu proizvodnje. Podjetje je dobilo racun za ca. 0.5mio€, kar je krila zavarovalnica. So pa bili tam samo za software, placani po urah.

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Ponavadi se napise pogodbe do kakega zneska odgovarjas, je pa res, da v Sloveniji sploh se nisem slisal za primer, da bi se tozilo na tak nacin, pa poznam kar nekaj ljudi v poslu. Bi si pa mislil, da razen, ce se dokaze namenska malomarnost in skodozeljnost te bo podjetje tezko s tozilo.

Zgleda se bo počasi začelo, ker podjetja zahtevajo za zunanje izvajalce zavarovanje za poslovno škodo.

Sam sem zavarovan z 1.000.000 EUR, kar je bil pogoj za podpis pogodbe, pride pa cirka 800 EUR letno...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Me prav cudi, da to ni standard?! Jaz ne bi mirno spal, ce bi bil s.p. (Kar normiranec menda je?), odgovarjal z vsem kaj imam in delal kot podjetje. Dobis ta zavarovanja pri vseh zavarovalnicah?

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Sam sem pri Triglavu, ta ima. Za ostale nisem preverjal. Dobil predobro ponudbo od agenta, da bi brskal okoli. Se ne splača, ker vedno dobiš neke popuste, ker imam vse pri njem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

XyNOBvxWVJ ::

TheBlueOne je izjavil:

Me prav cudi, da to ni standard?! Jaz ne bi mirno spal, ce bi bil s.p. (Kar normiranec menda je?), odgovarjal z vsem kaj imam in delal kot podjetje. Dobis ta zavarovanja pri vseh zavarovalnicah?

Vprašanje o materialni odgovornosti, načeloma ima stranka QA team, ki ugotavlja napake pred lansiranjem (nižji stroški odprave napak), developerjev ne spuščajo v produkcijo (so izjeme), vse bi naj bilo rešeno 'unattended by developer'. Uporablja se tudi orodja za avtomatsko prevajanje, testiranje, deployment...

Je pričakovano, da ti firma iztoži gate z riti, če jim z(a)jebeš produkcijske podatke oz. ocenjene prihodke - če že, stvar čimprej javiš (ni tu nekega bi-ne-bi stresa :). Tudi prekineš kolegij direktorjev, da preklopijo v 'izredno stanje', če je potrebno... Glede škode z roboti - to je dejansko produkcijsko okolje (razvojno/testno bi bilo s simulatorji), zavarovanje za zunanje izvajalca očitno potrebno, normalno.

Ja, dopust, boleznine, izpade, to kriješ sam, kdo bi ti - naročniku je načeloma vseeno zate, še posebej, ko se sodelovanje zaključi. Če ti ponudi zaposlitev in se sporazumeta, super za oba... Mora se iziti, sicer delaš narobe. Če zaslužiš v pol leta toliko kot prej in nisi nek popotnik brez obveznosti, denar pa potrebuješ, boš delal za več strank, normalno.

Sam zaenkrat nisem zavarovan (morda še bom), delam 'trd' razvoj, analize kode in scenarijev, komunikacija z drugimi izvajalci in ponudniki storitev itn. Tudi, če startaš nižje v prehranjevalni verigi, lahko hitro napreduješ, če si Big Kahuna.

AEx_1-7 ::

TheBlueOne je izjavil:

Me prav cudi, da to ni standard?! Jaz ne bi mirno spal, ce bi bil s.p. (Kar normiranec menda je?), odgovarjal z vsem kaj imam in delal kot podjetje. Dobis ta zavarovanja pri vseh zavarovalnicah?


Seveda je STD, pa saj delate z US pa CH (UK verjetno manj) -- naj nam mare2 malo razlozi, ker pozna foh -- legal je drugo, to je bolj US hec.

So ponavadi namenski INSURR. za take potrebe (+medical), ne pa agent za avto (7/11).

Kako 'dobra' je bos videl ko bo claim, prej pa ne (in upaj da to ne bo nikoli)!

Gate bos slekel sam -- potem se bo pa sele zares zacelo.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

XyNOBvxWVJ ::

AEx_1-7 je izjavil:

Kako 'dobra' je bos videl ko bo claim, prej pa ne (in upaj da to ne bo nikoli)!

Gate bos slekel sam -- potem se bo pa sele zares zacelo.

V bistvu v teh XY letih ni bilo prave priložnosti za upanje, mogoče imam srečo, da sem delal vedno v resni industriji in za velike stranke, ki imajo procese jasno definirane. Torej, če sem imel srečo sam ali s strankami, ne vem, dejstvo pa je, da osebno ne šravfam v produkciji praktično ničesar (za to so drugi ljudje, kako so zavarovani, ne vem), če so možne pesimistični izidi, se pripravijo fallbacki, ki preklopijo nazaj na staro funkcionalnost, lahko tudi redeployment stare verzije. Ampak, kot rečeno, to načeloma ni delo razvoja. Prav tako se upgradi ne delajo med peak hours.

Zgodovina sprememb…

AEx_1-7 ::

Dober si, pa ne upajo, ker te prevec rabijo -- pa saj to VES (prva se itak tolerira, ce ves kje so meje, razen mogoce v kaksni hidriji ne)!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

XyNOBvxWVJ ::

AEx_1-7 je izjavil:

Dober si, ps ne upsjo, ker te prevec rsbijo -- ps saj to VES!

Na žalost ni tako, sem samo zunanji izvajalec (z neko kilometrino) in variabilen strošek na projektih. Načeloma ne dobim ustrezne ponudbe, da bi se nekje zasidral, za to, kar pa vseeno dobim, pa ni ravno zanimivo. Je res, da sem precej 'terenski' človek od nekdaj, imam nek dar govora, ki je strankam všeč. Povečini. Pa še malo fino adrenalinsko je, ko menjaš okolje, projekte, ekipe, stranke. Ni to za vsakega, drži, moraš imet vsaj malo 'ciganskih nomadskih genov'.

AEx_1-7 ::

Ene parkrat smo bili v AM(NM), pa ko vidis na-licu-mesta kako ta avtodomarska 'proizvodnja' laufa -- te kar vse mine.

Ce si uspel ostati 20+ let notri (kar si), then you're doing at least something right, most do not last 72 months -- i do not travel, never liked it (ok, kot smrkavec ze, potem pa ne vec)!

Solo je kriza danes -- rabis team -- potem so pa DRUGI problemi!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

sbawe64 ::

leeon
Za plačo (od do) prej niste nič rekli ?
Tako si zabil par dni svojega časa za brezveze.
2020 is new 1984
Corona World order

AEx_1-7 ::

sbawe64 je izjavil:

leeon
Za plačo (od do) prej niste nič rekli ?
Tako si zabil par dni svojega časa za brezveze.


Ima pa izkusnjo kako NE GRE, bo naslednjic stavil na crno!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

XyNOBvxWVJ ::

AEx_1-7 je izjavil:

Ce si uspel ostati 20+ let notri (kar si)...

Ja, samo to zares znam, mogoče še nekaj malega ekonomije. Je dovolj predvidljivo, da ne povzroča (dodatnih) sivih las.

AEx_1-7 ::

Tole si pa zadel v nulo, dober si, ECON. je pa moj osnovni foh -- se moramo malo samo-organizirati, tole solo je vedno bolj finito/ende/vege, kaksen deal pa morda le spravimo skupaj, samo jaz pa INDUST.IT nismo ravno na ti? Multi-disciplinary, sicer je/bo tezka (ker penzije itak nikoli ne bo, nas bo pa TRX resil)! Lase imate se vse?

Modesty is a good quality, always. Monotonost ubija. Vas kar obcudujem terence, da ga pri 50 se vedno biksate po projektih od enega do drugega -- dobro, pa saj smo vendar razlicni, and misery loves company (mogoce je pa zenska pre-zatezena, pa jo 10+ ur na dan ne gre vec prenasati).

Vazno da je tistim vsec (karkoli ze pac), ki so tebi vsec, za ostale je itak nevermind.

Contingency vedno rabis pri vsem, ce si vsaj malo resen, ne pa 'ta-mladi' CI/CD pa potem user laufa alpha zadeve, ker imajo tolk dober qa (sam poglej kako so eni padli po meni, sedaj pa kar POSLUSAJO)! Jaz sem nekoc se na mainframe delal (dec/vms vecinoma), to so bili res eni cisto drugi cajti, danes je pa MF v zepu ...!

Pa nismo mi od juce!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

TheBlueOne ::

XyNOBvxWVJ je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Me prav cudi, da to ni standard?! Jaz ne bi mirno spal, ce bi bil s.p. (Kar normiranec menda je?), odgovarjal z vsem kaj imam in delal kot podjetje. Dobis ta zavarovanja pri vseh zavarovalnicah?

Vprašanje o materialni odgovornosti, načeloma ima stranka QA team, ki ugotavlja napake pred lansiranjem (nižji stroški odprave napak), developerjev ne spuščajo v produkcijo (so izjeme), vse bi naj bilo rešeno 'unattended by developer'. Uporablja se tudi orodja za avtomatsko prevajanje, testiranje, deployment...

Je pričakovano, da ti firma iztoži gate z riti, če jim z(a)jebeš produkcijske podatke oz. ocenjene prihodke - če že, stvar čimprej javiš (ni tu nekega bi-ne-bi stresa :). Tudi prekineš kolegij direktorjev, da preklopijo v 'izredno stanje', če je potrebno... Glede škode z roboti - to je dejansko produkcijsko okolje (razvojno/testno bi bilo s simulatorji), zavarovanje za zunanje izvajalca očitno potrebno, normalno.

Ja, dopust, boleznine, izpade, to kriješ sam, kdo bi ti - naročniku je načeloma vseeno zate, še posebej, ko se sodelovanje zaključi. Če ti ponudi zaposlitev in se sporazumeta, super za oba... Mora se iziti, sicer delaš narobe. Če zaslužiš v pol leta toliko kot prej in nisi nek popotnik brez obveznosti, denar pa potrebuješ, boš delal za več strank, normalno.

Sam zaenkrat nisem zavarovan (morda še bom), delam 'trd' razvoj, analize kode in scenarijev, komunikacija z drugimi izvajalci in ponudniki storitev itn. Tudi, če startaš nižje v prehranjevalni verigi, lahko hitro napreduješ, če si Big Kahuna.


Uf, to pa ni hec. Na mojem podrocju ni QA teamov za proces. Samo start se dela inkrementalno. Recimo tisti problem, ki ga omenjam je bil ravno, ker robota nista pravilno preverjala kje sta. Problem se je pokazal sele pri 100% hitrosti in ko je linija bila do tja polna.

V duhu te diskusije lahko takoj recem zase, da ni sans, da grem delat kaj takega na lastno pest, ce nisem placan veckratnik. To, da bi mi naprimer iz bruto 4000€ kvazi ponujali visji neto za enak denar, se jim samo obrnem in grem. To so za moj okus lahko max svetovalne pogodbe brez kakersnihkoli definiranih ciljev. Takoj, ko je neka casovka, opis koncnega izdelka itn. je pa ja visok riziko za tezave?

AEx_1-7 ::

TheBlueOne je izjavil:


V duhu te diskusije lahko takoj recem zase, da ni sans, da grem delat kaj takega na lastno pest, ce nisem placan veckratnik. To, da bi mi naprimer iz bruto 4000EUR kvazi ponujali visji neto za enak denar, se jim samo obrnem in grem. To so za moj okus lahko max svetovalne pogodbe brez kakersnihkoli definiranih ciljev. Takoj, ko je neka casovka, opis koncnega izdelka itn. je pa ja visok riziko za tezave?


Ne bodo niti spustili blizu ljudi, za katere smatrajo, da niso usposobljeni, so vlozki enostavno preveliki.

Naj dam tale citat, gre pa za logisticno branzo, malo za ilustracijo:

For example, in Cainiao's 2018 investor presentation, they showed that the time for packages to clear customs had decreased from 2 or more days in 2013 to just 10 seconds.

IMAGINE THAT, sama robotika, se kaksno sliko (video) od njihovega ware-house kje najdite!
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

XyNOBvxWVJ ::

TheBlueOne je izjavil:

Uf, to pa ni hec. Na mojem podrocju ni QA teamov za proces. Samo start se dela inkrementalno. Recimo tisti problem, ki ga omenjam je bil ravno, ker robota nista pravilno preverjala kje sta. Problem se je pokazal sele pri 100% hitrosti in ko je linija bila do tja polna.

Scenarij ni bil ustrezno vizualiziran.

TheBlueOne je izjavil:

V duhu te diskusije lahko takoj recem zase, da ni sans, da grem delat kaj takega na lastno pest, ce nisem placan veckratnik. To, da bi mi naprimer iz bruto 4000€ kvazi ponujali visji neto za enak denar, se jim samo obrnem in grem. To so za moj okus lahko max svetovalne pogodbe brez kakersnihkoli definiranih ciljev. Takoj, ko je neka casovka, opis koncnega izdelka itn. je pa ja visok riziko za tezave?

QA je v IT industriji precej normalna reč; gleda se stroškovno, prej, ko se ugotovi in odpravi napaka, lažje je, z manj stroški in z manj zamudami. V tvojem primeru robotov bi morali vizualizirati/simulirati proizvodnjo pri 'več(j)ih obremenitvah'. Normalno, da ne greš na slabše (ali da ostaneš v Sloveniji). Če se moraš zavarovati, se zavaruješ, to so malenkosti tako in drugače, v resnici.

TheBlueOne ::

AEx_1-7 je izjavil:



Ne bodo niti spustili blizu ljudi, za katere smatrajo da niso usposobljeni, so vlozki enostavno preveliki.


Ni cisto tako. In sploh ni vprasanje usposobljeni, vprasanje je samo ali zaposlen ali pa kot zunanji preko pogodbe. Marsikaj se spusti zraven, interno imas tako ali tako nekaj strokovnjakov. In praviloma s takimi niti ne bi sli v neke pravde, se pa dela stateski pritisk. Morda tu in tam koga tozijo, samo da strasis ostale.

Recimo od zaposlenega ne mores zahtevati, da dela ne vem koliko nadur, od zunanjega, ce mu ne uspe kakor je treba, pa lahko marsikaj izsilis. Sem kar nekajkrat videl tehnike delati brutalne ure, da so se zadeve realizirale. Pogosto kombinacija takih vrst sodelovanj.

Recimo sam sem vedno bil v taki vlogi pri velikih koncernih, je bilo vmes praviloma se eno podjetje. Potem recimo konkretno programerju tezi vmesno podjetje, ker mi njim. Ko pa pride zadeve resevati pa je delezen se strateskega pritiska pri koncni stranki.

Kot one man band moras zelo dobro vedeti kaj delas, da se izognes tem nevsecnostim in ne obljubis kaj prevec. Zato pa tisto 4000€ zaposlen vs. 4000€ normiranec zame za isto delo ne bi prislo v postev. Razen ce podpisemo pogodbo, kjer nimam nobene obveze in je vse glede na sprotni dogovor.

XyNOBvxWVJ je izjavil:


QA je v IT industriji precej normalna reč; gleda se stroškovno, prej, ko se ugotovi in odpravi napaka, lažje je, z manj stroški in z manj zamudami. V tvojem primeru robotov bi morali vizualizirati/simulirati proizvodnjo pri 'več(j)ih obremenitvah'. Normalno, da ne greš na slabše (ali da ostaneš v Sloveniji). Če se moraš zavarovati, se zavaruješ, to so malenkosti tako in drugače, v resnici.


Ja v IT ze, jaz sem bolj hibrid med IT in proizvodnjo in mehatroniko. Vse simulacije so bile ampak niso 100%. Je kar dosti prilagajanja ko gredo linije v pogon. Je pa redka napaka ravno zato, ker je tako ali tako prej vse simulirano. Drugace niti mehansko ne bi zadev sto let spravil skupaj.

Ampak ko se zgodi, je pa lahko veliko sranje.

Sem pa bil zraven tudi pri IT projektih povezanih z mojim podrocjem, torej bolj kot ne shranjevanje kaj se proizvaja in preverjanje, ce se uporabljajo pravi deli. Tam so sele fusali eksterni... :D

Zgodovina sprememb…

XyNOBvxWVJ ::

TheBlueOne je izjavil:

Sem pa bil zraven tudi pri IT projektih povezanih z mojim podrocjem, torej bolj kot ne shranjevanje kaj se proizvaja in preverjanje, ce se uporabljajo pravi deli. Tam so sele fusali eksterni... :D

Ja, ne vem, glej, če rabiš kaj od upravljanja procesov, proizvodnje, planiranja resursov, dajmo kakšno bolj konkretno reči direktno. Na daleč izgleda celo, kot da se poznamo, če se ne, se pa še lahko. Se bom dobro zavaroval prej. :)

Lahko se zmenimo za kakšno pojedungo na tej ali drugi strani meje, imam(o) pokrito do Vrbskega jezera :)

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

XyNOBvxWVJ je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Sem pa bil zraven tudi pri IT projektih povezanih z mojim podrocjem, torej bolj kot ne shranjevanje kaj se proizvaja in preverjanje, ce se uporabljajo pravi deli. Tam so sele fusali eksterni... :D

Ja, ne vem, glej, če rabiš kaj od upravljanja procesov, proizvodnje, planiranja resursov, dajmo kakšno bolj konkretno reči direktno. Na daleč izgleda celo, kot da se poznamo, če se ne, se pa še lahko. Se bom dobro zavaroval prej. :)


Trenutno nisem na koncernu kot planer ampak sem v razvoju. Samo dosti menjam, tako da nikoli ne ves kdaj bom zopet pri realizaciji skozi eksterne. :D

Naceloma bi z veseljem, ker vedno pride prav koga poznati in trenutno je manjko povsod. In tu in tam je na forumu kdo s katerim bi eventuelno lahko kdaj sodelovali ampak mi je zasebnost prevec pomembna.

XyNOBvxWVJ ::

Eno stvar bi bilo pametno, da omenim, da obstajajo neke omejitve, od katerih se sicer ne da odstopiti. O vsem tem spregovorimo v Seeparku po supanju, jesti, piti in socializaciji v bolj širokem smislu. Zasebnost? Hmm, zapleteni koncepti :)

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Zakaj je zasebnost zapletena? Mislim v okviru foruma... Se Slo-tech vidi ali IPje iz podjetij kjer delam ali pa bolj redko kateri VPN imam doma. :D

Ne vem pa kaj mislis v stilu omejitev? Drugace ce bi nas bilo vec na mojem podrocju in ne bi bili pretirano leni, se da priti do lepega kesa. Jaz sem recimo trenutno prelen, ker imam druge projekte. :)
««
262 / 357
»»