» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
123 / 357
»»

Invictus ::

user-pass je izjavil:

Npr v Nemciji zelo radi placujejo taksne certificiranja ali dodatna izobrazevanja svojim zaposlenim, najbrz se jim pri davkih odsteje ali kaj podobnega.

Ne, to je preprosto vodenje kariere zaposlenih.

To, kar je pri nas znanstvena fantastika.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

imagodei je izjavil:


Kot rečeno, CCNP certifikatov je še več kot zgolj Route, Switch in TSHOOT. So še vsaj Voice, Security, Wireless, Design. Pa mislim da tudi CCNP ISP varianta. Za polaganje vsake od teh moraš imeti veljavno CCNA podrazličico, zato verjetno ljudje raje študirajo za CCIE in njene podrazličice - za pristop k tem certifikatom ne potrebuješ nobenih predhodnih certifikacij. Je pa prednost teh "certifikacij po sklopih" pač ta, da lahko razdeliš študij na manjše enote in pridobljena znanja potem v praksi uporabljaš in nadgrajuješ.


Vem da jih je več. :) CCNA+CCNP (R+S+T), je nekako osnova za vse. Potem so pa vejitve iz tega ven. Ampak dajmo povedat da so to AKADEMSKI certifikati (veljavnost vse življenje) in da je potem treba narediti še INDUSTRIJSKE (veljavnost 3 leta, potem pa obnovit oz. naredit enega višje). Pri industrijskih pa vrstni red ni pomemben, te nihče ne vpraša kaj si preštudiral, plačaš in narediš oz. padeš. :)

@isotropic: imaš simulatorje za switche samo ni to to. Pri simulatorju ne moreš zasrat kabla, cisco je še vedno usekan na razliko med Cross-over in Straight. In tudi Cisco oprema (realna) ne uboga vedno. :)
Pri industrijskih je na CCNP nivoju itak samo simulacija (mislim da Flashu, ne me držat za besedo), CCIE pa dobiš ene 8 real naprav in Case Study potem misilm da je 8 ur pa se je....

Drugače pa je najvišji nivo pri Ciscu po novem CCAr, to pa je Cisco Arhitect. Večina se nas lahko samo slini. :D

Nummy ::

Invictus je izjavil:

user-pass je izjavil:

Npr v Nemciji zelo radi placujejo taksne certificiranja ali dodatna izobrazevanja svojim zaposlenim, najbrz se jim pri davkih odsteje ali kaj podobnega.

Ne, to je preprosto vodenje kariere zaposlenih.

To, kar je pri nas znanstvena fantastika.


Pri nas direktor plača vse certifikate, samo problem je, da imamo toliko dela, da se nimamo časa dodatno učit še za to. Je pa vsak certifikat 10% bonusa na plačo (bruto).

detroit ::

Je to neomejeno? Če je temu tako pridem jst k vam štemplat diplome:)
Skero

SmeskoSnezak ::

CCNA hoce vsak delat, ne gledaj v to smer toliko, je ogromno kompeticije. Razen ce mislis bit res resnicno eden izmed najbolsjih, pa se specializirat. Potemtakem se usmeri v brezzicno mrezenje in varnost le teh.
@ Pusti soncu v srce... @

Red_Mamba ::

Ce bi koga slucajno zanimalo delo kot Product Engineer v nasi Java/Android ekipi se mi naj javi. Idealno ne iscemo programerja, ker ne gre za pozicijo developerja.
Prav tako java ni pogoj, ker se jo hitro osvoji ce imaste izkusnje z C++/C# ali podobnimi OO jeziki.
Odgovorim na zasebno na morebitna vprasanja in kaj bi delo obsegalo; se bo pa treba v Edinburgh preselit.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Invictus ::

SmeskoSnezak je izjavil:

CCNA hoce vsak delat, ne gledaj v to smer toliko, je ogromno kompeticije. Razen ce mislis bit res resnicno eden izmed najbolsjih, pa se specializirat. Potemtakem se usmeri v brezzicno mrezenje in varnost le teh.

Tukaj bo pa bolj malo dela ...

Ni baš veliko dela v brezžični varnosti ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

smoke ::

Red_Mamba, ravno gledam na strani vaše firme tale job offer. Kje je fora, da morš ob prijavi napisat svojo trenutno in pričakovano plačo? :D

Red_Mamba ::

smoke je izjavil:

Red_Mamba, ravno gledam na strani vaše firme tale job offer. Kje je fora, da morš ob prijavi napisat svojo trenutno in pričakovano plačo? :D


standardna praksa v tujini (vsaj po mojih izkusnjah)
mene sicer niso vprasali za trenutno placo, ko sem bil na razgovoru. So me pa vprasali kako placo pricakujem.

sem pa moral trenutno placo napisat k sem se prijavil za job v ZDA
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

ragezor ::

Kje bi si lahko ogledal ponudbo sluzb v avstriji?

Na kariere.at ni niti ene sluzbe za python developerja.

Pozna kdo kako ekvivalentno stran slo-techu ali pa recimo startupjob.si, ki jo je malo tezje najti na googlu?

Red_Mamba ::

ragezor je izjavil:

Kje bi si lahko ogledal ponudbo sluzb v avstriji?

Na kariere.at ni niti ene sluzbe za python developerja.

Pozna kdo kako ekvivalentno stran slo-techu ali pa recimo startupjob.si, ki jo je malo tezje najti na googlu?


http://jobsuche.monster.at/Jobs/?q=pyth...

zgleda da je at bolj bogi glede python-a

mogoce dojcland: http://jobsuche.monster.de/Jobs/?q=pyth...
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

Zgodovina sprememb…

Mufasa ::

imagodei je izjavil:


...Do zdaj je bila zadeva on-hold, ker sem v roku leta in pol 2x postal očka in ker delamo prizidek. ...


Prizidek, mlada 4 članska družina, 1300 neto, stanovanjski problem rešen (minimalni kredit ali brez)? (po možnosti še ženkica kakega tisočaka prinese?)

Če da, pozabi ti miško selitev v tujino, v prelepi deželi živiš z solidnimi razpoložljivimi dohodki, pa še varstvo imaš par m od prizidka... Le če bi se rad fijakal okoli kot Invictus, kar pa mogoče pride zanimivo ko bodo otroci starejši..
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Invictus ::

Mufasa je izjavil:

imagodei je izjavil:


...Do zdaj je bila zadeva on-hold, ker sem v roku leta in pol 2x postal očka in ker delamo prizidek. ...


Prizidek, mlada 4 članska družina, 1300 neto, stanovanjski problem rešen (minimalni kredit ali brez)? (po možnosti še ženkica kakega tisočaka prinese?)

Če da, pozabi ti miško selitev v tujino, v prelepi deželi živiš z solidnimi razpoložljivimi dohodki, pa še varstvo imaš par m od prizidka... Le če bi se rad fijakal okoli kot Invictus, kar pa mogoče pride zanimivo ko bodo otroci starejši..

Lahko pa kot Invictus delaš 8 ur na dan, namesto vsak dan 4 ure neplačanih nadur, kot v Sloveniji, in za to dobiš pravi denar. Mislim, 1300 EUR se da v 2 dneh zaslužit. Po plačanih davkih.

Potem si pa 18 - 20 delovnih dni fraj ... Zato da pač 1x mesečno letiš ... Big deal ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

imagodei ::

Mufasa je izjavil:

imagodei je izjavil:


...Do zdaj je bila zadeva on-hold, ker sem v roku leta in pol 2x postal očka in ker delamo prizidek. ...


Prizidek, mlada 4 članska družina, 1300 neto, stanovanjski problem rešen (minimalni kredit ali brez)? (po možnosti še ženkica kakega tisočaka prinese?)

Kristalna krogla ti je crknila.
"Prizidek" pomeni, da spreminjamo del nekdanjega skednja v stanovanje. "Parcelo" sta častila tašča in tast, najini starši in stari starši so primaknili slabih 15 jurčkov, še kakih 15 sva jih do sedaj sama vložila. En del skednja smo pozidali, na podstrešju sva s sorodnikom (ki mi dela na pol zastonj in z odlogom plačila) naredila leseno konstrukcijo in poknaufala stene. Sam sem se ubadal s polaganjem mineralne volne v stene in po stropu (res, krasno opravilo, blagodejno za pljuča... Je pa poceni, če delaš sam). Fasadno izolacijo in izolacijo toplotnih mostov v mansardi sva izdelala z mojim očetom, kjer je bilo spet treba plačat samo material.

Skratka, bajto se da delat, če ima družina vsaj par tisočakov prihodkov; ob določenih predpostavkah in ogromnem lastnem angažmaju pa se jo da zidat tudi s slabim tisočakom in pol. Če ne bi moji In-Lawsi dali na voljo že obstoječega prostora, ki smo ga samo predelali; če ne bi bil že prekrit s streho in če bi bilo treba vlagat vse papirje, bi o lastni bajti lahko samo sanjali. "Ženskica" je praktično na minimalcu.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

Mufasa je izjavil:

Če da, pozabi ti miško selitev v tujino, v prelepi deželi živiš z solidnimi razpoložljivimi dohodki, pa še varstvo imaš par m od prizidka... Le če bi se rad fijakal okoli kot Invictus, kar pa mogoče pride zanimivo ko bodo otroci starejši..

O kakšni selitvi v tujino niti nisem govoril. Kje pa si našel to idejo? Za dober denar seveda ni izključena, jaz samo sprašujem za vaše poglede, kako naprej. Opisal sem, da v trenutni firmi ni posebne perspektive; da so mi pred leti obljubljali izobraževanja, a od tega ni bilo nič, zato čutim, da moja kariera ni napredovala tako, kot bi si želel. V tej temi vlada konsenz, da služba klasičnega Sysadmina izumira, zato na tem menda nima smisla graditi? Ali pa razumem narobe in mi svetuješ (svetujete), naj v tem vztrajam?

Moje opažanje je, da še velike multinacionalke outsourcajo vse več bazičnih IK storitev (dasiravno tega ne razumem), tako da previdevam, da bo v bodoče na trgu dela med sysadmini in "mrežarji" kar huda konkurenca. Zato pa pač sprašujem, kaj svetujete, kam se usmeriti v bodoče.
- Hoc est qui sumus -

Mufasa ::

imagodei je izjavil:

Mufasa je izjavil:

imagodei je izjavil:


...Do zdaj je bila zadeva on-hold, ker sem v roku leta in pol 2x postal očka in ker delamo prizidek. ...


Prizidek, mlada 4 članska družina, 1300 neto, stanovanjski problem rešen (minimalni kredit ali brez)? (po možnosti še ženkica kakega tisočaka prinese?)

Kristalna krogla ti je crknila.
"Prizidek" pomeni, da spreminjamo del nekdanjega skednja v stanovanje. "Parcelo" sta častila tašča in tast, najini starši in stari starši so primaknili slabih 15 jurčkov, še kakih 15 sva jih do sedaj sama vložila. En del skednja smo pozidali, na podstrešju sva s sorodnikom (ki mi dela na pol zastonj in z odlogom plačila) naredila leseno konstrukcijo in poknaufala stene. Sam sem se ubadal s polaganjem mineralne volne v stene in po stropu (res, krasno opravilo, blagodejno za pljuča... Je pa poceni, če delaš sam). Fasadno izolacijo in izolacijo toplotnih mostov v mansardi sva izdelala z mojim očetom, kjer je bilo spet treba plačat samo material.

Skratka, bajto se da delat, če ima družina vsaj par tisočakov prihodkov; ob določenih predpostavkah in ogromnem lastnem angažmaju pa se jo da zidat tudi s slabim tisočakom in pol. Če ne bi moji In-Lawsi dali na voljo že obstoječega prostora, ki smo ga samo predelali; če ne bi bil že prekrit s streho in če bi bilo treba vlagat vse papirje, bi o lastni bajti lahko samo sanjali. "Ženskica" je praktično na minimalcu.


Kot rečeno, tipičen primerček si ko bi ti življenski standard drastično padel če bi se selil v tujino za tamkajšno normalno plačo.

Vedno morate računat RAZPOLOŽLJIV dohodek po plačanih kreditih in položnicah za streho nad glavo. Tu bi se skoraj upal trditi da povprečna slo familija bolje stoji kot povprečna nemška. Pač moje opažanje po 5ih letih življenja z družino tamkaj... imam velik krog prijateljev doli in sedaj tudi že precej velikega tukaj, tako da lahko primerjam.

Tiste mlade slo družine ko jim je streha (deloma) "dana" nad glavo v 99% nimajo kaj rinit v tujino. So se že vračali v solzah btw...

Moraš zaslužiti DRASTIČNO več kot v Slo, da se to splača ali vsaj imeti iz slo tako nizek standard življenja (beri garsonjera ipd.) da se ti splača selit v tujino Z družino.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

WarpedGone ::

Zato pa pač sprašujem, kaj svetujete, kam se usmeriti v bodoče.

Mal filozofiranja... če se boš 'usmeril' v stvari, ki ti jih bojo svetovali, boš le še en štancer.
Če se boš usmeril v stvari o katerih bereš pred spanjem, ker te enostavno zanimajo, boš v višjem rangu.
Vrabec v roki je boljši kot golob na strehi. Tist golob ti hitro začne srat po glavi.
Pa kaj če 'kariera ne napreduje'? Štartaj vzporedno zgodobo, odpri s.p. in prodajaj stvari za katere v redni službi nisi plačan. Če bo stvar dovolj tržno zanimiva, redno službo odpikaš.
Bit lonesome cowboy z 20k mesečno je super. Težava je, da o 99,9% lonesome cowboyev nikol ne slišiš, ker jim ni ratalo pridit niti do 2k mesečno in so se bili prisiljeni priključit nazaj v trop.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mufasa ::

imagodei je izjavil:


O kakšni selitvi v tujino niti nisem govoril. Kje pa si našel to idejo?


Se opravičujem, tako sem razbral iz tvojih postov.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

urli ::

imagodei je izjavil:

Mufasa je izjavil:

imagodei je izjavil:


...Do zdaj je bila zadeva on-hold, ker sem v roku leta in pol 2x postal očka in ker delamo prizidek. ...


Prizidek, mlada 4 članska družina, 1300 neto, stanovanjski problem rešen (minimalni kredit ali brez)? (po možnosti še ženkica kakega tisočaka prinese?)

Kristalna krogla ti je crknila.
... Sam sem se ubadal s polaganjem mineralne volne v stene in po stropu (res, krasno opravilo, blagodejno za pljuča... Je pa poceni, če delaš sam)...


Obstajajo zaščitne respiracijske maske ;)
http://www.merkur.si/delavnica/zascitna...

Invictus ::

imagodei je izjavil:


Moje opažanje je, da še velike multinacionalke outsourcajo vse več bazičnih IK storitev (dasiravno tega ne razumem), tako da previdevam, da bo v bodoče na trgu dela med sysadmini in "mrežarji" kar huda konkurenca. Zato pa pač sprašujem, kaj svetujete, kam se usmeriti v bodoče.

Administracija sistemov v multinacionalkah poteka veliko bolj po vnaprej sprejetih standardih, zato po implementaciji le teh ni več potreb po zaposlovanju dobro plačanega, tehnično izobraženega kadra. "Day-to-day" operacije lahko izvaja nekdo s osnovnošolsko izobrazbo in enomesečnim treningom. Zato pač outsourcing.

Dobri inženirji so preprosto preveč dragoceni in predragi da bi opravljali "day-to-day" sranja. Zato so pač v zunanjih firmah. Pač dejstvo, ki ga slovenski menedžerji še nekaj let ne bodo osvojili in bodo zaposlovali IT kader znotraj ne-IT podjetij. Čeprav bi tiste preproste operacije lahko skoraj vsaka opica naredila. Seveda pa slovenska podjetja rabijo dobrega ITjevca, ker praktično nobena firma nima IT standardov, in je delo zaposlenih v ITju izpolnjevanje želj zblojenih menedžerjev. Ki v večini primerov nimajo kakega smisla glede poslovnih procesov podjetja, kaj šele da bi to prineslo kake prihranke ali večji dobiček. IT kader v velikih multinacionalkah je večinoma postal telefonist, ki ob večjih problemih pokliče zunanjo firmo s katero imajo pogodbo. Pa še temu se dandanašnji izogibajo. Dobesedno najamejo veliko podjetje ala IBM, ki potem skrbi za celo IT infrastrukturo.

OP,
ti se loti integracij. pač poglej kaj ti leži na tvojem področju, kje se da delati integracije in tam dalje. Ampak bolj kot boš filozofiral o tem kaj bi se moral učiti, več časa boš izgubil pri iskanju novega dela. Napiši CV in se začni prodajati. V tujini seveda. Pri nas lahko samo upaš na 200 EUR povišice. Kam točno se boš usmeril, ti bodo povedali bodoči projekti. Multidisciplinarnost je precej iskana zadeva v tujini.

Pa še tole za vse tukaj ...

V tujini niso pomembna znanja programskih jezikov in tehnologij, kot večina misli tukaj, ampak poznavanje področja, kjer si delal. Recimo bančništvo, telekomunikacije, logistika, itn. Itak moraš poznat tehnologije, ampak tega se da priučiti. Sploh če se prodajaš kot freelancer. Izkušnje iz branže so baje težje pridobljive. Kakor za koga ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

Mufasa je izjavil:



Kot rečeno, tipičen primerček si ko bi ti življenski standard drastično padel če bi se selil v tujino za tamkajšno normalno plačo.

Vedno morate računat RAZPOLOŽLJIV dohodek po plačanih kreditih in položnicah za streho nad glavo. Tu bi se skoraj upal trditi da povprečna slo familija bolje stoji kot povprečna nemška. Pač moje opažanje po 5ih letih življenja z družino tamkaj... imam velik krog prijateljev doli in sedaj tudi že precej velikega tukaj, tako da lahko primerjam.

Tiste mlade slo družine ko jim je streha (deloma) "dana" nad glavo v 99% nimajo kaj rinit v tujino. So se že vračali v solzah btw...

Moraš zaslužiti DRASTIČNO več kot v Slo, da se to splača ali vsaj imeti iz slo tako nizek standard življenja (beri garsonjera ipd.) da se ti splača selit v tujino Z družino.

Če imaš prava znanja, potem dobiš dobro službo. Lahko živiš precej bolje kot v Sloveniji.

Se pa strinjam, in bom to povedal, povprečni tujec ne živi kaj boljše od povprečnega Slovenca.

Ampak če tukaj ne dobiš službe, potem je odhod čez mejo včasih nuja. Ne moreš do smrti starcev živeti na njihov račun ... A nimate nobenega ponosa?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Če imaš prava znanja, potem dobiš dobro službo. Lahko živiš precej bolje kot v Sloveniji.

Se pa strinjam, in bom to povedal, povprečni tujec ne živi kaj boljše od povprečnega Slovenca.

Ampak če tukaj ne dobiš službe, potem je odhod čez mejo včasih nuja. Ne moreš do smrti starcev živeti na njihov račun ... A nimate nobenega ponosa?

No z dobrim znanjem lahko precej lepo zivis tudi v Sloveniji (z zahodno placo), le malce manj podjetij imas na voljo kot v kaksnem Londonu.

Isotropic ::

moraš met zelo srečo, da imaš zahodno plačo. že zaradi obdavčitve.
primer npr. akrapovič.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Precej lepo lahko živiš v Sloveniji tudi z slovensko plačo. Nižji stroški bivanja, dobrin in konec koncev tudi majhnost mest in države veliko pripomorejo k temu. Vsi ITjevci v Sloveniji pač ne dobijo samo drobiža (za cel kup nadur). Dosti višji prihodki pa se itak ne izplačujejo v obliki plač za redno zaposlitev. No, vsekakor pa so standardi za lepo življenje zelo relativni.

Mufasa ::

Invictus je izjavil:

Če imaš prava znanja, potem dobiš dobro službo. Lahko živiš precej bolje kot v Sloveniji.

Se pa strinjam, in bom to povedal, povprečni tujec ne živi kaj boljše od povprečnega Slovenca.

Ampak če tukaj ne dobiš službe, potem je odhod čez mejo včasih nuja. Ne moreš do smrti starcev živeti na njihov račun ... A nimate nobenega ponosa?


Tudi "samo" dobra služba ti ne odtehta enakovrednega lajfstajla v tujini če imaš v slo nekje v nekogaršnji hiši 100m2 plus na gešenk (ajt da neki drobiž 10k ipd not vložiš v renovacijo)

Prišparaš tako cca 500.000€ kolikor bi dal za kredit za malo hiško z malo zemlje v bližnji okolici zanimivih/bližnjih nemških mest...nekako kot da bi imel ekstra 2 jurja na slovenski plači.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Groove ::

Sicer malo off: pozna kdo razmere pri podjetju Analitica? Odnosi, vlaganje v zaposlene, zanimivost projektov, navsezadnje tudi plača?

jan_g ::

Mufasa je izjavil:

Invictus je izjavil:

Če imaš prava znanja, potem dobiš dobro službo. Lahko živiš precej bolje kot v Sloveniji.

Se pa strinjam, in bom to povedal, povprečni tujec ne živi kaj boljše od povprečnega Slovenca.

Ampak če tukaj ne dobiš službe, potem je odhod čez mejo včasih nuja. Ne moreš do smrti starcev živeti na njihov račun ... A nimate nobenega ponosa?


Tudi "samo" dobra služba ti ne odtehta enakovrednega lajfstajla v tujini če imaš v slo nekje v nekogaršnji hiši 100m2 plus na gešenk (ajt da neki drobiž 10k ipd not vložiš v renovacijo)

Prišparaš tako cca 500.000€ kolikor bi dal za kredit za malo hiško z malo zemlje v bližnji okolici zanimivih/bližnjih nemških mest...nekako kot da bi imel ekstra 2 jurja na slovenski plači.


Ok, ampak to velja za večino ljudi v kolikor toliko razvitih državah. Dosti težje je iti nekam v tujino in začeti iz nule kot pa ostati doma, kjer imaš zaledje staršev in preostale družine. Če tega zaledja ni, potem (jasno) postane emigracija dosti bolj privlačna.

Invictus ::

thramos je izjavil:

Precej lepo lahko živiš v Sloveniji tudi z slovensko plačo. Nižji stroški bivanja, dobrin in konec koncev tudi majhnost mest in države veliko pripomorejo k temu. Vsi ITjevci v Sloveniji pač ne dobijo samo drobiža (za cel kup nadur). Dosti višji prihodki pa se itak ne izplačujejo v obliki plač za redno zaposlitev. No, vsekakor pa so standardi za lepo življenje zelo relativni.

To so samo nabijanja Slovencev zadnjih 10 let. Kako je tujina draga.

Pa to sploh ni res. Hrana cenejša, bivanje tam, tam, če ravno ne živiš v centru velemesta. Ostali izdelki tudi cenejši, recimo cunje. Živel dovolj dolgo po tujini.

So pa storitve drage. Ampak saj je plača višja ... Celo pir je lahko cenejši v lokalu kot v LJ. Pa to pir, ne tista slovenska scalnica ...

Mufasa je izjavil:


Prišparaš tako cca 500.000EUR kolikor bi dal za kredit za malo hiško z malo zemlje v bližnji okolici zanimivih/bližnjih nemških mest...nekako kot da bi imel ekstra 2 jurja na slovenski plači.

Ne nabijaj.

Kolega je dal 230k za bajto v vrtom v okolici Frankfurta. Vlak za v službo 10 minut peš stran. Tudi cene v Nemčiji so padle. Na določenih območjih so cene padle pod 100k. Enako velja za UK. Bajta, 1 uro ven iz Londona, 80k GBP.

Kot sem rekel, ne primerjajte cen v Prekmurju s cenami v centrih velemest. Bajte v Ljubljani so hitro na pol milijona EUR.

Ampak ne, treba je neke ta stare prenašat in čakat da crknejo, da končno lahko začnemo živeti ... Sam da ne bi bilo kredita za lastno, samostojno življenje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

thramos ::

V Sloveniji ima bistveno večji delež ljudi lastno nepremičnino, zaradi tega je tudi več dedovanj, prizidkov in podobnega. Še posebej v primerjavi z Nemčijo. Ampak močno dvomim, da je življenje v podstrešju stare graščine ali pa prizidku pri starših nudi res tako hud "lajfstajl". Poleg tega nudijo zahodne metropole socialno mestno življenje, ki ga v Sloveniji praktično ni.

thramos ::

Invictus je izjavil:

To so samo nabijanja Slovencev zadnjih 10 let. Kako je tujina draga.

Pa to sploh ni res. Hrana cenejša, bivanje tam, tam, če ravno ne živiš v centru velemesta. Ostali izdelki tudi cenejši, recimo cunje. Živel dovolj dolgo po tujini.

So pa storitve drage. Ampak saj je plača višja ... Celo pir je lahko cenejši v lokalu kot v LJ. Pa to pir, ne tista slovenska scalnica ...


Če kdo nabija, si to ti. Življenje na zahodu, za enak življenski stil, je dražje. Če so cene hrane v štacuni cenejše (pa marsikje sploh niso) in če najdeš pajzl kjer je pir cenejši kot v Lj, še ne pomeni, da je cenejše vse.

Da so plače toliko višje, da odtehtajo in pretehtajo višje cene, pa je jasno vsem.

Invictus ::

thramos je izjavil:


Če kdo nabija, si to ti. Življenje na zahodu, za enak življenski stil, je dražje. Če so cene hrane v štacuni cenejše (pa marsikje sploh niso) in če najdeš pajzl kjer je pir cenejši kot v Lj, še ne pomeni, da je cenejše vse.

Da so plače toliko višje, da odtehtajo in pretehtajo višje cene, pa je jasno vsem.

Ne nabijaj nekaj kar sploh ne poznaš.

Od turističnih potovanj bolj malo izveš kako se res živi tam. Hrana je praktično po celi zahodni Evropi cenejša, če se ne preseravaš z nekimi fensi šmensi zadevami, ki pa jih pri nas sploh ne dobiš. Nekaj se da sicer dobiti v Leclercu ... Merkator večine teh stvari sploh nima.

Ravno včeraj sem bil v Aldiju. Pri, enak kot v SLO pri Lidlu, je tu 25 centov. ENAK. Cene ostale hrane so za tretjino do polovice manj kot v SLO. Pa je to Aldi skoraj v centru Frankfurta. 10 minut peš izven strogega centra.

Zdaj pa hitro mamico vprašat kaj smeš napisat nazaj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

thramos ::

user-pass ::

Thramos, ne vem kje si najdu to stran, ampak ti povem, da razen cene za cigarete nic ne drzi.

Mufasa ::

Invictus je izjavil:

Kolega je dal 230k za bajto v vrtom v okolici Frankfurta. Vlak za v službo 10 minut peš stran.


...ki jo bo z obrestmi mimgrede plačal cca 400k in še vedno se bo pendlal 1,5-2h vsak dan ter delal 8,5h kot je norma v nem...

= čist mimgrede, iz izkušenj ker dejansko živim v tujini..=
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Invictus ::

thramos je izjavil:

Pojma nimaš in nabijaš v tri krasne, nič novega.

Pa si opazil da je plača v Frankfurtu +120%?

Medtem ko se stroški gibljejo med -13 pa do +100%?

Pustimo ob strani Taksi ...

Za mene še vedno win situacija. Da ne govorim da ti konec meseca ostane absulutno večja cifra od plače, ki jo lahko trošiš po svojih željah.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mufasa ::

Invictus je izjavil:

thramos je izjavil:


Če kdo nabija, si to ti. Življenje na zahodu, za enak življenski stil, je dražje. Če so cene hrane v štacuni cenejše (pa marsikje sploh niso) in če najdeš pajzl kjer je pir cenejši kot v Lj, še ne pomeni, da je cenejše vse.

Da so plače toliko višje, da odtehtajo in pretehtajo višje cene, pa je jasno vsem.

Ne nabijaj nekaj kar sploh ne poznaš.

Od turističnih potovanj bolj malo izveš kako se res živi tam. Hrana je praktično po celi zahodni Evropi cenejša, če se ne preseravaš z nekimi fensi šmensi zadevami, ki pa jih pri nas sploh ne dobiš. Nekaj se da sicer dobiti v Leclercu ... Merkator večine teh stvari sploh nima.

Ravno včeraj sem bil v Aldiju. Pri, enak kot v SLO pri Lidlu, je tu 25 centov. ENAK. Cene ostale hrane so za tretjino do polovice manj kot v SLO. Pa je to Aldi skoraj v centru Frankfurta. 10 minut peš izven strogega centra.

Zdaj pa hitro mamico vprašat kaj smeš napisat nazaj ...


Ne da stane enako, hrana je CENEJŠA v Nemčiji kot v Slo.

just sayin..
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Invictus ::

Mufasa je izjavil:


Ne da stane enako, hrana je CENEJŠA v Nemčiji kot v Slo.

just sayin..

Dopovej thramosu, ki še vedno živi v utvari kako je Slovenija poceni in lepa ... In s super plačami ...

Celo Avstrija je cenejša. Folk je spet začel v Celovec hodit po fasn'go ...

Še malo pa bomo še avte začeli vozit k mehaniku v Avstrijo. So jim precej cene padle ...

Sicer pa nekaj za razmislek ...

Od kje folku ideja, da če so nizke plače, da so potem tudi nizke cene. In obratno ?!?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

user-pass ::

Thramos hoce nam, ki zivimo v tujini, dopovedati z eno xy stranjo, da je zivljenje tukaj drazje :-))

thramos ::

Invictus je izjavil:

thramos je izjavil:

Pojma nimaš in nabijaš v tri krasne, nič novega.

Pa si opazil da je plača v Frankfurtu +120%?

Medtem ko se stroški gibljejo med -13 pa do +100%?

Pustimo ob strani Taksi ...

Za mene še vedno win situacija. Da ne govorim da ti konec meseca ostane absulutno večja cifra od plače, ki jo lahko trošiš po svojih željah.


Pa si opazil, da na strani piše: Local Purchasing Power in Frankfurt is 56.28% higher than in Ljubljana.
A si opazil, da sem že prej napisal: Da so plače toliko višje, da odtehtajo in pretehtajo višje cene, pa je jasno vsem.

Al pa prebral si, pa nisi razumel?

user-pass je izjavil:

Thramos, ne vem kje si najdu to stran, ampak ti povem, da razen cene za cigarete nic ne drzi.


Ne? Za Ljubljano kar drži, za vsaj nekaj ostalih mest tudi. Za Frankfurt točno res ne vem, v čem pa se za toliko motijo?

Mufasa ::

Invictus je izjavil:

Mufasa je izjavil:


Ne da stane enako, hrana je CENEJŠA v Nemčiji kot v Slo.

just sayin..

Dopovej thramosu, ki še vedno živi v utvari kako je Slovenija poceni in lepa ... In s super plačami ...

Celo Avstrija je cenejša. Folk je spet začel v Celovec hodit po fasn'go ...

Še malo pa bomo še avte začeli vozit k mehaniku v Avstrijo. So jim precej cene padle ...


Moj point je samo da tisti ki so si s kurcem "prigarali" streho nad glavo pri tašči, povečini bolje da ne probajo tujine z selitvijo žene in otrok tja. Bojo jokal...

Za vse ostale, ki jim po plačilu najemnine dvosobnega stanovanja ne ostane kaj dosti...go for it, če imaš voljo in moč (ter malo našparanega za štart)
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

thramos ::

Ok, še ena stran: http://www.expatistan.com/cost-of-livin...

Torej, izseljenci, so res vse te statistične primerjave napačne?

Mufasa ::

jst ti povem da je DM in Lidl in Kaufland in Aldi cenejši za 90% artiklov kot v Slo pa mi verjemi ali ne. Pod cenejši govorim od 5-20% za Lidl robo, do 50% za nivea izdelke v DM.

Je pa tajska masaža ena ura tu 70€, v Kranju pa 29€.
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

Invictus ::

thramos je izjavil:

Ok, še ena stran: http://www.expatistan.com/cost-of-livin...

Torej, izseljenci, so res vse te statistične primerjave napačne?

Tukaj imaš se slabše razmerje.

Cene višje za 26%, plača pa večja za 120 posto. Hmmm... kaj tukaj ne pije vode ...

Lahko ti dam London City za primerjavo, pa boš spet orgazmiral kako so cene v Sloveniji nizke ...

Mufasa je izjavil:


Moj point je samo da tisti ki so si s kurcem "prigarali" streho nad glavo pri tašči, povečini bolje da ne probajo tujine z selitvijo žene in otrok tja. Bojo jokal...

Saj greš najprej sam.

Če uspeš, pride familija za tabo ... Če ne, si vsaj probal.

Drugače se da pa v enem letu lepo zaslužit za eno bajto v Sloveniji, ki jo kupiš na keš ... O.K. pa še pol leta delaš za obnovo. Če ravno nisi obseden z bivanjem okoli Ljubljane.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

thramos ::

Invictus je izjavil:

thramos je izjavil:

Ok, še ena stran: http://www.expatistan.com/cost-of-livin...

Torej, izseljenci, so res vse te statistične primerjave napačne?

Tukaj imaš se slabše razmerje.

Cene višje za 26%, plača pa večja za 120 posto. Hmmm... kaj tukaj ne pije vode ...

Lahko ti dam London City za primerjavo, pa boš spet orgazmiral kako so cene v Sloveniji nizke ...


Ti res ne razumeš, kaj pišem?

Utk ::

Zakaj, če je gor boljše, cenejše in več zaslužiš? Zakaj si tako strašno aktiven na slovenskem forumu, a si na nemškem in kakšnem angleškem tudi? Kakšna je cena tega?

Mufasa ::

Invictus je izjavil:

Drugače se da pa v enem letu lepo zaslužit za eno bajto v Sloveniji, ki jo kupiš na keš ... O.K. pa še pol leta delaš za obnovo. Če ravno nisi obseden z bivanjem okoli Ljubljane.


Ma povečini službe tu niso take da ti plačujejo avto in stanovanje delodajalci. Ti imaš pač tko urejen kot je, ampak v preseku ni tako. Tako da tudi ko te stroške pokriješ - ravno za hišo v slo nimaš, saj moraš nahranit/nastanit ottroke in ženo - imaš pa recimo v 5ih letih če si zlo šparoven, za kaj podobnega. Jaz sem si slednje kar tu uredil, saj me doli ne vleče kaj dosti...je pa res če bi bil v slo lahko brez kredita/najemnine...se takoj preselim dol, saj šele ko se popolnoma preseliš in izkusiš tujino kot lokalec, vidiš/pogrešaš Slovenijo - ki je TOP država (izvzemši primerljivi plač/služb/kreditov)
"Es ist nicht genug, zu wissen, man muss auch anwenden;
es ist nicht genug, zu wollen, man muss auch tun."
- Johann Wolfgang von Goethe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mufasa ()

thramos ::

Mufasa je izjavil:

jst ti povem da je DM in Lidl in Kaufland in Aldi cenejši za 90% artiklov kot v Slo pa mi verjemi ali ne. Pod cenejši govorim od 5-20% za Lidl robo, do 50% za nivea izdelke v DM.

Je pa tajska masaža ena ura tu 70EUR, v Kranju pa 29EUR.


A šolske torbe tud? :))

Lej, sej vam verjamem, sam vseeno malo dvomim v tele anekdotne primere in rajši bolj zaupam statistiki. Še posebej eni primerki tule (ne mislim tebe), ki ponavadi kar nekaj nabijejo, da potrdijo svoj prav. Poleg tega pa so groceries pravzaprav razmeroma majhen strošek aktivnega življenja.

[edit] No, pa tudi osebna izkušnja. Sicer kot turist nimaš časa iskat najcenejših štacun, ampak za primerjavo tega ne počnemo tudi v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

user-pass ::

thramos je izjavil:

Ne? Za Ljubljano kar drži, za vsaj nekaj ostalih mest tudi. Za Frankfurt točno res ne vem, v čem pa se za toliko motijo?

Pod postavko Markets takih cen, kot so tam, nisem videl se nikjer in nikoli, pa sem 4 leta v Nemciji. Se v bio trgovinah je ceneje.

Okapi ::

Pa mogoče tudi nočeš jesti najcenejših konzerv iz Lidla. Ko greš v malo boljšo delikateso ali k mesarju, so pa razmerja malo drugačna.

Invictus ::

thramos je izjavil:


Ti res ne razumeš, kaj pišem?

Razumem kaj pišeš, sam napačno interpretiraš statistiko.

Ko jamraš da so cene v tujini večje, ne upoštevaš da so plače še večje. Kar pomeni da ti na mesec več ostane ... Dejstvo, ki ga lepo ignoriraš ...

thramos je izjavil:

Poleg tega pa so groceries pravzaprav razmeroma majhen strošek aktivnega življenja.

Vprašaj ljudi na minimalcu koliko dajo za hrano, pa ti bo jasno ...

Mufasa je izjavil:

vidiš/pogrešaš Slovenijo - ki je TOP država (izvzemši primerljivi plač/služb/kreditov)

Pogrešaš ravno ne, sam je pa trenutno Slovenija TOP država, kar se tiče davkov.

Praktično davčna oaza - beri normiran s.p. ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()
««
123 / 357
»»