» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
290 / 357
»»

Pat_MaGroin ::

Se strinjam. Jaz zagovarjam 100 % obdavčitev, potem pa vlada po lastni presoji razdeli bone za plačilo položnic, nakup hrane, oblačil ter bone za tankanje.

SloKin ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Se strinjam. Jaz zagovarjam 100 % obdavčitev, potem pa vlada po lastni presoji razdeli bone za plačilo položnic, nakup hrane, oblačil ter bone za tankanje.

Jaz pa za kastracijo in sterilizacijo vseh potem se pa odločimo kdo dobi pravico do razploda. Oh wait...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SloKin ()

kriptobog ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Se strinjam. Jaz zagovarjam 100 % obdavčitev, potem pa vlada po lastni presoji razdeli bone za plačilo položnic, nakup hrane, oblačil ter bone za tankanje.


Mokre sanje socialkarjev :))

ziki ::

Zadnje čase sem prejel nekaj ponudb za fully-remote službe, pa me zanima, če mi lahko na podlagi lastnih izkušenj poveste, kaj se splača vprašati, oz o čem bi se moral pozanimati pri določenem delodajalcu pred zaposlitvijo.

Po navadi vprašam, če je 100% remote, ali se lahko dela v poljubni časovni coni, koliko je dni dopusta, kakšno je trajanje projekta oz čas zaposlitve, kako je s plačilom bolniške in pa seveda približen plačni razpon.

Izpuščam še kaj, oz je kaj tako pomembnega, kar bi še bilo fino izbrskati?

Hvala!

Invictus ::

V Sloveniji ali tujini? Ker vprašanja so za slovensko firmo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

srus ::

user4683 je izjavil:

Kaj tocno se glede birokracije dogaja na ameriski strani ne vem, jaz sem jim samo moral poslati W-8BEN obrazec (in podpisati dokaj genericno pogodbo).


Samo preverjam - na računu ameriški firmi ni obvezno obračunati DDV in o računu ni potrebno poročati v VIES-KP in DDV-O? Tudi ni potrebna izjava na računu “Reverse charge - VAT exempt ...”?

Sem atipični zavezanec za DDV.

Drži?

amacar ::

Drzi. Jaz dam spodaj nekaj v tem stilu:
VAT exempt under article 287 of VAT Directive

srus ::

amacar je izjavil:

Drzi. Jaz dam spodaj nekaj v tem stilu:
VAT exempt under article 287 of VAT Directive


Jaz dam “Reverse Charge – VAT exempt under Article 44 Directive 2006/112/EC”, ampak samo na račune izstavljene EU podjetjem.

maticb492 ::

Jaz sem na UK (non-EU) račune isto pisal "287 directive".

Sem se zlagal oz. narobe spomnil :D

Tisto drugo sem pisal:
Reverse Charge – VAT exempt under Article 44 Directive 2006/112/ES.

Odkar imam računovdstvo mi je to dala na UK račun:
Obrnjena davčna obveznost – DDV ni obračunan po 1.odst.25. člena ZDDV-1 oziroma Reverse Charge – VAT exempt under Article 44 Direktive 2006/112/ES.

to pa na EU:
V skladu s 1. odstavkom 94.člena Zakona o davku na dodano vrednost(ZDDV-1)nisem zavezanec za plačilo DDV
VAT is not settled under Article 44 of VAT Directive 2006/112/EC - reverse charge
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

ziki ::

Invictus je izjavil:

V Sloveniji ali tujini? Ker vprašanja so za slovensko firmo.


Tujina, seveda. O čem pa bi se bilo po tem takem po tvoje bolj smiselno pozanimati?

Invictus ::

Dnevna/urna postavka, ostalo jih ne zanima...

In seveda kakšna je dnevna/tedenska obremenitev...

Vse ostalo tujih firm ne zanima. In imeti moraš pravno osebo, ki lahko izstavi račun.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

hujsk1999 ::

A ti živiš za urno postavko?
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

user4683 ::

hujsk1999 je izjavil:

A ti živiš za urno postavko?

Njegov svet je edino pravo merilo kako se dela :)

Vprašanja so povsem na mestu za dolgoročne(jše) projekte. Jaz imam v trenutni pogodbi letno osnovo, neomejeno dopusta, placane bolniske (oboje enako placano kot dnevi, ko delam). Narocnik, ki te rabi, ne bo kompliciral, ce te v pol leta dva tedna ni, ce so dogovorjene stvari narejene.

hujsk1999 ::

Prag tveganja revščine bo v kratkem prehitel povprečno plačo. Slava Ukrajini!
Za vas forumaše, ki ste povečini kripto milijonarji ali imate urno postavko 600€ kot Invictus, je to brezvezna infromacija.
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

user4683 ::

Dvomim, da ima 600 na uro :))

Pat_MaGroin ::

maticb492 je izjavil:

Jaz sem na UK (non-EU) račune isto pisal "287 directive".

Sem se zlagal oz. narobe spomnil :D

Tisto drugo sem pisal:
Reverse Charge – VAT exempt under Article 44 Directive 2006/112/ES.

Odkar imam računovdstvo mi je to dala na UK račun:
Obrnjena davčna obveznost – DDV ni obračunan po 1.odst.25. člena ZDDV-1 oziroma Reverse Charge – VAT exempt under Article 44 Direktive 2006/112/ES.

to pa na EU:
V skladu s 1. odstavkom 94.člena Zakona o davku na dodano vrednost(ZDDV-1)nisem zavezanec za plačilo DDV
VAT is not settled under Article 44 of VAT Directive 2006/112/EC - reverse charge


Za ZDA ni treba nič dopisat spodaj? Na fursu so mi rekli, da ne rabim bit atipični zavezanec, niti ne oddajam poročila vies

Če komu koristi: https://data.si/wp-content/uploads/2017...

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

Atipični davčni zavezanec pride v poštev samo pri poslovanju znotraj EU. Za izdajanje računov v USA ni treba biti atipični zavezanec niti oddajati ni treba ničesar v VIES.

maticb492 ::

Pat_MaGroin je izjavil:



Za ZDA ni treba nič dopisat spodaj? Na fursu so mi rekli, da ne rabim bit atipični zavezanec, niti ne oddajam poročila vies

Če komu koristi: https://data.si/wp-content/uploads/2017...


Ni treba biti zavezanec ne, napisati pa je še vedno treba?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Pat_MaGroin ::

Jaz imam izkušnje samo z EU firmam, kjer sem VIES in DDV-O obrazec oddajal.

A za USA firmo niti tega ni treba?

maticb492 ::

Ja zdaj če si že atipični zavezanec od prej, moraš seveda oddati prazen DDV-o (same nule), VIES pa ni treba zato ker so tam same nule, samo tista klavzula mora biti vseeno gor na računu. Če pa kdo na novo odpira sp samo za USA pa mu seveda ni treba posati atipični zavezanec.

Torej je isto kot za UK od brexita, tako da to lahko garanitram, ker mi je računovodkinja oddala same nule na DDV-O, ko sem imel račun samo v UK tisti mesec.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Pat_MaGroin ::

Hvala

Mato989 ::

Mike_Rotch je izjavil:

Ko je tvoja plača in bonus letno višja kot je povprečje v 99% državah sveta in 98% služb potem je to no brainer da delaš X let "cele dneve" :)


Ne ni. Skrajno neumno je prelagati življenje na prihodnost. Sploh za ljudi, ki lahko zaslužijo nadpovprečno veliko tudi drugje.


Pač se ne strinjava... če bi jaz lahko prihranil letno 200k$ ali € bi komot se odrekel 3 letom življenja... nato bi bilo preostalih 40-50 bistveno lepših in bolj mirnih.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

V bistvu smo vsi ugotovili isto.

V Sloveniji vecinoma delas za seljačko firmo, popolnoma irelevantno v globalu, moral bi delat cele dneve kot budala, plača pa albanska po EU standardih. Plus nobenega sočutja in nizka stopnja profesionalnosti.

Skratka, mene čudi, da SLO firme sploh še imajo kak IT kader. To morajo bit res mazohisti.

maticb492 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

V bistvu smo vsi ugotovili isto.

V Sloveniji vecinoma delas za seljačko firmo, popolnoma irelevantno v globalu, moral bi delat cele dneve kot budala, plača pa albanska po EU standardih. Plus nobenega sočutja in nizka stopnja profesionalnosti.

Skratka, mene čudi, da SLO firme sploh še imajo kak IT kader. To morajo bit res mazohisti.



Mah, to jaz ne vem kje gledate v SLO, jaz imam same super izkušnje. Sem pa delal samo v 2. firmah, eni kot študent, drugi pa kot moja prva in edina zaposlitev. Jaz sem šele od včeraj full time SP in eden izmed razlogov da sem prej mel popoldanca in nisem bil full-time SP, čeprav zdaj služim konkretno več, je zaradi odnosov v pisarni, teambuildingi, pikniki itd. pač družba z sodelavci.

Odnos je bil v obeh firmah super, team building, šli smo na konferenco v Beograd, v obema sem pil z nadrejenimi. Plače so pač kar so, jaz jih iz poslovnega vidika razumem da ne morejo dat več, ker imajo veliko skritih stroškov. Nadure sem delal samo kot študent drugače sem naredil v 4.5 letah zaposlitve manj kot 10 nadur. Mogoče sem pa imel samo jaz srečo z firmami :)

EDIT: Sta pa obe firme 100% IT, torej samo programerji in HR/Marketing. Verjamem da je druga zgodba v nekem razvojnem oddelku Gorenja.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Jaz sem imel v SI mesane izkusnje. Teambuildingi, pikniki in izleti me ne ganejo prevec, zato mi je fino remote... svoj cas rajsi zapravljam po svoje. Ze en teden letno it v USA, da se v zivo vidimo s sodelavci, mi je vrh glave. Ampak za dobre stiri jurje na teden se splaca malo potrpet :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

maticb492 ::

user4683 je izjavil:

Jaz sem imel v SI mesane izkusnje. Teambuildingi, pikniki in izleti me ne ganejo prevec, zato mi je fino remote... svoj cas rajsi zapravljam po svoje. Ze en teden letno it v USA, da se v zivo vidimo s sodelavci, mi je vrh glave. Ampak za dobre stiri jurje na teden se splaca malo potrpet :))


Ja to itak ja, iz istega razloga sem jaz zdaj full-time remote.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Tody ::

Sej ne da ti ne vrjamem ampak koliko stane izdelek če sam tvoja plača stane 16k :)

user4683 ::

cca 60eur/leto :)

Pat_MaGroin ::

twitter developer ma 600k na leto, pa je izdelek free :)

maticb492 ::

V corporate svetu so cifre drugačne. Jaz sem preko zaposlitve bil outsourcan za delo na eni predstavitveni strani od enega big playerja v bančnem sistemu. Torej samo glorified blog, nisem imel dostopa do kakih financ zadaj ali karkoli, praktično predstavitvena stran. Budget smo burnali po 30,000EUR na teden, sem enkrat videl ko je project manager ponesreči kliknal na budget burn tab v google sheetu med tem ko je share-al screen :)

Na projektu nas je bilo full-time mislim da nekje 4-je pa še neki designerji part-time, max 7 nas je bilo z PM skupaj.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

hujsk1999 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

twitter developer ma 600k na leto, pa je izdelek free :)

600k na leto je drobiž če mene prašaš. Ne me prašat koliko imam urno postavko. McDonalds šef nabave in lupilec krompirja - 18€ neto urna (3875€ izplačilo mesečno s potnimi).
Intel Core i9-13900KS/MSI GeForce RTX 4090 SUPRIM X 24G/EKWB Custom

user4683 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

twitter developer ma 600k na leto, pa je izdelek free :)

No sej tista moja cifra je bil base salary, brez delnic :D

maticb492 ::

hujsk1999 je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

twitter developer ma 600k na leto, pa je izdelek free :)

600k na leto je drobiž če mene prašaš. Ne me prašat koliko imam urno postavko. McDonalds šef nabave in lupilec krompirja - 18EUR neto urna (3875EUR izplačilo mesečno s potnimi).



Če se preseliš na Dansko, lahko flipaš burgerje za 21$ na uro ja:


The 3F union rep told us that agreements are renewed every few years. The most recent agreement from 2020 has McDonald’s employees over the age of 18 earning a minimum of DKK 127,24 (about $20.59) per hour, with a slight increase in 2021 (DKK 129,74 or about $21 per hour) and 2022 (DKK 132,24 or $21.40).

https://www.snopes.com/fact-check/mcdon...
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

kunigunda ::

Pat_MaGroin je izjavil:

twitter developer ma 600k na leto, pa je izdelek free :)

Mogoce oddelek ja, ostali pa avg 100k

Tody ::

In drkajo kurac... Twiter se že 10 let ni spremenil... dodajajo useles neke zadeve, ki nikoli ne pridejo do nas... Sicer sem itak zbrisal acc od tiste greznice.

kuall ::

trg pravi, da twitter ni useless, prav pa, da je useless tvoje peace of sheet. :D

dexterboy ::

Štiri čuke na teden? Kapo dol! Je skrivnost, na katerem področju delaš? Mislim tudi na prog jezik.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

user4683 ::

Nic pretirano eksoticnega - mobile inzenir (android) za nek consumer app :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

klemenSLO ::

Sam delam v IT. Privoščim vsakemu.
Je pa jasno da je tu glavni faktor to da maš jajca jet na svoje, da maš srečo pri vsem skupaj.
Pa ne me pri spodnjem stavku razumet napačno, ampak osebno je to za moje pojme precenjena številka - če bi jst bil na drugi strani ki bi moral to plačat.

Enkrat je bla tema koliko zaračunat za neko oblikovanje/design/celostno predstavitev... in je blo lepo rečeno:
če to ISTO delaš za enga SP ja računaš 1000, za Doo 5000 za cocacolo 100000 :)
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

maticb492 ::

klemenSLO je izjavil:

Sam delam v IT. Privoščim vsakemu.
Je pa jasno da je tu glavni faktor to da maš jajca jet na svoje, da maš srečo pri vsem skupaj.
Pa ne me pri spodnjem stavku razumet napačno, ampak osebno je to za moje pojme precenjena številka - če bi jst bil na drugi strani ki bi moral to plačat.

Enkrat je bla tema koliko zaračunat za neko oblikovanje/design/celostno predstavitev... in je blo lepo rečeno:
če to ISTO delaš za enga SP ja računaš 1000, za Doo 5000 za cocacolo 100000 :)



Ja, zato ker je razlika v odgovornosti/odnosu/response time-u itd.

Kjer sem delal so računali sigurno 500-800EUR na dan za moje storitve našim strankam. AMPAK ko sem jaz šel na dopust ali bolniško, je imela firma na voljo nadomestilo za mene nekoga drugega. Pač preprosto so stvari, ki jih ne moreš kot 1-man freelancer ponujat in večje firme plačajo za convenience. Ne more coca cola si privoščit da bo njihov designer zbolel in ne bodo meli nadomestka. Oni bojo agenciji z 20 designerji plačali 100,000EUR, za nekaj kar bi freelancer naredu za 5 jurjev, zato, ker jim več pomeni zanesljivost in garancija.

Pač bolj kot se pogovarjaš z PM-i in razmišljaš o tem, ter kaj poračunaš, ti je jasno kaj je s tem.

Isto je v mojem osebnem življenju, odkar služim malo več. Včasih sem kupoval rabljene zadeve, računalnik sem navijal da dobim več FPSov, kupoval sem poceni zadeve iz kitajske, kjer sem potem potreboval 2 ure da sem driverje poinštaliral. Danes ne povoham kitajskega sranja več, ker raje dam 20-100EUR več za nekaj kar dobim takoj pri nas, na zalogi, in zanesljivo dela. Na splošno nimam volje se ubadat s tem več, kupim pač najboljšo grafiko, najboljši procesor, in je nisem navil niti za 1 MHz. Namesto poceni zadev, sem dal recimo 150EURza razer miško, ker hočem da ko jo priklopim dela v 5 sekundah vse, da ima polnilno postajo itd.

Pač vse je relativno no, hočem povedat da ni to neko oderuštvo itd., stvari so pač drugačne na vsakem nivoju.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

gwtlwesncw ::

U pišuka, kakšne številke, potem pa razni Kripto mesiji mene, praktično reveža, stalkajo...

TheBlueOne ::

gwtlwesncw je izjavil:

U pišuka, kakšne številke, potem pa razni Kripto mesiji mene, praktično reveža, stalkajo...


Prevaranti, manipulanti, prodajalci od vrat do vrat itn., praviloma ne gredo nad bogate.

AndyS ::

Znupy, predlagam, da malo predstaviš kontekst in predzgodbo svojega sodelovanja. Jaz jo sicer delno poznam, a druge sodelujoče v tej debati mogoče lahko zavede ideja o "instant uspehu" in takšnem plačilu oz. pogojih ad hoc. Verjetno bi lahko tudi Invictus storil podobno.
Predvsem kakšne si imel pogoje v prvem letu ali mesecih sodelovanja, reference od prej, kakšna je zgodba/uspeh podjetja/startupa, koliko odgovornosti imaš sedaj po X letih, po koliko letih sodelovanja ste zgradili toliko obojestranskega zaupanja, itd.
Brez teh info je slika o realnih možnostih takšne pogodbe malo izkrivljena in marsikdo se ne zaveda, da je pred takšno pogodbo potrebno veliko truda, učenja, velikokrat odrekanja ter na koncu tudi sreče, da podjetje postane uspešno.
Razlika med vama je tudi v tem, da ti sodeluješ v startup podjetju (no, ne vem če se še šteje za startup :) ), Invictus pa glede na opise del verjetno sodeluje le z velikimi korporacijami, ki potrebujejo njegovo nišno znanje, ki ga je verjetno nabiral 15+ let.

Pat_MaGroin ::

Lahko js samo vmes vprasam, kje imate, ce sploh, zavarovano nadomestilo za izpad dohodka?

Torej ce si kot s.p. polomim roke, me poškoduje avto, padem z lestve, da mam krit izpad dohodka?

Hvala in lp

user4683 ::

AndyS je izjavil:

Znupy, predlagam, da malo predstaviš kontekst in predzgodbo svojega sodelovanja. Jaz jo sicer delno poznam, a druge sodelujoče v tej debati mogoče lahko zavede ideja o "instant uspehu" in takšnem plačilu oz. pogojih ad hoc. Verjetno bi lahko tudi Invictus storil podobno.
Predvsem kakšne si imel pogoje v prvem letu ali mesecih sodelovanja, reference od prej, kakšna je zgodba/uspeh podjetja/startupa, koliko odgovornosti imaš sedaj po X letih, po koliko letih sodelovanja ste zgradili toliko obojestranskega zaupanja, itd.
Brez teh info je slika o realnih možnostih takšne pogodbe malo izkrivljena in marsikdo se ne zaveda, da je pred takšno pogodbo potrebno veliko truda, učenja, velikokrat odrekanja ter na koncu tudi sreče, da podjetje postane uspešno.
Razlika med vama je tudi v tem, da ti sodeluješ v startup podjetju (no, ne vem če se še šteje za startup :) ), Invictus pa glede na opise del verjetno sodeluje le z velikimi korporacijami, ki potrebujejo njegovo nišno znanje, ki ga je verjetno nabiral 15+ let.

Ah mislim, da je vsakemu jasno, da taksne cifre ne lezijo kar za vsakim ovinkom in je nekaj dela in odgovornosti, da prilezes do njih. S tem startupom sem zacel sodelovati ze precej let nazaj in z manj kot polovico trenutne place. S kilometrino, zanesljivostjo/znanjem in odgovornostjo pa je precej hitro rastla. Se vedno pa sem individual contributor - tehnicno sem baje predober in me je skoda za managerja :))
Ne bi rad sel prevec v detajle, nekaj zasebnosti vseeno prija :) Se pa vedno z veseljem dobim s kom na pijaci in podebatiram.

AndyS ::

user4683 je izjavil:

AndyS je izjavil:

Znupy, predlagam, da malo predstaviš kontekst in predzgodbo svojega sodelovanja. Jaz jo sicer delno poznam, a druge sodelujoče v tej debati mogoče lahko zavede ideja o "instant uspehu" in takšnem plačilu oz. pogojih ad hoc. Verjetno bi lahko tudi Invictus storil podobno.
Predvsem kakšne si imel pogoje v prvem letu ali mesecih sodelovanja, reference od prej, kakšna je zgodba/uspeh podjetja/startupa, koliko odgovornosti imaš sedaj po X letih, po koliko letih sodelovanja ste zgradili toliko obojestranskega zaupanja, itd.
Brez teh info je slika o realnih možnostih takšne pogodbe malo izkrivljena in marsikdo se ne zaveda, da je pred takšno pogodbo potrebno veliko truda, učenja, velikokrat odrekanja ter na koncu tudi sreče, da podjetje postane uspešno.
Razlika med vama je tudi v tem, da ti sodeluješ v startup podjetju (no, ne vem če se še šteje za startup :) ), Invictus pa glede na opise del verjetno sodeluje le z velikimi korporacijami, ki potrebujejo njegovo nišno znanje, ki ga je verjetno nabiral 15+ let.

Ah mislim, da je vsakemu jasno, da taksne cifre ne lezijo kar za vsakim ovinkom in je nekaj dela in odgovornosti, da prilezes do njih. S tem startupom sem zacel sodelovati ze precej let nazaj in z manj kot polovico trenutne place. S kilometrino, zanesljivostjo/znanjem in odgovornostjo pa je precej hitro rastla. Se vedno pa sem individual contributor - tehnicno sem baje predober in me je skoda za managerja :))
Ne bi rad sel prevec v detajle, nekaj zasebnosti vseeno prija :) Se pa vedno z veseljem dobim s kom na pijaci in podebatiram.


Tule mogoče malo precenjuješ publiko "da je vsakemu jasno" :) Hkrati pa hvala za nekaj insighta.

oemdzi ::

Ah ne, do sedaj sem mislil, da je takšna plača, skupaj s pogoji dela, takoj za vogalom, samo dalo se mi ni pogledati tam :)) Zdaj sem pa razočaran, ker sem ravno jutri mislil pokukati izza vogala ;((
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

secops ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Lahko js samo vmes vprasam, kje imate, ce sploh, zavarovano nadomestilo za izpad dohodka?

Torej ce si kot s.p. polomim roke, me poškoduje avto, padem z lestve, da mam krit izpad dohodka?

Hvala in lp


Delo preko S.P.ja je zanimivo v dveh primerih:

1. Ko dobro zaslužim in se želim izogniti davkom. Izračunaj strošek podjetja, da dobi "zaposleni" na račun 5k€ neto. Višja kot je številka, bolj se "splača" imeti SP. V primeru tuje stranke, druge opcije kot B2B ponavadi tako nimaš. V tem primeru, pač nimaš težav z denarjem. Višek imaš na bančnem računu, v delnicah, od najemnim, ki ti jih plačuje podnajemnik v drugem stanovanju v Ljubljani itd...
To velja, če ohraniš življenjske stroške približno enake kot prej, ko si bil normalno zaposlen. Torej brez drog, jadrnic in ostalih zadev, ki se jih omislijo ljudje, ki mislijo da so sedaj miljarderji.

2. V primeru, ko te podjetje ne želi zaposliti, da te bo lahko čez noč "odpustilo", prav tako se izognejo običajnim zadevam o minimalni plači, 40 urnemu delavniku itd... O teh situacijah poslušamo na TVju, ko se govori o prekarnem delu (ko se govori o SPjevcih, ne mislijo na developerje). To je situacija, ko imaš težave z denarjem in kakšnih prov velikih rezerv nimaš tako ali drugače.

maticb492 ::

user4683 je izjavil:


Ne bi rad sel prevec v detajle, nekaj zasebnosti vseeno prija :) Se pa vedno z veseljem dobim s kom na pijaci in podebatiram.


Jaz sicer nimam niti približno 4k na teden, ampak sem tudi začel pri njih part-time ja, zdaj je pa to firmo kupila večja firma, kjer so zraven investicije par miljonv EUR in sem postavil svojo ceno ter so sprejeli brez debate. Tako da iz nule vsekakor ne pride taka cifra ven, razen če imaš srečo na kakem razgovoru.

EDIT: Služim pa zdaj več kot je moj direktor preden so nas kupili :)
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Zgodovina sprememb…

gwtlwesncw ::

Kaj je narobnega z jadrnicami ali drogo (tega je ogromno okoli nas) ali mladimi ženskami (so lažje dostopne, če ne gre samo za dolgčas)? Za nič od tega ne rabiš biti milijarder, še (kripto) miljonar ne. Če pa še kak biznis (pa ni treba, da je 4k na teden) skleneš poleg, če se že skupaj kozla prek ograje, pa tudi ne bo konec sveta vmes, ali? No, saj jaz tega ne bi vedel, mi je en znanec povedal, ko pozna ene te barabe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()
««
290 / 357
»»