» »

Plače v IT industriji

Plače v IT industriji

Temo vidijo: vsi
««
257 / 357
»»

tony1 ::

A110 je izjavil:

tony1 je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

tony1
Za državno upravo profil styrian ne bo zadostoval.
Potrebuješ dokončan (fri/feri) faks - tudi za začetnike v programiranju.


To že dolgo ne velja več, ker kadra ni in vzamejo vsakogar, ki vsaj nekaj zna. Formalne kvalifikacije ne zanimajo več nikogar.

Zelo konkreten primer: mali bratec (končal študij na FF) je naredil 2 Smart ninja tečaja, in dobil programersko službo v javni upravi. Znal je Python, oni so hoteli Javo. Nato so se sporazumeli, da zna nekaj JS-a, in bo delal v Javascriptu in kasneje naštudiral še Javo...


Ampak je imel potrebno stopnjo izobrazbe iz FF. Ti pa v JU še vedno znanje ne koristi nič če nimaš ustrezne stopnje izobrazbe ki jo zahtevano mesto zahteva.


Ja, to drži. Zahtevali so vsaj prvo bolonjsko/nekdanji VSŠ, vendar brez navedbe smeri.

Če nimaš ustrezne stopnje izobrazbe, moraš običajno iti v gospodarstvo, kjer je verjetno prva stopnica višja (tj. na začetku moraš pokazati še več znanja).

A110 ::

tony1 je izjavil:

A110 je izjavil:

tony1 je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

tony1
Za državno upravo profil styrian ne bo zadostoval.
Potrebuješ dokončan (fri/feri) faks - tudi za začetnike v programiranju.


To že dolgo ne velja več, ker kadra ni in vzamejo vsakogar, ki vsaj nekaj zna. Formalne kvalifikacije ne zanimajo več nikogar.

Zelo konkreten primer: mali bratec (končal študij na FF) je naredil 2 Smart ninja tečaja, in dobil programersko službo v javni upravi. Znal je Python, oni so hoteli Javo. Nato so se sporazumeli, da zna nekaj JS-a, in bo delal v Javascriptu in kasneje naštudiral še Javo...


Ampak je imel potrebno stopnjo izobrazbe iz FF. Ti pa v JU še vedno znanje ne koristi nič če nimaš ustrezne stopnje izobrazbe ki jo zahtevano mesto zahteva.


Ja, to drži. Zahtevali so vsaj prvo bolonjsko/nekdanji VSŠ, vendar brez navedbe smeri.

Če nimaš ustrezne stopnje izobrazbe, moraš običajno iti v gospodarstvo, kjer je verjetno prva stopnica višja (tj. na začetku moraš pokazati še več znanja).


Ampak je tudi začetna plača običajno višja. Da ne omenjam, da navzgor praktično nimaš omejitve. V javnem sektorju pa počasi napreduješ z razredi enako kot vsi ostali (bolj sposobni in manj sposobni).

Blinder ::

tony1 je izjavil:

Državna uprava ves čas išče začetnike v programiranju (ki pa vendar že znajo programirati, le zaresnih delovnih izkušenj s tem nimajo), res pa je da jih plačajo malo, okrog minimalca.


Pokazes kak oglas, mojedelo.com / zrsz? Jaz sem stiri leta programiral za minimalno placo, kljub diplomi iz FRI-ja.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

tony1 ::

Ne štekam, kje je dilema, tudi to delo je bilo seveda za minimalca, ker gre pač za JU.

Oglas je bil objavljen za Zavodu.

showsover ::

Hudo, mislim, zakaj sploh iščete delo v JU? Samo zaradi (skoraj absolutne) varnosti in avtomatskega napredovanja? Pa v ZS ne vem, če kdo iz IT dobi minimalca plačano. Slovenskega minimalca, verjetno?

tony1 ::

Ker je brez izkušenj in formalne izobrazbe ustrezne smeri lažje dobiti prvo službo v JU.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

Blinder ::

Jaz sem v ZS imel minimalca. Povprasevanje:ponudba in skrta firma. Nekoga, ki zna tipkat javascript ni tezko najdet.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

111111111111 ::

JU ima toliko zanimivih izzivov, pa tako salbo plačajo, da se samo zaradi izziva ne splača tam delat. :(
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

nuclear ::

koliko so v sloveniji placani izkuseni(senor) full stack devi? c# back end, angular front.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Smurf ::

3k bruto naprej

Kayzon ::

So place v oglsaih iz Nemcije/Avstrije isto prikazane v bruto zneskih?

Vanquish ::

vedno je bruto

elrado ::

S tem, da je 3k bruto (slabih 1900) neto precej slaba plača in jo sprejmeš, samo če so druge ugnosti top (domena, nagrade, ...).
Govorim seveda o senior developerjih.

Vanquish ::

elrado je izjavil:

S tem, da je 3k bruto (slabih 1900) neto precej slaba plača in jo sprejmeš, samo če so druge ugnosti top (domena, nagrade, ...).
Govorim seveda o senior developerjih.


senior developer ne more imeti 3000 bruto ker je po kolektivni pogodbi predpisana visja placa. Vsaj kar se AT tice.

Smurf ::

Vanquish je izjavil:

elrado je izjavil:

S tem, da je 3k bruto (slabih 1900) neto precej slaba plača in jo sprejmeš, samo če so druge ugnosti top (domena, nagrade, ...).
Govorim seveda o senior developerjih.


senior developer ne more imeti 3000 bruto ker je po kolektivni pogodbi predpisana visja placa. Vsaj kar se AT tice.

Pogovarjamo se o slovenski placi.

SmeskoSnezak ::

Neoserv bi pa tudi za pozicijo, ki jo oglasujejo, lahko ponudil delo od doma in "obcasno" potovanje do pisarne. V letu 2021 smo, zakaj je treba v pisarno?
https://slo-tech.com/delo/3685
@ Pusti soncu v srce... @

sbawe64 ::

SmeskoSnezak
Zato, da ne bi slučajno kakšnega Prekmurca zaposlili :D.

https://www.neoserv.si/zaposlitev/tehni...
Občasno možno od doma

Je potrebno vprašati, kaj zanje pomeni občasno.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Jerry000 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Neoserv bi pa tudi za pozicijo, ki jo oglasujejo, lahko ponudil delo od doma in "obcasno" potovanje do pisarne. V letu 2021 smo, zakaj je treba v pisarno?
https://slo-tech.com/delo/3685

Ker je boljše. Konstantno delo od doma je že ornk tečno. Lepo je imeti opcijo delat od doma, da pa 4 mesece že delaš od doma to pa nikakor nočem

showsover ::

Jerry000 je izjavil:

4 mesece že delaš od doma

:))

srus ::

Apropos plače v IT industriji, a je komu žal, da ni šel študerat za palicaja?

111111111111 ::

To so najvišje plače kadarkoli v policiji. Božičnice, dodatki, dodatek za schengen, dodatek za migrante, dodatek za korono.

Skratka so visoke niso pa tako visoke, kot se hoče prikazati. Ampak dovolj visoke, da so sindikati policije prasci, ker sedaj na vrhuncu epidemije, ko je turizem na nuli, gostinstvo v krizi in gospodarstvo se maje, oni zahtevajo še več.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

A110 ::

111111111111 je izjavil:

To so najvišje plače kadarkoli v policiji. Božičnice, dodatki, dodatek za schengen, dodatek za migrante, dodatek za korono.

Skratka so visoke niso pa tako visoke, kot se hoče prikazati. Ampak dovolj visoke, da so sindikati policije prasci, ker sedaj na vrhuncu epidemije, ko je turizem na nuli, gostinstvo v krizi in gospodarstvo se maje, oni zahtevajo še več.


JU ne dobiva božičnice. Se pa strinjam s preostalim.

kuall ::

srus je izjavil:

Apropos plače v IT industriji, a je komu žal, da ni šel študerat za palicaja?

Ja meni je žal, da ni šel moj brat, ki je kazal zanimanje za to.
Zase pa si ne predstavljam, da bi bil policaj, ker mi je totalno določasno. Čeprav z vidika počutja je najbrž boljše delo kot cel dan sedet za računalnikom. Drgač pa kombinirano delo programer + eno fizično delo (kmet, policaj,...) bi bila najboljša kombinacija.

sbawe64 ::

Še zmeraj greš lahko za varnostnika popoldan/za vikende.
Npk potrebuješ.
2020 is new 1984
Corona World order

kuall ::

Lahko grem ja, posebej ker me ljudje radi zamenjajo za varnostnika na kakšni zabavi bi se takoj zlil v sceno.

holabaluza ::

3k bruto je kar ok slovenska placa za senior, je pa razlika v domeni. Na primer front-end imajo vseeno visjo placo zaradi povprasevanja na trgu.

kr?en ::

srus je izjavil:

Apropos plače v IT industriji, a je komu žal, da ni šel študerat za palicaja?

Moras vedet, da je to decemberska bruto bruto placa, ki ima vstete vse mozne (max) dodatke + dodatek za korono (seveda je vse v bruto).

Na koncu ni nevemkaksna placa in upam, da se ljudje pozanimajo, preden se zacnejo pizdit nad placami policistov...

D3m ::

Jaz teh dodatkov nisem dobil. Pa marsikdo tudi ne.

Kaj hočeš reči, da moramo ignoriati podatke?
|HP EliteBook|R5 6650U|

kr?en ::

Ne, samo jih vzeti s scepom soli in se informirat o vseh obdavcitvah, dodatkih za izredne razmere, dezurstva ipd., ki so del plac.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kr?en ()

elrado ::

Vsi policaji, ki jih poznam, imajo trenutno 20% (mislim da) dodatek za delo v kriznih razmerah, tak da tiste plače niso reprezentativne.
Niso za ignorirat ampak to je manipulacija. Če bi skrili objavili povprečen bruto, bi bi efekt (zgražanja precej manjši).

showsover ::

Če navežemo na temo o Radikalni transparentnosti - naj to objavljanje postane stalnica in za ves javni sektor.

elrado ::

holabaluza je izjavil:

3k bruto je kar ok slovenska placa za senior, je pa razlika v domeni. Na primer front-end imajo vseeno visjo placo zaradi povprasevanja na trgu.


Midva živiva v paralelnih svetovih :) kjer je frontend plačan bolje od backenda. Sem kaj zgrešil ali se je to res spremenilo. Ponavasi so bili ali plačani enako ali slabše (resno spašujem).

Smurf ::

elrado je izjavil:


Midva živiva v paralelnih svetovih :) kjer je frontend plačan bolje od backenda. Sem kaj zgrešil ali se je to res spremenilo. Ponavasi so bili ali plačani enako ali slabše (resno spašujem).

V tisti anketi, ki se letno dela sem parsal enkrat te podatke in nekih razlik ni. Ce ze, v Sloveniji dobijo vec backendasi (ker je vec podjetij z visjo vrednostjo na tem podrocju), po drugi strani pa sem dobil obcutek, da je med frontendasi precej freelancerjev, ki delajo za tujino (in imajo tako tudi visje place od backendasov). Povprecje pa je tam tam.

Ahim ::

elrado je izjavil:

Vsi policaji, ki jih poznam, imajo trenutno 20% (mislim da) dodatek za delo v kriznih razmerah, tak da tiste plače niso reprezentativne.
Niso za ignorirat ampak to je manipulacija. Če bi skrili objavili povprečen bruto, bi bi efekt (zgražanja precej manjši).

Zanimivo, zdravniki (konkreten primer iz UKC LJ), ki dejansko vsakodnevno delajo s COVID-pozitivnimi pacienti na oddelkih (za ambulate ni podatkov, ker tistih pacientov nihce ne testira ...), dobijo cca. 6-7% dodatka.

Radoveden sem v cem so policaji bolj izpostavljeni v tej "pandemiji", da lahko upravicijo znotraj iste Ju toliko visje dodatke + kak strajk za povrh?

kuall ::

Policaji so vsekakor bolj spočiti kot zdravstveni delavci in ko si spočit imaš voljo štrajkat.

A110 ::

Ahim je izjavil:

elrado je izjavil:

Vsi policaji, ki jih poznam, imajo trenutno 20% (mislim da) dodatek za delo v kriznih razmerah, tak da tiste plače niso reprezentativne.
Niso za ignorirat ampak to je manipulacija. Če bi skrili objavili povprečen bruto, bi bi efekt (zgražanja precej manjši).

Zanimivo, zdravniki (konkreten primer iz UKC LJ), ki dejansko vsakodnevno delajo s COVID-pozitivnimi pacienti na oddelkih (za ambulate ni podatkov, ker tistih pacientov nihce ne testira ...), dobijo cca. 6-7% dodatka.

Radoveden sem v cem so policaji bolj izpostavljeni v tej "pandemiji", da lahko upravicijo znotraj iste Ju toliko visje dodatke + kak strajk za povrh?


To dvomim da je res. Mama je diplomirana med. sestra ki NE dela na covid oddelku pa je dobila cca 600e dodatka za december (prb polovico normalne plače oz malo več kot polovico)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Kayzon ::

Bolanija kaksne dnarje dobivajo za to da opravljajo to za kar so se solali.

A110 ::

Se strinjam, absolutno preveč. Po drugi strani pa je tudi žalostno da ima dipl. med. sestra s 35let delovne dobe "samo" povprečno slovensko plačo. Tako, da med in mleko se ravno ne cedita. sploh če ni nočnih in raznih dodatkov za dežurstva ki bi jih tako ali tako morali ukiniti in dati zdravnike na neke izmene kot je to na vseh drugih področjih.

Ahim ::

A110 je izjavil:

To dvomim da je res. Mama je diplomirana med. sestra ki NE dela na covid oddelku pa je dobila cca 600e dodatka za december (prb polovico normalne plače oz malo več kot polovico)

Najprej se moram opraviciti za hud math fail na moji strani (narobe izracunane procente, dejanska stevilka je 13%) - operativna podatka za zdravnico sta 400 EUR dodatka na malenkost vec kot 3000 EUR bruto place (o tem je bilo govora zgoraj pri policajih).
*edit* Tudi v tem primeru gre za ne-COVID oddelek (UKC LJ), samo vecina pacientov na oddelku je pozitivnih in jih potem ko uspesno okuzijo se druge paciente v sobi premescajo v BPD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ahim ()

Smartydug ::

1900bruto se da dobiti v it administraciji? 8let primarne ravni

FTad ::

A ste kdaj pohvaljeni za dobro opravljeno delo? Bodisi na koncu projekta, ali pa random. Namrec pri nas v firmi se mi zdi, da je vse samoumevno. Dokler dela, je kul, če so pa problemi se pa že nadrejeni javi.

Tody ::

Smo.

Smartydug ::

Odvisno od podjetja in vodstva. Če ni pohval, napredka, stimulacija, delovne uspešnosti potem je nekaj fajn narobe. Poznam par takih, ki rajši sebi iz amazona naročajo paketke kot pa malce dati pozornosti na ljudi (kljub temu, da imajo zaposleno kadrovsko referentko)

showsover ::

FTad je izjavil:

A ste kdaj pohvaljeni za dobro opravljeno delo?

Ne, ne kaj posebej, naše delo je vedno zelo kakovostno, naši nadrejeni se načeloma ne spuščajo na samo tehnično operativo... Edino, kar nas v dobro voljo spravi, je... Torej... Khm khm... :-)

nergac ::

... nekaj kar so izumili Feničani ...

Smartydug ::

Če si nekomu iz dela, ob 23 uri zvecer pripravljen nekaj uredit brezplačno in te je pripravljen iskreno pohvalit..itak da bi naredu. Lepa beseda je zmer pred dnarjem...odvisn pa od cloveka pa karakterja in tudi kaj delaš

nergac ::

Lepih besed sem imel še preveč ...

Zasluženega denarja bolj malo.

Dolga štorija.

Če kaj delam zastonj, delam zato ker se mi zdi da je to prav in ne pričakujem pohvale.

Sem pa težak karakter, priznam.

endelin ::

Smartydug je izjavil:

Če si nekomu iz dela, ob 23 uri zvecer pripravljen nekaj uredit brezplačno in te je pripravljen iskreno pohvalit..itak da bi naredu. Lepa beseda je zmer pred dnarjem...odvisn pa od cloveka pa karakterja in tudi kaj delaš

Kaka luzerska mentaliteta. Včas sem bil isti:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Smartydug ::

endelin je izjavil:

Smartydug je izjavil:

Če si nekomu iz dela, ob 23 uri zvecer pripravljen nekaj uredit brezplačno in te je pripravljen iskreno pohvalit..itak da bi naredu. Lepa beseda je zmer pred dnarjem...odvisn pa od cloveka pa karakterja in tudi kaj delaš

Kaka luzerska mentaliteta. Včas sem bil isti:))


Nimaš kej, če se pa tako dobro počutim potem :D

kuall ::

Tisti, ki nimajo občutka za hvalo tudi nimajo občutka za plačevanje. Taki raje samo kritizirajo, da na tak način zbijajo ceno. Saj plačevanje je samo še ena oblika hvale.
Hvala je zelo fajn, zna pa bit včasih tudi razumljena kot grožnja: "če ne boš tako dober, kot te zdaj na pamet hvalimo bomo razočarani". Pol se potrudiš, da jih ne razočaraš. Na tak način ima kar velik učinek. Če pa po drugi strani en trot samo kritizira in ob vsaki napaki vpije ALARM, pri takem pa kaj hitro zgubiš zagnanost, ker si misliš: saj je že razočaran, slabše ne more biti (razen to, da ti ne plača, ampak človek se ponavadi raje potrudi za to, da ne bo razočaral ljudi kot za nek papir).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()
««
257 / 357
»»