» »

CHKDSK switchi

CHKDSK switchi

RejZoR ::

Ravnokar delam eno zadevo, da se mi bo sistem sam vzdrževal brez mojega posredovanja pa se mi je zataknilo pri CHKDSK.
Neaktivna particija E: se je lepo preverila s komado "CHKDSK E: /F"
Pagefile na D: in Windowsi na C: pa z isto komando zahtevajo še, da potrdiš z Y al pa N če hočeš naredit disk check ob restartu al ne.
In za to zadevo pa ni nobenega switcha. Fora je da se to izvaja ponoči ko me ni zraven, tko da ne morem ročno odgovarjat na ta vprašanja ki jih servira chkdsk.
Zdej me zanima če je nekak možno preko konzole servirat prednastavljen odgovor Y(Yes) ko me povpraša če hočem ob restartu naredit scan diska.
Sem gledal help za chkdsk switche in dokumentacijo na MSjevi strani pa nisem našel ničesar podobnega. Če pa kdo ve kakšen workaround pa bi bil zelo hvaležen.

Thx
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bastadu ::

Poskusi na koncu ukaza dodati "/y" (seveda brez narekovaja...

RejZoR ::

Sem že probal pa ni bilo nič, samo javilo je da je /Y neveljaven switch. Ful se mi zdi čudno da ni nobene take komande listane pod /?.
Mogoče bo treba mal pobrskat po registru za boottime autorune...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Ok, sem že uredil preko batch fileta z uvažanjem boottime autorun vrednosti. Dost simple i tricky zadevca :P

Evo če bo komu pomagalo. Odpreš register, greš v ta key kot je prikazano na dnu slike (označeno), odpeš BootExecute multi-string in urediš zadevo po vrsticah. Exportaš samo tisti del registra, urediš reg filet da je not samo ta BootExecute vrednost in shraniš. Pol pa samo tiho importaš zadevo preko "regedit /S "pot_do_reg_fileta.eg" in rukneš v scheduler.
Zelo okoli ovinka ampak dejansko funkcionira :)
tista "C:" in "D:" pa sta črki pogonov ki ju hočem pregledat, lahko se ju zamenja s katerokoli obstoječo črko pogona.



Upam da bo komu pomagalo če bo delal kaj podobnega ;)
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bastadu ::

No pa da še sam vprašam nekaj: Kako v Win2k omogočiš avtomatski zagon chkdsk-a ob zagonu, če se windowsi nepravilno zaustavijo?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poskodovana word datoteka

Oddelek: Pomoč in nasveti
141888 (1561) fosil
»

chkdsk ob vsakem zagonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
6660 (557) xCore
»

Windows Disk Check se samodejno zažene

Oddelek: Strojna oprema
71289 (1207) amigo_no1
»

Scandisk - Težava

Oddelek: Operacijski sistemi
5855 (829) vbohinc
»

Kako izklopiti chkd pri zagonu XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
71253 (1151) Izi

Več podobnih tem