» »

pretvarjanje šumnikov v browserjih

pretvarjanje šumnikov v browserjih

zidaric ::

pozdrav!

Z programom Web Page Maker V2 sem izdelal eno stran, ko pa jo objavim (pri slohostingu-apache server) mi ne pokaže č-ja ampak tisto kodiranje z E'. V programu se mi izpiše Č ampak ko objavim....
Se bi dalo to odpravit, al moram vse v risarju napisat pa potlej shranit kot sliko pa tak dalje....

Prosim za pomoč!
Flash Mx 2004

pajanko ::

To imaš brezplačni paket?? Probaj na kakšnem drugem strežniku!!

Maš pa tudi na slohosting forumu, klik.

sverde21 ::

naštimaj encoding na iso-8859-2 ali windows-1250 če pa to ne pomaga pa dej search 'n' replace in zamenjaj:
č z č
š z š
ž z ž
<?php echo `w`; ?>

Road Runner ::

da dopolnim listo...

&#352; = Š
&#353; = š
&#268; = Č
&#269; = č
&#381; = Ž
&#382; = ž

drugače mora biti v glavi htmlja nastavljen tisti encoding v katerem si vpisoval text. kako to veš pri tem programu ti pa ne znam pomagat. najbrž windows-1250 če si na windowsu. možni encodingi za šumnike pa tudi iso-8859-2 kot že omenjen, ter utf-8, utf-16 ipd. (če že uporabljaš utf daj utf-8)

ampak najbol zihr varjanta pa je da zamenjaš šumnike z zgoraj napisanimi vrednostmi. s tem rečeš "tuki hočem ascii znak 352" za Š al neki v tem stilu :>
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

zidaric ::

Hvala lepa!
Flash Mx 2004

XPSISTEM ::

Hoj tut mene zanima konkretno za web page maker2 kako bi naredu č - je? Program ne dopušča, v html pa se nespoznam...

Hvala za pomoč!

mte ::

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=windows-1250" />

To vtakneš v kodo nekam med
<head>
in
</head>
(ne poznam tega programa, sumim pa da ni tako pameten da bi znal uporabljati boljši utf-8) pa je. Pretvarjanje šumnikov cele strani na roke v html entity-e je en res zelo neumen predlog. Kvečjemu ideja za Butec in Butec 3 :)
lp

Road Runner ::

na roke? search & replace ;>
http://dusan.fora.si/blog/ (742617000027)

mte ::

No ja, jaz tudi to štejem med "na roke" :)

XPSISTEM ::

Zdravo, po dolgem času a vprašanje je še vedno brez odgovora saj v web page makerju ne moreš spreminjat html kode!

Je kermu uspel kej pogruntat?:\

mte ::

Potem pa menjaj program. Program za izdelavo spletnih strani, ki ne omogoča popravljanja kode, naredi več škode kot koristi. Slabši je recimo samo še kak word. Ampak dvomim, da nima vsaj osnovnih možnosti nastavljanja encodinga.

Če pa res moraš z njim delat, pa odpri html fajl v kaki beležnici, popravi encoding kot je zgoraj napisano in potem naprej delaj v tvojem čudu...
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Java] Prevajanje in šumniki v ubuntu

Oddelek: Programiranje
202324 (1941) mmaestro
»

Šumniki v php-ju

Oddelek: Izdelava spletišč
214657 (3160) JoSmo
»

[XAMPP] Server se polomi ob čšžđć

Oddelek: Izdelava spletišč
91501 (1334) alexa-lol
»

Šumniki v tpl datotekah

Oddelek: Izdelava spletišč
111544 (1356) Gorky
»

MySQL in czs

Oddelek: Izdelava spletišč
423505 (2595) krho

Več podobnih tem