» »

php vprasanje!

php vprasanje!

sifu ::

<?php
echo"<SCRIPT LANGUAGE="JScript">";
echo"function okno() {";
echo"window.open('$name_url_old[$s]',null,"height=200,width=400,status=yes,toolbar=yes,menubar=yes,location=yes");";
echo"}";
echo"</SCRIPT>";
?>
popravljeno by xbite


nekje v window.open je napaka, ker mi namesto spremenljivke noce odpreti url naslova ampak vedno odpre about:blank...nimam pojma zakaj

se nekaj me zanima...a je vazno kje so posamezni deli php-ja v kodi...a je vazno al so spremenjivke definirane na vrhu ali spodaj?!? :D
  • spremenil: darh ()

sifu ::

sorry ampak scripte mi ni uzpisal v celoti ..evo je:
echo"";
?>8-O

sifu ::

shit spet mi jo ni...evo se enkat:

window.open('$name_url_old[$s]',null,"height=200,width=400,status=yes,toolbar=yes,menubar=yes,location=yes");

upam da bo zdej vse:D

darh ::

lej.. verjetno ta variable.. ee.. $name_url_old[$s] ne obstaja oz je prazn... poglej v HTML source ce je kak text notr...
Excuses are useless! Results are priceless!

sifu ::

lej tkole je...php scripta klice sama sebe in sicer mam jest na strani linke, in ko na njih kliknes recimo klice index.php?id=5, torej samega sebe in sicer z atributom id=5

no in zdej bi jest rd da se stran index.php ponovno nalozi s tem da se odpre v novem oknu link pod id=5

seveda za id=5 scripta index.php pogleda v datoteko linki.txt ter tam prebere link pod indeksom 5 ter ga izvede

zdej fora je v tem da ko sm naredu probo da mi zpise na index.php stran spremenljivko $name_url_old[$s], je lepo izpisal taprav link

tko da pojma nimam kako to narest:
lohk mi pa kdo na kratko napise sledeci program...

na strani sta 2 linka, ki imata url v datoteki...tako da linki na strani niso vidni

ko jest kliknem na enega izmed linkov, odprem osnovna_stran.php?id=2 recimo....osnovna_stran.php prebere datoteko z podatki ter izvede link pod zaporedno stevilko 2 v novem oknu

ce se komu da :)):D

darh ::

sj si prou zacel... jest sm te pa vprasou, ce pogledas HTML SOURCE, torej OUTPUT, k ga skripta nardi... ce ti URL sploh pokaze... ce nimas ze kje prej v skripti errorja... aves... no, k bos to ugotovu, mas 2 poti naprej:

1. ce se url ne pokaze, in mas namesto tega le prazno vrednost (''), pol si se nekej zafuku ze prej, in mors popravlat PHP, ter dosezt da ti bo delal...

2. ce pa se url outputa, pa se vedno ne dela tko tk je treba, pol si pa verjetno mal zafrknu k si copy/paste javaScripta delou >:D


that's it i guess....
povej ce ti bo ratal an
Excuses are useless! Results are priceless!

sifu ::

ok..od tvojih dveh moznosti se men dogaja prva..torej openwindow('',null in tako naprej....le zakaj mi znotraj ne napise url-ja...saj ko dam echo $name_url_old[$s] mi lepo izpise...a je kej vazno kam postavim kaj al je to vseen? a je vazno da najprej preberem recimo datoteko z url-ji pa pol izvedem window..al to nima veze u php.ju..mogoce je to haklc:\

darh ::

poskusi outputat takole:

echo "window.open('" . $name_url_old[$s] . "',null,"height=200,width=400,status=yes,toolbar=yes,menubar=yes,location=yes");";


zdj sm sele vidu oz postal pozorn na to kr si delou narove :)

zdj more delat...
Excuses are useless! Results are priceless!

sifu ::

sm ze zrihtou...se sam ne vem kako....mau sm prestavlu razlicne stavke gor dol in pol je kr delal..thx :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje nove strani z javascript brez menija, statusne vrstice in naslovne vrstice. L

Oddelek: Izdelava spletišč
192100 (1820) mte
»

Odpre se v točno velkem oknu! Kako?

Oddelek: Izdelava spletišč
61057 (1001) Bob Rock
»

Podstran

Oddelek: Izdelava spletišč
111337 (1220) Spajky
»

Javascript/PHP vprasanje

Oddelek: Izdelava spletišč
52414 (21) rasta
»

mysql help

Oddelek: Izdelava spletišč
82076 (1872) poweroff

Več podobnih tem