» »

RAID preko mreže( Live Backup)

RAID preko mreže( Live Backup)

PhotoBlaz ::

S katerim programom bi lahko izvajal kot nekaksen Network RAID, oziroma Mirroring določenih folderjev?

Ker finta je v tem da se notebook uporablja na enem delovnem mestu, ko pa nekdo drug rabi notebook ga vzame,..a podatki grejo tudi z njim :( Ce bi imel pa se nekje na drugem racunalniku ravno te podatke iz notebooka, bi bilo pa super, bi pac lahko nadaljeval z delom na temu stacionarnemu racunalniku,...ali pac kjerkoli na mreži.

Še najbolje bi bilo da se bi LIVE kopiral samo določen direktorij. Torej ko zapiše na notebooku, se zapiše posledično tudi na določen direktorij v mreži.

Obstaja to celo mogoce v windowsih (XP), ali je to mogoče s katerim od zunanjih programov?

Hvala

ToniT ::

Poglej na Googlu za Offline folders. Je že vgrajeno v windows 2000 in višje.

Mr.B ::

Imaš tudi robocopy /mir , ampak imaš offline files and folders že vgrajeno...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

bastadu ::

Tak programček se imenuje MirrorFolder in je zakon. Sam imam 3 diske v računalniku in s pomočjo tega programa se mi določene (kritične) mape pišejo na vse tri diske naenkrat, tako da je izguba podatkov zelo zelo malo verjetna... Kot nekakšen soft-RAID samo za pomembne podatke (in ne za mirror cele particije ker tega ne potrebujem):\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

PhotoBlaz ::

Bom sprobal tale MirrorFolder! Verjetno bo preko mreže tudi deloval ne?

bastadu ::

Ja pomoje ne bi bilo problemov z delovanjem preko mreže...

ferjan ::

bastadu: do pred kratkim sm tud jest mislu, da sm z uporabo raid 1 in dodatnim diskom za backup najbolj pomembnih podatkov zelo varen.....no pa je neki prebil čez napajalnik, ter fental matično in vse tri diske.

bastadu ::

Jaz sem imel predvsem v mislih varnost ob primeru odpovedi diska pač zaradi napak v samem disku, ne pa zunanjih dejavnikov, kar je tudi namen strojnega RAID1... Namreč če ti vreže strela v en comp, na katerem imaš nevem kak super ultra drag RAID1 ti nč ne bo pomagalo... Osebno sta mi že crknala 2 diska in enkrat sem bil ob vse pomembne podatke, s pomočjo tega MirrorFolderja pa jih imam na 3 diskih naenkrat in veliko lažje spim ponoči...:)

alex32 ::

A bi delal tale MirrorFolder v povezavi z nekim File serverjem - Samba, da bi zrcalilo na določeno mapo uporabnika ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAS kako najlažje prenesti podatke

Oddelek: Pomoč in nasveti
202209 (1490) sfaljk
»

RAID1, bistvena vprasanja

Oddelek: Strojna oprema
293621 (2380) element
»

RAID, da/ne?

Oddelek: Strojna oprema
291841 (1391) Supervisor
»

Pistavitev, File server

Oddelek: Programska oprema
7947 (816) alex32
»

auto copy

Oddelek: Programska oprema
5749 (720) sash

Več podobnih tem