» »

Overclockanje in disk

Overclockanje in disk

Jux ::

Pozdravljeni

Mene pa zanima, ce se lahko zgodi da pri overclockanju preko FSB lahko pride do kaksnih napak pri delu z diski (beri sesustje diska). Navijal bi celerona (433) na BX plati (ne vem znamke) in sicer z 66 na 75 fsb.

A je moznost da se kaj sesuje in kako prreprcit da se?

web&blog&etc: http://lukabirsa.com

burekar ::

99.9% procentov, da se ti pri 75fsb ne bo sesul. V BIOS-u dej bios video caching na enabled.
"The last 29 days of the month are the hardest."
- Nikola Tesla

Shadowman-x ::

Na 75 Mhz FSB kar mirno preklopi, 83 MHz pa se raje izogibaj. Sam sem na ta način že uničil CD-RW Philips.

monty ::

dej povej kako se ti je sfukalo. Kaj ti je nardilo. Ne snema več al kaj.

Shadowman-x ::

Enostavno ga sistem ne prepozna več. Ko ga hoče prepoznati ob zagonu mašina zmrzne.

TESKAn ::

Za preprečit izgubo podatkov lahko izklopiš UDMA mode za disk v BIOS - u in ga potem vklopiš v oknih.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Jux ::

Cau. Po enem dnevu popravljanja racunalnika se vracam z porocilom, da se je disk SESU! ocitno je 0.1% blo dovolj da je slo vse v picko materno. UPS.

Ja no uglavnem uklopil video in vse ostale chachinge, ni mi uspelo nastaviti ne UATA način, tako da sem pustil pri miru. Zboodtal v win2K, ugotovil da disk nekaj steka (beri kr ni nasu poljublnih datotek), ugasnil, prizgal, na disku nic tako kot bi moralo bit. Scandisk iz w98, najde se en fat, potem pa popravljanje CLfilov itd itd. rešim edini pomembni direktorij, potem pa format itd. to pa že poznate.

No uglavnem, moj računalnik ni stabilen pri 75mhz, zakaj? A je mogoče zarad nekvalitetnega kontrolerja za diske (sicer je BX chipset, vendar ne vem katere firme je plata!) al zarad česa druzga?

Pomahite!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

VASkO ::

ne gre za kontroler ampak za firmo diska. Moj WD 20GB je na 83mhz tudi se vsipal, na 75mhz pa je delal lepo.

Simeroni ::

FSB 83 pri oveclockanju je zelo nezanesljiv za diske...meni je C400/66 delal dobro pri 450/75, na 500/83 pa se je vedno (v 100%) sesul. Disk je bil UDMA66 Caviar 15GB 7200, plata pa abit be6-2. Sedaj imam C800 na 904 - FSB 100 na 112 in deluje brez problemov.

mobisuxguru01 ::

hja ne vem men začne disk pr 86 al 87 Mhz štekat, kar je pa nižji pa vse ok dela, mam pa IBMje en DTLA in en IC35

Shadowman-x ::

Pravzaprav sem se spomnil, da sem imel enkrat probleme na 75 MHz FSB in sicer s Fujitsu HDD, kateri pa je že pred tem imel slabe sektorje. Mislim, da je bil disk bolj čuden.

Boky ::

TESKAn ce to naredis kar si ti predlagal, po moje zgubis vec na performansah celega sistema, kot ce bi pustil vodilo na 75 in dma v biosu vklopljen.

Jux ::

Jaz sicer ne vem kam je debata odšla, vendar men se je sesul pri 66>75 fsb. Disk je pa Segate 4.3GB, UDMA 33.

Mah, jebeš.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Boky ::

Tudi meni se je sesuil Fujitsu 2.5Gb. Na 75 Mhz dela vredu, ko sem pa probal na 83 Mhz sem lahko disk lepo formatiral. :(((


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

400MHz pri 100fsb ali 550MHz pri 75fsb?

Oddelek: Strojna oprema
291773 (1376) Poldy
»

P166 navijanje

Oddelek: Navijanje
281473 (962) Azrael
»

Celeron 500 - kako na 83 MHz?

Oddelek: Navijanje
141289 (1066) Jaxx
»

c466@525...?

Oddelek: Navijanje
321074 (787) boss_y
»

c533

Oddelek: Navijanje
7953 (843) SpiDEr8

Več podobnih tem