» »

ne zazna mi zunanjega diska na firewire

ne zazna mi zunanjega diska na firewire

hominis ::

vceraj sem kupil zunanje ohisje USB 2.0/FireWire in 200GB disk.

Preko USB-ja mi dela, vendar imam na prenosniku USB 1.1 in je zadeva ful pocasna. Zraven prilozen firewire kabel je bil 6/6.
Na prenosniku imam 4-pinski konektor, zato sem danes kupil kabel 6/4.

Prikljucim in ne najde diska za boga. Imam Windows XP SP2. v prirocniku pise da ni treba instalirat nobenega softvera ampak da masina sama najde disk, tako kot prek usb-ja.

zdej ne vem a je problematicen kabel ? v device manager imam lepo namescen Texas Instruments OHCI Compliant IEEE 1394 kontroler, tako da bi mogla zadeva spilat.


pliss help

Izi ::

Ali si priključil disk na elektriko? Brez zunanjega napajanja ne bo delal. Ljudje dostikrat pozabijo na take malenkosti.
Na disku je verjetno kakšna led dioda. Ali gori?

Firewire je isto kot USB samo precej hitrejše. Lahko izklapljaš in vklapljaš med delovanjem in takoj ti mora najti enoto.
Ne rabiš nobenih driverjev.

Tukaj ni kakšne znanosti, če si vse pravilno naredil in če ti na USB deluje na Firewire pa ne potem je možno, da imaš zanič kabel. Probaj še z drugim kablom.
Najprej pa probaj vse skupaj priklopiti na drug računalnik in poglej če tam dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

aljazh ::

Če si sam vgrajeval disk v ohišje - ali si ga nastavil na "master"?

Sam sem imel enako težavo, vzrok pa je bil ta, da je bil disk nastavljen na "slave". Po spremembi na "master" zadeva deluje.

hominis ::

sej ravno v tem je hec, ker nimas kej zajebat ! priklopis kabel in dela ... naj bi

disk sem nastavil na master, ga dal na ohisje, priklopil na napajanje in voila. ko ga preklopim na usb v hipu napise mass storage device in ze se mi pojavi nov disk v my computer.

ce pa stvar prpopam na firewire se ne zgodi cisto nic. nobenega zaznavanja nove opreme, nic !!!

na disku sta dve lucki, rdeca gori skoz (napajanje) in zelena (gori ko bere, brise, ...).

tudi ko sem instaliral linux (SuSE 9.0) mi med instaliranjem napise:
- initializing usb devices
- initializing firewire devices

ce mam med instalacijo disk priklopljen na usb, mi zelena lucka stalno utripa in ga na konci najde. ce ga mam na fw je vse mrtvo

moja diagnoza ... al je kabel sfukan (nov !!!), al je kontroler na disku al pa kontroler v laptpopu. nisem mel se nobene fw naprave tko da ne vem .... bom nesel priklopit k sosedu pa bomo vidli ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupljen adapter IDE V SATA in obratno noče delati

Oddelek: Pomoč in nasveti
161558 (1204) WinXP
»

Zunanji trdi disk se ne zazene - naj ga poskusim zamrzniti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
204493 (4206) Ryker
»

Windows se ne zažene zaradi zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
473141 (2521) ManDriver
»

WD Disk povezava preko firewire in Capture iz kamere na ta disk preko firewire

Oddelek: Strojna oprema
61421 (1330) Opkow
»

Katero zunanje ohišje za disk 3.5"

Oddelek: Kaj kupiti
422396 (1793) Realman

Več podobnih tem