» »

video prek firewire ven iz računalnika

video prek firewire ven iz računalnika

ReBi ::

mogoče kdo ve, kako je to izvedljivo, če sploh je. rad bi speljal kar je trenutno na namizju prek dv kabla ven.

baron21 ::

Živijo! Zadeva je izvedljiva, uporabljam Canon DV kamero, ki omogoča snemanje iz računalnika v kamero na kaseto, lahko pa tudi direktno na videorecorder ali ogled na TV. Za Canon vem da to omogoča, ker deluje kot DV-AV konverter v obe smeri, za ostale pa mi ni znano. Pomemben je še program, ki ga imaš na računalniku, dober je Inter video crator ali Pinnacle, ni pa v redu Movie Maker iz Win., ker pri kreiranju izhodnega filma začne s snemanjem prej kot je do konca narejen zato pa pride do prekinitev pri snemanju - prazni deli na traku. Potrebni priključki: računalnik fire-wire, kamera: fire-wire+av vhod izhod- cinch ali podobno, tv ali videorec.: cinh ali scart. Veliko uspeha!
baron21

podtalje ::

Sicer mogoče jaz nisem čisto vredu zastopil, vendar se mi zdi, da želi baron21 oddajati živo sliko
svojega Namizja (desktop-a) ven prek firewire vhoda, kar pa dvomim, da kakšen program to omogoča.

Še najbližja rešitev za to bi bila zajem desktop-a s program VLC v datoteko (omogoča tudi živo stream-anje,
vendar ne prek firewire) in nato prenos te datotek s kakšnim drugim programom (kot so Premiere ali zgoraj omenjeni)

luli ::

FireWare se obnaša kot mrežna kartica!

ReBi ::

ja, moja kamera ima firewire vhod. in ja, hočem met realnočasovno sliko z namizja. nekako ne najdem nič na internetu. samo za snemanje videa nazaj na kamero so.

podtalje ::

Vprašanje, če kaj takega sploh obstaja.

Še najbližje rešitvi boš prišel, da najprej posnameš in nato preneseš na kamero.
Za kakšne namene pa nameravaš to uporabljati?

ReBi ::

namen? grafično mam na plati, brez tv-out, valda. pa nameravam uporabt lcd od kamere kot projektor.

sej bom kupu grafično, sam še ne zdej, ker ne špilam igrc, komp mam za filme pa msn

podtalje ::

Se pravi nameravaš iz LCD matrike na kameri narediti projektor, verjetno za gledanje filmov.

Poleg tega, da boš uničil kamero, imel slabo sliko, pa je problem še, ker večina software-a za zajem desktopa
deluje tako, da dela screen shot-e, kar pa nikakor ni primerno za gledanje kakšnih filmov.

Svetujem ti rabljeno kartico za 2k SIT, recimo kakšno TNT2, za 4k pa dobiš že Geforce 2.

ReBi ::

kamere ne bom uniču, to sem že naredu. slika bo ql za gledanje kakšnih videospotov, medtem k bom js počivu, reševou križanke...

sm dobu eno ati 9200se al neki tazga pa je nabl gnila ever. sam bla je pa free:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako stare kasete digitalizirati? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5316544 (10712) BorutK-73
»

Branje z DV kamero (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545271 (4676) sokel
»

iz kamere na PC

Oddelek: Programska oprema
286200 (5165) Tomay
»

Katero kamero kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
395187 (4026) Gwanaroth
»

grafična za zajem videa ?

Oddelek: Strojna oprema
111332 (1164) Gunny

Več podobnih tem