» »

Windows 2003 se noče prijavit v domeno

Windows 2003 se noče prijavit v domeno

demokedes ::

Torej, zadeva je sledečea. Imam računalnik, na katerem teče win 2003. Ta računalnik ni domain controller, pač pa lahko nanj gledamo, kot na navadno delovno postajo. Prijavit ga želim v 2003 domeno. Na začetku je to normalno delalo, potem pa enkrat po restartu ob login oknu ni bilo možnosti prijave v domeno, pač pa zgolj lokalno. Zatem sem ga seveda zopet normalno prijavil v domeno, brez problemov, lepo me pozdravi v domeno, zahteva restart, vendar po restartu se ponovi stara zgodba.
Če pogledam v event viewer, se mi pojavi sledeče sporočilo:
This computer is configured as a member of a workgroup, not as a member of a domain. The Netlogon service does not need to run in this configuration.

For more information, see Help and Support Center at http://go.microsoft.com/fwlink/events.a...

V upanju, da boste imeli, kak dober nasvet, vas lepo lepo pozdravljam, ter vamželim lep vikend.

ROk
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

Microsoft ::

Jst bi sel pogledat na en DC, ce se ta PC nahaja v OU Computers ali Domain Controllers (ne vem na pamet). Ker ko PC prijavis v domeno, ponavadi pade v eno od teh "map". Mislim, da bi v tvojem primeru moral v slednjo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

demokedes ::

Jah problem je v tem, ker sam nimam neposrednega dostopa do domain controllerja.
Še kaka druga ideja?

lp,


ROk
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

Mr.B ::

Si razmislil, da te admin iz domene ven meče ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

demokedes ::

Ne me ne, ker sem govoril z njim. Problem je v tem, da niti sam ne ve, kaj bi lahko bilo narobe. Dokler zadeva za njegove zadievščine dela....se noče ubadat.

lp,
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

demokedes ::

No pa recimo, da je računalnik dejansko v napačni grupi, kako ga pa domain controller spozna, po MAC addresi, IP številki, po Čem. Razmišljal sem, mislite da bi morda pomagalo zgolj to, da spremenim IP številko?
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

Mr.B ::

Malo se boš moral osnove naučiti. SID.

Mogoče pa ga daješ v Workgrup z istim imenom ?

No sicer pa če ti admin ni dal posebne pravice, lahko da navaden user 10x računalnik v domeno, potem pa se moraš z adminom zmeniti.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

demokedes ::

AHa ok...SID.
V glavnem ne, ne dajem ga v workgroup, dam ga v domeno, sej sem reku, da me že pozdravi v domeno.
Tisto o desetkratnem prijavljanju zame ne velja....ker nisem navaden user, pa kot sem rekel, mene sprejme v domeno, samo potem, ko se naredi restart smo spet na začetku.

lp,

ROk
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hyper v Server Pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
191057 (849) broken/link
»

win srv 2003 - file sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192186 (1351) Eureka
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382883 (2555) Microsoft
»

Windows Domain - kaj je bolš od navadnih sharov

Oddelek: Pomoč in nasveti
81084 (970) andrej
»

Mreža

Oddelek: Pomoč in nasveti
71444 (1308) sasox

Več podobnih tem