» »

LDAP

LDAP

spacedeejay ::

Preko RHEL4 sem uspel povezat samba strežnik v domeno. Userji so v LDAP. Preko smbtools mi je uspel dodati userje, računalnike ter jih uvrstiti v grupo. Prijava v domeno deluje.
Imam pa naslednji probleme:
- ne vem kako dodati novi atribut za mail, moral bi k tem uporabnikom dodati atribut mail kamor bi se napisal e-mail uporabnika. Povezava postfix preko ldap je uspela, samo pa zgleda da ne dela zaradi tega.
- prav tako imam probleme s loginShell, vsi samba uporabniki imajo nastavljen loginshell, ampak če se prijavim v linux mi avtomatsko vrže /bin/sh, nastavljen je pa npr. /bin/bash. Tudi če dam getent passwd mi izpiše vse podatke razen shell-a, kot da nebi uspel dobiti tega podatka. Naj povem se da je ta podatek viden samo če se v ldap prijavim kot admin, drugače (anonymous) pa so vidni osnovni podatki. Verjetno je problem v tem da bi moral biti nastavljen ta atribut kot public, sam ne vem kako. Preko Softerra LDAP administratorja sem želel spreminati schemo pa mi napise da ne more naložiti scheme čeprav sem prijavljen kot admin oz. Manager. Javi mi tudi napako, da ima RootDSE content problem. Zaradi tega ker mi ne naloži scheme tudi ne morem spreminjati group membership preko LDAP Administratorja.

Strukturo drevesa imam naslednjo:
- kot base je dc=neki, dc=net in za admina cn=Manager
- pol naprej imam ou=Groups, ou=Users,ou=Computers,...
- pri ou=Users imaml naprej uid=root, kjer so pol notri vsi podatki
- pri ou=Grups imam naprej cn=Domain Admins, ...
- pri ou=Computers pa uid=ime_rac$, ...

Če bi mi mogoče kdo znal pomagati, bi prosil za pomoč.

Microsoft ::

Nevem, ce tole sploh razumem, kaj ustvarjas pa to. Ampak vseeno, kako dodat mejl bi naj slo nekako takole:
set user = GetObject("LDAP://cn=JanezKranjski,ou=Users,dc=abc,dc=com")
user.put "mail", "JanezK@abc.com"
user.setinfo


Ce kaj pomaga.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kanarski otoki prestopili na Linux in prihranili (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6818369 (13336) MatejMatej
»

ubuntu slapd pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
10652 (483) korenje3
»

Prijava z certifikatorm sigen-ca, custom

Oddelek: Izdelava spletišč
196165 (5801) jkreuztzfeld
»

Skrbništvo 25 uporabnikov - predlogi in mnenja !

Oddelek: Pomoč in nasveti
333451 (2139) SasoS
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382771 (2443) Microsoft

Več podobnih tem