» »

Kosovo

Kosovo

Temo vidijo: vsi
««
4 / 18
»»

Karaya 52 ::

Thomas> Kakšno "kritično točko"? Da bodo imeli večino na Floridi in zahtevali odcepitev?

Če so pametni in bodo ustavili val priseljencev potem do tega seveda ne bo prišlo. Val priseljencev zaustavljajo na bolj ali manj uspešen način, tako da do tega scenarija nebi smelo priti.

Thomas> No, počakaj da se to zgodi in uživaj svoje maščevanje za Kosovo! Upam, da ti bo potem odleglo.

Kosovo izkoriščam v tej temi, nanj nisem čustveno navezan. Me pa seveda jezi dvoličnost mednarodne politike. Pa naj bodo to Kurdi v Iraku in Turčiji, Čečeni v Rusiji ali pa Turki na Cipru. Ko pa velike države rišejo nove zemljevide takrat ko jim to ustreza, pa reagiram čustveno, kar je najbrž razvidno iz mojih postov.

BigWhale ::

Meni je cela situacija precej komica v bistvu. Srbi izgubljajo svojo vojno ze kakih 20 let. Izgubljati so zaceli konec osemdesetih (takrat v bistvu se vedeli niso, da svojo vojno ze izgubljajo) in se bo nehalo sele takrat, ko bodo izgubili vse kar lahko izgubijo.

Ravno zaradi njihove srboritosti in na koncu koncev zaplankanosti naroda. Jokajo za tem kosovom kot, da bi jaz jokal za mozganskim tumorjem, ki so mi ga ravnokar izrezali!

Kosovo dejansko je tumor v srbiji. Cokla za celo drzavo. Pa ne mislim, da so Srbi kaj vec vredni ali pa Albanci kaj manj. Dol mi visi za vse skupaj ampak Srbom bi slo precej lepse brez njih, Albancem na samostojnem Kosovu pa tudi.

Takole razbijanje ambasad in predvsem avtobusov in kioskov na _lastni_ zemlji je pa retardirano barbarstvo, ki Srbom ne bo pomagalo in vrnilo Kosova. Bo pa naredilo nekaj vec problemov lokalnim srbom. :)

opeter ::

BigWhale, po tvoji razlagi sodeč bi se morala še Vojvodina odcepit. Je kar nekaj Madžarov, ali?

Seveda vse to boli Srbe, saj se jim bo odvzelo kar lep košček njihovega ozemlja. Sploh pa to, da so na Kosovu privilegirani pravzaprav Albanci.
Ampak to je njihova zadeva in ne naša. Slovenija naj že enkrat konča s tem predsedovanjem pa bo spet mir.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Daedalus ::

Meni ni jasno, kaj zdaj naša "diplomacija" muti s priznanjem? Sej to je nekak tudi projekt EU in trenutno se predseduje. Zakaj bi čakali na maj (oziroma kako večjo in pomembnejšo državo)?

Pa ne, da so se naši bojeviti državniki vstrašili par razsutih šip na Mercatorju?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

> BigWhale, po tvoji razlagi sodeč bi se morala še Vojvodina odcepit. Je kar
> nekaj Madžarov, ali?

Hm, ce bodo v taki situaciji kot so bili Albanci na Kosovu, seveda, zakaj pa ne?

opeter ::

Hm, ce bodo v taki situaciji kot so bili Albanci na Kosovu, seveda, zakaj pa ne?


Saj so. O raznih incidentih med Srbi in pripradniki madžarske narodnosti nerado govori, oz. se pojavi skoraj samo v madžarskih medijih.
Oziroma niti ne... sem našel na Googlu kar nekaj zadetkov: klik

nekaj zanimih člankov (sicer bolj samo zaradi datumov):
Kje so vojaki? Vse brutalnejši so napadi na vojvodinske madžare
Vojvodina: A Hungarian View

grafiti na steni:
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Vajenc ::

gruntfurmich je ugotovil, da Albanci prej niso bili večina na Kosovu. Mene zanima kdaj je to bilo, ker kot vem jaz so bili Albanci po avstroogrskem popisu večina že ko se je ustanavljala država Albanija oz. na območju Kosova obstajajo vsaj toliko časa kot Srbi.

In se strinjam z BW in Thomasom, Srbi imajo probleme zaradi svoje srboritosti oz. pretiranega srbijanstva. Tudi se ne more primerjati baske z Kosovom. Španci niso v zadnjih 50 letih delali genocida nad njimi, Srbi so probali pa s tem izgubili Kosovo. Lahko pa se primerja s Kurdi v Turčiji, ki pa bodo verjetno tudi slej kot prej dobili svojo državo, če ne drugje v Iraku. Mučeniki ponavadi nekaj iztržijo, lep primer je tudi že prej omenjeni Izrael.

Ne vem, če sem to prebral v tej temi ali kje drugje, pa vendar ... nekdo je pametno ugotovil, da bo na Kosovu mir takrat, ko se bodo Albanci in Srbi ponovno ženili med sabo. Tega pa dokler bodo večinski, nesocializirani, kosovski Albanci živeli pod Srbi ne bo.

Zanimivo je tudi zakaj je ZDA res tako hitela z odcepitvijo. Zaradi velikega srca "Grmovja" sigurno ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vajenc ()

gruntfürmich ::

no, ko niso bili večina sega kr daleč nazaj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Vajenec> Zanimivo je tudi zakaj je ZDA res tako hitela z odcepitvijo. Zaradi velikega srca "Grmovja" sigurno ne.


Geopolitični razlogi. Vrednost Kosova je v tem pogledu sicer zelo skromna, ampak nekaj je pa le! Itak je bil sorazmerno poceni.
/\/\.K.

Vajenc ::

Geopolitični razlogi.
Vojaško bazo imajo lahko tudi v Albaniji (če je že nimajo?).
Vrednost Kosova je v tem pogledu sicer zelo skromna, ampak nekaj je pa le! Itak je bil sorazmerno poceni.
Vprašanje, če bo tako poceni. O problemu se krešejo mnenja med velesilami. Kitajska, Indija in Rusija so zelo proti. Pa Španija in Grčija tudi.

podbevna ::

Jaz dogajanja v zvezi s Kosovom sploh ne razumem. Kot je napisal BW je Kosovo najmanj razvit, najmanj produktiven in daleč najbolj skorumpiran del Srbije. Z vidika sodobnih družb je enostavno nefunkcionalno. Z vidika Srbije je bolan ud, ki ga je dobro amputirati, preden zastrupi celo telo. Če ima kdo rakavo nogo, si jo da odrezati Za to odločitev dejstvo, da je noga moj del od samega spočetja in da sem res navezan nanjo nima nobene vrednosti.

Odcepitve raznih marginalnih regij so popolnoma nesmiselne. Razumem državne težnje S Italijanov, Flamcev ali Baskov, ki presegajo povprečja skupnih držav in bi jim bilo samim bolje. Ne razumem pa backward revčkov, ki prosijo razvita jedra naj jih spustijo stran. Racionalen center bi jih z veseljem spustil in krepko koloniziral, saj v realnih mednarodnih odnosih 3. svet ni dober za kaj drugega... Reveži pa bi bili še veseli!

Thomas ::

Računica Albancev je, da so v Zahodni Evropi in Ameriki uspešni. Tako računajo, da bo tudi Kosovo uspešno.

Če bo, se bo pokazalo. Nekoliko se je že. Namreč, da ne bo uspešno. A zdaj ko imajo pa državo, naj bi pa vendarle bilo, ker bi externi Albanci množično investriali doma.

Računica Srbov bi pa morala biti, da bo Srbska vojska kmalu imela večino albanskih vojakov, če Kosovo zintegrirajo v Srbijo.

Kako to mislijo rešit, ne vem.

Mogoče ne razmišljajo sploh, da demografski trendi so močno v prid Albancev.

Mau so nelogični in zraven na to še ponosni.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

podbevna ::

Tudi evropsko "podpiranje Albancev" se nanaša na moj prejšnji post.

Dejstvo je, da ima Srbija evropsko perspektivo. Srbija je kulturno in tradicionalno del "krščanske Evrope". Vem, da je to irelevantno, a je presenetljivo pomembno za rajo in posledično politike. Kar pa je pomembno, pa je dejstvo, da je Srbija sposobna biti integrirana v EU. Integracija v smislu prostega pretoka ljudi je možna že na srednji rok. Posledično bi lahko bila Srbija v EU sprejeta že skupaj s Hrvaško. Edina ovira je neverjetna iracionalnost Srbov in hitenje v objem Rusije (za takega "prijatelja" moraš biti skrajno naiven in nesposoben dojeti, da bo tudi Rusija na dolgi rok 2. svet pod vplivom EU).

Kosovo po drugi strani ni tradicionalen del evropske kulturne skupnosti v zavesti ljudi (spet irelevantno, a pomembno). Evropa žal temelji ne iztrebljenju ilirske kulture, ne nadgradnji, islamizacija pa jim je zadnje čase tudi v škodo...
Kar je bolj pomembno (vsaj upam) pa je dejstvo, da Kosovo ni sposobno integracije v Evropo niti na dolgi rok. Vključitev Kosova v enotne trge in področja prostega gibanja bi pomenila tudi de facto vključitev velikega dela Albancev iz drugih regij. Neodvisno od tega, pa bi pomenila tudi ojačanje albanskih vplivov na Evropo. Ti so poleg slaščičarstva žal predvsem trgovina z drogo, ljudmi in belim blagom.

Zato večina članic ne bo niti slučajno pristala na članstvo Kosova tekom našega življenja.

Torej ... porežeš nesprejemljivi del bodoče članice in sprejmeš "očiščeno". Odpadek "priznaš", getoiziraš in koloniziraš. In pri tem je sprejeti del jezen nate, odpadek pa ti je globoko hvaležen!

opeter ::

Zato večina članic ne bo niti slučajno pristala na članstvo Kosova tekom našega življenja.


Uh, upam, da se ne motiš. Meni bi bilo tako fajn, ne verjamem pa, da Kosovo prej ali slej ne bodo priključili k EU-ju.
V ozadju so namreč vedno neke banalne koristi raznih posameznikov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Thomas ::

podbevna,

Se najde kakšen frik tukaj na forumu, ki bi začel speljevati kakšne hude integrale, da bi ga spoštovano forumaštvo večinoma samo čukasto gledalo. Bi pa še ene par se jih tudo našlo, ki bi vsaj sledili. Ene par.

A večina bi gledala izbezumljeno, kaj ta tip sploh govori.

No, tako gleda na tvoj post večina Srbov in srbov. Kaj piše ta človek??? Samo s še mal žolča zraven.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Kar se mene tice je lahko tudi Albanija v EU. Ampak morajo vedeti, da se v evropo pride takrat k ma drzava 10mio experience points in je na level 20. Oni so pa zdaj level 3 recimo.

BigWhale ::

PS: Vprasanje pa, ce bodo sploh kdaj Level 20. Tako albanija, kot kosovo, kot turcija in se marsikatera druga drzava.

Jest se za grke nisem preprican ce so Level 20.

kekz ::

In koliko imajo teh točk Romuni in Bolgari? Ali pa Poljaki?

Thomas ::

Po pravic povem - ne vem.

Lahko da Kosovo pride na level 20, lahko da Albanija pride na level 20.

Lahko Srbija po hitrem postopku prehiti Slovenijo. Albanci pa ostanejo - Albanci.

V vsakem primeru, etnično smo se očistili tle na Balkanu, zdej bomo lahko precej homogeni dirkali in dosegali levele.

(Me niti ne zanima prav preveč. Samo 20 (za vsak slučaj) let miru in stabilnosti rabm, nič drugega.)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kekz ::

To mora tako biti. Ker bi sicer morali Američani in Angleži spremeniti svoj jezik.

http://www.thefreedictionary.com/Balkanize

Dictionary: balkanize: tr.v., -ized or -ized, -iz·ing or -iz·ing, -iz·es or -iz·es.

To divide (a region or territory) into small, often hostile units.

>:D

drejc ::

Mnja Albanci so tut del evrokulture, sploh ker so se z Srbi, Hrvati in Bošnjaki v večjem številu udeležil bitke na Kosovu proti turkom. Tudi drugače vsaj 3X avertiral turke in postal simbol upora proti turkom v Evropi, čeprav so bili oboji iste vere. Kapo jim dol.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

gruntfürmich ::

albanci nekako niso del evro kulture; na kosovo so jih postavljali turki - kot vojake in kot plemiče, islamizirali so jih turki. ravno islam ni del evro kulture.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

drejc ::

To se čisto strinjam da Islam ni del evrokulture, ampak Albanci kot narod so pa tako staroselci, kot fajterji na strani evrope, ne turkov.
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

Thomas ::

Sej Mati Tereza je bila Albanka, ane?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Matako ::

Gospodarsko se po mojem Kosovu ne piše tako zelo dobro. Albanci so se sicer dostikrat pokazali za dokaj podjetne, posebno na tujem, samo na Kosovu jih pa jebe točno ista stvar, ki jim je pomagala pregnati Srbe - visoka stopnja rasti prebivalstva.

Ogromno prebivalstva je še zelo mladega, vendar je že sedaj brezposelnost čez 40% - ko bo mularija odrastla že teoretično ne bo dela zanje.

Takrat bo tudi nastopil največji absurd: mnogi bodo želeli na tuje, samo se bo znalo zgoditi, da gostoljubnost ZDA in velikih EU držav sploh ni tako zelo velika, kot se zdi te dni ...
/\/\.K.

djordjevic ::

vendar je že sedaj brezposelnost čez 40%

Try 70% za delo sposobnega prebivalstva.
samo se bo znalo zgoditi, da gostoljubnost ZDA in velikih EU držav sploh ni tako zelo velika, kot se zdi te dni ...

Gostoljubnosti do Albancev je v teh državah ravno toliko, kot je je treba. Torej, dokler je potreba po kopanju jarkov in štantih s čevapi, so dobrodošli, nato pa kaj hitro postanejo odvečen del vsake družbe in de facto auslanderji. Ravno iz tega razloga vse te države tako hitijo s priznanjem - upajo, da se bo Kosovo postavilo na svoje noge in bo precejšen del tistih, ki bi sicer prebegnili na tuje, ostalo kar lepo doma.

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Ja. Srbiji se pa s priznanjem Kosova ne mudi, ker bi rada, da Albanci s Kosova pridejo po celi Srbiji, ko bi bili po razveljavitvi državnosti spet skupaj?

Or what?!?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

djordjevic ::

Ravno toliko se jim ne mudi, kot se ne bi Sloveniji, če bi se odcepila Zgornjegoriška regija, preplavljena z Italijani.

Thomas ::

Hm ...

Srbi sigurno niso tako neumni, da bi hoteli, da jih Albanci s Kosova preplavijo po celi Srbiji.

Mislim, da ne bi radi niti toliko Rusov v Srbijo, kolikor že imajo Albancev, če šteješ Kosovarje. Še Rusov ne ali Slovencev, kaj šele Albancev!

Nekaj milijonov Rusov (ali Slovencev) po Srbiji in Srbi bi jih po "svakog gosta tri dana dosta" - poslali nazaj v Rusijo. Ajd, idi bre kuči!

Kako so pa mislili, da se bodo dematerializirali Albanci? Da bodo šli v Albanijo?

Prostovoljno težko.

Hm ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> kot se ne bi Sloveniji, če bi se odcepila Zgornjegoriška regija, preplavljena z Italijani.

Rajš odrežemo Zgornjegoriško regijo, kot da je kmalu vsak drug Slovenec Italijan. Da nas kremenite Slovence asimilirajo Lahi iz Trente ki jih bo kmali milijon ... rajš damo Trento, pa čeprav je hodil sam Kekec tja koze past!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Je že tko, da če maš rad Kosovo, morš imet rad tud Kosovarje. Sicer morš imet kakšen realističen plan, kako se jih boš znebu. Milošević je poskusil jih prepričat - Albance - da grejo s Kosova dol. Samo mu je Zahod začel težit z bombardiranji, pa se je to sfižilo!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

albanci nekako niso del evro kulture; na kosovo so jih postavljali turki - kot vojake in kot plemiče, islamizirali so jih turki. ravno islam ni del evro kulture.

Who cares? Razen seveda tistih, ki tud svojim morebitnim frocom težijo, da naj domov ne vozijo drugih, razen rasno čistih jebačev/jebačic. Pa kar se tiče evro kulture - če gremo malo v zgodovino, je zelo genocidna. Ne bi se lih kaj veliko hvalil z njo. Ni lih naključje, da je RKC z nekaj izjemami glavna faca na sceni, če se že obešamo na razne religije. So veselo pucali (in popucali).

Meni se pa trenutno lih Srbi ne zdijo del evro kulture. Jih še več kot očitno ni srečala pamet in bi si zaslužil še kako disciplinsko.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

> kar se tiče evro kulture - če gremo malo v zgodovino, je zelo genocidna.

> Meni se pa trenutno lih Srbi ne zdijo del evro kulture.

Premau genocidni, al kaj? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Manjši lapsus. Bi moral napisat Zahoda. Bo zdaj ok?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

Aha, razumem. Zahod se ti zdi zelo genociden, in na Zahod Srbi še ne sodijo!

I see.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kekz ::

Če objektivno pogledamo zahod dovolj v zgodovino, bo najbrž že držalo, da Srbi ne bodo nikoli po genocidnosti segli Angležem, Nemcem, Belgijcem,... niti do kolen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kekz ()

Daedalus ::

Thomas, ne štekaš (zakaj me to ne čudi?).

Namreč, on stavek je od ostalega teksta ločen z razlogom. S kakim pa...sej si baje težka brihta, pa boš že menda zgruntal. Lahko ti pa raztolmačim, če se ti je zataknilo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

Pšenični ::

zdaj zgleda da se hoče severni del kosova odcepit. Pol če jim to rata, srbom, bo nova balkanska vojna-razpad makedonije je neibežen. Za makedonijo se potegujejo bolgarija, albanci na zahodu,grčija, srbi na severu.....Seveda bodo evropejci to poskušali preprečiti z vsemi sredstvi-tud s tem da bodo srbe na silo obdržali v "novi domovini" Heh, heh, tole pa kmalu ne bo več smešno.

Barakuda1 ::

Ne se spuščat na osebni nivo, če ne želite prebirati svoj pisanj v rdeči barvi.
Velja za vse sodelujoče

Pšenični ::

"Če objektivno pogledamo zahod dovolj v zgodovino, bo najbrž že držalo, da Srbi ne bodo nikoli po genocidnosti segli Angležem, Nemcem, Belgijcem,... niti do kolen."

Amerikancem še posebej ne . Meni ni jasno po tem kar se je zgodilo v Afganistanu in Iraku( laž na laž o ne vem kakšnem orožju) folk sploh še posluša tega Busha. Tip k ne ve kaj je to zemljepis spet serje mimo vrnostnega sveta. In drugi spet za njim, kaj je to za ena psihoza. Če drži stari pregovor da gre v tretje rado potem zna biti še kakšn velik šmorn.

opeter ::

Če drži stari pregovor da gre v tretje rado potem zna biti še kakšn velik šmorn.


Ojej, začetek 3. svetovne vojne? Srbi so prvo začeli z umorom Fredija, kako pa bo zdaj?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

gruntfürmich ::

----laž na laž o ne vem kakšnem orožju
ravno o orožju se ni lagal. hec pa je, da ga ni našel.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

djordjevic ::

Seveda ni lagal, če pa je mel ata doma v sefu še spravljene račune. :D

drejc ::

Taisti srbi, ki so hodili na (v srbskih firmah) organizirane pljačkarske vikende na Kosovo s puško v roki, sedaj požigajo mejne prehode in protestirajo, kot da se njim godi krivica.

bruh
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

suntrace1 ::

Če je tako preprosto odcepit problematični del ozemlja, kot tukaj eni nakladate, potem naj tudi Slovenija odcepi Piranski zaliv in da hrvatom v zameno za odpuste za NLB, potem damo štajercem možnost prostovoljnega anšluša Avstriji, sej jih je Ljubljana itak pustila stradati celo desetletje in govorijo vsi bolj ali manj nemško, Prekmurje damo Madžarski, ker se imajo skoraj vsi bolj ali manj za madžare, primorci pa so itak bolj ali manj italjani, večina jih tako ali tako dela v Italiji, pa tudi nakladajo enako kot lahi, da te ušesa bolijo po petih minutah :D

Zakaj pa ne? Pa naj nam ostane samo naša lepa Ljubljana, kjer bo cena stanovanj s 3000€/m2 narasla na 7000€/m2 - eni bomo/bodo zelo dober zaslužili s tem.

E e, lahko je s tujo lastnino gospodarit, al' kako gre že un pregovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suntrace1 ()

Daedalus ::

suntrace1 - A lahko še malo bolj nabijaš?

@drejc

+1
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Pšenični ::

Naši politiki so zdaj hudo pametni, malo te pameti in jasnovidnosti jim pa majnka pri pogajanju s hrvati o meji ,o naši meji na morju, vsaj jaz imam ta občutek.

Pa poglejte še kako so se albanci odcepili z zastavami tuje države, to kaže na to da je odcepitev načtovala skupina diletantov-ad hoc odcepitev. To je bila velika napaka-tipičen anšlus. To je bila zdaleč največja napaka, s katero so pokazali da se jim zelo mudi -Ameriki namreč.

Če pogledamo kako Bush rešuje težave po svetu tudi ni slutiti nič dobrega.

Thomas ::

Ej ... vi (pro)srbijanski ... pustite za trenutek Busha in Piranski zaliv z Ruplom ... raje odgovorite na temeljno vprašanje. Če Albancev ne prenašate, kako ste jih mislili tolerirati v Srbiji v milijonskih številkah, če bi vam Kosovo ostalo?

Kako bi rešili ta problem, ko bi državo DELILI s praktično toliko Albanci kot je vas samih, če ne še z več?

Ker če logično razmislite .. odrezali so vam Kosovo, kjer so skoraj vsi ti Albanci bili. Zdej imate Srbijo in v njej živite petežno Srbi.

Kako bi se počutili leta 2030, ko bi po vaše vsak drug bil vam tako neljubi Albanec v vaši domovini?

Albanec, ne kakšen Rus, pa že toliko Rusov bi bilo več kot preveč, ne pa Albancev, ki vam grejo na jetra in vi njim!?

Pustite za trenutek Busha in povejte to.

Seveda ne morete. Tu je vaša slepa pega. Tudi najinteligentnejših.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

V bistvu mi to ni najbolj jasno.

Sem mislu, da je cilj znebitev USA vpliva in bodisi rešitev vprašanja beguncev v ločenem Kosovu bodisi delitev Kosova, če bi že šli v to.

Koneckoncev so tudi materiali o pogledu Rusov na to temo nakazovali nekaj takega.

Folku se pa sedaj trga zaradi odcepitve in hočejo zadevo nazaj. Zakaj hudiča ? Zaradi zaščite svoje majšine že ne, saj nimajo sil za to.

Zanje je v tej situaciji bolje, da teren nadzoruje UN, tako kot dosedaj.

Tudi ni mi jasno, kaj bi z zadevo, tudi če bi jo dobili nazaj.

Stroškov za njeno vzdrževanje ne morejo nositi. Da kdaj zadevo poselili, ne morejo resno računati.
Da bi vojaško reševali zadeve, danes nekako ni variante, tudi če bi imeli dejanjske moči za to.

Zanje je bila še najboljši scenarij, ki so ga predlagali Rusi, da pač izkoristijo Kosovo za politično trgovanje in dobijo pač nekaj za ta račun.

En del ozemlja, mogoče odškodnino za preostalo lastnino na tem ozemlju itd.
On the journey of life, I chose the psycho path.

borchi ::

sobivanje srbov z albanci naj bo problem srbov. ČE tako hočejo, ane? kje je tu logika, da bo thomas, če že ne smemo omenit busha in rupla, risal zemljevide (vsakič drugače, kakor pač v centrali rečejo) in če že nujno hočejo met tisto kosovo (z vsemi tistimi albanci)? sicer jaz verjamem, da bo srbom brez kosova boljše, albancem na kosovu pa slabše. obojni so irracionalni. kosovski albanci, ki jim je bolj ljuba albanija in srbi, ki so namesto, da bi lepo pobrali vse korenčke (plus "srbski" del kosova), ki jim jih je zahod nastavljal in spustili albance na svoje, igrali poker na vse, čeprav so vedeli, da bodo zgubili. zna bit, da bodo še 100 let prepričani, da igro še vedno lahko dobijo... nej se lepo tist srbski košček kosova osamosvoji in priključi srbiji in mirna bosna, erm, kosovo.

btw, meni je za albance in srbe precej enako vseeno, dokler me obojna mafija pusti pri miru (no, kriminalisti pravijo, da je pravzaprav najslabše umret od albanske mafije) in dokler je prebranac prav ispećen in burek dovolj masten...
l'jga
««
4 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kristalna noč na Kosovem

Oddelek: Problemi človeštva
182045 (1590) Thomas
»

Kosovo..

Oddelek: Loža
362244 (1068) Thomas

Več podobnih tem