» »

Izkušnje z laptopi do max 175.000

Izkušnje z laptopi do max 175.000

carlito149 ::

Ali ima kdo takšen prenosnik(da je bil največ 175k nov).rad bi slišal komentarje.
Prosim za odgovore tistih ki res imajo tak prenosnik.

cojss ::

Jaz ga ravno nimam, ima ga pa fotr službenega TroNota za 175 jurjev. Je v bistvu kompleten ASUS s celeronom M 370 in 512 rama, wlanom, dvd-rvjem,... Za ta denar se mi zdi dober nakup. Edino baterija ne drži najdlje.

carlito149 ::

Pa nasplošno je zadovoljen z delovanjem in kvaliteto izdelave?Koliko pa zdrži baterija.

cojss ::

Je zelo zadovoljen, ohišje je dokaj čvrsto, boljše od Clevo TroNotov, pa tudi greje se ne preveč. Edino, kar mene moti so nalepke na tipkovnici. Baterija pa drži nekje od ure in pol do dve uri.

flipflop ::

Jaz imam Acerja za 145k. Sem ga kupil, ker sem res rabil nekaj samo da se da vsaj približno okoli prenašati. Ampak so problemi nonstop, ppredvsem z USB. USB ključek prepozna samo, če ga vklopim in da je key že v USB-ju, sicer ga ne prepozna. Ostalo je pa še kar nekako, edino baterija je res katastrofa, ker drži samo slabo uro. Me ne moti preveč, ker je itak ves čas priklopljen na 24V.

Zheegec ::

IBM R50e je kul za ta denar, tudi baterija dolgo zdrži glede na ceno - 160K.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

carlito149 ::

Ali ima kdo mogoče Prestigiota 150?Ker se za 170k dobi (512 rama, WLAN in 60 Gb diska).
Nevem pa nič glede kvalitete.

SkIDiver ::

Carlito149 kje sipa našel tega prestigiota za 170k? Prestigio so kakor kažejo izkušnje znancev kvalitetni prenosniki.

Tud sam kupujem prenosnik za sestro. Gledal sem IBM-a, ki ga je nekdo že omenil in tudi TroNote. Mam pa zahtevo 512mb rama, 15" LCD, wlanin 40gb diska. Procesor pa M Celeron. Za sestrine potrebe čisto OK. Tudi Prestigio ne bi bil slab samo ni Wlan-a in samo 256mb rama model 150.

Kje se splača kupit IBM-a R50e najugodneje? Gledal semv BOF-u ponudbo z 512mb rama in laserskim tiskalnikom. Ampak zadeva je vidt kot, da jena voljo samo, če kupiš prek spletne štacune.
Sicer pa novo palčko 256mb rama dobimo za 7 do 8 tisočakov.

Dodgeviper ::

SkIDiver: Lahko ga kupiš v bilo kateri bigbang trgovini ali v Bof-u
Sicer so tile ibm zelo kvalitetni, sicer sam dizajn malo grd samo pa delajo k urce.
Acer in tronote imata nasplošlo slabše ohišje v primerjavi z ibm-om
Acer ima res slabe baterije ni kaj.
Vem za ibm-ja da jih na servisu ne konča skoraj nič, za tronota sem pa že nekajkrat slišal da se kvarijo kar precej?
to nepomeni da se bo glih tebi, samo možnosti za to so večje kot v primerjavi z kakim ibm, hp, prestigio itd...
Je pa za ibm ram pocen 7k 256mb
Lp

SkIDiver ::

Dodgeviper ja sem se pozanimal za ram. Samo nekaj me pa vseeno bega!

Torej! Ista cena različni rami!

Primer z 256MB rama in primer z 2x256MB rama.

Če torej lahko za isto ceno dobim 2x količino rama zakaj pa ne. Ampak trgovec v BigBangu je trdil, da je to samo z doplačilom 2x256MB rama. Skratka mi ni nič jasno. Pisal sem na info od BOF-a pa nisem dobil odgovora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

carlito149 ::

Navaden res stane 150.000 sit.Ampak se da nadgradit.

Tole je sam Nobile 150
http://www.pctrgovina.info/index.php?ar...

Tukaj pa so dodatki
http://www.pctrgovina.info/index.php?po...


Sicer pa jst tud ciljam na IBM-a.Sam nevem če sploh ma zvočnike.

SkIDiver ::

Ja po moje ma zvočnike. Malo hudo, da jih ne bi mel.

Pr tem prestigiotu me mot da nima dvd-rw. IBM ima pa dvd-rw dual layer! Pa da potem ne bi mel zvočnikov? To bi bla več kot prehuda. Bom pa defenitivno pogledal preden se odločim za nakup!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Zheegec ::

SkiDriver - oni model z 2x256MB RAM ne vem zakaj je še gor, ker kolikor vem je na voljo samo en komad, pa še tega v spletni štarcuni ne boš dobil, samo v BOF :D
Ta model z 2x256MB RAM pa E230 stane 190K, posebej 256MB RAM IBM pa 14K...

Tronote pa raje ne kupovati.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SkIDiver ::

Sem ugotovil da ne bo nič kruha iz te moke:) Bo kar 256mb in še dodaten ram. Važno da pol špila kot treba pa bo špica;)

Ram pa pride 7 tisoč! Preverjeno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Zheegec ::

Navaden SODIMM ne deluje na IBM, preverjeno (beda).
Kingstonov RAM za IBM je pa sedaj cca. 13K za 256MB.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

SkIDiver ::

No včeri sem ubodu IBM-a R50e. V trgovini smo ga zagnal, da sem vidu, če ima kakšen mrtu pixel in ob enem videl hitrost. Sem takoj rekel prodajalcu, da mi notr vgradi še 256mb rama, Kingston kateri me je stal 8k sit in zadeva sedaj neprimerno lepše deluje. Vseskupaj je prišlo malo manj kot 198k sitnih.
Laserc pa tudi dobro dela.
Prenosnik ima zvočnike in 3 tipke za zvok(Volume up/down in mute):D .
Poleg vsega pa skupaj z Linsysom wrt54gs vleče skozi 2 zidova skoraj povn signal. Za uporabo pri moji sestri bo genau:)

jest10 ::

Da malo izkoristim temo.
Mene pa zanima kateri prenosnik bi se splacalo kupiti za oceta? Cena max 200jurjev, raje manj.
Grafika ni vazna, ker se bo prenosnik uporabljal le za Office in internet. Bi bilo pa zato dobro imeti dovolj kvalitetno tipkovnico.
Kaksen predlog?

SkIDiver ::

Jz sem za sestro za isto uporabo kupil tega IBM-a in mi ni žal.

carlito149 ::

Se pravi da je IBM v tem rangu najbolši nakup?
Ali lahko razen zvočnikov in miške priklopiš še kaj?Ali ima režo za razširitveno kartico?

SkIDiver ::

Ja. Ima še 2x USB, LPT port, izhod za monitor prklopt, PCMCIA, mikrofon, izhod za zvočnike prklopt, modem, lan in to je to.

Ima pa še eno prosto mesto za ram. Tako, da lahko dokupš še ram in daš notr. Sam sem dal za dodatnih 256mb rama od Kingstona 8 tisoč.

Prenosnik pa dela kot urca. Zelo hitro in je uporaben za mnogo več kot samo za office in podobno. DVD-RW dual layer je pa tud lep plusek pri opremi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Presnosnik do 170k

Oddelek: Kaj kupiti
121624 (1189) sk8ar
»

Se en nakup prenosnika - tokrat do 400.000SIT

Oddelek: Kaj kupiti
362443 (1776) rokleb
»

Budget prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
282148 (1698) Zheegec
»

prenosnik do 280k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
956593 (5300) gamaman22
»

Nakup prenosnika do 200.000 SIT

Oddelek: Kaj kupiti
404402 (3694) Jan987

Več podobnih tem