» »

ocena strani

ocena strani

dave78 ::

Zanima me, kako bi o-cenili tole stran?

Koliko bi stala izdelava take strani, če je okvirni dizajn (slika kako naj bi izgledala stran) že narejen?

lp, Dave78

drejc ::

Mah dej 100k rec, ce je narocnik kej paradrzavnega. Ti majo gnar ;)
"Rise above oneself and grasp the world"
- Archimedes of Syracuse

NavadniNimda ::

Čisto kewl je! 8-)

Backup22 ::

Zakaj imaš text italic? Daj na normal pa bo dosti lepše izpadlo..
//

Tody ::

Kolk je to 5 ur dela če si se zdraven učil ?

dave78 ::

Hvala vsem za odziv.
drejc: mislim, da jih bo že dizajnerka oskubila, čeprav je opravila delo le na pol (predloga, ki sem jo dobil od nje je bila narejena v pdf-ju) brez navedbe barv, barv linkov, podlage, itd.
NavadniNimda: hvala :)
Backup22: tekst je italic, ker si je dizajnerka tko zamislila. BTW jst bi dal tud en SansSerif font namest TimesNewRoman.
Tody: Precej časa mi je vzelo predelati kodo za RSS parser, ki pobere novice s tele strani.
Drugače sem pa največ časa porabil za dizajn (css in barve zavihkov), ki ni bil (in še vedno ni) dobro določen. Skupaj sem porabil 25ur. Delal sem pa vse v tekst editorju. Da ni druge dinamike, kot na podstrani "ITER fan club" je zahteva naročnikov. HTML se pač težko pokvari :)


lp, Dave78

BluPhenix ::

To je nardila dizajnerka? Samooklicana verjetno, ali pa ni nikoli videla nobenega pejdža, ali pa predloga ni bila namenjena pejdžu.

Kakšen dizajner je to, ki ti da PDF? Vsaj .psd datoteko, ali pa jpg izgled in že vse slice narejene. To vsekakor ni delo koderja.

Italic teks, cheesus.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Iztok Smolic ::

Hehe, moram rect da je tole zelo dober design, mislim v primerjavi kaj vse vidm na s-t!
Skoda ker ti je dala v taki obliki, drugic jpg v slajsih rajs. Drugič ji raje razlozi da ne dela za tiskovino ...
Se pa strinjam za italic text, zal je na monitorju zelo neberljiv.

lp
-----------/------------

BluPhenix ::

Hja no design je res boljši kot nekateri drugi vendar...

linki, vsak je skorajda druge barve. V tem designu bi lahko bili vsaj podčrtani.

Osnovni meni je kr nekje zgoraj, ni nobenega indikatorja navigacije, trenutno nahajanje, ...

Zleda da je res osnovni namen tega designa za tiskovino, za web page bi bil vseno potreben dodatne dodelave.

Skratka meni ni všeč, oziroma kot sem že povedal se mi ne zdi da je bil design namenjen web strani.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

dave78 ::

Končna verzija strani je dosegljiva na www.sfa-fuzija.si

Mislim, da je nekaj izboljšav. Fonti niso več italic, barve so druge, dodan je rob (kao 3d efekt).
Bo pa treba nekaj stvari še prevesti...
Izbira barve, se mi ne zdi preveč posrečena: bel tekst na rumeni podlagi... ampak v to se ne smem vtikat...
Pripomba dizajnerke je bila tudi, da je premalo belega prostora med zgornjo vrstico in emblemom.
Glede italic teksta pravi, da je kul samo če je Times New Roman, drugače naj bo normal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dave78 ()

Hair ::

Tole zame ni 3D ampak je bolj eno skrapucalo. Ali daj brez roba, ali pa ga naredi tako kot se zagre.
Whenever people agree with me, I feel I must be wrong.

Reso ::

Če samo začnema naštevati napake so nekako takole:
- logo je zamegljen in ni dobro viden
- zgoraj na menuju ni uporabe margina in so različne besede preveč skupaj (Publications ITER fan club)
- maili niso napisani z href="mailto: ampak kot navaden tekst
- na katerikoli jezik kliknem je še vedno nekaj besedila v slovenščini in angleščini
- spodaj levo mi izpade "webStat4U" zelo neprofesionalno
- stran ni html transitional valid validator.w3.org (dandanes se večinoma že uporablja xhtml ampak ok)
pa še bi lahko našteval samo to je za začetek dovolj;)

V design se niti ne bom spravljal ker mislim da se mu nihče sploh ni posvetil. Kot da bi vzel nek zatonj template iz interneta in mu spremenil barve.
Glede cene pa ne vem koliko je tole vredno. Nisem še nikoli prodal nečesa, kar bi bilo temu podobno (vsaj upam da ne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Reso ()

dave78 ::

A bo rob zdej bolš?
ostalo še pride na vrsto...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dave78 ()

BluPhenix ::

Bomo torej poačakali malo bolj dodelano verzijo.

Ja, barve niso preveč posrečene. Mene moti tudi to, da je logo tako lep cel zaokrožen, design strani pa cel tako kvadraten. Sej, lahko da je to mišljeno, zaradi kontrasta, vendar ne vem no.
premalo belega prostora? Cheesus, sej to ni tiskovina, kjer je potrebno, da stran diha. Ok, sej je tudi tukaj važno, ampak sedaj pa res ne zgleda nič. Na 19" še zgleda nekako, na 15" pa je logotip na sredini ekrana in moraš, da ploh vidiš da je še nekaj na strani scrollat dol, ker pa nič ne nakazuje, da je kaj spodaj, odkriješ spodaj napisano bolj po naključju. Tako da imaš dve možnosti: a) naredi liquid design, b) reči designerki, naj gleda na resoluciji 800x600, ali pa vsaj 1024x768. Tudi če bi bila črta z navigacijo enih 10px višja nebi škodilo (padding in to) . Zgleda vse tako utesnjeno.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Z&T povezave

Oddelek: Znanost in tehnologija
840172 (33879) snow
»

prosim za komentar o novi spletni strani TURISTIČNE KMETIJE

Oddelek: Izdelava spletišč
181814 (1420) LeLa
»

Ocena ene male strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
886566 (5102) #000000
»

komnentar / cena?

Oddelek: Izdelava spletišč
91513 (1336) pivmik

Več podobnih tem