» »

[C# ASP.NET in SQL] DataGrid: komitanje checkboxov..

[C# ASP.NET in SQL] DataGrid: komitanje checkboxov..

jerneju ::

V Visual Studio C# .NET sem izdelal datagrid, vanj vnesel podatke. Prvi stolpec je checkbox, drugi je pač nek string, torej neko ime, tretji pa True ali Folse. Če je zadnji True, je CheckBox obkljukan, če je False, pa pač ni. Nato bi uporabnik CheckBoxe poljubno označil in nato pritisnil nek button. Zanima me,kako bi se to commitalo do serverja in pač te spremembe poneslo v bazo?

Naj naredim kako zanko, ki bi šla preverjat od prve do zadnje vrstice in za vsako nesoglasje med prvim in tretjim stolpcem izvedla UPDATE v bazi (vsakič posebej bi se klicalo).

No, saj to znam narediti, hujši problem je v tem, da se te spremembe sploh ne comitajo od uporabnika do strežnika. Tu rabim pomoč. Hvala.

Microsoft ::

Ce bos kake spremembe vnasal, jih mores potem ponovno prebrat in klicat datagrid.DataBind().


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

jerneju ::

Ja, to imam vedno na koncu, da se zadeva iz dataseta preslika v datagrid.

Sam fora v mojem problemu je v tem, da se spremembe, ki jih uporanik naredi v textboxih datagrida ne prenesejo od browserja na client računalniku na asp web strežnik. Program jih torej sploh ne dobi!!! Čeprav bi jih moral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C# - runtime generiranje in klicanje kontrol

Oddelek: Programiranje
71110 (866) stalker
»

[c#] ukaz radirka

Oddelek: Programiranje
91051 (844) japol
»

[c#] picturebox, slika na sliko

Oddelek: Programiranje
151023 (833) japol
»

CheckBox in MySqL

Oddelek: Izdelava spletišč
7700 (524) keworkian
»

[VC++, MFC] OnPaint

Oddelek: Programiranje
5921 (888) whatever

Več podobnih tem