» »

Gigabyte GeForce 6800 128MB

Gigabyte GeForce 6800 128MB

GregaG ::

Zanima me, če je kdo od vas modal to kartico oz. spreminajl bios z Nibitorjem...
Jest sm nekaj prebral po forumih a mal cvikam d bi to naredu. Odklenu sm jo že a bi še rad malo dvignil voltažo, pa me zanima, če že ima kdo izkušne s tem in rezultate. Sam uporabljam n68128dh_f3 bios.

franci ::

Kolk si pa kaj navil frekvence?
Pa skerim programom navijaš?

Glede nibitorja pa tut mene zanima.
Hello, hello, hello, how low?

borcita ::

Tudi jaz sem cvikal, pa naredo malo po svoje pa je po flashanju bla še samo črna slika s tremi ikonami in par rdečimi pikicami - malo je blo panike, samo se da zadeva preprosto rešiti..... najboljše je če maš pri roki kaki PCI grafično, potem pa jo lahko flashas nazaj oz. najpreprosteje pa če maš pripravljeno zagonsko disketo z originalnim bios-om pa flashas nazaj pa je.... imam sicer leadtekovo A400 TDH katera mi z modanim biosom zaj dela na 451/950 (pa 16/5 z rivatunerjem).
V prvi vrsti si ne smeš pozabiti narediti kopije originalnega biosa!!!!,potem narediš zagonsko disketo pa dodaš nvflash 5.xx in kopijo originalnega biosa, narediš datoteko autoexec.bat katera vsebuje naslednje:

nvflash -r
nvflash -4 -5 -6 -A originalnibios.rom

več pa zveš tukaj

Pa veselo modanje :D

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borcita ()

franci ::

borcita jaz imam tudi leadtek A400 TDH. Probal sem z riva tunerjem odklent dodatne 4 cevovode, ampak meče artefakte.
Dodatna napetost najbrš pomaga samo pri navijanju, cevovodi nebojo delal vseeno ane?

Imaš pa dobre frekvence. Jaz imam največ 410/820. Rame mam nekam slabe zgleda.
A si zmodal samo napetost na čipu? Pa na kolk si jo dal?
Hello, hello, hello, how low?

GregaG ::

borcita, thnx za navodila. Povej mi še ker bios maš gor, da ti tako lepo tiktaka grafična.
Baje lahko dam na mojo tud bios od katere druge znamke graf. ne?
A si kej uejeval timinge na kartici z Nibitorjem. Na neki spletni strani sm vidu d nek model ureja te timinge a sem žal pozabu kje...
**Franci, z dodatnim napajanje ne boš popravu cevovodov, če so poškodovani, bodo tudi ostalli.Poskus odklent 12 cevk..

franci ::

Grega, se mi je zdel da se ne bo dalo. Ampak veš, je blo še mal upanja.
Imam pa že 12cevk. Imam GF 6800, ki ima 12 cevk. Nimam LE.
Rad bi edino še mal navil, da bi iztisnil še več.
Se bom igral malo z voltažo.
Hello, hello, hello, how low?

borcita ::

franci: pri cevovodih je najboljše, da jih odklepaš enega po enega in s tem ugotoviš kateri je so poškodovani pa jih pol pustiš zaklenjene, glede napetosti pa jo mam na 1.1V v 2D in 1.4V v 3D načinu, kar pa vpliva izključno na frekvenco - cevovod če je poškodovan z večanjem napetosti tudi nebo deloval. Spremenjene mam tudi timinge kar pa ne vpliva na jedro in cevovode.

GregaG: link za to stran sem ti dal v prejšnjem postu, malo polistaj po forumu, on tipson pa se imenuje jutthope21

Še nekaj glede navijanja - ne navijajte preko NVdriverja, temveč uporabite Rivatuner v katerem se da izklopit test kateri je potreben ob spremembi frekvence, saj se tukaj dosežejo veliko lepše frekvence.

Pri meni se je zgodilo to, da je grafična dala skoz 03 in 05 test na frekvenci 481/950!!! >:D (03: 11670) brez enega artefakta, pa tudi pregrela se ni, samo začuda rezultat testa je bil slabši kot pri frekvenci 451/950 (03: 12162) ;(

Pri flashanju pa je še je treba OBVEZNO "dati" grafično v originalno stanje - se pravi zapreti odklenjene cevovode, in po flashu cevovode zopet odkleniti.

LP

franci ::

A lahko cevovode odklepaš po enega? V rivatunerju sem mel samo po štiri na enkrat.
A lahko sploh maš naprimer 18 cevk?

Navijal sem pa prek Nv driverja. Bom probal z rivatunerjem. Danes zvečer, če bo čas.
Hello, hello, hello, how low?

pinx ::

Cevovodi so 8/4 (LE), 12/5 (NU), 16/6 (GT), kot lahko vidiš, se pixel enote odklepajo po 4 skupaj, vertex enota pa 1 sama.

borcita ::

hvala pinx ;)

franci ::

Ja pixel unit po 4 (quad). Mislim pa da imam jaz vortex unit vseh 6 odprtih. V riva tuner mi piše 12x1,6.
In tam ko se odpirajo vortex unit, je vseh 6 'enable'
A navadna 6800 naj bi mela samo 5 odprtih?
Hello, hello, hello, how low?

pinx ::

Exactly.

franci ::

No potem je pa najbrš ta k mi je grafo prodal, že modal bios. Da mam 12,6 privzeto.
Hello, hello, hello, how low?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se splača odklenit samo en vertex

Oddelek: Strojna oprema
351638 (919) tiborrr
»

Odklepanje 6800LE ozeroma mod. v 6800GT (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1137736 (5070) Alesi
»

Katera graficna za tale racunalnik

Oddelek: Kaj kupiti
321298 (896) aruga
»

Kera grafa za dvajst čukof? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1026974 (5200) ross|e20
»

6800 Le --Kako navit oz. odklent cevovode??

Oddelek: Navijanje
282307 (1165) SepoX

Več podobnih tem