» »

"Kanali" za kable??

"Kanali" za kable??

ganzi ::

Heloo!
Mena pa zanima, kako se reče tistim plastičnim kanačlčkom, ki jih monteraš na steno in potem v nijh kable natlačiš in pokriješ, kot npr za telefonski kabel.

Kje bi se to kupilo in koliko stane meter tega?
LP

ganzi ::

Ok pa še neki me zanima.. če so v tem kanalu notri skupaj kabel za internet (kabelski), kabel za tv (kabelska) pa zraven še kak električni in za kak zvočnik a je to kaj narobe? Lahko pride do kakšnih motenj ali česa podobnega, npr slabši zvok, slika itd), skrbi me predvsem zaradi električnega kabla.

Prosim za pomoč. Hvala ;)
LP

jurre ::

v Merkurju bi jih mogl met..al pa v kaksni elektro trgovini. Cene pa ne vem.

Šimpanz ::

Jaz sem kupil samolepilne v Merkurju. Mislim da je bila cena okrog 700 sit za 2 metra dolge kanalčke. Jaz imam v istem kanalu kable za zvok in od kabelske TV in nimam problemov. Električnega kabla pa ne bi dajal zraven kabla od kabelske TV.

_Dejan_ ::

Tisti kanalčki so NIK kanali
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

gumby ::

Tomay ::

Obstajajo tudi nik kanali, ki so rezdeljeni na dva dela za jaki in šibki tok, tako bo verjetno manj motenj.
Voodoo 4Ever

ganzi ::

To se pravi, če imam v enem kanalu le kable od zvočnikovin interneta naj nebi bilo nobenih motenj? Bom pa električni kabel drugače napeljal.

Hvala in LP
LP

...:TOMI:... ::

Poglej, kabel za TV je koaksialn kar pomen, da je notr ena žila, ki je zaščitena z maso oz. nej bi bile vse mase od koaksialca ozemljene. Se prau, da za koaksialca ni problem, lohk ga daš zravn useh treh faz u bajti pa ne bo nč. Glede kabla za zvočnike je bl kriza k ni nč ozemljen oz zaščiten tko kt koaksialc. Glede UTP kabla pa tut ni dobr če je u bližin električnih in magnetnih polj. Če maš pa FTP kabel pol pa ni problem sam ozemljen more bit.(FTP ma okol alu folijo k je praviloma ozemljena). Če mene vpraašaš se ti bl splača uzet kanal k ga pršraufaš na steno k je skor še nekrat cenej pa še bl ti držijo šraufi kt pa lim. Lohk ga pa tut nalimaš z PATEXOM k drži k svi**. Jst mam npr s patexom zaliman amortizer na mopedu pa drži tut če skačeš.
Tomi

Jeebs ::

Te kanale se dobi v praktično vsaki trgovini z elektro materialoom in pa seveda Merkurju, Obiju... Drgač pa, če si iz Ljubljane imam jst še ene par komadov (2 metrski kanali so to) neporabljenih pa jih tud ne potrebujem. Če jih rabiš ti jih lahko tud pripeljem. Cena nekje 250SIT/kos. Novi so me prišli okoli 500SIT kos. Če te zanima napiši, bom jutri pogledal točno koliko robe še imam.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

d0rK ::

Fantje, jz bi pa rd speljal en kabel po tleh mimo lokacije kjer opletam z nogami. Zaradi tega iscem take kanale:


Torej kanal, ki je na izpostavljeni strani zaobljen, na notranji pa omogoca stabilno pritrditev z vijaki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skupni kanal za kable

Oddelek: Omrežja in internet
152635 (1333) ||pSyCh0|
»

prenapetostna zaščita

Oddelek: Kaj kupiti
4714921 (11387) mojca
»

Kateri kabel za omrežje v hiši? utp/ftp/stp/sftp?

Oddelek: Omrežja in internet
2811286 (8962) antonija
»

kabelska po električnem kablu

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101954 (1691) techfreak :)
»

optični kabli

Oddelek: Omrežja in internet
153574 (3051) Ejsi_Disi

Več podobnih tem