» »

debian callback z ISDN

debian callback z ISDN

blue ::

Danes sem zvedel super novico od telekoma, povedali so da sm priklopljen na centralo na kateri je še 150 ljudi in da je fat chance, da bom kadarkoli dobil ADSL ;(
Ne samo to povedali so še, da centrala nima optično povezavo :O

V Ljubljani že imam ADSL in ISDN (2 liniji, katerega sploh ne uporabljam). Pred kakim mesecem sem prejel zelo krasen oglas.

Sedaj vse kar mi manka je ISDN modem in nastavitve da debian linux.
------------
1. Zanima me kater ISDN modem priporočate? Mora bit nekaj kar dela brez kakih navideznih naprav.... Nek modem, ki ga vržeš v LINUX kišto in dela. Do max 20.000 SIT

2. A so navadi ISDN modemi sposobni istočasno opravljati 2 neodvisne povezave. npr. tel. št. A in št. B sta povezani na SERVER preko call backa. (da, bi imel v bistvu 2 callbacka)

3. Kako je z download/upload razmerjem če imaš call back iz ISDNa na PSTN? A ni navedn modem asimetričen? Bi bila moja hitrost primerljiva z trenutno dial up povezavo na ARNES.

Hvala za vse nasvete, odgovore...
Vem, da je dial up out, ampak pomoje potrebujete malo oddiha od razmišljanja o T-2 :D
  • spremenilo: blue ()

reber ::

To se prav, ti bi rad od doma se povezal prek isdn na isdn modem v LJ ki bi spejel klicno povezavo in te prek adsl povezal v internet. To je zelo dobra ideja, mimogrede sem tako idejo tudi jaz dobil, in bi v bistvu morala funkcionirat, le modem moraš prepričat da bo klic sprejel in te povezal naprej.
Saj na ta način delujejo vse dial up povezave.
In ti si čez teden v LJ, čez vikend pa tam kjer najbrž adsl-ja ne bo? le izkoristi opcijo vikend in to pošteno.
Pri nas smo jo že prvi mesec, tašča je nabrala v enem vikendu za 2,5 jurja pogovorov zastonj >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reber ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

analogni priključek ob ADSL-u in ISDN-u?

Oddelek: Omrežja in internet
61314 (1198) bartmatej
»

Dial-up - padla hitrost povezave - pomoc

Oddelek: Pomoč in nasveti
91137 (965) A. Smith
»

ISDN uporabniki - HELP!

Oddelek: Omrežja in internet
91052 (995) Jackass
»

Kako dial-up server?

Oddelek: Omrežja in internet
71244 (1023) Gh0st
»

ISDN 128k >>> (2kanala)

Oddelek: Omrežja in internet
191379 (1090) borutzi

Več podobnih tem