» »

Kateri monitor je najboljši ?

Kateri monitor je najboljši ?

sinko999 ::

Sem pred dilemo si kupujem novi 19" moniotr in sem na svojo izbiro omejil na tri naslednje modele . Prosim če bi mi lahko povedali svoje argumnetirane za in proti mnenja . Pa kakšne izkušnje ste imeli z njimi monitorji bi delali na 1280*1024 .
Monitorji pa so sledeči :

SyncMaster 900NF
Hansol 920eF
Hundai IMAGE FLAT 910

LP
Ni? ni ve?no !
  • spremenil: Tomi ()

OldSkul ::

Jaz mam Hyundai Flat 19 " pa je odličen predvsem na 1024x768 100 Hz.Več pa nisem sprobal ker me je začela glava in oči bolt!

Brane2 ::

Moj glas gre definitivno za SONY-24GDM-FW900 >:D:D8-)

SIcer mam majčken starejši model, ki je sam W900, ampak že ta gate para... Nisem vedel, v cem je sploh shtos trinitrona, dokler nisem zacel delat s to posastjo...


garfield ::

Tvoj odgovor je podoben

Človek sorašuje kaj je boljše: Golf, Megane ali Astra.
Ti mu pa odgovoriš da ga ni čez mercedes S clase.

Ne odgovarjaj če ne veš za kaj se gre!!!!

garfield ::

Ojla!
Vsi ti trije monitorji imajo ktodno cev od Samsunga tako
da ti priporočam da si ogledaš vsakega posebaj in ga sprobaš na resoluciji 1280x1024@85Hz
To je delavna resolucija za 19" palčne monitorje,
reci prodajalcu da ti naj demonstrira to resolucijo
in še mogoče 1600x1200, samo ta v praksi ne pride kaj dosti v poštev. Za Hyundai vem da lahko vidiš v Megahitu, ta Hansola ne vem Samsunga je imela pa Ita(ne vem točnega imena.

||_^_|| ::

tko k ti je garfild reku.

a loh sam en uprašanje? ne bit hudi:)lol
a more bit 19"? nevem..jst sm raj kupu dobrga 17" namest slabga 19". pa mi ni žal. :)
pa ne me zdej ubit:)))

|ViPeR| ::

No jest bom pa še zraven dodal Focusa: LG 915FT+;):D

Splača se tud mal o LG-ju premislt.

lp
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

Brane2 ::

garfield:

>Človek sorašuje kaj je boljše: Golf, Megane ali Astra.
>ti mu pa odgovoriš da ga ni čez mercedes S clase.

O.K. Naj ti bo. Pa naj bo Astra. Imam 1.6ko in sem kr zadovoljen z njo. :D:D

Resno, se opravičujem, sem spregledu seznam.

Ne odgovarjaj če ne veš za kaj se gre!!!!

Ko si enkrat v mecki S klase, ni vazno za kaj se gre, vazno je kako stvari zgledajo :D:P:8)

chucki ::

Jst bi vzel hansola!!! dans je moj kolega kupil hansola 19 pa je full ok!!!! kupil pa je rač. zavidam mu ga! poglejte: amd athlon XP 1800! Geforce 3 ti 200,256ddr rama, creative live 5.1, dvd pioneer 116s,zvočniki dolby digital dt 2100,ibm ic 40 gb 7200rmp,hansol 19,........ skratka nori rač.! za borih 350.000 sit!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

MadMax ::

Ja, ja, chucki, lahko je s tujim qrc** po koprivah mlatit... Se hvalis, kot da je to tvoj PC.

sinko999: jaz bi vzel Samsunga. Uvaza pa jih ITA-PLUS doo (uni ki imajo tut igrice).
Pa vseeno si prej vse tri poglej v zivo!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Boky ::

Garfield cev je Mitsubishi-jev diamondtron.
DOKAZ. Kar se tice ferkvence osvezevanja, ta Samsung(in vsi bolsi 19' monitorji) zmore pri 1280x1024, brez poslabanja slike, 100Hz. Drugace pa mislim, da je priporocena resolucija za ta monitor z strani samsunga, 1600*1200@85hz.
Jaz bi v tem trenutku definitivno vzel Samsunga 900Nf. Z njim se po moje lahko kosa Philips 19 109P, ampak je za dobrih 25 ksit drazji(po mlacomovem ceniku) in po moje ne toliko (ce sploh) bolsi.

totimato ::

Najbolje je res da si jih pogledaš v živo. Jaz bi se nagnil proti Samsungu. Imam Samsung SyncMaster 20GLsi in sem z njim zelo zadovoljen. Tudi oči me ne bolijo. Imam ga na 1280 x 1024 prav fino. Prej sem imel Hansola, pa mi je ta bolj všeč (sicer je hansol bil 17'', mislil sem pa na utrujenost oči).

Doma pa imam 17" Sony-ja in se strinjam s tem da je boljse kvaliteten 17" kot povprečen 19". Je pa to odvisno od tega kaj delaš oz. za kaj rabiš računalnik.

lp

totimato

Sponka ::

Stvari, ki so pri meni odlocilne za 19" monitor:

- 1600*1200 @ 85Hz
- VGA in BNC konektorji na zadnji strani
- raven zaslon (klasicen trinitron je tudi OK)
Opcjski USB hub, ce imas starejso plato, ki nima 4 vhode (recimo ...).

Zadnjih 10 dni se v SLO dobi tudi novejse modele Samsunga z ravnimi zasloni. Eden njih je 957DF, ampak ta nima nic od zgoraj nastetega. Povprasaj za 950NF, morda so ze prisli do nas.

Priporocil bi ti LG 950FT+, ampak jih najbrz ne bo vec v SLO. So prakticno razprodani po vsem svetu. Uvaza jih Comtron in si ne upajo napovedati kdaj jih bodo (spet) imeli.

Povprasaj se pri PCX. Vcasih so imeli Sony OEM monitorje, Sonyx in Onyx. Po zmogljivostih podobni originalnim Sony G400, kateri niso slabi, a nimajo ravnega zaslona (so pa to stari modeli).

Za ostale na tvojem spisku ne bi vedel, ker prvic slisim za njih :(

b.

sinko999 ::

Torej kolikor sem jast bral informacije o teh mojih treh monitorjih sem videl da imajo vsi trije 0,25H in 0,2V piko
LG-ji mi niso najbolj pri srcu ker jih imamo na faxu in vidim da so bolj slabi polovica jih ima različne napake .
19" rabim kot sem že napisal zaradi resolucije 1280*1024
in ker bom dosti risal. 17" ne bom vzel ker sem že videl razliko v živo ko sem šel nekaj stvari naredil na 17" in ko sem prekočil na 19" se mi je skoraj marija prikazala.

LP
Ni? ni ve?no !


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 19' crt monitor

Oddelek: Kaj kupiti
341929 (1450) Matev
»

ali je monitor SAMSUNG, MS753s za kej?

Oddelek: Kaj kupiti
10938 (838) Dr_M
»

monitor 19'' CRT: katerega in kje

Oddelek: Kaj kupiti
312062 (1635) Zheegec
»

kakšna resolucija in razdalja 19" monitorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
352246 (1651) Nutcracker
»

ker 19" monitor kupt?

Oddelek: Kaj kupiti
381919 (1370) Trdi

Več podobnih tem