» »

Vstop v Srbijo in Črno goro

Vstop v Srbijo in Črno goro

egomez ::

Kaj ima kdo izkušnje, kako je z vztopom v Srbijo in Črno goro.

Na straneh Ministrstva za zunanje zadeve piše:
Na podlagi slovenskega potnega lista pa je bivanje brez vizuma na celotnem ozemlju Srbije in Črne gore, dovoljeno do 90 dni.

Tukaj je povezava na stran, kjer to piše.

Nekdo, ki hodi v Srbijo kar pogosto pa je rekel, da rabi potrdilo od notarja, da ima dovolj premoženja ali nekaj podobnega.
Druga govorica, ki sem jo slišal pa je, da se lahko gre le z "rdečim" potnim listom, starejši moder pa da ne velja več. Sicer nimam tega modrega, toda ali so sploh še veljavni?
  • spremenil: Tody ()

roscha ::

S katere hruške si pa ti padel?

"Plavi" potni listi niso veljavni že več kot 3 leta!

Za SČG si lepo omisli "novi" potni list in to je to.

steev ::

Jaz mislim, da te nebi smli zadrževati. Tam sem biu pred enim tednom, brez problema so nas spustili.
:|

Timmah ::

pise se vStop :D
donde esta francesca

OmegaM ::

Ni niti najmnajsega problema.Za kak dolgo pa bi rabil iti? Edino kar bi mogoce moral narediti je da se javis na policijski postaji pad a poves kje bos.
Tak bi moral storiti zakonsko, vendar tega mi ne pocenjamo, se nam ne da>:D

Drugace pa je tak samo ena po pa ves cas naravnost proti BG avtocesa, pa se ka je tak fino - ni guzve:D

NE rabis niti enega potrdila, kar je blo se pred casom (kar nekaj casa sedaj nazaj) da ko si si rihtal vizo, to je bilo edino.

Dinar je 33 sit, drugace pa poceni
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!

ganzi ::

Potni list rabiš in to je to. Seveda moraš kot turist prijavit bivanje( in se raj prjav, sej ni tok drago) k ti lahko k se vračaš nazaj na meji zahteva ta formular izpolnjen in potrjen.

steev ::

Dinar je 3 sit. Pa povej kam greš ti mal priporočam ceste, ker se na veliko gradi. Daleč najboljše asfaltirana avtocesta je Šid - BG, ki je na novo presvlačijo.
:|

steev ::

Še točneje - 1€ je 84 dinarjev.
:|

Thomas ::

Dej mau glej, kakšen naslov teme daš. "Vztop"??
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

egomez ::

Hvala vsem, ki ste mi pomagali z nasveti. Sem predvideval, da je tako, vendar iz previdnosti sem vseeno raje še povprašal.
Do Beograda grem z vlakom, potem pa z avtobusom do Novega Sada.

@roscha: Prej ko se delaš norca iz ljudi, raje natančno preberi napisano. Napisal sem, da jaz NIMAM modrega potnega lista. Torej imam novega rdečega. Glede modrega pa me je samo informativno zanimalo.

PS: Se opravičujem za slovnično napako v naslovu. Sem pač spregledal.
Če pa nekatere res tako hudo zbode taka napaka, pa bi človek pričakoval, da boste vsaj opozorilo napisali slovnično pravilno. (Tukaj mislim predvsem na Thomasa)

Thomas ::

Thomas napišem kar v pogovornem jeziku, kadar ni kakšna zelo pomembna tema.

Samo tvoj naslov pa ni niti pogovorni jezik. Vsaj NASLOV naj bo jasen, IMO.

p.s.

Srečno pot v SČG.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

roscha ::

@egomez

Napako da NIMAŠ starega potnega llista priznam. Mea culpa, površno sem prebral.

Ampak, da ne veš, da so "plavi" potni listi že zavnaj passe, pa zasluži malo sarkazma.

Pa, da te še malo zajebavam, ajde.
Na mejah z Italijo, Avstrijo in Madžarsko že več kot eno leto ni več carinikov, to veš? Ker kar precej jih še ne, in tudi to sprašujejo na raznih forumih.

In taka zabita zaplankanost mi gre v resnici na živce. Verjamem da ne ve vsak ali se potrebuje viza za SČG, ali za Spodnji Zambezi, to kapiram, da ni jasno katere potne listine so PRI NAS v veljavi, da za potovanje po EU ni potreben potni list in podobne stvari je pa res znak degeneriransoti.

steev ::

Kam pa greš, če ni skrivnost?
:|

egomez ::

@roscha:
Tako nerazgledan pa spet nisem, da ne bi vedel za ostale tvoje namige.
Kar se tiče modrega potnega lista pač nisem vedel, saj ga tudi nikoli nisem imel in se za pretekle dokumente ne zanimam. Verjamem,da tudi ti ne veš, kakšne so bile osebne izkaznice pred 40 leti.


@steev: Seveda ni skrivnost. Grem na neko delavnico o industrijski elektroniki v Novi Sad in bom tam 8 dni.

steev ::

Aha, pol pa ne bo problema s cestami.
:|

OmegaM ::

Malo sem se zatipkal ane, dinar je 3 sit
Ni nam lahko, bo pa boljše!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva ali vec potnih listov razlicnih drzav

Oddelek: Loža
214572 (3707) AndrejO
»

V Srbijo z osebno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5114830 (12971) jero_no1
»

Potni list vs. osebna izkaznica?

Oddelek: Loža
267211 (5790) NotSpecial
»

Potni list

Oddelek: Loža
102804 (2359) allex
»

Uspešno razbitje biometričnega potnega lista!

Oddelek: Novice / Zasebnost
467168 (5310) Stratus

Več podobnih tem