» »

algoritmi

algoritmi

fukolica ::

mene pa zanima če kdo pozna mogoče kako stran kjer bi blo zelo lepo in enostavno opisano risanje algoritmov ker mi to v šoli dela manjše težavice...ali če mogoče kdo pozna kakšen program ki bi mi nudil pomoč ali karkoli bo pomagalo....najlepša hvala
fukolica

Vesoljc ::

risanje algoritmov?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

fukolica ::

ne nisem mislu tazga programa...rajši bi vidu če ma kdo kšna navodila al pa mogoče link do njih vsen al v SLO al v angleščini sam da je pa vse o njih kako se jih riše pa kako se nardi sled algoritma(sepravi preizkus algoritma)....čim več tok boljš
fukolica

GupeM ::

Si mogoče mislil diagrame poteka? Risanje tistih pravokotnikov, paralelogramov in deltoidov?

fukolica ::

ja točno to...diagram poteka...šele zdele sm zvedu da se temu tko reče....se opravičujem....no a mogoče ma kdo kšna navodila, knjigo (anj, slo) al pa ve mogoče za kšn program karkol bi mi prišlo prov
hvala
fukolica

iggy ::

klik


Mislim da je kar dobro razloženo.
Hey, you're fat!

GupeM ::

Jaz mislim da so tile diagrami poteka kr neki.

To je že povsem zastarelo. Tega noben več ne uporablja. Namesto da bi nas več učili programirat pa nas učijo te diagrame poteka. Več bi se naučili če bi programirali. Jaz sem programiral že preden se šel v prvi letnik in sem diagrame poteka pisal 100%. To se meni zdi zapravljanje časa.

WarpedGone ::

Tako govori človek, ki zna le kodirat. On ne potrebuje diagramov poteka in podobnih abstraknih zafrkancij.

Ko pa tak človek dobi enkrat v roke tujo kodo ki šteje nekaj 100k, bog ne daj nekaj milijonov vrstic soodvisne kode in odgovornost da to kodo vzržuje in nadrgrajuje, zelo hitro odkrije potrebo po risanju in vizualni predstavitvi postopkov.

Žal je volumen lobanje omejen. Notr gre le končna količina informacije katero lahko on-the-fly obvladaš. Še tako sposoben programer ima svojo zgornjo mejo kolk stvari lahk hrani v svojem RAMu v surovi obliki. Slej ko prej pride do točke da mora začet to abstrahirat - eto diagrami.
Zbogom in hvala za vse ribe

iggy ::

Diagrami poteka - nekaj najpomembnejšega pr programiranju(tm)

Če enkrat nardiš diagram poteka ti je pol 50% lažje napisat program.
Hey, you're fat!

1234qwer ::

Diagrami so brezveze, če mene vprašate in so samo zato, da si lažje predstavljaš. Ja no, k sm biu na vegovi se mi je zdel pisanje teh diagramov, kokr za u vrtec, pa nimam tolk izkušenj s programiranjem.

Vesoljc ::

gre za potek dela, ne za tezavnost.

ce zadevo najprej veckrat narises si lahko prihranis mnogo zivcev ter kar je najbolj pomemebno - casa!
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

bozjak ::

mah diagrami... Programirat sm znov se predn sm sov an vegovo a vseen sm jih mogu risat ceu zadn tromester 1. letnika... Kr mi nikol niso delal problemov se nism sekirov, so se mi pa zdel brez veze...

Kokr kol, če ti že diagrami poteka delajo probleme boš meu skor sigurn probleme s programiranjem vsaj na začetku... ubistvu te diagrami naučijo razmišljat po "računalniško" brez da se morš učit sinakse, tko da so kr koristn uvod v programiranje posebi za tiste k jim tak način razmišljanja predstavlja težave...

Slej ko prej boš z programiranjem napredoval do take stopnje, da ne boš mogu programirat brez papirja iun svinčnika pred sabo... Predlagam da potrpiš in se res naučiš risat diagrame poteka, zapomn si da ti nej bi bli lažji od programiranja samga...

Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri sestavi algoritma

Oddelek: Programiranje
368684 (7515) mihy11
»

Risanje algoritmov

Oddelek: Šola
172008 (1661) Gladi
»

Diagram poteka, ki x izpiše x-krat

Oddelek: Programiranje
244066 (3743) SLO_Matej
»

Diagram poteka - program

Oddelek: Programiranje
84277 (4026) arjan_t
»

čitaj X, izpiši x??? KAJ???

Oddelek: Programiranje
181705 (1370) Baja

Več podobnih tem