» »

nakup preko http://www.pc-dom.net

nakup preko http://www.pc-dom.net

mikkenni ::

a ima kdo izkušnje z nakupom preko te strani? oz. te firme na tej strani

http://www.pc-dom.net

fahrenGONE ::

Stran bi lahko bila lepse narejena. Za cene se mi zdi da so kar nizke, ampak ponudba je omejena, na primer hdd dobis samo Maxtor in IBM!? Kaj pa Seagate, Hitachi, WD, Samsung? Take trgovine ki skusajo delat akcije pri eni znamki, drugih pa sploh nimajo, mi niso vsec.

cole-22 ::

Sem že kupoval pri njih in ni bilo nobenih problemov! Če česa ni na ceniku prašaš, če lahko dobijo to kar si ti želiš!

fahrenGONE ::

OK! Kje si ti kupil GF7800?

cole-22 ::

Pri PC-domu na izbiro so bile 3 firme ali pa kaka druga, če počakam! Garancijo imam pa pri JAE!

igor0203 ::

Kere 3 pa? Mene mal 7800GT mika... :D

cole-22 ::

ASUS, Leadtek, Club 3D...
Club 3D GT se mi zdi, da je 99k kar je najceneje druge firme so dražje pa nevem kaj imajo točno sedaj na voljo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

matjash ::

Samo letos sem pri pc-domu naročil za 700k+ robe in se nimam nič za pritoževati, 2 desketnika , 1 matična in 1 monitor ki niso delalli sem reklamiral in dobil najkasneje v 1 tednu nazaj.
... bolje pozno kot nikoli.

fahrenGONE ::

Hehe, 700k ... Potem pa jaz mislim da zapravljam, ko narocim 2 rekorderja za 13k. :))

mzidy ::

Pri meni še tudi ni bilo problemov z njim:)

mikkenni ::

torej se nakup splača, kje pa je ta firma JAE (za garancijo pa to?)

lp

Dead_Eye ::

kaj mogoče kdo ve kakšne 6200 ima pri pc-dom-u? sem mu poslal mail če imajo 64 ali 128bit vodilo pa mi je samo pastal cenik... zgleda da imajo veliko dela pa nimajo čaa za vse...
The one and only

billy ::

Pohi ::

Tudi sam sem že večkrat kaj kupil pri pc-dom-u pa moram reči da sem kar zadovoljen. Izbira res ni tako velika kot drugje, toda kar imajo je kar poceni. :))
Ya hya chouhada!!!

matjash ::

6200 je mel 64bitne od club3d, samo to je bilo približno 1 mesec nazaj, zdaj bi blo boljše da ga prašaš.
... bolje pozno kot nikoli.

umetnic ::

Jaz pa sem Pc-DOM crtal, ker oseba, ki odgovarja na maile, nima pojma o komuniciranju...in mi nasploh deluje kot nekdo, ki zna ze jutri tako kot taipan, vse obesit na klin...potem pa se lahko pod nosom obrisemo za garancijo...;((
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

mzidy ::

Garancijo ima preko JAE!!! In nimaš kej skrbet;)

Jan987 ::

ja sej imaš tudi pri nakupi net garancijo preko jae (saj jest jo mam za mojo grafiko)

umetnic ::

No vidis...meni niti tega ni znal povedat...celo tako smotan mi je bil....da sem enkrat neki kupoval na bolhi od enga modela...in sem pomislil, da je tko smotan kot oni iz PC-Doma....no potem se je izkazalo, da gre za eno in isto osebo... :D Uglavnem ni me preprical...to, da je servis pri Jaetu, pa seveda spremeni zadevo...morda sedaj tudi sam kaj kupim pri njemu :)) >:D
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

fahrenGONE ::

Hm zaradi takih izpadov jaz raje kupim pri mimovrste.com in podobnih. Enkrat sem kupil Lite-ON preko enega s.p. in zdaj ne dela vec. Vsekakor ne bom kupoval drazje opreme pri posameznikih.

Tale thread se mi zdi kot reklama za pc-dom anyway... :/

billy ::

men tud zgleda kot reklama

Realman ::

To glede servisa pri Jaetu, se jaz glih ne bi strinjal, bos moral kar njemu nazaj poslati na svoje stroske.Mogoce je res komu kdaj tako menjal, samo kolikor imam jaz izkusnje, je treba kar njemu nazaj poslat.

billy ::

Finta je ta...on dobiva robo od jae, e-misije, pa še koga in prodaje po nižjih cenah. Zato je garancija pri njih in bi se načeloma dalo zmenit da se direkt k njim prpelje, ampak je dovisno od primera.

Drugače, pa ti mora (po zakonu!) vrniti poštnino, oz stroške za pošiljanje, če vračaš v garancijskem roku. Velika večina ljudi tega ne ve, in zato sami plačujejo.

Jan987 ::

sej piše spodaj da je servis jae pa naslov, tako da lahko direktno na jae neseš

fahrenGONE ::

Drugače, pa ti mora (po zakonu!) vrniti poštnino, oz stroške za pošiljanje, če vračaš v garancijskem roku. Velika večina ljudi tega ne ve, in zato sami plačujejo.

To se da lepo naredit, ce poklices GLS ali Yellogistics in potem oni vzamejo paket pri tebi doma in naslovnik placa postnino. Pri njih je to obicajno, lahko pa tudi sam kot posiljatelj placas. Poleg tega so cenejsi od navadne poste.

Realman ::

Ocitno sem slep, a lao da kdo link kje pise ,da je garancija v JAE.Ker jaz tega ne najdem.Pa ocitni me je nategnil za postnino, ker mi je rekel da naj posljem po navadni posti.Vem pa da je pred letom mi rekel, da naj poklicem door to door pa da oni dvignejo brezplacno, samo ocitno tega ni vec.To je pa mutex, zato pa ima take cene.
Isti primer sem imel pri pelugi v avstriji, tam sem jaz vse kupoval, pa tudi ce je bila ista cena kot pri nas prav zaradi garancije, ker nobeden ni kompliciral in takoj so zamenjali lani se je to spremenilo, pa sem nehal kupovati.Letos pa opazam, da gredo zopet po starem, pa sem zacel zopet kupovat-zadovoljne stranke se vedno vracajo...

billy ::

Hja, to je pa to ko folk hoče kupit najceneje, pa ne gledajo na druge stvari.

Včasih je boljše dat par jurčkov več pa kupit nekje, kjer veš da ne jebejo z garancijo kot pa pol imel probleme par tednov samo zaradi garancije.

Je pa tako pri nas, zakonsko je največ 45 dni za menjavo artikla v garancijski dobi, razen v primerih ko ni možno rešiti. Teh 45 dni je mišljeno za "normalno" popravilo oz menjavo. Recimo, če neseš defektne prazne CDje ti valda morjo menjat prej. Če pa neseš kakšno grafo pa si lahko privoščijo teh 45 dni. to je jeba, ker je zakon dokaj "relativno" zapisan in se itak nobenmu ne da jebat s tem, če se ne rabi.

Realman ::

Jaz se vedno najbolj cenim support, da mi znajo svetovat in seveda, tudi ne komplicirajo glede garancije.Ce neka stvar ne dela, pa je v garanciji, jaz ne vidim druge kot da mi brez vprasanja menjajo...
In vsi ki imajo taksen pristop, mislim, da imajo tudi dost dela.

billy ::

Hja...ni nujno, da si ti ravno strokovnjak ki veš če stvar ne dela ali ne. Recimo primer, je kolega kupil rame in jih dal not zraven starih. Seveda ni delalo zaradi timingosv in je mislil, da so rami zanič. Jih pošlje nazaj k pc dom in dobi nove, drugo firmo, ki pa spet ne delajo. Ko mi pove mu rečem naj ročno nastavi timingse glede na najslabši STP od obeh ramov. Seveda zadeva dela, in prepričan sem da bi tudi v prvem primeru delovalo.

No..robo se sprejma, potem pa pregleda in če res ne dela se menja. Pričakiovati, da ti bo nekdo menjal samo zato, "ker ti tako rečeš" je bedarija. Mogoče res kakšna trgovina tako dela ker ji je pač ravno in potem tisto kar vrneš proda dalje, če dela, ampak to pomoje ni pravo ravnanje.

Vsaj testirat bi morali prej.

jopar ::

mene pa zanima kakšni so tile rami ceon za 11.500, ki jih pc-dom prodaja.

Realman ::

Jaz nikoli nisem zahteval od prodajalca, da menja nekaj kaj ni pokvarjeno.Jasna stvar, da je treba zadevo pretestirat.Samo navajam pac primer peluge, ki so sli iz ene skrajnosti v drugo.Pa so se kar hitro vrnili nazaj.Ker je vec kot ocitno, da jim je morala prodaja zelo znizat, ko so komplicirali pri garancijah.
Samo problem, so komponente, ki v bistu se delajo, samo zajebavajo, to so lahko kaksne graficne,plosce tudi rami, ce ne dalajo na defaultu, so za mene za menjat.Seveda pa je potrebno se probat v kaksni drugi plosci in ne samo eni.

Dead_Eye ::

Heh, raan, ravno to kar si reku. Imam soltekovo ploščo na nforce2 in dela/ne dela. Če dam 2x 256MB ram-a noter sploh ne zažene, če zamenjam slota ploščicam sicer štarta, ampak vrže BSOD pri inštalaciji winsov. S 512MB corsairjem sicer dela, vendar vsake toliko zmrzujejo xp-ji.

Sem že 3x poskusil, z različnim hardware-om, napajalniki (360W chieftec bi moral zadostovat za nf2, 1700+, gf4MX)... Zdej ne vem, če so vse soltek plošče tako nekompatibilne ali imam kak defekt... Aja, bios je najnovejši...
The one and only

billy ::

kolega je tudi na soltekovi nf2 plati tisto probaval :)

si probal ročno nastaviti timingse na najslabše kar lahko?

memtest javi kaj ?

Realman ::

saj sem napisla na koncu, pri ramih je tako, da jih je treba se na kaksni drugi plosci probat, ni druge.Ce ima na dveh ali treh platah enake simptome, ni druge kot menjat.Jaz sem enkrat tudi nabavil rame, ki niso hoteli delat na 400MHz, na 333Mhz pa brez blema.Sem zahteval menjavo, in sem jo tudi dobil.

Dead_Eye ::

heh, z 2x 256MB ram-a ne dela niti na fsb 100 :) RAM pa 100% ni kriv, ker sedaj na epox 8rda+ dela bp... aja, pa še na eltiki K7S5A ni bilo problemov. :D

sem tudi poslal mail pc-domu da vidim kaj bojo odgovorili...
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

billy ::

pa ne fsb...timingse daj na najslabše kar lahko.

Dead_Eye ::

billy, poskusil sem vse živo, no go. od tajmingov, do fsb,...

Imam še 4 plošče doma(ecs, epox, abit, asrock) in vse delajo bp, tako da nekaj vem o tem...
The one and only

Jan987 ::

če epox prodajaš me kontaktiraj

Realman ::

dead_eye, ne vem kaj ti se ni jasno, saj sem napisal, da moras probat na vec razlicnih ploscah.V tvojem primeru, si ze sam ugotovil, da ram ni kriv, ce se nisi ti jaz povem.Vec kot ocitno je, da je napaka na plosci in ne v ramih.Ce rami delajo na drugih ploscah, je stvar jasna.Imas pa se seveda memtest, s katerim hitro ugotovis ce so rami, pogoj seveda razlicne plosce.Je pa res da velika vecina, nima te moznosti, da lahko res stestirajo neko komponento in ce potem nesejo na servis, se nima smisla jezit serviserja mislim.Za rame je pa tako znacilno, da dolocene znamke rama in plosc enostavno ne gredo skupaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Računalniške trgovine dobre/slabe izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5636497 (32528) Niet1986
»

Garancija pri pc-dom

Oddelek: Strojna oprema
72191 (1905) Duhec
»

kupovanje pri pc-dom (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
679288 (3784) RC14
»

Kakšna grafična bi bila najboljša izbira?

Oddelek: Kaj kupiti
492436 (1235) Sheva
»

Kje v SLO dobiti Hitachi 7k250 diske najceneje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
755691 (3439) boštjan

Več podobnih tem