» »

notebok

notebok

bpogla ::

zdravo. imam eno težavo. PC in prenosnik imam v wireless povezavi. sedaj pa vidim sharene datoteke PCja na prenosniku. na PCju pa vidim tudi prenosnik vendar ne morem vstopit v njega da bi si naprimer pogledal sharene zadeve. isto sva danes z enim kolegom dajala računalnika v lan pa je bil isti problem. jaz, na prenosniku, sem si lahko snel kaj iz njegovega računalnika on si pa iz mojga ni mogel nič. ku da bi bil ta moj notebook zaščiten. probal sm sklopit požarni zid pa vseeno ni nič. napiše mi kot da mi ne mora brat iz računalnika, neki takega....;(
Poglavc

neoto ::

Si prijavljen kot Administrator?

bpogla ::

Nism prijavljen kot administrato. ko hočm iz drugega računalnika odpret notebook mi napiše naslednje: "MsHome (Workgroup) ni na voljo. morda nimate dovoljenja za uporabo tega omrežnega vira. obrnite se na skrbnika tega računalnika, če želite izvedeti, ali imate dovoljenja za dostop. Navedeno omrežno ime ni več na voljo."
Poglavc

neoto ::

Nekaj napotkov:
- poglej če sta oba računalnika v isti delovni skupini (workgroup) - Moj računalnik (desni klik) > lastnosti > Ime računalnika
- obvezno potrebuješ deljene datoteke - tudi če si že dal disk v skupno rabo, poskusi skupno rabo na disku izklopit ter jo nato spet vklopit (dela čudeže...)

bpogla ::

Sem že vse probal vendar mi še vedno ne dela. je mogoče kakšen konflikt med windowsi? na PCju mam Xp profesional na prenosniku pa XP home. še vedno mi isto napiše ko hočem odpret...:\
Poglavc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

win7 pa vista v omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
172027 (1776) tey007
»

Težave z mrežo - router

Oddelek: Omrežja in internet
151673 (1179) Mati
»

prosim pomoč pri mreži ter internetu

Oddelek: Omrežja in internet
122654 (2450) boych
»

Homenetwork

Oddelek: Omrežja in internet
333319 (2595) MrStein
»

Mojstri še enkrat Crossover povezava - POMOČ

Oddelek: Omrežja in internet
321908 (1466) MrStein

Več podobnih tem