» »

Luč z "optičnimi vlakni"

Luč z "optičnimi vlakni"

iskra ::

V eni trgovini sem pred leti videl neko lučko, ki izgleda kot krogla (neprosojen material) iz katere štrli nekaj sto tankih "optičnih vlaken", katerih konice se svetijo. Ve kdo kako izgleda ta zadeva od znotraj in kje dobiti ta vlakna "na meter"?
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

vres.ales ::

evo da ti povem not je samo ena žarnica, ta optična vlakna pa so samo v šop narejena pa nameščena nad žarnico in to lepo sveti. svetijo samo konice, ker se svetloba odbija po optičnih vlaknih te pa imajo stene prevlečene z nekim drugim vlaknom in zato ne sveti na strani ven

Primoz78 ::

Ta vlakna so nam na enem predavanju (pred leti) delili kot predstavitveni material...mislim, da je bilo podjetje Fotona d.d....pocekiri mal po netu, pa jih poklici ce se da kaj dobit...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

BladE_ ::

amm mislm da majo v koloseju v Cyber kafeju taka vlakna in svetjo nad racunalnike sam da je tm vlakono samo eno in je debelo (mogoce se motim) 1cm-+
Akcija - Reakcija

iskra ::

No, da vsaj razložim zakaj potrebujem to zadevo: izdelati nameravam "zvezdice" za nad posteljo. "Nebo" naj bi bilo veliko okrog 2x2m. Najprej sem računal na LED, ker pa so malo predrage glede na količino, bi se verjetno bolj splačalo zvezde pričarat s temi vlakni.

Nekako sem že sumil, da je noter navadna žarnica, ker se zadeva kar greje. Hvala za dodatno pojasnilo :) Bom pogledal še pri Fotini, če imajo kaj zame.

Še to: je morda kdo zadnje čase zasledil kako tako luč in morda ve, koliko ta reč stane? Morda se mi bolj splača kupit tri take luči in jih razdret po želji.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

darkolord ::

To?

iskra ::

Odlično! Darkolord, sedi, 10 :D

Sem pregledal par trgovin s svetili po BTC-ju pa nisem nič podobnega zasledil.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

PARTyZAN ::

Mene zanima, ce se mogoce ze serijsko proizvaja podobne "svetilke" kot so v Compaq Systemu (pod kolosejom) :)

iskra ::

Primoz78 je dal link malo nazaj. Kar sem gledal po strani mislim, da bi morali imeti tudi to načez.
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optična vlakna -kje?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
126770 (2851) settler
»

Telekom goes Vdsl2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
729447 (5189) Ejsi_Disi
»

Podrt hitrostni rekord

Oddelek: Novice / Diski
395605 (3638) shock
»

Poškodovan globokomorski podatkovni kabel

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
183499 (3499) BigWhale
»

O zamenjavi LED-ic

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161335 (1176) Vexto

Več podobnih tem