» »

Wireless ojačitev

Wireless ojačitev

Eddy ::

Živjo!

Kolegica ima problem z wireless povezavo med dvema hišama.
Ko sem ji rihtov tale router:
Wireless Lan Access Point Level One, 108Mbps, WAP-0003
in tole PCMCIA kartico:
Wireless PCMCIA card, 32bit, 108Mbps, WPC-0300
mi ni povedela da ima med svojo sobo in sosedino sobo kjer ima računalnik še 2 steni preveč. Če nekako dvigne v svoji sobi računalnik pod strop dobi slab signal. Soseda pa noče napeljat kable v sosednjo sobo da bi imela tam router od koder ima potem dober signal.

Zato me zanima kakšne so opcije za ojačanje signala.

Hvala za pomoč!
www.ekwaterblocks.com

Matri[X] ::

Poskusi zamenjat anteno na AP ali pa uporabi kaksno staro foro za ojacitev signala. Lahko poskusis tudi z Linksysovim routerjem za 23k (sposodi si ga nekje), ker obstaja moznost da je wireless kartica v notebooku preslaba.

Eddy ::

Hm... stare fore za ojačitev signala?
O tem nisem osveščen...
Kaj pa kakšna takale antena:
Wireless antena...
www.ekwaterblocks.com

Brane2 ::

Nbavi si usmerjene antene.
Je pa haklc v tem, ker jih boš verjetno rabil na obeh koncih in pa pri AP, ki imajo dve paličici. Tam bi teoretično rabil rve usmerjeni anteni, kar postane že nadležno drago.

Pri nekaterih modelih se da določit, da uporablja samo eno paličico in to potem zamenjaš s kako Yagico alli čem podobnim.

Na ta način lahko zlahka pridobiš 10 db ali še kak db več. Ker ti stvar že sedaj kind-of skorajda dela, bi z usmerjenimi moralo laufati dobro.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Eddy ::

Mogoče kakšen konkreten izdelek?
Ker nevem točno o kakšni anteni govoriš.
www.ekwaterblocks.com

ToniT ::

WAP-0003 ima samo eno anteno, tako da to ni problem. Včasih je dovolj, da AP prestaviš za pol metra in zadeva dela. Lahko proba še eno zadevo: Naj postavi za anteno eno kovinsko ploščo (recimo pekač za peko peciva) cca 2 cm stran od antene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

rfmw ::

od kje pa ti 2 cm?

najbrž bi moralo biti pol valovne dolžine, torej 6cm...

je pa ta razdalja odvisna od tipa antene (sevalnega elementa, itd...)
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

rok86 ::

d ne bom nove teme odpiru bom kr kle vprašu...v laptopu mam mrežno Intel PRO/Wireless 2915ABG pa me zanima če bi si nabavu kakšn pcmcia wlan adapter alpa usb wlan adapter če je potem možnost da bi se izognu šibkemu signalu oz. kakšna je možnost (če je kakšna sploh) d bi mreža enmal bolš delala (problem so stene ipd. & dodatna antena odpade)

kiFni ::

Lej to usmerjena antena ki jo lahko tudi sam narediš. LINK. Mislim da mam še jaz eno nekje. Moja je taka kot je ta, samo lepšo pixno imam. LINK. Pa še postopek izdelave imaš tukaj. Pa še en LINK.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakovost spominskih modulov Patriot

Oddelek: Kaj kupiti
5940 (815) balocom
»

Wireless mrežna kartica na PCI-E vodilu + DFI Lanparty

Oddelek: Strojna oprema
71075 (1048) rovtarček
»

TV tuner za Panasonic Plazmo TH-42 PWD6?

Oddelek: Zvok in slika
51188 (1097) Valentin
»

Zunanji trdi disk za notebook

Oddelek: Strojna oprema
71791 (1692) SimplTech
»

Ker od teh dveh napajalnikov kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
131253 (1007) para-site

Več podobnih tem