» »

DVD-ROM + CD-RW + DVD-RW?

DVD-ROM + CD-RW + DVD-RW?

peter77 ::

Moje vprašanje bo za marsikoga smešno.:D

In sicer: V računalniku imam DVD-rom in CD-RW enoto. Sedaj pa bi dodal še DVD-RW. Ko sem pogledal v notranjost, sem ugotovil, da je iz osnovne plošče samo kabel, ki im dva priklopa in sta že zasedena. Zanima me, če obstaja kabel z večimi priklopi oz. kako naj rešim problem:8) .

Hvala:))
GSM: 031/394-999 Peter

igor0203 ::

ZAkaj pa ne daš ven CD-RW in daš DVD-RW not? Sej DVD pekači znajo tud na CDje pečt

fosil ::

Če imaš samo en disk lahko zadevo priklopiš zraven na isti kabel k disku. Oziroma jaz bi dal k disku dvd-rom, cdr in dvdr pa skupi. Ker na plošči imaš 2 ide vtiča in na vsak kabel daš lahko 2 stvari gor, torej skupaj 4.
Drugač pa lahko nabaviš ide controler al pa raid kontroler in dobiš dodatne ide vtičnice, samo to pa ni ravno poceni...
Tako je!

boštjan ::

peter77,cd-rw ven vrži in mej samo dvd bralca in pekača.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

peter77 ::

Potem mi pa razložite, zakaj mi DVD-rom nikoli ne zažene CD-ja na katerem je autorun. Če dam cd v CD-RW, mi ga normalno zažene, v DVD-romu pa ne. In tudi v Total Commanderju je odzivni čas DVD-roma precej daljši od odzivnega časa CD-RW-ja.

Hvala
GSM: 031/394-999 Peter

Han ::

Hitrost je odvisna od proizvajalca in modela DVD-ROM enote - pač od mehanike in čipovja (firmware)... DMA način prenosa podatkov je vključen?

Autorun imaš za DVD-ROM očitno izklopljen. Za vklop vprašaj strica Googla, ker je možnosti kar nekaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pri snemanju cd-ja javlja napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
151560 (1383) schwarzvald
»

Ocenite računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
635989 (4505) opeter
»

Za koliko prodati (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545250 (3971) sid911
»

Problemi z NEC DVD-RW ND-2510A

Oddelek: Strojna oprema
323074 (1626) kurjač
»

Pekač ne zapeče cd-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
222013 (1662) cash1970

Več podobnih tem