» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
165 / 236
»»

BlueRunner ::

Govoriti o temu kako je RKC vlekla denar ven iz T-2 je prvovrstna neumnost... Še posebej, če pogledaš zaporedje dokapitalizacij. Iz teh je razvidno, da so lastniki in s tem posredno tudi teh lastnikov lastniki (šele tako prideš do slovenske RKC) denar dobesedno zlivali v T-2.

V razmislek pa možnost, da ta famozna infrastruktura sploh ni v celoti odplačana in tako T-2 morda sploh ni v celoti njen lastnik? Kaj pa, če je lastnik neko drugo podjetje, ki pa sicer nima dolgov in je lastnik večine te optike? Nima pa recimo aktivne opreme in ni v ISP poslu...

MrStein ::

Senitel je izjavil:

Hja... Kaj moram naredit, da dobim 20Mbps za 37EUR? >:D

Jaz sem naročilnico na T-2 poslal.
Mogoče tebi tudi rata.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

amigo_no1 ::

GPS koordinate in časovni vektor morata biti prava, potem je možen 20 Mbps paket :P.

USS Liberty ::

http://t-2.net/?AUID=945A65021608A26040...

Sodišče za zaščito Telekoma Slovenije uveljavlja izjemno nevarno pravno prakso

To je boj Davida proti Goljatu... boj med dobrim in zlim...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Tarzan ::

Dejstvo je, da je Siol/Telekom šikaniral T-2. Dejstvo je, da bi za to bil upravičen do nadomestila poslovne škode, ampak ta znesek je pa popolnoma previsok.
Telekoma ne maram, pa ne zaradi tega, kar dela s konkurenco, najbolj me moti, kaj dela z nami, potrošniki.

Sem naročnik tako Siol, kot tudi T2 storitev. Isto dolga parica, ista notranja infrastruktura. T2 deluje neprimerljivo hitreje, pripomb, razen nekaj krajših izpadov tujine nimam. Po drugi strani ni mogoče gledati sočasno dveh TV programov pri siolu (T-2 poleg 10/2 linije izpljune še vse HD programe, ki jih ima). Kar se tega tiče, mi je hudo, ampak biznis je biznis. Ni za pričakovati, da se bo država tu vmešala. Če se bo, bo pa kriza.

Upam, da mi ne bo treba v končni fazi na AMis ali Siol. Z obema imam izkušnje relativno negativno obarvane. Živi bili pa videli...

techfreak :) ::

@Tarzan: Siol ima omejeno hitrost do vsake centrale in ce je tvoja preobremenjena, potem ti ne morejo ponuditi vec kot si imel.

USS Liberty ::

Tarzan je izjavil:

Dejstvo je, da je Siol/Telekom šikaniral T-2. Dejstvo je, da bi za to bil upravičen do nadomestila poslovne škode, ampak ta znesek je pa popolnoma previsok.


Saj nikjer ne piše, da pa mora Telekom podjetju T2 izplačati ravno tistih 130 mio kolikor zahteva T2. Ta znesek je najbrž res pretiran, ampak pri takšnih tožbah je jasno, da zahtevaš čimveč in ne čimmanj, saj sodišče potem določi neko srednjo pot za odškodnino.

Veliko večji problem kot "pretirano" visok znesek, ki ga od Telekoma zaradi poslovne škode zahteva T2, se meni zdi to, da naše pravosodje, ki je povsem zalizano s politiko in seveda tudi s Telekomom, namerno zavlačuje pri tej zadevi, ko T2 toži Telekom, na drugi strani pa vse tožbe Telekoma proti T2 procesuira s svetlobno hitrostjo. Najbrž hočejo na vsak način spravit T2 v stečaj, potem bo pa njihova tožba proti Telekomu itak brezpredmetna, telekom bo pa na trgu postal še večji monopolist kot je sedaj...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Bias ::

USS Liberty je izjavil:

...
Veliko večji problem kot "pretirano" visok znesek, ki ga od Telekoma zaradi poslovne škode zahteva T2, se meni zdi to, da naše pravosodje, ki je povsem zalizano s politiko in seveda tudi s Telekomom, namerno zavlačuje pri tej zadevi, ko T2 toži Telekom, na drugi strani pa vse tožbe Telekoma proti T2 procesuira s svetlobno hitrostjo. Najbrž hočejo na vsak način spravit T2 v stečaj, potem bo pa njihova tožba proti Telekomu itak brezpredmetna, telekom bo pa na trgu postal še večji monopolist kot je sedaj...


Katere tožbe T-2 proti Telekomu zavlačujejo in prednostno jemljejo Telekomove tožbe proti T-2??

Prosim podaj link in tožbo, ki je bila pravno-formalno vzeta prednostno.

USS Liberty ::

Bias je izjavil:

Katere tožbe T-2 proti Telekomu zavlačujejo in prednostno jemljejo Telekomove tožbe proti T-2??


kaj ti ni jasno? Odškodninska tožba T2 proti Telekomu na sodišču že par let ne gre nikamor, na drugi strani pa sodišče na željo Telekoma odredbo proti T2 za blokado računa izvede ekspresno...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

rejven ::

verjetno zato, ker je bila slednja zadeva bol jasna? V primeru t-2 proti telekomu pa je verjetno potrebno več dokazaovanja s strani t-2dvaja.

Bias ::

USS Liberty je izjavil:

Bias je izjavil:

Katere tožbe T-2 proti Telekomu zavlačujejo in prednostno jemljejo Telekomove tožbe proti T-2??


kaj ti ni jasno? Odškodninska tožba T2 proti Telekomu na sodišču že par let ne gre nikamor, na drugi strani pa sodišče na željo Telekoma odredbo proti T2 za blokado računa izvede ekspresno...


Nekaj je odškodninska tožba, drugo je kar je naredil Telekom...dvomim da lahko ti dve stvari primerjaš tako preprosto in da je Slo sodstvo tako skorumpirano kot trdiš sam.

madmitch ::

USS Liberty je izjavil:

Tarzan je izjavil:

Dejstvo je, da je Siol/Telekom šikaniral T-2. Dejstvo je, da bi za to bil upravičen do nadomestila poslovne škode, ampak ta znesek je pa popolnoma previsok.


Saj nikjer ne piše, da pa mora Telekom podjetju T2 izplačati ravno tistih 130 mio kolikor zahteva T2. Ta znesek je najbrž res pretiran, ampak pri takšnih tožbah je jasno, da zahtevaš čimveč in ne čimmanj, saj sodišče potem določi neko srednjo pot za odškodnino.

Veliko večji problem kot "pretirano" visok znesek, ki ga od Telekoma zaradi poslovne škode zahteva T2, se meni zdi to, da naše pravosodje, ki je povsem zalizano s politiko in seveda tudi s Telekomom, namerno zavlačuje pri tej zadevi, ko T2 toži Telekom, na drugi strani pa vse tožbe Telekoma proti T2 procesuira s svetlobno hitrostjo. Najbrž hočejo na vsak način spravit T2 v stečaj, potem bo pa njihova tožba proti Telekomu itak brezpredmetna, telekom bo pa na trgu postal še večji monopolist kot je sedaj...


Primerjaš dva povsem različna primera, katerih obravnava je proceduralno povsem drugačna.
Kot bi primerjal lubenico z vijakom za žepno uro.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

kmetek ::

Dobil danes Motorolo, samo imam občutek, da mi dela samo 576i 50mhz, ko kliknem info. Ima to veze na kateri HDMI vhod priklopiš?

Mar ne bi moralo biti pri HD programu vsaj 1080i?

za LG tvje jao jao:

http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=3&t...

KAJ NOVOSTI?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Brane2 ::

Se kaj ve, kdaj bo T-2 začel ponujat IPv6 ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

OmegaBlue ::

Soonish, sem že spraševal networkarje, core struktura je ready, CPE itak ni treba menjat tko da client side je ok. Ni pa ravno malo za naredit da lahko zagotavljaš stabilno storitev.


Letos pa sigurno ne ;)

P.S.
Na http://go6.si/ dobiš cel kup informacij o tem, imaš tudi tabelo pripravljenosti operaterjev. Na konferencah (če imaš dovolj časa) in predavanjih pa tudi delijo cel kup teh informacij.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

dejanslo ::

Se kaj ve glede priklopa uporabnikov na optiko, ki imajo le-to napeljano že celo večnost? Se da te informacije dobit na klicnem centru?
There`s More Than One Way To Do It

gensi ::

Tudi meni ni jasno zakaj se velikega števila uporabnikov, ki imajo optiko pred vrati ne priključi...
Ali morebiti kdo pozna vzrok "nepriključitve"?

Pyr0Beast ::

No money ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gensi ::

Pomanjkanje denarja bi bil logičen odgovor za novo polaganje optike, ampak za priključitev... Saj priklop bi se denarno vračal že naslednji mesec...

jRk0 ::

v omaricah velikokrat niti kablov ni, ce bi blo mozno prikljucit, bi ze imeli
You fuck up once, you loose two teeth.

PARTyZAN ::

Tudi mi imamo po stolpnici že ene 2 leti plastične kanale in omarice, ampak fibra pa ni :P

madmitch ::

gensi je izjavil:

Tudi meni ni jasno zakaj se velikega števila uporabnikov, ki imajo optiko pred vrati ne priključi...
Ali morebiti kdo pozna vzrok "nepriključitve"?

Ker manjka kabel od nekje do vaše hiše/bloka. Pri nas je bilo isto kar dolgo časa, srečo imam, da imamo v hiši enega telekomovca, ki je zadevo malo pospešil. Razvod po hiši je bil narejen pred dvemi leti, sam priklop pa letos spomladi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

MrStein ::

OmegaBlue je izjavil:

Soonish, sem že spraševal networkarje, core struktura je ready, CPE itak ni treba menjat tko da client side je ok. Ni pa ravno malo za naredit da lahko zagotavljaš stabilno storitev.


Letos pa sigurno ne ;)

P.S.
Na http://go6.si/ dobiš cel kup informacij o tem, imaš tudi tabelo pripravljenosti operaterjev. Na konferencah (če imaš dovolj časa) in predavanjih pa tudi delijo cel kup teh informacij.

Se že kaj ve o implementaciji (iz zornega kota stranke)?
DHCP? NAT? FOO?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

JanZorz_go6 ::

MrStein je izjavil:


Se že kaj ve o implementaciji (iz zornega kota stranke)?
DHCP? NAT? FOO?


Pozdrav.

NAT-a ni več. The end, finito, konec :)

Glede na trenutno implementacijo T-2 omrežja bi pričakoval, da se bo uporabilo DHCPv6 in prefixe dodeljevalo znotraj PD opcije (Prefix delegation). Stvar debate oziroma odločitve, je pa od ideje do produkcije ponavadi kar dolga doba, s tem da je predpogoj IPv6 znanje in pravilne odločitve na začetku projekta.

Za primer - nizozemski XS4ALL, ki servira stranke preko PPPoE/A tunelov in so do sedaj imeli zaposlenega Marca Hogewoninga, ki se z IPv6 ukvarja že leta in zadeve razume v nulo, so rabili 18 ur, da so tehnično omogočili IPv6 na core in access omrežju in nadalnjih 6 mesecev, da so to ponudili v produkciji. Tu zadaj se skrivajo večje stvari, kot je tehnika na omrežju - to je poseg, kjer je treba izobraziti na novo kompletno podjetje, če se greš storitve resno in profesionalno.

Jan Žorž
http://go6.si/

Malkec ::

Lahko namignem da se stvari premikajo.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

kmetek ::

Zadnje čase se ukinjajajo programi za gledanje preko VLCja, čemu?

Hexx ::

KoMar- ::

Dokler na zahtevajo ISDN, bojo v redu zame :)

jazbec ::

podražitve me niti ne zanimajo
pri njih bom ostal dokler obstajajo
živel t-2

EDIT:typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

kmetek ::

kaj novega MOTOROLA HD in LG TV?

cegu ::

jazbec je izjavil:

podražitve me niti ne zanimajo
pri njih bom ostal dokler obstajajo
živel t-2
EDIT:typo


Jaz tudi. In vsako nedeljko k maši hodil:).

Če maš možnost Telemacha in nimaš možnosti optike, je neumno biti na paricah.

Mr.B ::

cegu, ti pa pri Telekomu, ne samo da si plačal infrastrukturo, sedaj še najem plačuješ. Država te je z nekvaliteto ocurila 2x. Osnova kapitalizma je, da gre šatm kjer je ceneje, razen če pač nimaš druge možnosti, pa si na TeleMuuuuu, sem bil, ko ni bilo druge možnosti, ko so nategovali.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

kmetek ::

a so skenslal HBO preko VLCja?

SasoS ::

ne, ni videt

Tilen ::

24ur : Telekom za T-2 predlaga stečaj
Finance : Telekom Slovenije vložil ugovor proti prisilki T-2

»Verjetnost, da bi T-2 postal plačilno sposoben, je manjša od 50 odstotkov,« menijo v Telekomu
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

KTr1sk ::

Tilen je izjavil:

Telekom za T-2 predlaga stečaj

Kaj bo potem z nami ki imamo T2?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Bor H ::

Nekdo bo odkupil T2 in naročnike. V najslabšem primeru si morte sami najdt novga operaterja, če to pride do izvršitve seveda.

jazbec ::

če koga v tej državi sovražim, sovražim telekom

BALAST ::

Telekom je tako rekoč privatiziran monopolist, kaj moreš, če smo taka bananistan država, kjer bi dva enako vredna konkurenta oblikovala cene.
T2 bo šel v stečaj ali se prodal francozom. Cene bodo pa zaradi novejših tehnologij ostale take kot so.
NO BIG DEAL!

jazbec ::

ma saj vem,da mojga ponudnika nebom zgubil ampak telekom mi res najeda
optika 100/100 za 49 evrov-->kaj hočeš boljšega

Senitel ::

Hja... Zadet na lotu (za poceni in hiter internet)... >:D

Lonsarg ::

A pa obstajajo kaki zakoni, ki ščitijo konkurenco v primeru stečaja. Torej na tak način, da se T-2 NE SME prodati po delih v stečajnem postopku. Ampak da se ga da kot celota na dražbo, brez najnižje izklicne cene.

Sicer sklepam, da če bi, da se telekom ne bi tako trudil za stečaj:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Tilen ::

T-2 niti ni lastnik omrežja. Ali želiš reći, da Gratelu ne dolgujejo ničesar? Kot celota se ne morejo prodati, ker niso lastnik celote katero omenjaš. Bodo prodali podjetje brez omrežja? Hehe.

Dolg T-2 do Gratela znaša 88 milijonov evrov
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Lonsarg ::

Torej je T-2 najemnik Gratelovga omrežja? No pametno od Gratela, da se je za tak tip odloču za nadaljno omrežje, ko je videl finančne težave. Pol pa lohk Gratel odkupi T-2 na dražbi pa ima celoto, je prednostni kupec:)

Dobr to so itak špekulacije, sam zlo je jeba, ker T-2 ni dobil zadostne mase naročnikov in po trenutnem stanju bo rabil ene 20let ali več za vrnitev sredstev, banka in Telekom pa nočejo čakat.

ali3n ::

Menda je slabih 50.000 nedokončanih priključkov (optika do hiše a ni priklopa); torej slab mio € na mesec, če prodajo samo 10/10 internet (brez TV, telefonije,...). Po pisanju sodeč so tudi ti nedokončani priključki del spora T2 : Gratel. Pogodba o gradnji omrežja je bila pisana "na ključ",.. ključa pa v teh primerih ni bilo.

Se pa šušlja, da naj bi se nekaj začelo delat na Viču.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Mare3 ::

Lp mene pa zanima zakaj ne more T2 povleči kablov iz skupnega hodnika do mojega stanovanja po istih kablih kot je sedaj povezan siol? Baje naj bi bili ti kabli od telekom slovenije in potrebujem potrdilo ko sem klical pa na Telekom so mi povedali da je potrebno plačati nekakšen priključeš 89€ ter vsak mesec eno leto 10€ za ta priključe, šele po enemletu pa lahko dobim potrdilo da lahko po teh kanalih drug operater napeljuje svoje kable. Mislm wtf?? Če bi hotel pa T2 brez da bi mi po že obstoječih kanalih vlekli kable bi pa morali vrtati nove luknje po stanovanju ker je luknja iz kanala do sobe čisto kontra kot bi potem t2 napeljeval notri svoje kable. Torej obstaja kakšna možnost da bi T2 brez potrdila napeljal kable po že obstoječih kanalih ki so skriti za zidom in so nevidni? LP

Bakunin ::

zato, ker se v RS namesto sodelovanja/sloge raje promovira/upoorablja indivudializem/pohlepnost.

MMG - "po skupnih hodnikih" ? torej je T-2 optika ZE v hisi ? ali so samo prazen jasek skopali do nje ?

MrStein ::

Tilen je izjavil:

T-2 niti ni lastnik omrežja. Ali želiš reći, da Gratelu ne dolgujejo ničesar? Kot celota se ne morejo prodati, ker niso lastnik celote katero omenjaš. Bodo prodali podjetje brez omrežja? Hehe.

Jaz in še tisoče drugih imamo baker. Optiko še videli nismo (blizi naših stanovanj).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mare3 ::

Ne vem če si predstavljaš kako je v bloku, v enem nadstropju sta dva skupna hodnika v vsakam od teh je 4 oz. 6 stanovanj, kabli so pa speljani samo do teh skupnih hodnikov. Tako da če bi hotel T2 v stanovanje bi morali vrtati nove luknje od omarice v skupnem hodniku do mojega stanovanja. To je problem: vrtanje kar posledično zelo grdo izgleda.

Bakunin ::

pa si siguren, da niso to samo prazni kanali brez zic?
««
165 / 236
»»