» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
231 / 239
»»

lynxslo5 ::

Očitmo je dolga roka Golobovega totalitarnega režima segla tudi do T2. Namen Goloba je jasen. Narod mora dobivati informacije izključno od njemu naklonjenih RTV in Pro Plus(POP TV). Na isti dan, ko je T2 iz sheme vrgel Planet TV, je v shemo dodal še en Pro plus kanal Astra, ki predvaja izključno drugorazredne balkanske serije.

Naj vodstvo T2 pove koliko nas po novem stane kanal Astra, saj smo naročniki T2 že do sedaj plaćevali 6 evrov na mesec za Pro plus paket. Naj povedo koliko zahteva Planet TV, pa da naročniki ocenimo ali so njihove zahteve res pretirane. Naročnike nas zanima tudi koliko plačujemo za sto balkanskih programov, ki jih T2 non stop daje v svojo shemo.

Ni čudno, da se priseljenici pri ne integrirajo in ne naučijo slovenščine, ko pa jim T2 in ostali opraterji nudijo sto srbskih, hrvaških in albanskih kanalov.

Me pa zanima, če bo imelo vodstvo T2 jajca in bo iz sheme vrglo še Pop tv, ko bo naslejdnjič vodstvo Pro plusa zahtevalo višje nadomestilo za predvajanje njihovih kanalov.

starfotr ::

Tebe nima kaj zanimat koliko plačujejo za kaj.

Če ti kaj ni prav, pojdi drugam.

roCkY ::

ko bo starih fotrov trenutne generacije zmnjkalo bo šla TV v zgodovino ...

Daniel ::

starfotr je izjavil:

Tebe nima kaj zanimat koliko plačujejo za kaj.

Če ti kaj ni prav, pojdi drugam.


A ti nisi iz tiste generacije Čisti računi, dobri prijatelji? Je sicer razumljivo, da se v kalnem lažje ribari.

starfotr ::

Potem pa mi pošlji še vse nabavne cene trgovin in dobaviteljev, dober prijatelj.

Daniel ::

Jaz točno vem kakšna je nabavna cena mojega produkta pri naslednjem kupcu in ga rade volje posredujem. Seveda pa se je lažje iti igre mačke z miško na račun potrošnika.

xseki ::

Planet TV ponovno v T-2 programski shemi
Obveščamo vas, da smo pogajanja z medijsko hišo Planet TV uspešno zaključili in dosegli dogovor o nadaljnji distribuciji njihovih programov. Programi Planet TV, Planet TV 2 in Planet Eva so znova vključeni v T-2 TV programsko shemo (po potrebi izklopite in nazaj vklopite TV vmesnik). Za nevšečnosti se vam iskreno opravičujemo!

> https://www.t-2.net/novice/planet-tv-po...

Gregor P ::

LOL to verjetno itak sam Požar samega sebe glede. Ne vem, če sem kdaj preklopil na Planet TV v prejšnjem letu.:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

roCkY ::

Joj bogi, si zadet od nacionalke?

Gregor P ::

A zdaj boš rekel, da ti to res gledaš al kaj?!?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Vanadium ::

In sedaj čakamo podražitev :)) ... kaj rečete, čez koliko časa bodo dvignili naročnino ... jaz sklepam nekako po 3 mesecih, ko se poleže malo prah ...

roCkY ::

Vsako pomlad je tradicionalno "usklajevanje cen" z inflacijo.

Ne vsi operaterji naenkrat, da ja nebi kdo pomilil, da gre za kak dogovor. VSak mesec en. Ker jih nimamo veliko je to proces enega letnega časa.

xseki ::

Vanadium je izjavil:

In sedaj čakamo podražitev :)) ... kaj rečete, čez koliko časa bodo dvignili naročnino ... jaz sklepam nekako po 3 mesecih, ko se poleže malo prah ...

Jaz se že pripravljam, 31.5.2024 obvestilo. 1.7 pa dvig. Vsaj tako je bilo zadnji dve leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

starfotr ::

roCkY je izjavil:

ko bo starih fotrov trenutne generacije zmnjkalo bo šla TV v zgodovino ...


Jp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: starfotr ()

roCkY ::

ja šport je edino kar daje nekaj + live TV in daje malcmoka v grlu v razmišlanju o kompletni odjavi TV.
Ampak vir strema ni pomemben.!! Imam naročen F1, moto gp, eurosport prek interneta, ker je ogromno prednosti v primerjavi s celozaslonskim streamom.
Prek IPTV gledam edino šport. Pa še to le prek "sive aplikacije" na PC kjer imam video okno nad ostalo vsebino. Pač zraven kaj berem, imam live rezultate ...

starfotr ::

https://www.akos-rs.si/telekomunikacije...

Televizija je trdno zasidrana.

Nasprotno je od tvojih predikcij. Število plačnikov RTV prispevka se je povišal v zadnjem letu.

https://www.rtvslo.si/rtv/kdo-smo/zakon...

broken/link ::

in kaj ima št.plačnikov RTV prispevka z gledanjem TVja?

Vanadium ::

Verjemi da vsaj 50% ljudi se takoj odpove in RTV SLO in plačilu prispevka če bi le bilo možno na normalen način ne z dokazovanji ipd preko obrazcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

Gregor P ::

To je morda res, ampak to ne pomeni, da javne nacionalne TV ne potrebujemo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

harvey ::

Gregor P je izjavil:

To je morda res, ampak to ne pomeni, da javne nacionalne TV ne potrebujemo.

Takšne osvobojene, kjer skoraj pol zaposlenih nima ustrezne izobrazbe za zasedbo delovnih mest, ki jih imajo sistematizirana skladno s statutom res ne potrebujemo, potrebujemo npr.takšno kot je ORF ali RAI pa res. Še HRT nima takšnih eskapad kot so na Kolodvorski.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Horas ::

Gregor P je izjavil:

To je morda res, ampak to ne pomeni, da javne nacionalne TV ne potrebujemo.


ni res ne rabimo je! kakšno korist pa mamo???? nikakršno!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Vanadium ::

Gregor P je izjavil:

To je morda res, ampak to ne pomeni, da javne nacionalne TV ne potrebujemo.


Jaz jo tako kot je ne potrebujem, pa tu ne igra vlogo moje politično prepričanje. Dejstvo je, da je RTV aparat preglomazen, nekonkurenčen ipd. Pa veliko svojih zaključkov vlečem iz tega, ker sta dva znanca tam že cca. 20 let zaposlena in hodita v službo in ne delat (kava se pije ponavadi do 10 zjutri, pol je že skoraj cajt za malico in prazna vreča težko stoji ali dela, po malici je težko delat, ker je polni želodec, po 13 uri se pa ne splača zmatrat ali umazat, ker greš kmalu domov) skratka to so pač besede teh ljudi. Sej ne rečem ni vsak dan tako in tudi kdaj gagajo, ampak ko bodo oni in javni sektor tako kot jaz in še nekaj mojih sodelavcev morali 21 dan v mesecu oddat poročilo z opravljenim delom v tekočem mesecu na posameznih projektih oz. pogodbah, torej napisat kaj si delal, koliko časa si kaj delal in opravičit svoj obstoj potem se bo mogoče kaj premaknilo.

RedDrake ::

Pozdravljeni!

Za strica iščem nov poceni TV. Pogoj je, da paše v neko omarico, tako da več kot 43" ne bo šlo.
Ker ima T-2, sem razmišljal, da bi bilo kul, če bi T-2 aplikacija delala nativno in ne bi bilo potrebe po še dodatni škatli.
V oči mi je padel Samsung 43" model AU7092. Na T-2 uradnem seznamu ga sicer ni, ampak po drugi strani pa na T-2 strani piše, da je vsak Tizen TV novejši od 2016 podprt. 43AU7092 je letnik 2021, kolikor sem uspel izbrskati. Dodatno so na seznamu vse velikosti iz serije AU7092 z izjemo 43. Ali lahko kdo potrdi, da na tem TV-ju dela T-2, ali je potem bolje gledati LG?. Androidu bi se izognil če je le možno, VIDAA je pa itak clusterphoque, kolikor sem uspel slišati pri znancih.

starfotr ::

Ohrani STB, če nočeš biti tehnična podpora 24/7.

beta1 ::

Ravno na Androidu dela T-2 aplikacija najboljše. Povem iz prve roke.

Na Samsungih se vsake toliko cajta stream ustavi. Ni važno ali je LAN ali WiFi.

2 tvja sem zato menjal na AndroidTV. Na enem pa je poceni FireTVstick rešil situacijo.
Huawei LTE CPE master.

RedDrake ::

Ok, ampak nekje sem bral, da je Android kar se posodobitev tiče fail, tako da hitro obtičiš konkretno v preteklosti ... Da ne omenjam googlove špijonaže še tam (čeprav ajde, stric itak nima internetne persone, ker je viber maximum njegovega dosega :)).

Nikonja ::

Jaz lahk potrdim da na LG dela čist ok, z ostalimi nimam izkušenj. Ampak za starejše občane jaz bi tudi priporočil T2 škatlo, pa še prišpara 2 eura če ne aktivira aplikacijo.

miko22 ::

Se tudi vam dogaja, da vsak mesec tam cca 50 centov je večja naročnina kot je dogovorjeno?
Jaz mam dogovorjeno 34,99€+2€ za dodatno tv(aplikacija). A na računu je pa znesek 37,48€. In to vsak mesec.
Poslal mail, brez odziva.

podtalje ::

Mesečna naročnina za TV aplikacijo znaša 2,49 EUR.

xseki ::

https://www.t-2.net/novice/spremembe-ce...

Res je, @miko22 preveri račune za nazaj.

1,99 EUR > 2,49 EUR

miko22 ::

OK, to pa sem očitno spregleda. Te pa račun štima.

FoxKnox ::

Nikonja je izjavil:

Jaz lahk potrdim da na LG dela čist ok, z ostalimi nimam izkušenj. Ampak za starejše občane jaz bi tudi priporočil T2 škatlo, pa še prišpara 2 eura če ne aktivira aplikacijo.


Sam imam Xiaomi android tv in T-2 app deluje tekoče, brez vsakih problemov, celo bolje kot prej z modemom.

Klemenn ::

So še komu force spremenili bridge mode?

blackmack ::

+1
To kaj se sedaj gredo je največje sranje od vseh operaterjev.

Zgodovina sprememb…

xseki ::

Klemenn je izjavil:

So še komu force spremenili bridge mode?

Yup

beta1 ::

RedDrake je izjavil:

Ok, ampak nekje sem bral, da je Android kar se posodobitev tiče fail, tako da hitro obtičiš konkretno v preteklosti ... Da ne omenjam googlove špijonaže še tam (čeprav ajde, stric itak nima internetne persone, ker je viber maximum njegovega dosega :)).


Ne vem kaj in kje si bral, ampak imas popolnoma narobe.

Ravno na Androidu lahko stvari po svoje vec ko ne delas. Sideloadas appe, custom rom, tweakas...

Pozabi to na Samsungu, LGju..., ko se bodo spomnili odrezat support za stare modele TVjev, potem aplikacije oz. aplikacij vec ne bo v njihovem app storu.

Potem bos pa iskal tv box, ki bo imel to kar rabis. In bos mel spet se enega dalinca in nekaj na pol nareto.

Ce bo to tvoj stric znal, ok.

Spijonaza je vsepovsod. Ce ne pri tebi, pa prvo pri tistemu, ki mu posles mejl na gmail.

Olajsajte si zivlenje in ne komplicirajte.


Sicer nisem vec T2 narocnik, ampak to z bridgem je pa Fail.

Zgleda molzejo kravo se na rogih.
Huawei LTE CPE master.

Daniel ::

Klemenn je izjavil:

So še komu force spremenili bridge mode?


Kako naj bi tole izgledalo? Doslej si imel bridge mode, sedaj pa moraš doplačati za statični IP?

Klemenn ::

Cenik

Uporabnina za posamezen statičen IP naslov
mesečno
2,00 €

Dodelitev/urejanje statičnega IP naslova
enkratno
10,00 €

Daniel je izjavil:

Klemenn je izjavil:

So še komu force spremenili bridge mode?


Kako naj bi tole izgledalo? Doslej si imel bridge mode, sedaj pa moraš doplačati za statični IP?


Ne, so kar sami spremenili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

anketar ::

bridge mode?

CyberPunk ::

anketar je izjavil:

bridge mode?

Včasih smo temu ob naročilu priključka rekli "nizka varnost". Da si imel direkten dostop navzven z javnim IPjem (kot je bilo od vekomaj, tudi na dial-up), lahko si imel doma kakšen server ipd., si moral pa sam skrbeti za firewall/router in te reči.
Zdaj pa menda postavljajo vse za njihov "firewall" in dobiš IP ranga 192.168.64.x... potem si pa tako kot bi bil na mobilnem omrežju. Verjetno še kakšen remote desktop iz zunanjega sveta domov ne bo delal.

komunist1918 ::

t-2 gre strmo navzdol. Iz kvalitetnega operaterja so postali eni najbolj pohlepnih. Zadeve se ne razvijajo... paketi so nekonkurenčni, in to na trgu, kjer skoraj ni konkurence, kjer so cene bistveno previsoke... fiksni internet je smešno visok.
Obliž za NAT je Tailscale, pol pa menjat operaterja...

RedDrake ::

Hvala za info o TV-ju, na koncu uredil brez smart aplikacije. Sem imel priliko sprobati pri sosedu, pa ugotovil, da to res ni za starejše ...

Kaj pa naj bi to bilo o bridge načinu? Jaz imam kupljen statičen IP in ni videti da bi se kaj spremenilo? Vse storitve mi prav tako delujejo kot so mi prej ...

anketar ::

CyberPunk je izjavil:

anketar je izjavil:

bridge mode?

Včasih smo temu ob naročilu priključka rekli "nizka varnost". Da si imel direkten dostop navzven z javnim IPjem (kot je bilo od vekomaj, tudi na dial-up), lahko si imel doma kakšen server ipd., si moral pa sam skrbeti za firewall/router in te reči.
Zdaj pa menda postavljajo vse za njihov "firewall" in dobiš IP ranga 192.168.64.x... potem si pa tako kot bi bil na mobilnem omrežju. Verjetno še kakšen remote desktop iz zunanjega sveta domov ne bo delal.


ampak to najbrž samo na novih t2 napravah (built in wifi) al tud na starih switčih?

CyberPunk ::

Pod stare misliš Milan? To pa ne vem. Menda je pri novih (Innbox) "problem" v tem, da na priključek pokurijo 2 IPja: enega vzame Innbox, drugega pa tvoj router (ta je dejansko tisti, ki ga imaš navzven).

starfotr ::

Zakaj bi pokuril 2 IP naslova? Saj lahko samo enega.

Daniel ::

Ker imajo tako konfigurirano omrežje. Ne vem, če niso tudi vsi TV BOXi priklopljeni direktno v WAN in pobirajo zunanje IPje.

starfotr ::

Si pač narediš konfiguracijo, ki pobere samo 1 IP.

STB ne porablja javnih IP naslovov.

Daniel ::

Nisem nikoli preverjal kako je to narejeno, vem pa, da TV dela, če ga priklopiš v isti port, kot bi priklopil lasten router, da bi imel zunanji IP. Ponavadi port 3 in 4.

anketar ::

CyberPunk je izjavil:

Pod stare misliš Milan? To pa ne vem. Menda je pri novih (Innbox) "problem" v tem, da na priključek pokurijo 2 IPja: enega vzame Innbox, drugega pa tvoj router (ta je dejansko tisti, ki ga imaš navzven).


jp milan, so hotl uturit te ta nove kao ''upgrajdajo opremo'' not my problem dokler bo star milan delal

starfotr ::

Milan je za na smetišče zgodovine. 100 M porti. Kar naj imajo to staro železo.
««
231 / 239
»»