» »

T-2: Informacije

T-2: Informacije

Temo vidijo: vsi
««
207 / 236
»»

MrNighthawk ::

Mare2 je izjavil:

Imam eno vprašanje. Ali t-2 predvaja TV v 4k resoluciji? Kaj pa IPTV?


Predvaja en ali dva programa v 4k. Pred nekaj časa sme bil pri njih in so rekli, da se dogovarjajo in bo kmalu več programov na sporedu

starfotr ::

mailer je izjavil:

Tisti, ki imate omarico za optiko na zunanji strani hiše me zanimajo dimenzije da pripravim odprtino zanjo.


http://www.prebilplast.si/telekom.html

Ne veš pa, kakšno omarico boš dobil. Lahko bo tudi od kakega drugega proizvajalca. Najbolje, da povprašaš, kaj boš dobil.

s1ck ::

Na osebnem racunalniku (povezan na net preko kabla) sem dostikrat gledal programe preko playliste, ki se jo dobi na neuradnem forumu, sedaj pa sem probal to playlisto tudi predvajati na laptopu (povezan preko wifi) pa mi ne deluje, mogoce kdo ve zakaj, kaj je potrebno storiti?

Vanadium ::

Če si rihtaš bajto (novogradnja ali adaptacija) ti svetujem, da sam kupiš lepo eno dvojno omarico, npr eno za TK eno za T-2. Tam kjer boš imel omarico lepo spredaj pred njo dej betonski jašek fi 40cm oziroma še bolje fi 60cm in iz njega 2x fi40mm rebrasto cev (ala stigmaflex) za zunaj objektov do vsake omarice oziroma pač 1xfi40 če bo ena omarica. Od teh omaric si potegni pa potem naprej lepo fi 16mm rebrasto cev (une za štrom) do lokacije kjer bo modem v enem kosu pa ne preveč ostrih ovinkov met. Verjemi mi ko pride ali gvo ali t-2 nimaš lepšega ko sam kabl potegne po cevi in je vse skupaj 15min dela

mailer ::

Ni novogradnja, na žalost. Cevi so potegnjene do hiše, na cokl bo šla omarica, da ne bom rezal fasade na fasado pa objemke za plastično cev, prevrtal zunanjo steno in direktno na lokacijo kabelskega modema, potem se bo samo zamenjalo modem za optiko. Čez par let se fasada zamenja in cev spelje pod njo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

MrStein ::

s1ck je izjavil:

Na osebnem racunalniku (povezan na net preko kabla) sem dostikrat gledal programe preko playliste, ki se jo dobi na neuradnem forumu, sedaj pa sem probal to playlisto tudi predvajati na laptopu (povezan preko wifi) pa mi ne deluje, mogoce kdo ve zakaj, kaj je potrebno storiti?

Preko WiFi ne gre. Oziroma je odvisno od ruterja.
Poguglaj, ali pa odpri temo.
Na T-2 forumu so to verjetno predelali večkrat.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

roCkY ::

IPTV prek WiFi meni dela praktično brez težav.

Mora pa router prek WiFi omogočati IGMP. Ponavadi ga je potrebno vklopiti.

s1ck ::

Sem pozabil omeniti, da imam "stock" modem od t2, sepravi innbox f60. Se preko tega ne da, je potrebno kupiti dodaten rutar in ga priklopiti na ta modem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s1ck ()

Dami ::

Moraš met neko napravo (ponavadi kaki wrt router) ki ti omogoča udp proxy (multicast stream spravit v udp, katerega lahko pol spraviš preko wifi).
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

Mare2 ::

roCkY je izjavil:

IPTV prek WiFi meni dela praktično brez težav.

Mora pa router prek WiFi omogočati IGMP. Ponavadi ga je potrebno vklopiti.


Meni preko routerja od T-2 dela preko wifi, preko Linksys-a pa ne. A misliš da imam linksys možnost nastaviti IGMP?

roCkY ::

Imam Linksyse in dela. Kolikor se spomnim je šla zadeva "iz škatle", ko se je ponudnik menjal. Na naslednjem pa sem nekaj moral spreminjat. Kockali so SD kanali. HD so bili OK. Je bila tema na "neuradnem" okoli tega.

Ne rabiš "UDP proxy". Multicast gre prek nekaterih routerjev brez težav.

Pred nekaj tedni sem dobil F60 (stari je začel hecat) in je IPTV prek PC veliko bolj odziven kot prej na U50. Nikoli ni več pol ali minuto čakanja na strem, kot je bilo včasih prej praksa neglede na to ali šel pretok prek kabla ali prek zraka.

nsa_ag3nt ::

mailer je izjavil:

Tisti, ki imate omarico za optiko na zunanji strani hiše me zanimajo dimenzije da pripravim odprtino zanjo.

20.5 x 25 cm je gabarit sveže vgrajene (by gvo).
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

starfotr ::

mailer je izjavil:

Ni novogradnja, na žalost. Cevi so potegnjene do hiše, na cokl bo šla omarica, da ne bom rezal fasade na fasado pa objemke za plastično cev, prevrtal zunanjo steno in direktno na lokacijo kabelskega modema, potem se bo samo zamenjalo modem za optiko. Čez par let se fasada zamenja in cev spelje pod njo.


Če si 100 %, da boš imel fasado, potem bolje da daš nadometno omarico (pri nas so jih tudi dajali, ko jim je podometnih zmanjkalo). Ali pa daj podometno, samo ne je vgradit, montiraj jo nadometno. Tudi cev naj bo nad ometom.

Za omarico daj stirodur, potem bodo pa fasaderji samo še oblekli. Tebi pa ne bo treba štemat in imel boš manjši poseg v stavbo, manj toplotnih izgub in lepše bo, ker omarica ne bo 20 cm v steno, pač pa bo v ravnini s fasado.

Glede jaška, lahko ga daš, lahko pa tudi ne. Jaz ga nimam.

Jaz dveh omaric ne bi dajal. Ker bo skoraj 100 %, da bo ena stalno prazna. Lahko pa daš jašek spredaj in 2 cevi do omarice oz. mimo omarice. Če kdaj v prihodnosti pride alternitivno omrežje, da ne posegaš v že izgrajeno. Vendar jaz se tega ne bi šel, ker ne bodo delali optike, če jo že imaš.

morosito ::

Mare2 je izjavil:

roCkY je izjavil:

IPTV prek WiFi meni dela praktično brez težav.

Mora pa router prek WiFi omogočati IGMP. Ponavadi ga je potrebno vklopiti.


Meni preko routerja od T-2 dela preko wifi, preko Linksys-a pa ne. A misliš da imam linksys možnost nastaviti IGMP?


Jaz imam fritz 7490 direkt priklopljen v pretvornik iz sfp na utp na gpon in mi tv dela brez nobenih nastavitev. Samo vklopim mrezni kabel in dela...imam pa v routerju nastavljeno kljukico da lahko mi isp avtomatsko configurira router po potrebi kar ke fanj ker mi avtomatsko poberi profil iz t-2

MrStein ::

Paketi na Telekom optiki so enaki kot na T-2 optiki?

Mimogrede: Cenovnega kalkulatorja več ni, da bi imel en preprost pregled nad paketi?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mikrohard ::

So enaki... je pa nižja hitrost. Pa IPv6 ni možen.

MrStein ::

Kaka pa je ta nižja hitrost? Je kje kaki pregled?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

modelno1 ::

Afaik je max 100/20 Mbps.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

gregor_m ::

Na T2 optiki je hitrost 500/100 Mbps (oranžni diamant primerljiv z modri paket), mislim da TS tako visoke hitrosti nima po defaultu v paketu.
Govorim za T2 optiko. Če imaš T2 preko TS optike so pa hitrosti odvisne od tipa priključka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregor_m ()

alexz ::

še komu drugemu par dni ne dela t-2 forum?

https://t-2.rula.net/index.php

Tr0n ::

Ne dela ne.

Mare2 ::

alexz je izjavil:

še komu drugemu par dni ne dela t-2 forum?

https://t-2.rula.net/index.php


Škoda, jaz sem tam dobil kar nekaj dobrih informacij. Predvsem na področju Android TV box, IP TV, stremanja in drugo. :)

Upam, da se povrne. Če ne, bom spraševal na slo-tech-u. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

Mikrohard ::

Po mojih informacijah je prišlo do HW okvare na serverju. Sklepam, da enkrat bo nazaj.

dominuspro ::

Jst jo tudi pogrešam...

Ve kdo, če je možno uporabljat časovni zamik na pc-ju(ne na t2togo)?

s1ck ::

dominuspro je izjavil:

Jst jo tudi pogrešam...

Ve kdo, če je možno uporabljat časovni zamik na pc-ju(ne na t2togo)?

Ce mislis na VLC playlisti, ni mozno

roCkY ::

Mikrohard je izjavil:

Po mojih informacijah je prišlo do HW okvare na serverju. Sklepam, da enkrat bo nazaj.

Ta okvara pa sedaj že kar traja...
Upam da ni zgubljena baza.

Ima SLO-Tech morda kakega hrčka viška?

Mikrohard ::

Kolikor vem, se čaka na dobavo novih delov. Disk naj ne bi bil problematičen.

dominuspro ::

s1ck je izjavil:

dominuspro je izjavil:

Jst jo tudi pogrešam...

Ve kdo, če je možno uporabljat časovni zamik na pc-ju(ne na t2togo)?

Ce mislis na VLC playlisti, ni mozno


Se mi je kr zdelo, hvala za odgovor.

MrStein ::

No, če pauziraš, bo shranjeval sliko in lahko nadaljuješ gledat pozneje. Ne moreš pa vmes menjavati kanalov (oziroma lahko menjaš, samo potem izgubiš pauzirano sliko).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

NoName ::

....aaaaaand... it's back!
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

t0mekk ::

morosito je izjavil:

Mare2 je izjavil:

roCkY je izjavil:

IPTV prek WiFi meni dela praktično brez težav.

Mora pa router prek WiFi omogočati IGMP. Ponavadi ga je potrebno vklopiti.


Meni preko routerja od T-2 dela preko wifi, preko Linksys-a pa ne. A misliš da imam linksys možnost nastaviti IGMP?


Jaz imam fritz 7490 direkt priklopljen v pretvornik iz sfp na utp na gpon in mi tv dela brez nobenih nastavitev. Samo vklopim mrezni kabel in dela...imam pa v routerju nastavljeno kljukico da lahko mi isp avtomatsko configurira router po potrebi kar ke fanj ker mi avtomatsko poberi profil iz t-2



Če imaš na routerju TOMATO samo WMM vklop pod ''wireless''.

Veron ::

T-2 VDSL priključek preko Telekom centrale.

T-2 HD pravi, da na mojem priključku ni Multicasta, ker ni T-2 opreme v centrali (BRO).

Ali obstaja kaka druga možnost uporabe KODIja za gledanje TVja?

Mikrohard ::

Za gledanje T-2 televizije ne. Imaš pa na internetu cel kup IPTV playlist (plačljivih in tudi nekaj brezplačnih). Je pa kvaliteta vprašljiva.

Veron ::

Sem probal kar nekaj teh zadev, pa je vse tako tako.

Tudi Video dodatek Exodus, 3/5 filmov mi ni nikoli pognalo (probal več streamov).

Egidij88 ::

Imam T2, 100/10 optika. Jasno mi je, da tale Innbox V50U ni nek biser. Na kablu že dobim poln speed, wifi pa potegnem ven downloada cca 50 mega, tudi če čisto zraven njega stojim. Tudi če kakšen router gor na njega obesim ne bom izmolzel več ali pač? Kaj vi ste šli že potem kaj težit na T2 ali kako?

Da bi me OnePlus 6 in pa usb ključ za wifi, ki ga imam v desktopu v drugi sobi omejevala, to najbrž ni.

Veron ::

Z drugim ruterjem, ki ima boljši wifi (seveda tudi odjemalec mora imeti dober wifi sprejemnik) bo delal brez težav tudi več.

Kolega ima nek dražji Linksys in mu dela 500mbps preko wifi (polna hitrost)

modelno1 ::

Jaz imam enega predpotopnega dual band Netgearja in mi na 5 GHz bp vleče 100 Mbps, na 2.4 GHz kakor kdaj ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Matej_K ::

Ok, sedaj pa kako spravit drug ruter za Innboxom pa da bo delalo OK. Kakšna pametna navodila?

Če je opcija klic na T2, molim boga da dobim koga ki razume kaj hočem. Kako jim naj razložim mojo zahtevo?
... .. .

Veron ::

Nič ne rabiš klicat na T2. Kupiš svoj ruter, priklopiš na bridge port (ponavadi 3-4 port na innboxu - če se motim, naj me kdo popravi).

Skonfiguriraš wifi in to je to.

modelno1 ::

Potem pa preko horizont.t-2.net ugasni WiFi na Innboxu, da ti ne bo smetil frekvenčnega spektra.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

nsa_ag3nt ::

Matej_K je izjavil:

Ok, sedaj pa kako spravit drug ruter za Innboxom pa da bo delalo OK. Kakšna pametna navodila?

Če je opcija klic na T2, molim boga da dobim koga ki razume kaj hočem. Kako jim naj razložim mojo zahtevo?

Reci naj dajo svojo škatlo modme/router v bridge mode.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Egidij88 ::

Malo sem izven tega že. Nekaj, da ima dober UI in pa na 5ghz bi šel. V bistvu vsaka nezastarela škatla? Asus, TP-link, Linksys...?

nsa_ag3nt ::

https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Pinturicchio ::

Mi lahko kdo pove katera programska shema je v tem paketu https://www.t-2.net/paketi/t2-tvtel

Veron ::

Dostop do TV funkcionalnosti

Brez programske sheme. Samo TV box dobiš :) shemo se doplača po želji (lahko tudi preko T2 kluba)

cortez ::

Nobena :-).

Dokupit moraš še najman Programska shema S 3,99 EUR- Slovenski kanali oz. M za 9,99€ dodatno.

Pol se pa ti že bolj splača Oranžni start, ki je za 26,99€ z vklučeno M shemo.

Pinturicchio ::

Sej zato mi ni blo nič jasno. Hvala za odgovore.

buttcrack ::

Ima kdo kak info kaj je šport tvji?
Imam namen jim kakšen procent pri položnici zaračunati...

scipascapa ::

pogajanja za pogodbo.

SumTingWong ::

Kakšne storitve pa boš opravil, da boš računal podjetju?
««
207 / 236
»»