» »

Fedora Core 2 in Apache problem

Fedora Core 2 in Apache problem

mahathma ::

Na FC 2 imam v httpd.conf naslednjo konfiguracijo:

NameVirtualHost 192.168.0.1:80

(VirtualHost 192.168.0.1:80)
ServerAdmin root@email.si
DocumentRoot /home/teatko/public_html
ServerName teatko.net
ServerAlias www.teatko.net
ErrorLog logs/teatko.net-error_log
CustomLog logs/teatko.net-access_log common
(/VirtualHost)

(VirtualHost 192.168.0.1:80)
ServerAdmin root@email.si
DocumentRoot /home/zuppi/public_html
ServerName zuppi.org
ServerAlias www.zuppi.org
ErrorLog logs/zuppi.org-error_log
CustomLog logs/zuppi.org-access_log common
(/VirtualHost)

( in ) sta v httpd pravilna (tag)

Zadeve mi na RH8 laufajo brez napak, na fedori pa mi ob vpisu domen preusmerja na osnovno stran (Fedora Core test page..)
v var/www/html nočem imeti nobenih strani, ampak v public_html vsakega userja.
Pravice map (chmod 755 in chown na mapah so od posameznega userja. Zakaj mi apache zadev ne resolva?
domene in dns je OK.

Skrat ::

Apache si reloadal ja? In ti ne javi nobenih napak?

Za loge bi jaz dolocil absolutno pot! Porta pri virtual hostu ni potrebno navajat posebej.
Free software is a matter of liberty, not price.

mahathma ::

ja sem reloadal ja.....za loge mam /var/log/.....no zdej mi pa jamra "forbidden" torej pravice, ampak kje? preveril sem vse pa je OK.

mahathma ::

tole mi v logu javi: [Tue Oct 04 09:11:31 2005] [error] [client 192.168.0.1] (13)Permission denied: access to / denied

to je IP routerja???? Gor imam sicer kontrolo na MAC adrese in je MAC adresa lepo noter. Tudi ko to kontrolo izklopim ni nič bolje

Skrat ::

Amm kaksnega routerja? O routreju se nisi nic govoril >:D? Imas narejen port forwarding na routerju (predvidevam da funkcije routerja ne opravlja taista kista na kateri imas FC2)?
Free software is a matter of liberty, not price.

mahathma ::

Ja, veš kako je. Na prvem routerju ki je priheftan na adsl je forwarding na IP strežnika. Roter je preko WDS povezan z drugim routerjem na kateremje ta strežnik priklopljen. In ko se mi strani niso odprle sem žel gledat v /var/log/ in idel da se ustavi na IP prveg arouterja, torej na vhodu. Ampak to se mi zdi zlo čudn, saj imam dve popolnoma enaki mašini, na obeh je gor FC2, enake nastavitve (ena produkcijska in ena testna) in na testni mašini zadeva deluje, na produkcijski pa ne. No zadevo sem ponovno poinstaliral iz nule, nastavil pravice ponovno na 755 in - server dela, ni mi pa jasn kako da prej ni, ob popolnoma enakih nastavitvah.Zanimiva izkušnja, ampak ko bi vsaj vedel vzrok.:(

MasterBlaster ::

/home/zuppi/public_html


Vsi direktoriji /home/xxx, so chmodani na 700, se pravi da ima dostop do njih samo lastnik. Apache pa ponavadi teže pod drugim userjem, zato nima pravice brati teh dir.

Če že moraš imeti dir v home, naredi pravi dir. npr. nekje na /var (/var/www/zuppi), potem pa narediš /home/zuppi/public_html simbolični link na ta dir.
Tk je pa pika .

Skrat ::

MasterBlaster... ne cist no. Zadeve lahko kontroliras tudi na strani apacha+pravice nad posameznimi direktoriji. To je mahathma tudi povedal/pokazal.

mahathma ma dobro... samo da dela :D
Free software is a matter of liberty, not price.

mahathma ::

opa!!! :)

atlet ::

Morda ti bo to kaj v pomoč. ;)

chcon -t httpd_sys_content_t -R public_html/
Enostaven program za fakturiranje -> www.quibi.net


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apache virtualhost

Oddelek: Omrežja in internet
171453 (1182) pegasus
»

dve spletni strani??

Oddelek: Izdelava spletišč
312308 (1857) MRB0rYS
»

VirtualHost oz. navidezne domene v apache

Oddelek: Izdelava spletišč
252613 (2311) Jackass
»

Apache

Oddelek: Izdelava spletišč
111363 (1247) Skrat
»

FOX server in virtualna domena?

Oddelek: Izdelava spletišč
61349 (1251) Ziga Dolhar

Več podobnih tem