» »

X800GTO~2 prihaja...

X800GTO~2 prihaja...

««
5 / 17
»»

MEDENA ::

mene to tudi zanima :)

a kdo zna narest voltmod?

Engineer_SLO ::

oofftopis#2:a se da tudi pri atijevih karticah povečati vcore v biosu?
:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

MEDENA ::





LittleDevil ::

2fast pri X8xx se še ni dalo, bomo zdej videli...

MEDENA nekateri jih pa res znamo delat >:D

LP

MEDENA ::

Zate itak vem,da znaš....sam si predaleč......prid do Kranja >:D

sharp ::

oofftopis#2:a se da tudi pri atijevih karticah povečati vcore v biosu?
Ne to se bo dalo sedaj na x1800 in tudi za memory.
Drive fast as your guardian angel can fly.

Good Guy ::

obstajajo driverji ki ti zvišajo voltažo sam ponavad ti skurjo grafično
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

MEDENA ::

rovat: ni res :)

Dr_M ::

MEDENA: vidm, da si razmontiru graficno. :) jest sm jo tut, prpravlam za vodno. ampak sele drug teden. :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mykeos ::

ljudje:je že kdo sprobal najnovejše catalyst 5.10a driverje.in MEDENA:kaj si mislil s tem,da ni res:si sprobal sam uspešno volte dvignit?po mojem sicer hlajenje izboljša sam oc ramov,ne pa cpu.vsaj pr men.treba voltažo poštemat>:D
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

MEDENA ::

Ni res, da se da dvignit BIOS preko gonilnikov kar trdi Rovtar ;)

kje si videl 5.10a ?

pardon voltaže :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

Good Guy ::

biosa se res ne da dvignit8-O 8-O
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

mykeos ::

Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

debil ::

nekdo je omenju... vmodi X8xx serij

mykeos ::

RC14:kako napajaš karto?iz 6pin pcie vtiča ali z priloženim adapterjem.so mnenja,da adapter predstavlja ozko grlo,ker ima samo en vklopni molex (850xt ima dva).vprašanje za poznavalce:a pri navijanju kartice kej pomaga zvišanje Pcie frekvence nad 100mhz v mobo biosu?je tp sploh varno.zasledil sem da imajo nekateri 105 ali 110mhz.
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

RC14 ::

Mislim da imam priklopljeno prek adapterja ki je bil poleg kartice, nisem pa siguren:\ , bom jutri pogledal.
Kolikor je meni znano, naj bi v biosu bilo tist PCIE nastavljen na 105Mhz za ATI-jeve kartice. Verjetno je res krivo to, da ima kartica premalo štroma.

Upam da bom našel rešitev, da se bo bolje navijala, vsaj do 540Mhz Gpu. Ker kolikor vidim se vse navija nad 520Mhz GPU.

Dobrodošli še kakršnokoli nasveti in mnenja in če je komu kaj uspelo pri izboljšanju navijanja.


Lp

Dr_M ::

mene tut tisto napajanje mal matra.
doma mam 2 chieftec napajalnika. boljsi nima 6 pin kabla, un slabsi ga pa ma, tko da mam jest prkloplen prek prilozenega adapterja.

ce ma kdo moznost sprobat oboje (jest nekak nebi zarad tega razmontiru 2 kiste) bi prosu ce bi to sprobu,ce je ksna razlika pri navijanju.

kar se pa pci-express frekvence tice, nism opazil nobene razlike med 100 in 105MHz.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mykeos ::

ja men se GPU ustavi pri 513;( sm naroču pri franu (cool-pc) adapter,ki ma 2 molexa.če to ne dela ni kej.
so pa sumljivi pri atiju,da dajo 850xt(pe) drugačen adapter,čeprav gre za isto kartico(beri:isto požrešno).mar bi prišparali,pa ne šli novga delat:P
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

MEDENA ::

A če direkt grafo priklopim na mojega Tagana 480w to želiš Dr_M ??? Ne pa preko adapterja.

Dr_M ::

ja zanima me, ce je kej razlike pr navijanju ce priklopis prek adapterja oz direkt na napajalnik.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RC14 ::

Mene tudi zelo zanima, če je bolje kar direkt priklopit.

Kateri napajalniki pa imajo ta priključek,ker jaz ga nimam na LC550W.;(


Lp

MEDENA ::

Kaj pa jemlješ jajca :D

RC14 ::

Jebi ga, ni keša.:O . Drugače sem zelo zadovoljen z LC-jem še posebno zato ker mi tako lepo poganja navito mašino in to za ubogih 7k:D , sam mene zdej najbolj zanima kako je z tem štromom.
No MEDENA oz lahko tud kdo drug proba, pa nam poročaj, če je kakšna razlika. Upam da je.


Lp

mykeos ::

zdj k sm vidu kaj je medena reku,sm zgubu optimizem.iz njegovega prejšnjega posta je razbrati,da on tud uporablja adapter,pa kljub temu žene visoko GPU.
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

Dr_M ::

evo zdele sm zmontiru vodno hlajenje.
prva testiranja kazejo, da je malenkost pomagal. atitool mi najde najvisjo frekvenco za gpu 553.5MHz (prej 540MHz). :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

LittleDevil ::

volt-mod ti bo defenitivno pomagal...

LP

Dr_M ::

ja, mogoce...nekoc :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mykeos ::

pa drM,tebi gre še dobro!jaz in RC14 mava probleme že malo nad 500mhz GPU.pa tebi GPU max. sploh najde.men ga ATI tool kr navija in navija,ko pride na 520 pa zaslon crkne (blank screen)to mora bit defektna karta....;((
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mykeos ()

tomi66 ::

Pri napajanju z molexa ali pa s psu-pcie ni razlike.
Mam Yesico 550 FL s PCI-E konektorjem pa nic ne pomaga.
535/610 v obeh primerih.
Treba na 1.6V cez VID#-short, sam pod vodo prej.
www.hempaq.wordpress.com

eDDi ::

@mykeos: kako lahko rečeš, da je karta defektna, če se ti pa navije za več kot 100mhz več??? defektna je če na stock ne dela...

za ostale... mislim da sem ugotovil, zakaj ugasne monitor... tisto zaščitno vezje, ki skrbi, da karta ne dobi preveč toka, jo ugasne, tist je treba po mojem predelat, pa bomo lahko navijali do artefaktov.

MEDENA ::

Hja 560/600 je max pr men nekak, sam pizda enmu na XS gre pa 620/630 grrrrrrrrrrrrrrr......njemu to na stock!

jebemti...eDDi kje si to našel ? sam al XS ? :\

eDDi ::

na tech powerr up sem našel..

The VCore regulator chip has a built-in overcurrent protection feature which shuts the card down, if a certain amount of current draw is exceeded.

tomi66 ::

R480 nima vec overcurrent protekcije tko, da IGPU ni treba.
VID-vmod-short na VID2 --> 1.6V to je to (nujno voda).
www.hempaq.wordpress.com

MEDENA ::

evo najdel nov clock GPU 569 sam spet po nekaj minutah kar ugasne

wtf ;((

mykeos ::

eddi:kako naj bom zadovoljen,če kartica ne deluje pri original x850xt hitrostih,gre pa za tehnično enako kartico.tu sploh ne gre za oc,ker smo vsi kupili gto2 zgolj in le zato,da jo "odklenemo" na to kar v bistvu je :x850xt(pe).
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

mtosev ::

Pozabljaš da si kupo GTO2 in ne XT PE.

Kdo ti pa naj garantira da bo delala kot XT PE?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mykeos ::

hej,don't get me wrong here!ne govorim da bom zdej tožu ATI al pa prodajalca!pravno je stvar čista in res
ne morejo garantirat da bo delala kot x850xt.sem pač razočaran,sej smem bit,rajt?dejstvo je,da gre za "bottom of the barrel" kartice in nič ni zagotovljeno.mam pač smolo.sam prav navdušen človek res ne more bit,če pomisliš,da bo kmal zunej 7600,ki po pomoje vsaj isto hiter,s SM3.0,pa še cenejši.sm vedu da bi moral vzet 7800gt.no ja,če bo kdo kupil mojga gto2...>:D :D :D :P ;)
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

RC14 ::

mykeos:
Verjamem da nisi ravno zadovoljen, glede na druge uporabnike ki se jim kartica bolje navija ampak se vseeno ne splača se sekirat, konckoncu sploh ni neke velike razlike med 520/540 in 550/600. V 3dmarkih se pozna par sto pik, v igricah pa kakšne 3-5 slikic (odvisno od igre seveda), tk da se ni neki grozno za sekirat.

No, sej js tud nisem ravno navdušen nad mojim navijanjem 500/615, sam kaj naj, v 3dmarku05 dobim 6250 pik in sem vseeno zadovoljen. Prej sem mel 6800GT pa je ponekod nvidia malo hitrejša , ponekod pa ta GTO2, razlike pa nekak niso omembe vredne.
Za teh 58k, je dobra kartica v vsakem primeru, če se že samo odklene.
Npr v doom3 dobim 114 FPS-jev (1024x768 brez AA), z 6800GT pa sem dobil okol 118-122 odvisno koliko je bila navita. Half life, pa Rfactor, pa medal of honnor:pacific assault, pa še katera pa kr opazno hitreje dela na GTO2 kot pa 6800GT. Je pa v Riddiku opazno počasnejša.

Tist PS3.0 pri nvidiji pa kar lepo upočasni igro, tk da ni ravno uporabna stvar in se spet ni za sekirat. Jaz bom itak preskočil to generacijo grafičnih, pa si bom pol umislil kakšno G80 oz R580 ali celo R600.>:D

Bom pa vseeno razmislil o tem, ali bom kaj čaral na kartici, da bo šla še višje. Sam garancija je le garancija.:\ . Bomo vidli.

Če bo kdo kaj ustvarjal na kartici (kakšen mod ali kaj podobnega), kar na dan z besedo in napotki.:D


Lp

Jan987 ::

al s fleshanjem zgubiš garancijo?

Dr_M ::

no enim se pac gpu slabo navija, men se pa ram. zdej sm tut mal hlajenje rama predelu, ampak se vedno atitool najde max frekvenco 567MHz. pred flesanjem je slo pa do 610...:\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mykeos ::

RC14:maš prav,sej tok se pa spet ne sekiram.;) je tud res,da enim hlajenje gpuja z npr.ati silencerjem tud za 30 dvigne hitrost.treba tud hlajenje zrihtat najprej.
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

mtosev ::

al s fleshanjem zgubiš garancijo?

Če prinesoš karto z originalnim BIOSom rabijo menjat.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Izy ::

Garancijo z fleshanjem izgubiš. Če se pa potem naprej kakorkoli znajdeš, je pa druga debata...

MEDENA ::

http://www.techpowerup.com/articles/ove...

evo za overcurrent protection.

tomi66 ::

Prvic> The IGPU or Over Current Protection vmod is only needed, if you are applying a high VCore vmod. The higher the voltage your GPU runs at, the more power it consumes, the higher its current draw.
Drugic > R480 nima vec OCP-ja.

Tako, da mod s svincnikom ali VID - mod
www.hempaq.wordpress.com

tomi66 ::

Za zacetek sem poskusil svincnik5B na "padih" od R1597.
Dela, Vgpu iz 1.4 na 1.46, kar poveca stabilnost. Prej je na 540 zmrznu, zdaj ne zmrzne vse do 555+, bomo vidl kje bo. Problem je hlajenje(stock za zdaj). Torej, namest svincnika se lahko na pade prilota 10k potenciometer in se napetost nastavlja poljubno.
www.hempaq.wordpress.com

MEDENA ::

A lahko to malo poslikaš ????? ;)

RC14 ::

tomi66.
Zanimivo, kr tako naprej.8-). Očitno bom tudi jaz moral neka naredit, vendar sam tega ne bom počel. Pa poročaj še o svojih dosežkih.



Lp

mykeos ::

tomi,kolk je pa to kej varno s stock hlajenjem.se življenska doba zlo skrajša?riziko?
Bonus falus pax in domus!

X6800,P5W DH DELUXE,G.SKILL 2GB 6400,7800 GTX,Silverstone ZEUS 550W

tomi66 ::

Slika mi ne rata dost dobra, pa ni dost za vidt.

na teh dveh VGPU padih se igras s svincnikom dokler ne dobis 420 ohmov iz 436.
Drugac je pa boljse prilotat ali prilepit VR.
Namen je bil ugotovit kaj nas bremza in to je VGPU.
Tako, da ima vodno smisel in ce je temperatura nizka ima zadeva daljso zivljensko dobo kot stock. XTPE gre vse do 90/100*C stock, pod vodo ne gre cez 45.
Treba se bo spravit naredit vodni blok, ki pokrije tudi rame.
www.hempaq.wordpress.com
««
5 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon X800 GTO @ X850?

Oddelek: Navijanje
131173 (1015) Shark-357
»

Menjava 6600GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554238 (3630) TOP
»

Sapphire X800 GTO

Oddelek: Navijanje
161365 (912) tiborrr
»

Kaj se bloj splaca 2x6600GT Sli ali X800Gt02 @X850XT Pe

Oddelek: Kaj kupiti
342583 (1968) mtosev
»

X800 GTO

Oddelek: Kaj kupiti
432449 (1609) RC14

Več podobnih tem