» »

Kateri prenosnik za obdelavo fotografij?

Kateri prenosnik za obdelavo fotografij?

GeorgeV ::

Pozdravljeni,

Vem, že 1000X premlete in nehvaležne debate o tem kaj kupiti. Pa vendarle upam na dober nasvet.

Moje osnovne zahteve pri prenosniku se podrejajo predvsem obdelavi fotografij. Tako je glavna in najpomembnejša prioriteta ekran visoke ločljivosti čim bolj pristnih barv, zaželjeno vsaj 15,4''. Nebi rad na ekranu videl ene, na papirju pa druge slike.
Ko sem pred časom kupoval LCD zaslon sem zasledil, da imajo vsi zaslono 16mio barv, vendar so jih nekateri zasloni "namešali", drugi (boljši) pa so že v štartu imeli več "osnovnih" barv in je bilo manj "mešanja". Kako je s tem pri prenosnikih? Kolikšna so povprečna kontrastna razmerja in odzivni časi pri prenosnikih in kje izbezati te informacije?

Kar se ostalih karakteristik tiče je pesem že povsem druga. O računalnikih namreč vem bore malo, o prenosnikih še manj. Vse kar vem je, da nebi Appla.
Če bi moral tako laično nametati še par lastnosti bi bile sledeče:
- solidna izdelava
- min 80GB trdega diska
- zaželjen 1024 MB RAM
- tu in tam naj prebavi povprečno igro (Medal of honour, NFS, Age of empires)
- teža in debelina ni toliko pomembna

Na kaj je še potrebno paziti pri nakupu? Kaj je smiselno, da prenosnik ima vgrajeno? Kaj so poglavitne prednosti Centrino tehnologije in ali se splača?
Še kakšni drugi pomisleki in predlogi?

Cena se lahko giblje okoli 400.000SIT.

Kot nevednež sem nekoliko brskal po netu in našel HP nx8220. Mnenja, predvsen kritike, zaželjene.
  • spremenil: GeorgeV ()

iskra ::

Kar se tiče zaslona, boš moral lepo v kako večjo trgovino in se tam prepričati na lastne oči.

Če se odločiš za HP-ja, lahko za okrog 40k dokupiš še port replicator, kamor lahko zbašeš PCIe grafično po želji, da prišparaš malo na ceni samega prenosnika. Vzameš recimo X300 mobile grafiko in potem na port replicator daš 6600GT za užitke ob igricah >:D

Do sedaj sem delal na par HP prenosnikih vendar so bili nižjega razreda (pred kakim letom ~300k) in nisem bil preveč navdušen nad zaslonom. Še najboljšega ima Toshiba od kolega. Zanjo je dal pred letom in pol 1600€ in zaslon je žaščiten z dodatnim "steklom" (za razliko od ostalih, ki so nezaščiteni). Asus me ni prepričal (vsaj v rangu do 300k ne).
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov prenosnik? - Lenovo vs. Dell

Oddelek: Kaj kupiti
164166 (3785) quartz
»

Kupujem prenosnik, ki MORA imeti serijski port

Oddelek: Kaj kupiti
142508 (2103) Leks
»

Nakup prenosnika - 3 opcije

Oddelek: Kaj kupiti
493749 (2039) Jackass
»

Kupujem prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
141895 (1504) JIM22
»

Port replicator

Oddelek: Kaj kupiti
52196 (2147) bradek

Več podobnih tem