» »

Problemček z biosom ?

Problemček z biosom ?

wishmaster ::

Imam matično ploščo gigabyte GA-K8NXP-SLI. Pred dnevi sem se spravil nadgradit bios (z programom @bios) .Bios sem nadgradil in računalnik deluje vredu . Zanimivo je da v biosu napiše da je tip plate GA-K8NXP-SLI F.. . V Sandri in cpu-z pa napiše da imam plato tip NF-CK804 . Ali je to normalno ali ne ? .Ker po moji logiki če bi slučajno nadgradil napačni bios ne bi nič delal ?

vres.ales ::

bi delalo saj je isti proizvajalec pa se biosi ne razlikujejo veliko

wishmaster ::

Tud na tujih forumih sem zasledil ,da imajo nekateri take probleme (če so to sploh problemi).Sam sem opazil da v biosu napiše model plate tak kot je .Čist na začetku napiše da imam GA-K8NXP-SLI F9,prej sem pa imel f6 .Tak da to najbrž ni napačen bios. V windowsih mi napiše tak kot v prvem sporočilu in da imam namesto amd athlona 64 3000 athlona 64 5000 . V biosu tud napiše program. Recimo ko poizkusim z gigabyte programom @bios ,pa napiše prav model plate .

Azrael ::

vres.ales
bi delalo saj je isti proizvajalec pa se biosi ne razlikujejo veliko


To NIKAKOR ne drži.

BIOS različnih plošč je za uporabnika res videti bolj ali manj enak, koda pa se razlikuje ogromno in BIOS od drugega tipa plošče (ali samo druge revizije plošče) tudi, če je plošča istega proizvajalca, praktično nikoli ne dela prav. Običajno z napačnim BIOSom iz delujoče plošče narediš nedelujočo.

Glede tistih f6 in f9 je samo verzija BIOSa. Edino pravo verzijo BIOSa (in s tem povezan tip plošče) izpiše matična plošča sama pri vklopu (takrat ko šteje RAM in išče IDE naprave), čisto na dnu zaslona, lahko pritisneš Pause na tipkovnici, če drugače slika prehitro izgine.

Razni programi niso zanesljivi. Npr. meni Aida izpše da imam ali Abit BX 133raid ali Abit BE6II, imam BX133raid.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera plata Asus ali Gigabyte?

Oddelek: Pomoč in nasveti
172746 (2199) RuN
»

nasvet za nakup par komponent

Oddelek: Kaj kupiti
211321 (1027) AndrewSmith
»

Trenutno najboljša matična plošča za AMD socket 939

Oddelek: Kaj kupiti
183240 (2507) Javon
»

Nakup komponent ?

Oddelek: Kaj kupiti
61053 (893) wishmaster
»

Plata z NF4 cipovjem 939 podnozjem! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
815205 (3579) NightHawk

Več podobnih tem