» »

Artefakti - kdo je kriv?

Artefakti - kdo je kriv?

waLkeR^! ::

Med normalnim delovanjem so se mi danes naenkrat začeli pojavljati artefakti. Že ko vklopim računalnik in se zažene BIOS, se na spodnjem delu monitorja pojavijo črtice. Računalnik je praktično nov, star le 1 teden. Grafa: GIGABYTE ATi RADEON X700 PRO, matična Gigabyte k8-nF-9, Ram Corsair 2x 512MB.Ali je kriva strojna oprema, ali pa gonilniki.Že od vsega začetka mi pri zagonu everst ultimate zmrzne računalnik 3d mark 2005 pa mi sploh noče zagnati =(. Operaciski sistem je Windows XP SP 2.
Don't annoy me. I can be really really strange.

kuglvinkl ::

Hja, testiraj in izločaj. IMO je šla g. karta škampom žvižgat.
Your focus determines your reallity

fahrenGONE ::

Morda se graficna pregreva... Poglej temperaturo z ATI Tool.

waLkeR^! ::

ATi TooL mi pokaže temperature grafe malo čez 30°C. Sedaj sem usposobil 3d MARK pa da še tukaj vidim kaj bo pokazalo. Ideje? NA PLAN! :8)
Don't annoy me. I can be really really strange.

fahrenGONE ::

Daj Show 3D View in povej koliko temp ti kaze cez 5 ali 10 minut in ce so kaksne motnje. Lahko das tudi Scan for Artifacts (ampak potem 3D slika zamrzne, kar je normalno)

waLkeR^! ::

GPU temperatura po 10 minutah je narasla na 76°C, temp. chip pa 46°C.
Don't annoy me. I can be really really strange.

fahrenGONE ::

To je kar ok, GPU se vedno zelo segreva, tudi 90C ni nic nenavadnega za nekatere kartice. Ce ti je delalo, potem po moje ne kriva graficna, saj bi videl kaksne packe ali artifakte ko se prevec segreje.

waLkeR^! ::

Problem je v tem, da mi vseskozi kaže artiface. Poglej sliko na linku tukaj
Don't annoy me. I can be really really strange.

maxsustar ::

Če je comp str en tedn nes nazaj k mas se use v garanciji zakaj bi se sam j***v nj ti ga zrihtajo da bo delou kokr more.
Glede na sliko je pa tole 100% grafična, al pa tud mogoce graficn vodiu na plati.

fahrenGONE ::

Ja, to je nekaj z grafiko ali plosco. Ce bi se pregrevalo, potem noben 3D test ne bi delal ampak zgleda da je problem nekje drugje... Enostavno nesi nazaj in zahtevaj naj tudi masino preizkusijo in naj niti ne pomislijo na kaksen 'pameten' izgovor.

waLkeR^! ::

Računalnik sem sestavil sam. Komponente pa sem kupil v Pelugi. Tako da sem moral sam ugotoviti kaj je narobe. Sem sedaj dal notri drugo grafično kartico in ugotovil da je kriv Radeon X700 Pro . Sedaj bom pa najprej napisal en dopis v Pelugo, da ne bi kar na obračanje hodil tja gor, potem pa pot pod kolesa, pa gremo. Hvala za nasvete.
Don't annoy me. I can be really really strange.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

poceni grafična, ali pa sem kaj spregledal???

Oddelek: Kaj kupiti
312977 (1179) Tilen88
»

Radeon X1950PRO - oc totaly 0mhz

Oddelek: Navijanje
482725 (1684) 1950pro
»

Katero grafično kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
533615 (2564) Dr_M
»

ATi Radeon X700 PRO je hitrejši od nVidia GeForce 6 6600 GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
694461 (3416) EvilDare
»

Radeon 9800pro od Sapphire ali od PowerColor???

Oddelek: Kaj kupiti
492116 (1370) jastreb

Več podobnih tem