» »

ATi Radeon X700 PRO je hitrejši od nVidia GeForce 6 6600 GT

ATi Radeon X700 PRO je hitrejši od nVidia GeForce 6 6600 GT

«
1
2

mtosev ::

Test

Komentarji?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
  • spremenil: mtosev ()

boštjan ::

ravno nasprotno. Vprašanje zdaj komu verjet.My money is on anand
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

OZZY ::

HL2 je tako ali tako optimiziran za ati kartice tako da ta test ni realen.

Drugač pa je res nasprotno temu in je NV boljša.
Go with the flow.

DominusSLO ::

tudi tomshardware daje prednost 6600gt...

boštjan ::

šele x700xt se izenači s 600GT,toda v 3dmarkih in manj v igrah.Moj nasvet je,da če hočeš grafo,ki bo potolkla 6600GT moraš vzet x800xl
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

Sami ::

Nedvomno je 6600GT hitrejša.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dr_M ::

ATi Radeon X700 PRO je hitrejši od nVidia GeForce 6 6600 GT

ja vazn da je za 1.3fps hitrejsa ane. to je cist zakon. NAVALI NARODE!!


dumb.:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

aha981 ::

heh...se moja navadna GF6600(530/720) prehiti X700xt v 3Dmark2005...no samo za 20markov ampak prehiti:D :D :D
//ni podpisa sploh!

aha981 ::

ednin to je da X700xt še ni navita:D
//ni podpisa sploh!

R33D3M33R ::

Bolj kot tistih 1-2 FPS je (vsaj zame) važna cena/FPS (al obratno) :\
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Sami ::

Tole ni realen test, v vsakem primeru je 6600GT hitrejša, razen seveda v aplikacijah, ki so pisane za ATI kartice.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Geo ::

Jaz sem se vedno za ATI-ja, sej bomo vidl ko bom dobu PCI-e pa "mal" naviv X700PRO>:D , samo kje se pa da dobit X700 XT pa kolko je cena.
SHIT!!! I did it again...

Sami ::

Jaz sem se vedno za ATI-ja

Torej za starejšo tehnologijo in višjo ceno?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

strictom ::

>Torej za starejšo tehnologijo in višjo ceno?

Ja :D
Jaz osebno če bi bla X700PRO enako dobra kot 6600GT in bi bila par jurjev dražja bi nabavil X700. Pa še X700 se bolj kulj sliši kot 6600GT :D

I am an ATI freak. I am a man!
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: strictom ()

Sami ::

I am an ATI freak. I am a man!

:'(
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zheegec ::

Jaz osebno če bi bla X700PRO enako dobra kot 6600GT in bi bila par jurjev dražja bi nabavil X700. Pa še X700 se bolj kulj sliši kot 6600GT :D

Sploh ker x700 nima PS 3.0 podpore, pa malo bolj se greje.
Ime pa res veliko vpliva na hitrost, takoj poleg izgleda :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

strictom ::

/me potolaži Sami-ja 0:)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Big_Al ::

Meni tudi nekak ATI bolj sede... sem pred kratkim sprobal HIS X700PRO ICEq. Priložen je software, s katerim dviguješ frekvenco skoraj do XT nivoja (tovarniško). Hlajenje je sporihtano kot se šika (ICEq), glasnost ni omembe vredna!

TEST

Geo ::

Torej za starejšo tehnologijo in višjo ceno?

Ja sam ce se js ne motim je X700 pro cenejsa od 6600gt sapphirjeva stane samo 38k( klik) kar je par cukov vec kot 6600 non GT, medtem ko pa stane 6600GT 46k( klik).

Skratka 6600Gt je 8k drazja in 6600non GT 8k cenejsa od x700pro. MEni se zdi cena zelo spremljiva.

Big_Al

Kje si pa kupu iceQ pa kolko si dal, ta je verjetno odrazja, samo je treba vstet v ceno arctic silecerja in dejstvo da je ze navita in skor tolko hitra kot X700 XT.
SHIT!!! I did it again...

Jan987 ::

a je boljs navadna 6600 al x700

Big_Al ::

Link do uvoznika sem podal v postu zgoraj (Lancom), pa kaki % se tudi da dobit ;) .

def0r ::

sam itak je HL2 bil narejen za ATI graficne tko da itak da hitreje :D

Grey ::

X700XT...sorry, ampak je 6600GT še vedno boljša ne glede na ceno.

Geo ::

Grey caki malo, to je cist odvisno od posameznika, nadvsezadnje so Radeoni boljsi v aplikacijah, in pa tako kot je nekdo nekoc rekel, res je, da podpira neke hude nove tehnoslogije ta 6600Gt ma zdaj nobena ne uporablja teh tehnologij ma ko bo pa prsla kaksna igra s tem bo stekalo na tej kartici, ker bojo ze takrat veliko boljse vzunej ko bojo to podpiralie, tako je vedno bilo in ni nobenega razloga, da bi bilo zdaj kej drgace. Meni OSEBNO je se vedno bolj vsec X700 PRO.
SHIT!!! I did it again...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Geo ()

Dr_M ::

nadvsezadnje so Radeoni boljsi v aplikacijah,

v kerih ze??
v ksnih cad/cam nvidia poje ati pred zajtrkom :)

no, vidm, da je se neki ljudi, ki neki kupujejo cist iz principa. eni pazimo na svoj denar, eni ga pa stran mecejo - iz principa. vsakemu svoje :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Sami ::

Vse openGL aplikacije bolje delujejo na nVidii.


Meni OSEBNO je se vedno bolj vsec X700 PRO.

Eni imajo pač slab okus.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Silvo ::

Meni je všeč kartica S3 TRIO64.

lp.
Silvo

EvilDare ::

Klik 1
Klik 2
Klik 3
Klik 4
Klik 5

Vse to sem našel v 10 minutah iskanja. Bil sem na drugi strani iskanja na Googlu. Mislim da so se vsi lepo zjasnili in povedali svoje. Jaz sm bil tudi pri prejšni verziji kartic pristaš Ati, letos so se pa stvari spremenile in sem kupil Nvidia. Mtosev ti si pa že toliko časa včlanjen na Slo-tech in se še nisi naučil uporabe Googla. Res pa je tudi, da ti bo vsak dal popolnoma subjektivno mnenje. Zdi se mi, da se ti bolje splača pogledati kakšen test.

P.S. www.google.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: EvilDare ()

Tilen ::

Tudi jaz sem letos prešaltal k zelenim.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Moonman ::

Ne vem kako je lahko nekdo navezan na eno znamko.
Vzameš to, kar ti da za tvoj denar največ.
Pri meni je izenačeno. 1 za ati, 1 za nvidio. Tečno je edino to, da moram sedaj vlačiti dvoje driverje.


RC14 ::

Res je. Kupiš tisto kar ti ponuja več oz hitreje za svoj denar. Prej sem js tud mel Atija in sem bil full zadovoljen (9800pro), potem pa sem ugodno dobil 6800GT in logično da sem prešaltal. Ne moreš bit pristaš neke firme, men je to prav smešno, to je isto kot da si full hud gamer pa greš kupit INTEL procesor samo zato ker si pristaš intela in samo njemu zaupaš. Ampak takih ljudi je veliko.

6600GT je boljša oz da se prav izrazim hitrejša kartica od X700pro tud bolje se navija.Vsaj jaz bi jo raje kupil.

Ampak tist PS3.0 pri geforcih je pa bolj za okras,tk da ne bi tukaj o nekih novih tehnologijah, kao geforci pa majo ps3.0, Ati pa tega nima. Brezveze. Imam 6800GT navito na ultra in gledam diapozitive v igrah, tk da tukaj Nvdia nima nobene prednosti.

Lp

DominusSLO ::

RC14 napisal: Imam 6800GT navito na ultra in gledam diapozitive v igrah, tk da tukaj Nvdia nima nobene prednosti.

Glede na to, da moj r9700pro več kot spodobno predvaja vse igrice, ne razumem kako si ti prišel do diapozitivov?:\
Samo ne mi zdej napisat, da imaš pri taki grafi 256MB rama...

LP

eDDi ::

RC14, res si malo brcnil v temo s temi diapozitivi... mogoče pri enemu špilu.. ne pa povsod.

RC14 ::

DominusSLO:
Glede na to, da moj r9700pro več kot spodobno predvaja vse igrice, ne razumem kako si ti prišel do diapozitivov?

Ja ker uporablja PS2.0 in tvoja kartica sploh ne podpira PS3.0. Napisal sem da pride do diapozitivov če hočem uporabit PS3.0 in sem tud napisal da je ta funkcija pri geforcih zato za okras in totalno neuporabna. Z PS2.0 pa letijo vse igre tako kot morajo. Upam da sva se zdej razumela.

eDDi:
Probaj pa boš vidu. npr Riddika al pa Splinter cell 3. pa mi pokaži gladko igranje na tvoji grafi. Govorim in še enkrat poudarjam z pixel shaderji 3.0.


Lp

eDDi ::

jst sem probal far cry z pixel shaderjom 3.0 in dobim pri monkeybay custom demo na 1024x768 in 4xAA tm okol 65 slik, pri trainig demo pa okol 60 slik, kar je absolutno več kot dovolj za normalno igranje.

aja, grafa je 6600GT, rahlo navita :)

RC14 ::

eDDi.
Pridi danes k men, ko prideš domov, pa ti bom pokazal razliko med 2.0 in 3.0. če še sam nisi ugotovil. Far cry je pa že dokaj stara igra bi pa že bilo mal čudno če ne bi delalo gladko. A je pri far Cry-u hitreje z 3.0 kot z PS2.0, to mi povej??
A si probal RIDDICKA al pa Splinter Cell 3. To so obe novejše igre. Tile geforci so že kal lep čas zunaj, iger je samo ene par ki to izkoriščajo, pa še tiste ne delujejo tako kot bi morale. Sej ta PS3.0 bo kmalu zaživel, sam po mojem ne na teh grafah, ker bodo preslabe. To je seveda moje osebno mnenje, da se razumeva.

DominusSLO. Imam 1GB rama če si slučajno to mislu.


Lp

eDDi ::

po mojem je prej da te dve igr niso dobro zoptimizirane.. vsekakor je prednost da grafika podpira shaderje 3.0 kot pa da jih nebi. noben normalen se ne sme bunit, če pač nekaj dobiš zastonj.

eDDi ::

z pixel shaderji 3.0 se pri far cryu zgubi cca 10-20 slik.

btw: kdo ti je pa za ridika poveal da moraš spremenit pixel shaderje? ;)

RC14 ::

z pixel shaderji 3.0 se pri far cryu zgubi cca 10-20 slik.

No vidiš. Torej so tile PS3.0 v večini primerov neuporabni.Vsaj zaenkrat. Bili bi uporabni, če bi igra z njimi tekla vsaj enako kot z 2.0 oz mogoče malenkost počasneje, ne pa opazno počasneje.

btw: kdo ti je pa za ridika poveal da moraš spremenit pixel shaderje?

Ne vem, sem že pozabu.:D . Ti mogoče???;)

vsekakor je prednost da grafika podpira shaderje 3.0 kot pa da jih nebi. noben normalen se ne sme bunit, če pač nekaj dobiš zastonj.

Ja po eni strani res, sam če tako pogledaš kaj pa imaš od teh PS 3.0. Popolnima nič, torej ne vidim nobene prednosti, mogoče samo na papirju. Smešno mi je ko nekateri primerjajo Atija in Geforca, pa pol vsak reče Ati pa ne podpira PS3.0. Ja res ne,Geforce pa jih, sam kaj imaš od tega ko jih podpira. Sej pravim na papirju veliko oz zato da lahko rečeš , moja grafa pa ma PS3.0 tvoja pa ne, a igrat itak ne moreš tako.Mogoče Far Cry-ja to je pa tud po mojem vse. Js pravim totalno brezveze. Čez čas pa bo to standard oz nuja, ampak pol bo že itak spet nova generacija graf, ki bodo to znale lepo brez problema izkoriščat in tudi iger bo veliko takšnih. Pri tem ne vidim nobene prednosti v prid geforcev,vsaj za enkrat. Razen če kdo rad gleda diapozitive,pol je uporabno ja.:D :D (mal pretiravam, sam je skoraj tako).

Drugače pa je 6600GT hitrejša in ponuja več od X700PRO-ja.
V tem razredu ni druge izbire kot 6600GT. Razen če mora kirmu nujno pisat na grafi ATI.

Lp

Geo ::

Kot sem rekel te kartice so full zanic v PS 3.o in pol se ti gre folk hvalit kako ma njegova grafa to, pol ko pa ga dejansko uporabijo pa sele vidijo za kaj se gre tako da ta ps 3.0 je kar je.
SHIT!!! I did it again...

Geo ::

aja poglejete to zadevo klik radeon 9800Pro prehiti v vecini primerov 6800 ultra, ponekod se pa izenaci (pri viskih AA in FS) 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O
SHIT!!! I did it again...

Tilen ::

Ne vem zakaj se posluzujes taksnih strani. Je veliko vec bolj priznanih. :)

Testa ne mislim komentirat.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

EvilDare ::

Test je popolnoma zastarel in neuporaben. Ati ima Catalyst 5.4 napram 4.3 in Nvidia 71.89 napram 60.72. Tako da je test brez pomena.

strictom ::

Geo: Na vseh grafih ki so bili je 6800U prehitela 9800PRO tako da ne vem ke si ti videl drugače. Razen pri enem testu. Pa itak da je 6800U muncho boljša :D
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Geo ::

JA mogoce je res malo star ma dobro, v glavnem na vseh grafih spodaj ko je AA8/FS16 STRICtom no v glavnem mi smo se pogovarjali o X700 Pro,meni osebno se zdi, da se je nam misel, da je grafa zanic ostal se od casov ko je bila X700 Pro drazja od 6600GT, ker je pac X700 Pro malo pcasnejsa in ker je bila drazja je pac to ostalo.
SHIT!!! I did it again...

boštjan ::

grafa definitivno ni zanič,ni pa to 6600GT,čeprav se prodaja skoraj za isto ceno
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

CCfly ::

noben normalen se ne sme bunit, če pač nekaj dobiš zastonj.
Če nisi kartice dobil zastonj, potem tudi PS 3.0 niso bili zastonj.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Brane2 ::

Jaz osebno zaenkrat stavim na nvidio. Če ne zaradi drugeg, pa zaradi driverjev, še posebno v Linuxu.

Pri nVidii vse kar nekako dela in ni se mi treba zaj* z opengl tudi pod Linuxom. Ko jo dam v mašino, mi ni treba razmišljat o tem ali bo na njej sploh kdaj laufal Linux.

Cenovno so vedno približno primerljive konkurenci (ali celo boljše) za podobno zmogljivost. Ne plačujem torej cenovnega premiuma samo zzato ker bi stvar hotel uporabljati na Linuxu.

ATI-ja ne pogledam več še od RAGE-II kartic za PCI vodilo, ki so bile zadnje njihove v redu kartice s solidnimi (takrat VESA 2.0) driverji v mojem stroju...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

WTF? ::

Ti si RETARD ! Kok lahk sploh razmisljas u to smer ? Slabso kartico bos kupu sam za to ker je ATI ? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WTF? ()

Senitel ::

Kako lahko pričakuješ, da bo grafična kartica naredila več dela hitreje? Torej da bo v PS 3.0 tekla hitreje kot v PS 2.0? PS 3.0 pač ponuja nove stvari, ki jih je na PS 2.0 težje ali nemogoče naredit. Za te nove stvari se porabi več ukazov in stvar je počasnejša. Jasno da bodo nove karte bistveno hitrejše...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon x700 ali GF6600? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
714919 (3825) GrimReaper
»

Potrebujem pomoč pri nakupu grafične kartice!

Oddelek: Kaj kupiti
221623 (1224) Senitel
»

Katero grafično kartico naj kupim študiram že 2 meseca !!!

Oddelek: Kaj kupiti
462304 (1380) hrosc
»

ATi X700 XT

Oddelek: Novice / Grafične kartice
202561 (2561) Tilen

Več podobnih tem