» »

Trojan Win32/Rbot

Trojan Win32/Rbot

50Cent ::

Na compu sm zasledil tega trojanca in ga odstranil, vendar se mi z vsakim ponovnim zagonom ponovno pojavi;(( . Kako ga dokončno odstranim???

Kami ::

Rbot = drone aka ddos bot, si že kake linke na IRC-u klikal :)

Idi v start zaženi in napiši tam msconfig.

Potem klikni tam zavihek startup pa tam zbriši vse sumljive vnose.

Ta tem še da izbriši iz registra (start ob zagonu), idi v start zaženi, tam napiši regedit, potem pa poglej v HKEY_LOCAL_MACHINE -> Software -> Microsoft -> Windows -> Current Version -> Run.

Tam boš najverjetneje že mel kar nekaj vnos.

Če PC že dobro poznaš, boš takoj opazil, kateri nebi smel biti tam :)

Ponavadi bo to kakšen wupdate, explorer32, firewalll oz. kaj wannabe podobnega :)

Pot bo pa kazal najverjetneje nekaj v windows mapo, ker se trojanec, ko ga zaženeš še skopira nekam v windows mapo.

PS: Če ga hočeš odstranit popolnoma, ga prvo izklopi med procesi (task manager), kot sem rekel bo to kakšen iexplore.exe oz kaj podobnega, če PC poznaš tak nebo problema, zatem poišči datoteko nekje v windows mapi (skeniraj z AV), na koncu pa še naredi kar sem napisal zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kami ()

ToniT ::

Najprej izklopi system restore, zbriši virus, resetiraj mašino in potem lahko zopet vklopiš system restore nazaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem pri prižganju računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
241205 (980) Jernej88_
»

Mam neki zajebani virus/worm/spyware,... kateri Anti-Viruse disenejbla/briše njihove

Oddelek: Programska oprema
51111 (988) ivek12
»

Trojanski Konj

Oddelek: Pomoč in nasveti
121862 (1648) matic35
»

_recover

Oddelek: Pomoč in nasveti
5734 (634) neki123
»

Winsi

Oddelek: Programska oprema
111074 (916) McHregec

Več podobnih tem