» »

Računalnik FunTech AMD BACK TO GAME 3200

Računalnik FunTech AMD BACK TO GAME 3200

wechta ::

Caw vsi.

A je tale računalnik gud za kupit al ne. A bi lahko prišel ceneje skoz, če bi točno tako konfiguracijo sam skupi sestavu in kupu v različnih štacunah?
A bi kdo kej zamenjal. jaz bi pomojem vrgu ven grafično in dal notr gf6600GT. Ko ne spilam glih tolk velik...

Ohišje Thermaltake Xaser SViking VA4000BWS
Napajalnik SILENT POWER LC 550W PFC LC6550, 120mm Fan (tiho delovanje)
Matična plošča DFI LP UT NF4 ULTRA D, AMD 64, nF4, RAID, SATA, 1394, Dual DDR, 2XGbLAN
Procesor AMD Athlon 64 XP 3200 939 BOX Venice
2X Ram 512Mb Geil pc3200 Value z ALU hladilniki (1Gb) Dual channel KIT
Trdi disk Hitachi 7K250 250Gb 8Mb cache 7200 SATA HDS722525VLSA80
Dvdrw optična enota NEC 3540A
Grafična kartica Club3D ATI Radeon X800XL, 256MB GDDR3, 2x DVI+VIVO, PCI-e

F.U.N.T.E.C.H cena za gotovino 262.500 sit z DDV.

Vglavnem a mi ga priporočate al ne?

lp, wechta

mtosev ::

Da.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

eDDi ::

gut je

billy ::

Če misliš kaj navijat potem je to odlična izbira.

Če pa ne, pa lahko dobiš kakšnih 20 jurijov cenej kje drugje.

Pa ohišje...šminka.edino če ti je všeč to.

wechta ::

ok, pol je tu gud comp za ta dnar, super. Za šminko me baš boli, pač v kompletu je vse skupi...

billy ::

Če ti 20k smrdi ...

Calligula ::

A se samo meni to zdi FUL DRAGO!?!

para-site ::

ne, tudi meni se zdi vsaka mašina nad 200k draga, ampak če želiš imeti komponente takšnega razreda v svojem PC-ju, potem mislim, da nikjer drugje tega ne dobiš ceneje.

wechta ::

Ma vprašanje je bilo, če je ta sestavljena mašina vredna svojga denarja, al bi lahko cenej kje prišel skoz če bi sam sestavil z istimi al pa vsaj zlo podobnimi komponentami...

Calligula ::

Za ta denar si lahko sestavis ze racunalnik z Nvidio 7800.
Ce se potrudis seveda.

Izy ::

Seveda, vse se da, Calligula.

Vprašanje je bilo, če je ta računalnik dober, ne če je take vrste konfiguracija predraga.
In ni predraga, saj imajo komponente, ki so v njem svojo ceno o kateri se lahko vsak prepriča, kakšna je.
Torej, če se tak računalnik komu zdi nonsense, si pač kupi cenejše komponente.
O tem, ali je konfiguracija dobra ali ne, pa mislim, da ni dvoma. :\

p.s. Najbolj me nervirajo izjave, da se za isti dnar da dobit ceneje in bla, bla.
Vsak, ki si sestavlja mašino, lahko naleti na različne težave (npr., da kaka komponenta ne dela, itd.) in potem išče med več trgovci, katera komponenta je kriva za nedelovanje sistema. Se kdo vpraša, koliko časa in denarja porabi za to? Če ti mašino sestavijo, veš vsaj, kam se obrniti, če kaj ne dela. To nekaterim pomeni veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izy ()

likar ::

Zmeraj se najde kdo, ki kritizira, ampak kritika je itak neizbežna.:D

Iz svojih izkušenj in izkušenj nekaterih svojih kolegov lahko povem, da ima Funtech na sploh best buy sestavljene sisteme vseh cenovnih rangov, ki izstopajo po kakovosti. So dobrodošla pozitivna sprememba na našem tržišču... vsaj to je moje skromno mnenje.

Calligula ::

S tem se strinjam. Samo tole zgoraj bi se pa vseeno dalo ceneje skupaj spravit verjetno.
Oz racunalnik takih in boljsih zmogljivosti.

billy ::

Ohišje je predvsem predrago. No...če komu paše, ampak drugače pa mislim da je takšno ohišje nekje 20 jurijvo dražje od navadnih, pa še napajalnika nima in ga je potrebno dodatno kupiti.

Po komponentah iz različnih štacun se definitivno pride ceneje skozi, ampak je spet vprašanje če je kupcu to v interesu ali ne. Eni pač nimajo znanja, da bi sami sestavili komp, ali pa ne upajo.

Izy ::

Ohišje stane nekaj čez 20k, zato ni za toliko dražje od drugih.
Ohišje in napajalc sta najpomembnejši komponenti (v smislu kvalitete), čemur veliko ljudi posveča premalo pozornosti (beri: denarja) in se potem tolčejo po glavi, ali pa niti ne vedo od kod težave.
Je res, da se dobi cenejša ohišja in zato se lahko pogleda pač kako drugo konfiguracijo, ki ima cenejše ohišje ali druge komponente. Ni vse v ceni.
Šteje celota: kvaliteta+servis+prijaznost in ustrežljivost...

billy ::

Za navadnega uporabnika, ki ne misli navijat in pacat svojega računalnika z raznimi diodami, je ohišje z napajalnikom za 8 čukov čisto dovolj.

Razen seveda, če bi imel kakšne požrešne komponente, ampak za takega je čist ok.

Izy ::

Tle je samo vprašanje, koga smatraš ti za navadnega uporabnika? Tisti navaden uporabnik bo šel po računalnik v Špar in kupil integrirane varijante.
Tle pa govorimo o drugih komponentah, ki so faaaaar away od integranih.
Z ohišjem z napajalcem za 8k si jih praktično zabrisal skozi okno. Sploh pa, če daš notr take komponente iz te konfiguracije. Verjemi, da je tako. Mogoče bi prišel skozi za cca. 15k z napajalcem. Kar je manj, je jajc na kvadrat.

billy ::

Govorjenje "na pamet" je vrlina marsikaterega wannabe experta, ki si krajša čas z dezinformiranjem po tabli.

Izy ::

S tem se pa popolnoma strinjam. Jaz namreč govorim iz izkušenj, nekateri pa pač ne.:D

eDDi ::

za 8 k se šele komaj dobi LC550, ki je prva stvar, ki sploh približno paše v to konfiguracijo, kje je šele ohišje za par jurčkov, katerega itaq razbiješ, ko se prvič orenk porežeš na ostrih robovih.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mini računalnik - deloma za igranje ?

Oddelek: Kaj kupiti
404517 (3370) RejZoR
»

kupujem multimedia PC

Oddelek: Kaj kupiti
272733 (2282) janezek67
»

Je vreden tega denarja? in če se splača?

Oddelek: Kaj kupiti
362291 (1170) Sizzay
»

nicjasno kupuje racunalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
534192 (2951) nicjasno
»

Kakšen sistem naj priporočam nečaku

Oddelek: Kaj kupiti
431706 (1147) mtosev

Več podobnih tem