» »

Problem z googlom...

Problem z googlom...

nekikr ::

Na google sem hotel vpisati neko stran ki sem jo ravno dokončal a sem naletel na težave. Stran se nikakor noče vpisati na google. To je zelo zanimivo saj stran ne vsebuje kakšnih zapletenih tehnologij ki bi googlu preprečila dodajanje. Je le navadna predstavitvena stran podjetja, z nekaj podstranmi. Stran sem nekajkrat! dodal ročno preko addurl na googlovi strani a je ta še vedno noče prikazati pri iskanju. Naslov strani je http://www.servis-harmonik.com . Res bi bil hvaležen če bi kdo odkril kaj je narobe oz. zakaj google noče dodati strani.

Tody ::

Hey !
Kot prvo HTML koda ni lih privlačna kar se googla tiče, in ker ima google kar obsežen index, nekaj časa traja da avtomatika preveri stran in jo ustrezno uvrsti in razvrsti. Recimor kar se tiče html kode kaj takega ne more škodit.

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=ISO-8859-2">
<meta http-equiv="content-language" content="en">
<meta name="rating" content="general">
<b><meta name="robots" content="index, follow">
<meta name="keywords" content="forum, zapiski, slike, mali oglasi, povezave, inštruktorji,">
<meta name="description" content="Vse za študente na enem mestu"></b>
<meta name="author" content="Studentarija ekipa">
<meta name="copyright" content="Š 2005">
<meta name="revisit-after" content="3 days"><link rel="shortcut icon" href="../../favicon.ico">
<script type='text/javascript'>

nekikr ::

To stran sem vpisal že pred dvema mesecema in od takrat naprej se trudim da bi jo google prepoznal.
Če je kakšna html koda ki bi jo moral pripeti v index fajl pa kr prilepi.

zenith1 ::

Mojo stran je google našel še preden sem jo imel vpisano. :D
Aja vpisana je samo v najdi.si.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zenith1 ()

nekikr ::

Ja, tud ostale moje strani je google našel in dodal samodejno pa čeprav sem jih vpisal samo na matkurjo ali najdi.si. Te strani pa noče in noče dodati. Počasi bom moral začeti z akcijo: "Kdor najde rešitev za moj problem bo dobil denarno nagrado". Torej, akcija velja do vpisa strani na google.

zenith1 ::

Pa razkrij URL pa bomo vidli kaj in kako. p.s. našel

p.p.s.
Glava pri tebi ni v redu, pa še IFRAME uporabljaš. Počekiraj kako je glava narejena na moji strani.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zenith1 ()

nekikr ::

Glavo sem že popravil, sedaj bi moglo biti v redu. Kaj je z Iframe-om?

Pegaz ::

Iframe ima tezave, recimo google najde en text, ki je v iframe in potem ti ne odpre celotne strani ampak samo iframe (ce v googlu kliknes povezavo na to stran).

nekikr ::

Kaj naj pa potem popravim oz. kako?!?

jsmith ::

S providerjem se zmeni, naj www.servis-harmonik.com in servis-harmonik.naspletu.com kaže v isti imenik, v DNS-u pa nastavi, da oba naslova kažeta na isti strežnik.

Google nima kaj indeksirati, saj je vsebina na drugem naslovu (servis-harmonik.naspletu.com).

nekikr ::

Hm, zanimivo, samo zakaj pa potem noče dodati strani niti če dodam originalni naslov (ne domene)?

Tody ::

hmm če pogledaš cel moj post maš zelo lepo napisano kaj vse bi lahko glava vsebovala...:\

nekikr ::

Mislim da bo tole komentar JSmitha -

S providerjem se zmeni, naj www.servis-harmonik.com in servis-harmonik.naspletu.com kaže v isti imenik, v DNS-u pa nastavi, da oba naslova kažeta na isti strežnik.
Google nima kaj indeksirati, saj je vsebina na drugem naslovu (servis-harmonik.naspletu.com).-

bolj koristen. Na Slohostingu sem se že pozanimal kakšne nastavitve morajo biti, poslal sem email ponudniku domene, sedaj pa čakam če bo kaj :)

nekikr ::

DNS nastavitve so spremenili, a google še vedno ne najde :S

nekikr ::

DNS nastavitve so spremenili, a še vedno je isto :S

zenith1 ::

Glavo imaš pa še kar isto, pa dej počas to spremeni ;( Prvi naslov ne dela, btw.

St@jler ::

živ!

jst mam tud podoben proble, ker je stran že 4 mesce gor pa google šezmer nč ne najde.
Sm vpisou v google pa nč. Najdi si najde prec, msn search isto.
Mogoče je problem v cookie-jih. Sem bral faq od googla pa piše da te search engine gledajo stran podobn k lynx. No pa sem dol pobrau in pogledu stran pa me najprej praša za 2 cookieja (obisk, prijava).
Mogoče v tem problem?

aja site je: zeleznica.net

St@jler ::

ok najdu moj problem v http://www.google.com/webmasters/guidelines.html, in sicer:

Don't use "&id=" as a parameter in your URLs, as we don't include these pages in our index.

zdej pa popravlat page :|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj me Google ignorira ?

Oddelek: Izdelava spletišč
52166 (1953) redkoenig
»

Ocena Dizajna (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
564432 (3342) Tody
»

Wine - Linux suse 9.1

Oddelek: Programska oprema
181450 (1322) CCfly
»

Kako aktivirati CSS v htm ??

Oddelek: Izdelava spletišč
131417 (1298) webfreak
»

Rad bi da stran najde google

Oddelek: Izdelava spletišč
172970 (2551) Meki

Več podobnih tem