» »

[ASP.NET] problem

[ASP.NET] problem

greentech ::

Imam en kar zahteven(vsaj meni se zdi) problem.

Imam narejen en fulltext search,ki pač išče podatke po bazi. V VB sem napisal kodo, ki pač pri iskanju ne upošteva samoglasnikov in ti na koncu doda zvezdico da išče vse stringe ki se začnejo z vpisanim stringom. Najdeni niz shranim v sqlparameter z katerim potem primerjam zapsie v tabeli

Če napišem sql stavek v kodi, ga potem dam v kodo, ga priredim sqlcommand in sql command preberem v datareader in ga potem databindam na gridview je vse cool in dela.

Problem je pa v tem , da jaz jaz podatke da jaz nazačetku podatke preberem v gridview z sqldatasource in če hočem potem uporabit zgornji način na istem datagridu mi javi error:

Both DataSource and DataSourceID are defined on 'GridView1'. Remove one definition.

Jaz bi v bistvu rad definiral kor selectparameter v sqldatasourcu kjer imam napisan select stavek za fulltextserach paremater kjer je shranjem iskalni niz. Kako torej dobit vrednost tega parametra ki je definiran takole

cmd.Parameters.Add(New MySqlParameter("?iskalnistring", iskalnistring))

v select stavek v sqldatasourcu.

Ali pa druga možnost ki je mogoče še bolj enostavna---kako narediti da bo gridsview najprej uporabljal datasourceID potem pa še data source

Upam da nisem preveč zakompliciral...drugače ne znam povedat..rešitev pa mislim da bi morala biti za tiste ki obvladate dokaj enostavna


Hvala in LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[VB] datagridview

Oddelek: Programiranje
351850 (1233) korenje3
»

[ASP.NET] Prenos podatkov iz ene spletne strani v drugo

Oddelek: Programiranje
14875 (734) Cvenemir
»

Baza & c#

Oddelek: Programiranje
214029 (3087) xardas
»

problem v C#

Oddelek: Programiranje
211888 (1603) dvojka
»

[ASP.NET] problem

Oddelek: Izdelava spletišč
382045 (1695) Microsoft

Več podobnih tem