» »

RAM CAS3 in CAS2

RAM CAS3 in CAS2

kuglvinkl ::

Sedaj imam 256 RAM-a, verjetno CAS3 7,5ns. Kupil bom (nizke cene) še 128 Mb (ker 512 Mb SDRAM-a upočasni sistem). Ali moram kupiti takisto počasnega torej 7,5 ns ali pa je lahko 7 ns.

Po drugi strani, ali bi kaj dobil na performancu, če bi tudi ta RAM, ki ga že imam zamenjal z enim 256 CAS2, 7ns in z 128 CAS2, 7ns. Ali po domače: ali se mi splača jebat in prodajat tega, da bi potem kupil dva hitrejša?
Your focus determines your reallity

Huey P ::

"...ker 512 MB SDRAM-a upočasni sistem..."


???

..::DOOM III: The Legacy::..

alien-w ::

Hja, jest mislim, da se ti v bistvu ne splaca, ker razlika ni tako velika...(ne na uč). Je pa res, da tudi ce bos kupil sedaj CAS2 (7ns) ne bos mogel zadeve laufati na cas2, saj ti un ta star ne bo deloval. Za svoj stari ram ne bos dobil veliko (ker so ze novi blazno poceni), tko da razmisli, koliko bi moral doplacati, ce bi kupoval celotno novo... tepla se ti pa ne bosta.
Huey P: ja, prav si slisal. Po nekaterih testi so sistemi s 512rama delovali (v igrah predvsem se mi zdi) pocasneje kot pa tisti s 384MB rama. Morda z XPji, ki naj bi resno podpirali toliko rama, bi bilo bolje... morda pa tudi ne?

Huey P ::

Verjetno so testirali z Win 95/98/ME, ker ti lahko "prenesejo" le 512 RAMa in še tu šepajo...

Daj v Win 2000 pa se sam prepričaj...

..::DOOM III: The Legacy::..

alien-w ::

Imam win2000, pa sem sprobal 512 in 384 rama, pa je razlike v 3dMarku2001 razlike za 4 pike na boljše za 512. Tu ni skoraj nič razlike v performansih, cena je pa ze 5000SIT. Jest mislm, da se se vseen ne splaca. Morda v XPjih.

ChiefThunder ::

ma sej win 95, 98 pa mil ne znajo dobr uporabljat več pomnilnika kot 128 oz 256mb tko da je brezveze... če maš win 2k alpha xp bi se moglo bol poznat, sam vseen... če rabš to za špile je nekak bolj dober pa optimiziran 256mb kot pa recmo če bi zraven obstoječega rama dokupu 128 (384)... no u glavnem odvisno zakva rabiš računalo... jz rečem, da se ne splača jebat... |O
... po liniji najmanjšega odpora. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje imajo najcenejše RAMe?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151503 (1276) Mitja 34
»

Optimalna konfiguracija

Oddelek: Kaj kupiti
141228 (981) CCD
»

CAS2 or CAS3

Oddelek: Pomoč in nasveti
81033 (929) JLP
»

Kje dobit kvaliteten RAM???

Oddelek: Kaj kupiti
211478 (1091) Mate
»

Najcenejsi RAM v Slo

Oddelek: Kaj kupiti
182751 (2372) Marjan

Več podobnih tem