» »

ne morem namestit operacijskega sistema

ne morem namestit operacijskega sistema

Tear_DR0P ::

hecna težava in je ne znam odpravit.
probu sm z WinXP in ko mi napiše (dokler je zaslon še moder in se v spodnji vrstici izpisuje kaj se nalaga) starting windows, se comp resetira
probu sm z SUSE in ko naloži vse v RAMdisk 64 mega, se izvedejo še štiri vrstice in se pojavi error message in to je to
ko nameščam ubuntu, lahko naredim particije, potem določim nastavitve mreže in potem error

je pa problem, ker morm računalnik čimprej usposobit - tko pred 14 dnevi bi mi blo prepozn
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Microsoft ::

Moj nasvet bi bil, da istekas cisto vse nepotrebne kartice iz PCja.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Daedalus ::

Skor ziher pokvarjen RAM modul...pošli računalo čez memtest...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tear_DR0P ::

dela samo matična, grafa, proc, ram in disk, pa vent na procu
težava je v tem, da mi je pred kratkim skurl plato in sm jo menju, pa vse razn procesorja (AXP 1900+) preveru na drugi konfiguraciji (druga konfiguracija je intel) in grafa, ram in disk so vredu, ne vem pa za plato, ki sem dobu rabljeno in pa za proc, ker ne morem dobit druzga na sposojo.
pa na začetku ko sm zalaufu, mi je v Win inštalaciji metal vn en error, kjer je pisal, da moram izključit BIOS shadow, pa ves caching, ki ga ne rabim. prej mi je tud linux kr resetiral mašino. no ko sem to naredu, pa so nastople že v prvem postu naštete težave.

popravek - prej sem mel v AMD mašini eno palčko 512MB rama, ki sem jo dal zdej v intel, iz intela pa dve palčki po 256 mb v AMD, tko da RAM bi moral bit vredu - bom pa probal
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Zgodovina sprememb…

Tear_DR0P ::

24 ur memtesta pravi nič napak
bi lahk bil proc al plata?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

kriko1 ::

Možno, poskusi zamenjat proc (če), lahko pa da je tudi napajalnik. Kakšna konfiguracija rač. pa je?

Shybby ::

Isti primer, krivec mamaplata 8-)

Tear_DR0P ::

matična chaintech - neki starga, SDR ram, via chipset, AXP1800+, napajalc je no name, sam če je prej vse vredu delal, zdej sm pa zmetu vn neonko, pa dva venta - računalnik je od punce, ni navit, pa ni treba da se sveti - no poanta je, če je prej blo dost štroma, bi ga zdej mogl bit še bolj.
shybby - kiro matično si mel?
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik včasih začne "preskakovati" - zvoku in sliki se začne zatikati in "kolcati

Oddelek: Strojna oprema
432107 (1775) solatko
»

Racunalnik vrze blue screen - overclock???

Oddelek: Navijanje
341507 (1212) Pyr0Beast
»

mama plata ne piska, računalnik ne dela

Oddelek: Strojna oprema
193277 (2972) Azrael
»

Navijanje NF7-S

Oddelek: Navijanje
361709 (1061) MEDENA
»

začetna izbira: AMD ali Intel? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1105399 (3768) JohnyB

Več podobnih tem