» »

Nekaj nejasnosti pri nakupu novega računalnika

Nekaj nejasnosti pri nakupu novega računalnika

coldman ::

Sem tik pred nakupom novega računalnika, ki ga že dolgo načrtujem (zamenjal bo 700Mhz:( AMDja). Računalnik se bo uporabljal za vse mogoče stvari, tudi igre. Kupujem pa ga za dolgo časa in ga verjetno ne bom navijal.

Konfiguracija, ki sem si jo zamislu pa je sledeča:

CPU AMD ATHLON 64 3200+ (s939)
2X 512mb geil rama
Matična msi k8n neo4f
Trdi disk WD 160 GB SATA
NEC 3540 black dvd+rw zapisovalnik
tipkovnica logitech
miško že imam dobro

Manjka mi še torej grafična in pa ohišje z napajalnikom ter video/tv kartica

Za tole je cena 150k, vse skupaj pa naj nebi presegalo 200k

Sedaj mam pa nekaj vprašanj

1- Glede matične nisem ravno siguren. Marsikje sem prebral naj bo čipovje nForce, pravtako sem izbral s939. Priključkov ima zame več kot dovolj. Kot sem že napisal ne mislim navijat in zanima me če je vseeno če bi vzel 5 al pa 10k cenejšo matično. Koliko bi s tem izgubil. Priporočate mogoče kakšno drugo?

2- Disk bo sata 160GB, glede firme pa nevem točno. Naključno sem pač izbral WD, ker ima 3 leta garancije. Ni mi pa najbolj jasno SATA/SATA 2. Ali za sata 2 rabim drugo matično?

3-Tipkovnica vredu?

4-Pregledal sem že velik spletnih trgovin da bi našel dobro ohišje. Želim da je temne barve in pa da je prostorno ter vzdržljivo, raznih neonk in pleksi stranic pa niti ne rabim(so pa lahko). Za ohišje+napajalnik ne milsim dat več kot kakšnih 16k. Vem da bo težko nekaj kar ne bo zgledalo cheap za ta denar ampak vseeno. Tale mi je precej všeč a me skrbi zarad napajalnika(350W). Če bo kupljeno ohišje brez napajalnika sem mislu da bi vzel Power LC6550 550W, ki je bil tud doskrat omenjen.

5-Vprašanje pa imam tudi glede grafične. Važno je da je PCIE, pa malo bolj sem pristaš radeona. Zanjo bi dal kakšnih 30k oziroma bi kupil eno bestbuy varianto?

6-Kupil bi tudi tv kartico. Nekaj sem že bral članek na to temo v monitorju. To se niti ne mudi edino razmišljal sem če bi bla dobra izbira kakšna all in wonder grafična kartica. ALi bi ponujala več oziroma manj od ločene tv kartice?

To bi blo zaenkrat vse(kakor da ni velik:\ ). Rad bi kupu premišljeno in dobro za (normalno) čim manj denarja.:)

Hvala za vsak nasvet pa LP

mtosev ::

Kup 9800PRO AIW za 35.000.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

coldman ::

@mtosev

Glede All in wonder sem si premislu in bom kupu najbrž posebej grafično in tv kartico. Ker v primeru da bi menju grafično mi ni treba skrbet da bi ponovno kupval tako z tv tunerjem zraven. Ali je mogoče kakšna posebna pozitivna stvar v AIW?

Ja pozabu sem napisat da Sli-ja ne bom kupval.

mtosev ::

UPS ti rabiš PCI-E 9800PRO je AGP.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

gfighter ::

Dotični 9800 AIW ne gre v to mašino, saj je AGP, plata pa PCI-express. Kupi si npr. kakšnega geforca 6600 ki je podobno zmogljiv kot 9800 ter kakšen dober TV tuner. Pa ne šparaj preveč pri nakupu tunerja, saj so preveč cheap variante ponavadi nevredne nakupa.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

coldman ::

@mtosev

tale x800 je predrag zame. V bistvu niti ne rabim preveč hude grafične. Ka tale X700 bi bila vredu?

@gfighter

ja da bo posebej sem se že tako odloču. Pa za tv kartico se mi tko ne mudi.


Kaj pa glede drugih komponent imate kakšen komentar al je ok vse?

LP

mtosev ::

Rajše vzami nVidia 6600.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gfighter ::

poglej si še tole in tole...

Gajba ::

TV kartico si kupi LifeView FlyTV Platinum. S tem da si dol potegni program FLY 2000 TV za gledanje in snemanje, ker oni program kaj je zravn je zanič.
All I found were lungs and liver

coldman ::

Kljub temu da se nekaj časa nisem oglasil še vedno nisem nakupu računalnika. Nekaj stvari je še odprtih:

V bofu sem kupu gaming bomb ohišje za katerega rabim 120 in 92mm ventilator. Lahko so čisto navadni črni, le da bodo dobro delali. Gledal sem tole, zraven bi priključil tole in pa spredaj za vpihovanje zraka tole. Napajalnik bo pa Power LC6550 550W.Je vredu?

Glede na to da sem izbral nove standarde(s939, pci-e), me zanima če se mi splača vzeti tudi matično, ki bi podpirala SATA 2. Trenutno imam v mislih tole matično, ki pa SATA 2 ne podpira oziroma nisem tega zasledil.

ZAdnje vprašanje imam glede grafične. Izbiram med Sparkle GeForce 6600 256 MB DDR, PCI-E in RADEON X700 256MB PCI-E oziroma vsako do dobrih 30k. Priključen bo 20" dell, ki bo na visoki ločljivosti. Kaj je pri grafični pomembno da so dobri rezultati pri visoki ločljivosti?

Hvala za predloge/nasvete in LP Anze

coldman ::

Ka sem tko dobro izbral da ste ostali brez komentarjev?:) Če ja pol bom kr tko kupu.

gfighter ::

Jah, kaj naj pa rečemo. Sej je tvoj denar tko da kar kupi ta škart... :P Joke.

Sam sem gledal isto ohišje in se mi zdi za to ceno prav nekaj najboljšega, kar sem kdaj videl za ta denar. Moj nasvet: kupi, preden zmanjka. Ohišje ima plastične nosilce za enote, odlične nosilce za ventilator ter je nasploh videti zelo kvalitetno za ta denar. Ima ga nek kolega in edini minus je to, da ohišje nima reset tipke. To je zame sicer velika pomankljivost, ampak bi se dalo stvar malo zmodat, za kar je pa spet tole ohišje zelo primerno. Skratka, IMHO najboljši nakup za ta denar. Notri daš še tadva venta, ki si jih napisal, pa bo. Za LC-ja bi jaz na tvojem mestu poskusil najti tistega s 140mm ventom ki ima menda še pasivni PFC. Sam imam dobre izkušnje z MSI saj imam doma kar dve njihovi plati, ena je stara že več kot 5 let pa še vedno dela tako kot prvi dan. Poglej pa še kakšne Gigabytove modele, ki so tudi v redu nakup za svoj denar. Za grafično bi ti priporočal 6600, ker je pač novejša tehnologija in malček hitrejša. Glede kakovosti slike je pa tako, da IMHO ne moreš vedeti, kaj boš kupil, preden slike ne vidiš v živo. Drugače pa si sestavil kar v redu kišto, veliko veselja z njo...

coldman ::

@gfighter

Verjetno si nepozorno prebral ampak ohišje sem že kupu:) . Ohišje je dobro, izdelava sama je nekje srednje kvalitetna. Vsekakor ne tko kot pri kakšnem ohišju za 30,40k. Pa sej več k to ne rabim in je kot si napisu najboljš za ta denar.

Grafično bom vzel GF 6600 in sicer bi tole. Kar pri mimovrste kr bom že vse ostalo tam. PA še kaj dražjega ne bom kupval kr sm že tko prekoraču limit 200k za vse skup.

Glede plate bom še mogoče malce pogledu in pa napajalnik kot si reku.

Ja veselja bo dost. Se morm nove kište nahitro naužit še pred 1. oktobrom kr drugač...:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: coldman ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
172086 (1723) dzinks63
»

matična

Oddelek: Kaj kupiti
112233 (2039) primy
»

nov racunalnik za 250k

Oddelek: Kaj kupiti
233102 (2600) gumby
»

Mnenje o tej konfriguraciji AMD64-6600gt

Oddelek: Kaj kupiti
242501 (2134) Depatres
»

Nakup Računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
103225 (3079) tiborrr

Več podobnih tem