» »

Katere RAM-e in hladilnik naj vzamem?

Katere RAM-e in hladilnik naj vzamem?

gfighter ::

Čez kakšen mesec nameravam kupiti naslednji sistem:

DFI LP UT NF4 ULTRA D, AMD 64, nF4
AMD ATHLON 64 3000+ BOX S939 Venice core (oz. 3200+ odvisno od razlike v ceni)
Ram DDR 1GB GeIL PC3200 Value DualChannel (2*512)
Napajalnik LC 550W LC6550

To me pride okoli 110.000 SIT v Funtechu. Sedaj me pa zanima nekaj stvari. Za procesor in ploščo sem že skoraj 100% da bom vzel DFI ter 3000+. Sistem mislim zmerno (ne ekstremno!!) navijati, toda samo z zračnim hlajenjem. Sedaj me pa zanima, če me bodo tile GEIL Rami kaj ustavljali pri navijanju. Kolikor se spomnim, je bila neka tema od Caligule, kjer pravi, da z dragimi rami ne pridobiš veliko. Torej naj kupim kakšne druge, bolj zmogljive, ali bodo tile zadostovali (moja želja je 300x9 asinhrono, realnost bo pa najbrž tam okoli 2500Mhz :D). Je sedaj še kaj novega, na kar moram gledati pri izbiri ramov? Druga stvar ki me še zanima, je pa procesorski hladilnik. Na vodno hlajenje zaenkrat še ne bom šel, zato me zanima čimbolj zmogljiv hladilnik za 10-15.000 SIT. Zanima me še, kakšne izkušnje imate kaj z napajalnikom LC 550W. Za napajalnik ne mislim dajati 20.000 ali več, zato bo moja izbira najbrž kar LC, razen, če kdo pozna kaj boljšega za podoben denar. Zanima me predvsem, če me lahko ta napajalnik kaj omejuje pri navijanju? Skratka, hočem čimboljšo kišto z nekaj navijalskega potenciala za zmerno vsoto denarja.

V glavnem, hvala za vse (realne) predloge.

Caligula ::

Ma cisto solidno si si tole zamislil.
Meni zdajle lepo dela pri 2600 mhz 3000+ procesor ampak z dobro prezraceno kisto. NApajalec LC 550w.
Racunaj na 2500 mhz z povprecno do dobro prezraceno kisto. Ce ne bos mel smole npr. Pa malo bos moral burnat.

Stock cooler bo cisto ok.

Mogoce raje vzami Twinmos RAM, ker zmore nizje timinge kot tale Geil pa stane podobno denarja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Caligula ()

Cosmo ::

Ali pa DDR MUSHKIN 1GB hp3200 2-3-3-6 (2x512 uparjena) 31.900 v isti trgovini. Je tudi Winbond UTT.
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Caligula ::

No ali pa to ja, da lahko vse na enem koncu vzames.

gfighter ::

Caligula, torej praviš, naj z hladilnikom še malo počakam? Bo BOX dovolj (ker z njimi sem imel do sedaj slabe izkušnje, ampak to je bilo dve generaciji procesorjev nazaj). Kakšne so kaj temperature pri npr. 1.5 V? Kišta je pa drugače odlično prezračena.

Caligula ::

Ma temperature so pri full loadu malo nad 50C. To ni nic.
Sele tam nekje pri 77C frizne meni procesor-ko sem probaval kaj mu zacne dogajat ob visjih temperaturah.

BOX cooler je dovolj.
Pa se tih je pri normalnem delovanju.

gfighter ::

No ql, bom počakal s hladilnikom. Itak ga lahko kasneje dokupim. Drugače pa mi ni nujno vsega kupiti v eni trgovini, ker bom kupoval z gotovino, zato me še zanima, če je med TWINMOSi in MUSHKIN kakšna omembe vredna razlika? Pa še to, kako je kaj s kupovanjem čez mejo. Kje se kaj splača kupovati in ali je razlika v ceni vredna potovanja (sem iz okolice LJ)? Pa hvala za vse nasvete.

Calligula ::

Ma pri tako poceni sistemu ni neke frke se ukvarjat s tujino verjetno. Pa Funtech je kr kul tko da...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov comp ali nove komponente (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
786134 (2892) smarty
»

Mnenje o računalniku (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
705691 (4667) Kato
»

smiselnost navijalnega compa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1106357 (5038) pinx
»

Kaj pravite na tole konfiguracijo ???

Oddelek: Kaj kupiti
141389 (1018) Dines
»

Funtech konfiguracja - komentirajte

Oddelek: Kaj kupiti
141514 (1247) Samuel

Več podobnih tem