» »

[Flamewar] Firefox in mogočna vrnitev IE

[Flamewar] Firefox in mogočna vrnitev IE

«
1
2

OmegaBlue ::

Izvolite čisto frišno temo za nadaljevanje vojne - novice naj bodo čiste in pregledne.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Microsoft ::

Ok, se malo statistike.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

>>> Scream: to je zgolj stvar konfiguracije. jst mam tko nastiman da je zmeri samo en ff, in se vse v zavihkih odpira.

a se še niste naučili, da rabi average joe vse na pladnju? (zato ker bo recimo videl, da tega ni kar konkurenca ponuja, pa čeprav je v obliki dodatka)

>>> A mogoče obstaja način, kako bi lahko FF pripravu do tega, da bi mi namesto enega home page-a, odprlo ob zagonu FF več strani, vsako v svojem zavihku?

heh.. pa je spet sledil odgovor kot zgoraj: 'namesti si ta in ta plugin'


eh..
maxthon pa so vse zgoraj omenjene težave rešene. Pol se plugini inštalirajo samo za zares advanced stvari, ne pa osnovne.

Zgodovina sprememb…

MasterMind ::

In, maxthon seveda laufa pod kerim pogonom? Thats right. IE!

No, če že reklamirate Maxthon.. Konqueror to že ima! Lepo odpreš več strani, in shraniš kot posebn profil, oz prepišeš web browsing profile :D
Gentoo, KDE uporabnik.

Zgodovina sprememb…

GRainbow ::

MasterMind: In kaj potem?

Ravn tak, kot bi rekel:
- Ramiz je moj kolega.
- On je albanc.

Še enkrat: In kaj potem?

Zgodovina sprememb…

MasterMind ::

Ti greš na Firefox-a zato, da se delno znebiš hroščatega IE-ja. Drgač pa, kaj pol, če ma Maxthon to pa to omogočen po defaultu?
Gentoo, KDE uporabnik.

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

Ne ni res. greš na tistega kiri je boljši.
overall sem jaz za maxthona; IE-jeve luknje gor al pa dol. ti bo ziggga povedal kaj o njih, pa kako se jih znebit.

>>> Drgač pa, kaj pol, če ma Maxthon to pa to omogočen po defaultu?

ko enkrat inštaliraš si fertig. ni ti treba it na net po nevekolko novih pluginov.

aja.. pa port konquerorja, za ta trenutek najbolj razširjen operacijski sistem za pcja mi prosim pokaži. če ga že tak hvališ.

Zgodovina sprememb…

64202 ::

Port na winse ni tako neverjeten - qt4 je po novem GPL na winsih in KDE4 (s qt4) je planiran za naslednje leto. Bomo videli...
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

MasterMind ::

CaqKa, kaj me briga za Windows? Mene nč, zarad mene se nej z Winsi zgodi kar če... In Konqueror ni portan za Windows. Zakaj ne? Ker je narjen za KDE in jaz nimam nič proti temu. (sam se pa njegov engine uporabla v Safariju...) Firefox je pa pač zasnovan tko, da se ga narediš po svoji meri... Kar se pa tiče lukn v IE-ju.. Ti ne morš z ničimer odpravt teh lukn.. zakaj? Ker nimaš kode. Lah se pa tem luknam izogneš. Brskaš s pametjo.

Kar se pa tiče prevlade IE-ja nad drugimi brsklalniki, obstaja pa popolnoma logična razlaga.
Gentoo, KDE uporabnik.

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

aja.. pa port konquerorja, za ta trenutek najbolj razširjen operacijski sistem za pcja mi prosim pokaži. če ga že tak hvališ.

ali pa si namesti sistem v katerem teče konqueror. Pa mi ti pokaži port maxthon-a na moj OS, ki ga že tako hvališ...

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

>>> CaqKa, kaj me briga za Windows? Mene nč, zarad mene se nej z Winsi zgodi kar če...

potem pa nehi uporabnikom IE (ki so ziher win userji) vsiljevat konquerorja

>>> Pa mi ti pokaži port maxthon-a na moj OS, ki ga že tako hvališ...

sej pa imaš wine.

Zgodovina sprememb…

MasterMind ::

CaqKa, ti pa nehi Firefox userjem vsiljevat Maxthona. Aja.. Sej lah uporabš Cygwin! KDE lepo teče v Cygwinu. (sam ga še nism preizkusil, a sem videl slikce.. nekje.)
Gentoo, KDE uporabnik.

Zgodovina sprememb…

64202 ::

V kde-cygwin je star in bugast konq. (3.1.4)
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

MasterMind ::

To pa je staro :P. Sej, mogoče bo s KDE 4 prišel tudi port za win. Lepo bi bilo... :P.
Gentoo, KDE uporabnik.

Zgodovina sprememb…

kriko1 ::

Ja, neki sem videl da se pripravljajo na port, raje bi videl da vložijo trud v razvoj samega kde-ja kot pa port na win.

Zgodovina sprememb…

Azrael ::

In kaj vas tako skrbi zaradi IE lukenj? Kot, da jih FF in ostali brskalniki nimajo?

MyIE2 oz. sedaj Maxthon še zdaleč ni samo skin za IE: pokrpa napake IE in precej bolj strogo nastavi varnostne nastavitve, prinese v IE, kar ima dobrega alternativa, vendar obdrži hitrost in zanesljivost delovanja, ki so alternativi, še prevečkrat, španska vas.

Ne mislim vsiljevati tega produkta, ampak kovati FF nekam v zvezde (čeprav si tega niti pod razno ne zasluži) in ignorirat ostale možnosti, je najmanj neumno.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

MasterMind ::

Hja. Qt knižnice so skoraj indentične, tko, da ne vidm, kaj velik problemov pri portu. Lahko se pa tudi motim. Seveda, če naredijo port za Win, bi si kvečjemu povečal krog uporabnikov in tudi po možnosti krog developerjev.
Gentoo, KDE uporabnik.

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

>>> CaqKa, ti pa nehi Firefox userjem vsiljevat Maxthona.

FF user ni nujno linux user

Zgodovina sprememb…

mercutio ::

CaqKa:
"heh.. pa je spet sledil odgovor kot zgoraj: 'namesti si ta in ta plugin'
eh..
maxthon pa so vse zgoraj omenjene težave rešene. Pol se plugini inštalirajo samo za zares advanced stvari, ne pa osnovne."

Aja, in maxthon sam pa ni "plugin" oziroma nadgradnja (vseeno, oba moraš sam skinit in naložit). Edina razlika je, da je IE v štartu že naložen, kar za Firefox pač ne moremo reči.

Zgodovina sprememb…

kanzyani ::

opero pa sam inštaliraš in delajo use stvari kul.
sam še zmeri če komu kej štimam comp mu dam gor ff kr je bl podobna ie-ju na katerga so usi navajeni.

Zgodovina sprememb…

Road Runner ::

apt-get install lynx

nobenih pluginov potrebnih, še downloadati nič treba, samo to napišeš v konzolo, pa imaš superioren browser.
(pa predn se kdo spotakne ob to izjavo naj premisl če je ta post kaj drugačen kot večina ostalih v tej temi)

Zgodovina sprememb…

McAjvar ::

links je boljsi :D
"[...] the advance of civilization is nothing
but an exercise in the limiting of privacy."
- Isaac Asimov

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

elinks !

Samo preveč bloata-a ima, grem nazaj na lynx :D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

Nejc Pintar ::

res beden FlameWar :D

FIREFOX!!! kdor ne uporabla firefox je peder!:D
Lahko je biti prvi, če si edini!

mtosev ::

@OmegaBlue

LOL

V loži?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OmegaBlue ::

Maš kak drug predlog kam naj postavim flejmanje?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

AndrejS ::

Firesux.... kot ime pove ... smrdi >:D . Sploh če primerjamo z IE po št.bugov/št uporabnikov ! To je merilo dandanes

Pyr0Beast ::

Je FireFox in ne Firesux !

Internet explojter
Sploh če primerjamo z IE po št.bugov/št uporabnikov ! To je merilo dandanes
To ne pove nič.

!
Uporablik explojterja povprečno stran osveži 2x več kot FF user, le zakaj?:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

veteran ::

firefox

veteran ::

OmegaBlue ::

Hud logo >:D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

CaqKa ::

>>> Uporablik explojterja povprečno stran osveži 2x več kot FF user, le zakaj?

Ker je povprečn uporabnik ffja malo večji gik in ker posledično tudi malo manj raziskuje.. očitno ga tudi ne zanima če se kakšna stran bolj pogosto osvežuje.

Looooooka ::

se en otrocji reply:
kdor hvali firefox do nebes je tele.
kdor trdi da nima bugov pa bik.

manj pluvat pa bo bols.
osebno mislm da je firefox pocasn bloatware ki zre vec rama kot ie(kdor trdi drgac po mojem rab spegle).

zdej se pa nehite pluvat =)

mtosev ::

@Looooooka

LOL
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

64202 ::

se en otrocji:
loooka: mas giga rama v kisti, pa mas izkoriscenga 80mb pa si zdaj l33t :P
I am NaN, I am a free man!

BigWhale ::

Meni se zdi vecji bloat IE, ker je ze skoraj na pol v kernel zazrt... ;)

Sicer pa, IE ne zna pravilno prikazati CSS/CSS2. Moj blog si poglejte... :P

CaqKa ::

jah.. po eni strani se laja, da pravi spletni oblikovalec bo naredil stran ki bo delala v 'vseh' browserjih..
po drugi strani pa stran eni naredijo tak da je čimbolj 'napredna'...
huh.

jaz bom tak reko, potrudi se in jo naredi tako, da bo delala vsepovsod enako. kot sem jaz recimo naredil z mojim blogom.
s tem sem za uporabnike naredil mojo stran gledljivo v 'vseh' browserjih, hkrati pa jim nisem vsiljeval, da si naj nekaj namestijo, kar pač ne poznajo, ali pa niti nimajo možnosti namestit.

poleg tega ne verjamem, da ima ff polno podporo css2

lukaz ::

>> sej pa imaš wine.

čaki čaki zdj se pa ti odloč a hočš port al emulacijo? sej ti lahko tut en x86 emulator inštaliraš ter lavfaš linux v njem z Konquerorjem. enivej google: emulation in porting. toj tko kt da ti zahtevaš bmwjov motor v mercedezu v zameno mu pa ponujaš bmwjov avto z zamenano nalepko na avtu in preštrihan motor, da zgleda tko kt da je mercedezov... :\

Nejc Pintar ::

problem je v nestardariziranosti IEja, za vsak standard ki pride na novo/se spremeni bi moral iziti IE popravek v max. 14 dneh
Lahko je biti prvi, če si edini!

Mavrik ::

Daj caqka... naredi eno konkretno stran s CSSji pa potem pametuj.
The truth is rarely pure and never simple.

AndrejS ::

IE podpira že nekatere stvari iz CSS3 !

CaqKa ::

se nimam za spletnega oblikovalca.
sicer bo pa tvoja želja kmalu uresničena ;) sicer nebom delal sam na projektu..
očitno leti to na pobran templejt.. nevem kaj pa bw ni pobral templejta, je začel from scratch?

64202 ::

Jaz.

Samo ni webstran ampak webapp :))
I am NaN, I am a free man!

BigWhale ::

Jaz tudi nisem spletni oblikovalec, (sem pa to bil, ko eni tukaj se R niso znali rect ;>, pa takrat oblikovanje se oblikovanje ni bilo ;) ), pa vem, da je moj CSS v redu in da ga FF prav prikaze IE pa ne.

Ne, da druge posiljujem s tem kaj naj uporabljajo. Zgolj standardov se drzim.

veteran ::

Hmm, mogoče kakšnih čeških standardov. ;) rezultat validatorja

kopernik ::

Ne glej kaj dela, upoštevaj kaj govori :-)

Čist možno, da je blog pobral od nekje ... ja saj piše, powered by wordpress al neki tazga.

CaqKa ::

v bistvu je meni čisto vseeno. samo moja stran je enako prikazana v IE kakor tudi v FF (če bo kdo še opero probal se ne branim), pravtako imam pri validiranju samo eno napako, zaradi comment sistema ki ga uporabljam. tam žal ne morem vplivat dokler nebom sam česa sprogramiral.

pa bw ne bodi no tako nadut.. ti resno misliš da so sami tako mladi ljudje tukaj? verjetno nas je kar dosti tukaj, ki smo na vlko in široko uporabljali < blink > za razne fensi zadeve.. ja že takrat. ko še spletnega oblikovanja ni bilo.

lukaz ::

CaqKa: tmle sm ti neki napisu in čakam odgovor.

CaqKa ::

odgovoril sem na provokacijo, ko se je en pohvalil, da to pa ima konqueror, pa sem mu reko naj mi pokaže port na najbolj razširjen operacijski sistem, nakar me je pobaral po portu maxthona za njegov odprtokodnik.
tak da si okrog tistega zgornjega odgovora predstavlji še < sarcasm > in < /sarcasm >
on je meni pokazal na cygwin s kde, jaz pa sem vrnil milo za žajfo... z vinom.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mozilla Firefox praznuje prvo leto obstoja.

Oddelek: Novice / Brskalniki
395196 (4224) krho
»

Maxthon 1.1.067 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
786460 (6372) Matev
»

Prve podrobnosti novega Internet Explorerja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
768734 (6857) njok
»

Opera, spletni brskalnik, ki je več kot to

Oddelek: Novice / Brskalniki
436705 (6705) Kaboom
»

Firefoxu je uspelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
986835 (6835) Bakunin

Več podobnih tem