» »

[php] php, mysql in transakcije

[php] php, mysql in transakcije

Zzzzzzz ::

a kdo ve, kje se da dobit kakšen dober "tutorial" za kombinacijo php, mysql in podporo transakcijam?

iskal sem že nekaj po netu, pa nisem dobil nič konkretnega, čeprav imam kar nekaj konkretnih vprašanj... (če kdo to zna, jih z veseljem postavim tudi tukaj)

sverde21 ::

Kar na dan z konkretnimi vprašanji, da vidim kaj te zanima :))
<?php echo `w`; ?>

pivmik ::

Transakcije?
LP, Gregor GRE^

sverde21 ::

jah pomoje misli kanko vnašati preko php not, kakšni so queryji,...
<?php echo `w`; ?>

pivmik ::

Bbb..
malo čudno bi bilo da išeč info o poizvedovanju(query) s PHPjem v bazo. Tega pa je res na interentu in slo-techu zelo veliko. Lahko pa da misli na bančne transakcije, boo, kaj češ folk se ne zna rajzasnit in dat dovolj podatkov.
LP, Gregor GRE^

Zzzzzzz ::

queryje znam delat, hvala :)
tudi ukazi, specifični za transakcije so mi znani (begin, commit, rollback).

zanima me pa naslednje:
1. A se da transakcije delat tako, da se "zgodovina sprememb" ohranja čez več strani? Morda persistent connection?
primer: v strani a.php se transakcija začne, potem se na ostalih straneh naredijo razno razne spremembe, na strani b.php se pa vse do sedaj narejene spremembe vpišejo v bazo?
2a. Če se zgornja stvar da naredit, a se da dobit "seznam" spremeb, ki so bile do tega trenuka narejene?
primer: na strani c.php bi se izpisal seznam vseh ukazov, ki so bili od začetka transakcije posredovani
2b. Če se da narediti stvar pod točko 1, na kako je s spremembami sprememb?
primer: v trenutni transakciji je zapis št.. 12345 bil spremenjen. če bi ga hoteli ponovno spremenit, katera verzija zapisa bi se ob urejanju le-tega izpisala? originalna, ki je v bazi, al tista, ki je v trenutni "zgodovini sprememb"?

I think that's all... ;)

sverde21 ::

1. ja se da ampak je treba mal improvizirat :D najprej narediš poizvedbe na strani a.php, in jih prešteješ z mysql_affected_rows() in jih na koncu sešteješ, potem pa jih prikažeš v html kot skriti vnos
echo '<input type=hidden name=\"poizvedbe\" value=\"'.$sestevek.'\">';


potem v datoteki b.php pa najprej prebereš "input"
$sestevek_a = $_POST['poizvedbe'];

in potem prištevaš poizvedbe v b.php datoteki. V c.php pa podobno kot iz a v b.php preneseš in prikažeš.

2.b odvisno kako napišeš če hočeš iz baze se pač povežeš v bazo, in prebereš iz baze, če hočeš pa vnos, ki si ga ravno vnesel pa kot sem malo višje napisal z
$podatek = $_POST['podatek']
//in
echo $podatek;


če sem kje ustrelu mim oz. nisem odgovoril na vprašanje povej(te) :\
<?php echo `w`; ?>

Brilko ::

Nimam časa cele teme gledat, ampak kaj backslashas " če uporabljaš enojne narekovaje v echo.

sverde21 ::

jah na hit sm pisu vse skup pa sm avtomatsk tiste backslshe not dal :8) sory se zgodi
<?php echo `w`; ?>

Primoz ::

Zvonko ... tvoja ideja v mysqlu brez dodatnih orodij ni izvedljiva. Tudi če uporabiš "obstojne" povezave do baze, imaš zelo majhno verjetnost, da bo naslednji request od uporabnika prišel do istega procesa (teme) v spletnem strežniku. Prav tako pa mysql ob koncu izvajanja revoka vse nedokončane transakcije.

in b) necommitanih sprememb se v kasnejših queryih ne vidi (vidiš zadnjo clean verzijo oz. čakaš na locku -- odvisno od nastavitev).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Zzzzzzz ::

hvala vsem za odgovore. malce ste potešili mojo radovednost. :)

Primož:
Dodatna orodja? Katera?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim vas za pomoč pri mysql queryju

Oddelek: Programiranje
131353 (1076) no comment
»

jquery ajax problem

Oddelek: Izdelava spletišč
81464 (1086) miko22
»

[php, mysql] sortiranje izpisa iz baze

Oddelek: Izdelava spletišč
262637 (2156) Binji
»

NF7-S & SERILLEL2

Oddelek: Strojna oprema
6880 (833) Tilen
»

PHP: prebere vse "spremenljivke" in jih poslje naprej

Oddelek: Izdelava spletišč
6908 (804) matic

Več podobnih tem