» »

DFI Nf4 Ultra-D Chipset

DFI Nf4 Ultra-D Chipset

Cranchi ::

Zivjo

lastim si zgoraj omenjeno plato in je vse ok le temperatura NB-ja (chipseta) me moti, namrec v smartguardianu mi kaze po cca 1h igranja igre 55 °C kar se mi zdi kar nekoliko prevec ko je zadeva v idle je tam okrog 48.. mi lahko odcitate vase temperature in poveste ce se vam zadeva tudi tako svinjsko greje..

hvala lepa
Get a Macintosh!

iro ::

Isto. Kaj je kdo že našel kak boljši zračni hladilnik?

Primoz78 ::

Tale stvar baje gre gor BP in se odlicno hladi, ker je povsem bakren...meni se ob odprtem ohisju ogreje nekje do 48°C sedaj ko se je mal shladilo, prej pa je prislo pod full load na 52°C...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

iro ::

Iskal po netu 1 varijanta
2 varijanta

Cranchi ::

torej imamo vsi tezave s tem ocitno ?

tole se mi blazno dopade, samo kje bi to dobil je uprasanje: http://forum.hardware.no/index.php?act=...

drugace ni panike tudi ce pride do 55 ? oz je treba ze kaj ohlajat ?
Get a Macintosh!

iro ::

Kaj se lahko navadiš dajat povezave .:\
Kul rešitev kake temperature je imel pred tem in kakšne ma sedaj?

Cranchi ::

se opravicujem, sem navajen iz drugih forumov da nardi sam tako da lahko direktno kliknes..

drugace sem zasledil da je na zgornjem linku predelan artic freezer tko da bo ocitno treba spet neki modat..
Get a Macintosh!

chucki ::

mam isti problem, cipovje se greje ko hudis pa zdej se bol ker sm dal od zalmana fan mate tak da se vrti z 3000rpm......Cipovje od plate so pa dal glih tam ko je graficna ;( tak da noben hladilnik ne gre gor visok vec kot 1,5cm ;(( ;((

Cranchi ::

ja zaenkrat z moje strani edina slaba stran plate, me nebi motilo ce bi zadeva hladila ali pa se nebi tako grela tako me pa moti zelo..
Get a Macintosh!

Kriko ::

Jaz imam enako in sem zaradi tega pisal tudi na DFI, in so mi zagotovilči da te temperature sploh niso problem, saj v skrajnost navite plate imajo še malenkost večje temperature in delujejo vse brezhibno....vsaj tako pravijo.
kriko

Cranchi ::

in do kolko so ti rekli da naj bi to delovalo ? 60-70 ?
Get a Macintosh!

Cranchi ::

ok danes sem vstal z namenom da nekaj naredim s tem chipsetom :D

odvijacil sem plato snel NB cooler se matral 30 min da sem popraskal dol tist silikon ter kvazi termalno pasto (cistil z vodo ter acetonom - brez venta seveda) in zadeve sem se rešil, nato sem ugotovil da mi je zmankalo AS5 paste ter namazal kar z navadno keramicno zalmanovo, na spodnjo stran plate sem polozil kartonske podlozke za bo zadevo bolj sponalo, namestil nazaj in rebootal..

Ko sem zagnal smartguardiana se mi je narisal velik nasmeh ker sem uvidel da moj trud ni bil zamanj, zadeva ima po tanovem 40°C idle ter 45°C full load..

Se pohvala namenjena plati ter smartguardianu: odkril sem da lahko softversko reguliram obrate kar mi je prijetno presenetilo..
Get a Macintosh!

H4rVeSteR ::

Doskrat sm že bral da ima folk probleme s temperaturami plate, jaz osebno imam te dni PWMIC 25, CHIPSET pa 30 v idle. :D
***I have a dream***

WhiteWolf ::

Se izgubi garancija, če se odstrani "kvazi pasta" in namesti Arctic S5?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

Jaffa ::

Poklič na servis. :D
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Cranchi ::

klinc jih gleda, pa sigurno tudi nebodo sli sraufat plate ce crkne..
Get a Macintosh!

WhiteWolf ::

Ka pa ves.:|
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

ak733 ::

Tudi jaz imam omenjeno plato. Bojim se , da bo meni tudi narasla temperatura chipseta ki ga pokaže ITE. Do sedaj mi še ni šlo čez 41C.
:: AMD 64 3000+, DFI LanPartdy Ultra-D nF4, Geil 1GB rama, GIGABYTE 6600 256 DDR, HDD ExcelStore 80 GB, Pekač in monitor 17 LG, napajalnik 350 W + TV karta Pinnacle TV Rave

Jaffa ::

S čem se obremenjujete eni... Mani pa ni šlo čez 56 stopinj. Pa dela na 54 al kolko tui normalno.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

teoo ::

kakšne voltaže imaste na NB?
defying gravity

Primoz78 ::

Na NB NF4 naj bi slo BP tudi na 65°C...sicer pa jaz imam pri 1,5V ob full loadu nekje med 46 in 52°C.

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Cranchi ::

danes sem nabavil zalmanovega nb47 za 900 sit, in zadeva deluje boljse kot orig. quler s tem da je pasiven idle temperatura je nekje 41-43 ° C, load se porocam..

edino kar je morate graficno iz pcie 1 prestavit na pcie 2
Get a Macintosh!

Primoz78 ::

...meni deluje pri isti temperaturi z stock coolerjem...ce ma navijam rame in CPU se ta precej dvinge...a ti si to testiral navito ali stock? Sicer pa sem si omislil vodni blok od Eddy-ja za NB ;) Zdaj cakam, da pride rac. nazaj iz testiranja pa bom probal v naslednjem tednu vse zmontirat...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po ekranu "letajo" kvadratki!, ATI Radeon HD 4870 x2

Oddelek: Pomoč in nasveti
91335 (1006) ViperR
»

vista - domače omrežje - nadležno geslo, kako dostopati do share foldrov brez win pas

Oddelek: Operacijski sistemi
51899 (1349) aiko
»

Kaj si pogledati v Franciji (okolica Merseilla)

Oddelek: Loža
71265 (1163) levaky
»

Napajalnik na poti v večna lovišča?

Oddelek: Strojna oprema
171709 (1284) Pyr0Beast
»

Najbolj obiskan koncert

Oddelek: Sedem umetnosti
142628 (2360) boom-bar

Več podobnih tem