» »

USB kabel 20m ?

USB kabel 20m ?

KontraCepec ::

A je možno kako naredit 20m USB kabel? Zelo rabim...

Bi bil samo prepleten UTP kabel dober?
Če ne; bi bila 2 koaksialca dobra?
Če ne; se da dobit kak ojačevalc?
Krijejtiv

Brane2 ::

Jaz sem to probal z eno Logitechovo mini kamero in je delalo na IIRC 20m UTP kabla, samo sem jo moral odpret in par uporov prebrikat. Bolj leva rešitev, a delalo je...
On the journey of life, I chose the psycho path.

KontraCepec ::

Mi lahko poveš, kako je treba zvezat žile ( rdeča, zelena, bela, črna )? Mislim katera para morata biti prepletena.

Kaj pomeni to prebrikat?

Jaz dvomim, da bom znal tako "prebrikat" upore v vhodnih napravah. A se da najti kje načrt za pretvornih USB->UTP in spet nazaj iz UTP->USB. Gledal sem malo po trgovinah, pa sta omenjeni štaklici razmeroma dragi (min 8ksit). Tako bi raje sam doma kaj naredil.
Krijejtiv

Zgodovina sprememb…

__luka__ ::

men so u eni stacuni rekl da vec k 5m dolg kabl naj nebi biu ( to je blo za USB 2.0 - za 1.1 ne vem) ker naj bi se prevec signala zgubil itd., zato tudi nikjer ne dobis dalsega kabla za usb.

no ja. najbols da probas pa bos vidu. ce nimas kaksnega stroma cist zraven oz. kaksnih hudih oddajnikov, nebi smelo bit problemov

LP
the truth is out there

KontraCepec ::

Res je. Dljše od 5m je problem. 20m sploh. Ni pa nemogoče.
V trgovinah dobiš 2 črni škatlici. Na 1 priklopiš vhodno napravo, drugo povežeš z usb vhodom na računalniku. Obe škatlici pa povežeš z UTP. Torej potem nese 100m.

Seveda je ta metoda komplicirana in draga. Zato me zanima, če bi šlo 20m samo prek utp kabla, brez škatlic. Pa očitno ni najbolj zanesljivo.

Torej a ima kdo načrt za ti 2 škatlici?

Tenx
Krijejtiv

TribesMan ::

10m preverjeno deluje tudi na USB 2.0... sem probal potem dodati še en 2m podaljšek in so bli že problemi... Tko da to je že precej "sivo" področje :>

Če rabiš zanesljivost potem je una verzija z UTPjem in pretvorniki še najboljša.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

KontraCepec ::

Kako se tem pretvornikom sploh reče in kje dobiti kak podatek o njih ?
Krijejtiv

Brane2 ::


Mi lahko poveš, kako je treba zvezat žile ( rdeča, zelena, bela, črna )? Mislim katera para morata biti prepletena.


Bela in zelena naj bosta en par, rdeča in črna pa drugi...


Kaj pomeni to prebrikat?


Zalotati žico čez upor- narediti kratek stik-briko.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Gapi ::

Greš v štcuno kupiš 4 USB hube pa 4x po 5m podaljška. No tak nasvet je že bil na slo-techu.

TribesMan ::

Ubistvu rabiš samo tri hube... Sam ta ideja men ni všeč... A USB hubi lahko delujejo brez dodatnega napajanja? Se lahko napajajo samo iz USB vodila?
Ker na vsakih pet metrov pa glih nimaš vtičnice za elektriko...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

KontraCepec ::

Ja to je res problem, če rabijo zunanje napajanje. Tako dolgi kabli so skoraj vedno položeni po ceveh v steni, kjer ni vtičnic ;(

Kaj pa ta pretvornik USB-UTP se da v sloveniji dobit? Pa gledal sem na googlu, stvar stane 100 $ 8-O
Krijejtiv

SloMusty ::

Kaj pa kakšna brezžična režitev. Bulutooth ali IR.

To je že kr poceni postalo tako da bi lahko blo to.

lp
Freestyle wind riders!!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDMI ali UTP kabel?

Oddelek: Kaj kupiti
212862 (2410) SeMiNeSanja
»

Podaljšek za instant internet?

Oddelek: Strojna oprema
102024 (1595) krajnc3k
»

Podaljšanje USB kabla - ideja ...

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
224361 (3026) Spajky
»

internet enkrat dela drugič ne...

Oddelek: Omrežja in internet
201556 (1248) Pyr0Beast
»

USB naprave 15 m stran je mozno?

Oddelek: Omrežja in internet
142240 (2003) TribesMan

Več podobnih tem